PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ustalar yıldırdı Dylan ım vardı bu adam olmaz diye diyee

BerkerKara
21 Haziran 2019, 18:41
hepinize hayırlı sürüşler,

honda Dylan aldım 1 türlü binmek nasip olmadı , hangi ustaya götürsem ya bakmadı yada moralimin içine etti.

borcumdan dolayı acil satmam gerekti bu durumlarda iyice soğuttu zaten.

şimdi kendime 1 hedef belirleyip para mı o yönde biriktirmek istiyorum.

tecrübelerinize dayanarak

scooter mı almalıyım yoksa cup mı ? ( şehiriçi kullanılacak İstanbul Anadolu yakası genelde.)

kısa süre Dylan maceramdan sonra 150 nin altında scooter istemez oldum tabiki,

sıfır 1 çin malı mı alayım yoksa ikinci el marka bir şey mi alayım?

dürüst satıcı bulmak zor , Dylan ı aldığım eleman a halen sövüyorum misal (:

ne tavsiye edersiniz? abs elzem bir durum mu olmasa ne olur?

su soğutmalı olmazsa ne olur? Dylan da tek şikayet ettiğim kısım orta ayak koyma yerinin düz olmamasıydı.

istanbu_gezg
21 Haziran 2019, 19:50
dylan ÇÖP

NMAX good

BerkerKara
21 Haziran 2019, 19:52
he onlarda öyle dediler ((:

nmax 125 mi ?

155 mi peki?

hiç sıfır hayali kurup çinlilere bulaşmayayım dimi?

RideForLife.
21 Haziran 2019, 20:00
Hocam bütçenizi söylerseniz daha isabetli önerilerde bulunabiliriz.

istanbu_gezg
21 Haziran 2019, 20:23
abi su soğutması çok güzel hararet şişme diye birşey yok ver gazı alet yürüsün benzin bitene kadar gider , buradaki bazı aklı yetersiz kişiler abs olmasda olur ayaklarımla abs yaparım diyenlere aldanırsan bir panik frenede düşünce bunlara sayar söversin ama nafile çünkü yaşadın artık bu durumu....

sıfır çinli alıyorsun titiriyor yoruyor gitmiyor

2. elde olur sıfır nmax da olur eğer bütçen yetiyor ise muhakkak nmax 155 al 1 beygir bir beygirdir ana yollarda sollama yaparken çok şey dğeişiyor

3 ay önce ilk kez benim motor sürdürdüğüm bir arkadaş sıfır çinli aldı güzel felan diyordu

xmax ile bir tur attı ben eşşeğe değil sineğe biniyorum dedi....

bak instadan ne yazmış 1 saat önce

https://i.imgyukle.com/2019/06/21/kBFewy.png

şimdi ona Kn hava filtresi ve sonrada dr pulley baga takacağız nmax deli gibi gidecek,

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

https://www.ontwowheels.com.au/wp-content/uploads/2018/02/Yamaha-NMAX-155-Blue.jpg

nmax euro4 abs kalite güç

https://s1.cdn.autoevolution.com/images/moto_gallery/HONDADylan150-1385_1.jpg

buna yorum yok

uzay gemisi
21 Haziran 2019, 20:29
Bütçeye göre bakmak lazım. 70-80 bin km de motor isteyen bir japonda çok canlar yakabilir o yüzden bütçeye göre olabildiğince model yılı yüksek ve kmsi düşük bakımlı motosikletlere bakmak gerekiyor

Angrypower
21 Haziran 2019, 20:32
Benim motorumda su soğutmalı. Bacaklarım hiç üşümüyor sayesinde :bounce:

BerkerKara
21 Haziran 2019, 20:55
üstadım bütçeyi hedef belirleyecek açıkçası , bir model e kitleneceğim ona para biriktireceğim.

levend84
21 Haziran 2019, 20:57
dylan ÇÖP

NMAX good

Salih,scooter diye diye yedin kendini gardaş..

Başka bir işe bu kadar kafa yorsan prof olurdun..

BerkerKara
21 Haziran 2019, 21:00
ne mutlu arkadaşınıza üstadım. Rabbim gölüne göre vermiş (: bize de nasip eder inşallah.

yakıt durumu nasıl ? yedek parça pahalı mı ? kronik arıza durumu var mı ? bunlar hep konuşulan konulardır aslında ama yorumlara baktığımda araya başka bir model marka girdiğinde bütün her şeyi baştan gözden geçirmem gerekiyor.Ondan dolayı dedim hedef belli olsun ona doğru yöneleyim diye.
nmax ta abs de var galiba , yani kısacası ne ararsan o mudur (: ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Benim motorumda su soğutmalı. Bacaklarım hiç üşümüyor sayesinde :bounce:

((: oda bir artı tabi su soğutmalı da hava soğutmalı arasında bakım v.s. masrafı olur mu? ne var sizde?

istanbu_gezg
21 Haziran 2019, 21:02
Salih,scooter diye diye yedin kendini gardaş..

Başka bir işe bu kadar kafa yorsan prof olurdun..

ben olmasam kekolar ybr al cbf al diyecek ;)

BerkerKara
21 Haziran 2019, 21:21
Bütçeye göre bakmak lazım. 70-80 bin km de motor isteyen bir japonda çok canlar yakabilir o yüzden bütçeye göre olabildiğince model yılı yüksek ve kmsi düşük bakımlı motosikletlere bakmak gerekiyor

aynen bende onun için dedim hedef belirlemem lazım diye ,
misal nmax 155 alıcam diyip sadece onlara bakmak istiyorum. yıldım artık

sym fiddle 2 aldım adam olmadı ,

honda activa vardı kardeşim dediğim birisinde kolu çatlamıştı motor yatmasın diye gasp ettim oda cüsse ve hız bakımından kesmedi

tüm ekipmanlarım tam onlar bana bakıyor ben onlara bakıyorum içimde heveste var,

trafikte arabayla bekleyince motorun da tadını aldım ah diyorum ah ((:

o 2 şeritli yol resmen motorda iken 3 şerit + 2 şerit kendisi ve o 3 şeridin boş olası aklımdan hiç gitmiyor (:

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

ben olmasam kekolar ybr al cbf al diyecek ;)

((: vitesli istemiyorum zaten beceremem diye cup ta bile bi nebze hani beceririm gibi geliyorda vites zor gibi geliyor (:

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

forum u kullanmayı daha çözemedim kusuruma bakmayın biraz karıştı ortalık (:

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

peki 250 cc mi 150 cc mi diye sorsam ? xctiyler nasıl ? xmaxlar biraz daha büyük sanırım ondan.

istanbu_gezg
21 Haziran 2019, 21:31
boy kaç abi

BerkerKara
21 Haziran 2019, 21:33
1,75 kilo 94

istanbu_gezg
21 Haziran 2019, 21:35
abi sen xmax al bence zira nmax küçük kalır altına....

https://3.bp.blogspot.com/-5SlrogI_RcE/VrujcaXeq6I/AAAAAAAABwU/c5PCt5LOy7s/s1600/2016-Yamaha-X-MAX-250-ABS-EU-Absolute-White-Studio-001.jpg

alacağın motor bu diğer bütün scooterlar çöp parça arasan bulamıyon satsan müşteri yok... malesef xmax her parçası bol bol var tamiri uygun bakımları uygun

AzÇok
21 Haziran 2019, 21:40
Herkes bilmeyebilir. Bir gerçeği hatırlatmak gerekiyor;
Honda Dylan 150 çok tutulan bir scooterdi. Özellikle sürat konusunda kullanıcılarını memnun ediyordu. Ondan sonra çıkan PS 150i yerini dolduramamıştı. Fethiye'de Dylan 150 sahibi bir motosiklet sahibi bana yol göstermek için "Ben de oraya gidiyorum. Beni takip et" demişti. Fakat CBF150'yi ciyak ciyak bağırtmama rağmen Dylan 150'ye yetişememiş, gideceğim yeri kendim bulmak zorunda kalmıştım. :)

Boldpilot
21 Haziran 2019, 21:51
Bu gün maddi açıdan zor durumda olan bi arkadaşın cryptonunu aldım, 2012 60 binde yaklaşık 2 bin liraya. Biraz turladım Şehir içi için gayet güzel geldi bana , özellikle yakıtı ölçtüm 2,2lt yaktı 😀 Notere tracer900 ile gidip crpytonla devam ettim, o şekil bile mutlu etti yani ☺️

gurcanozturk
21 Haziran 2019, 21:53
hepinize hayırlı sürüşler,

honda Dylan aldım 1 türlü binmek nasip olmadı , hangi ustaya götürsem ya bakmadı yada moralimin içine etti.

borcumdan dolayı acil satmam gerekti bu durumlarda iyice soğuttu zaten.

şimdi kendime 1 hedef belirleyip para mı o yönde biriktirmek istiyorum.

tecrübelerinize dayanarak

scooter mı almalıyım yoksa cup mı ? ( şehiriçi kullanılacak İstanbul Anadolu yakası genelde.)

kısa süre Dylan maceramdan sonra 150 nin altında scooter istemez oldum tabiki,

sıfır 1 çin malı mı alayım yoksa ikinci el marka bir şey mi alayım?

dürüst satıcı bulmak zor , Dylan ı aldığım eleman a halen sövüyorum misal (:

ne tavsiye edersiniz? abs elzem bir durum mu olmasa ne olur?

su soğutmalı olmazsa ne olur? Dylan da tek şikayet ettiğim kısım orta ayak koyma yerinin düz olmamasıydı.

Ayak koyma kismi duz olan birkac model var artik, Yamaha Xenter, Aprilia Scarabeo filan. Aha benim eskisi satilik, satayim. :)

levend84
21 Haziran 2019, 22:00
Bu gün maddi açıdan zor durumda olan bi arkadaşın cryptonunu aldım, 2012 60 binde yaklaşık 2 bin liraya. Biraz turladım Şehir içi için gayet güzel geldi bana , özellikle yakıtı ölçtüm 2,2lt yaktı �� Notere tracer900 ile gidip crpytonla devam ettim, o şekil bile mutlu etti yani ☺️

Serkan,maddi durumu zor olan arkadaşa cidden yardimci olman iyi.

Normal fiyati,3-3.5 olan bir motoru 2bin tl ye almişsin.

Boldpilot
21 Haziran 2019, 22:06
Serkan,maddi durumu zor olan arkadaşa cidden yardimci olman iyi.

Normal fiyati,3-3.5 olan bir motoru 2bin tl ye almişsin.

Borç teklif ettim, motoru satayım elim ne zaman bollaşır bilmem dedi. Ağzımdan fiyat çıkmadı ihtiyacı olan paraya verdi bana abi. Yüksek meblaya satarsam paramı içinden alıp üstünü vermeyi düşünüyorum bakalım.

Kendi motosikletime bile binemiyorum zaten ne heves kaldı ne bişey mum gibi söndüm ☺️

levend84
21 Haziran 2019, 22:11
Borç teklif ettim, motoru satayım elim ne zaman bollaşır bilmem dedi. Ağzımdan fiyat çıkmadı ihtiyacı olan paraya verdi bana abi. Yüksek meblaya satarsam paramı içinden alıp üstünü vermeyi düşünüyorum bakalım.

Kendi motosikletime bile binemiyorum zaten ne heves kaldı ne bişey mum gibi söndüm ☺️

Adamsın serkanım:cat:

BerkerKara
21 Haziran 2019, 22:50
2. el de km si yüksek bunların düşük ücretlilerde (: bide bu aşırı büyük değil mi ? xmax tan bahsediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Herkes bilmeyebilir. Bir gerçeği hatırlatmak gerekiyor;
Honda Dylan 150 çok tutulan bir scooterdi. Özellikle sürat konusunda kullanıcılarını memnun ediyordu. Ondan sonra çıkan PS 150i yerini dolduramamıştı. Fethiye'de Dylan 150 sahibi bir motosiklet sahibi bana yol göstermek için "Ben de oraya gidiyorum. Beni takip et" demişti. Fakat CBF150'yi ciyak ciyak bağırtmama rağmen Dylan 150'ye yetişememiş, gideceğim yeri kendim bulmak zorunda kalmıştım. :)

aynen bizde ona sebep aldık ama dediğim gibi moral bozmada üstümüze yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Bu gün maddi açıdan zor durumda olan bi arkadaşın cryptonunu aldım, 2012 60 binde yaklaşık 2 bin liraya. Biraz turladım Şehir içi için gayet güzel geldi bana , özellikle yakıtı ölçtüm 2,2lt yaktı 😀 Notere tracer900 ile gidip crpytonla devam ettim, o şekil bile mutlu etti yani ☺️

şehir içi ve şehir dışı kullanılır mı crypton ?
yedek parçası nasıl can yakar mı bakımlarda ? dayanır mı uzun yıllar 60 bin km az değil çünkü (:

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Ayak koyma kismi duz olan birkac model var artik, Yamaha Xenter, Aprilia Scarabeo filan. Aha benim eskisi satilik, satayim. :)

yedek parçası çok pahalı diye okudum tabi kullanıcı yorumlarını ve pahalılık durumunun aslı var mı bilmiyorum aprilla nın .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

:thumleft:

inşallah düşüncenizi gerçekleştirebilirsin (:

crpyton nun sıfırı alınır mı mesela?

Boldpilot
21 Haziran 2019, 23:01
Valla benim pek bilgim yok motosiklet hakkında ama 90 lı yıllardan beri üretilen bi motosiklet, demekki kullanıcıları seviyor ki sürekli güncelleniyor . Biraz araştırmakta fayda var, genelde gazete dağıtımı yapan arkadaşlarda görüyorum ben. Şehir dışı için pek yeterli olcağını sanmam (forumda benzer motosikletlerle ülkeler arası gezenler var) ama yapılmazda değil.
Parçası araştırdığım kadarıyla uygun, sıfırını almak için iyi karar vermek gerek detaylı araştırmanızda fayda var. Ege sahilinde bi kasabada olsanız alınır ama İstanbul için yeterli olur mu bilmem.

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/192356-100-cc-6-bulgaristan-yunanistan.html

BerkerKara
21 Haziran 2019, 23:21
Valla benim pek bilgim yok motosiklet hakkında ama 90 lı yıllardan beri üretilen bi motosiklet, demekki kullanıcıları seviyor ki sürekli güncelleniyor . Biraz araştırmakta fayda var, genelde gazete dağıtımı yapan arkadaşlarda görüyorum ben. Şehir dışı için pek yeterli olcağını sanmam (forumda benzer motosikletlerle ülkeler arası gezenler var) ama yapılmazda değil.
Parçası araştırdığım kadarıyla uygun, sıfırını almak için iyi karar vermek gerek detaylı araştırmanızda fayda var. Ege sahilinde bi kasabada olsanız alınır ama İstanbul için yeterli olur mu bilmem.

yeterli olmaz açısından mı ? kullanım açısından mı ?

ne kadar karışık oluyor para olmayınca ((:

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/192356-100-cc-6-bulgaristan-yunanistan.html

ayakta alkışladım valla (: cesareti olmayanın hep bir bahanesi vardır derim hep. bu link tamamen bu söz için söylenmiş (:

Boldpilot
21 Haziran 2019, 23:22
yeterli olmaz açısından mı ? kullanım açısından mı ?

ne kadar karışık oluyor para olmayınca ((:
İstanbul şehir içi her türlü yeter tabi, İstanbul'un ana yolları biraz sıkıntılı olabilir.
Para elbet olur bir gün önemli olan o güne kadar idare edebilmek ☺️

BerkerKara
21 Haziran 2019, 23:23
İstanbul şehir içi her türlü yeter tabi, İstanbul'un ana yolları biraz sıkıntılı olabilir.
Para elbet olur bir gün önemli olan o güne kadar idare edebilmek ☺️

mesela e-5 den Kadıköy e gidiyorum activa ile de gittim , fıddle 2 ile ama dylanla gitmek bir başka idi. ilk saydığım 2 motorla en sağ şeritten giderken dylanla sellektör yapıp yol istiyordum ((: onun tadını alınca tabi şimdi insan öyle bir şey yeter diyor

istanbu_gezg
21 Haziran 2019, 23:49
nmax ile dylanı unutursun ;)

BerkerKara
21 Haziran 2019, 23:51
nmax ile dylanı unutursun ;)

nmax Dylan la aynı ebatta ise Dylan ne büyük ne küçük benim için ,kıyaslamayı fıddle ve activa olarak yaptığımda Dylan tam ideal ebat oluyordu. nmax ta o şekilde olur o zaman tahminime göre (:

istanbu_gezg
21 Haziran 2019, 23:53
nmax oturduğunda sağlamlığı hissediyorsun paketçi motoru gibi değil binince anlarsın usta :D

BerkerKara
22 Haziran 2019, 01:09
nmax oturduğunda sağlamlığı hissediyorsun paketçi motoru gibi değil binince anlarsın usta :D

aynen izledim videolarını filan hedef belli oldu (: Allah razı olsun senden.

baga ve filtre ile ne kadar fark eder gidişi?

istanbu_gezg
22 Haziran 2019, 07:24
aynen izledim videolarını filan hedef belli oldu (: Allah razı olsun senden.

baga ve filtre ile ne kadar fark eder gidişi?

binice onuda öğreneceksin en büyük derdi bütün scooterların kalkışta titreme vuruntu derler dr pulley takınca bu vuruntu ve titreşim azalıyor tabi gerkeirse kaydırıcı larıda değiştirmen gerekebilir

hava filtresinden sonra gaz tepkisi daha çabuk geliyor henüz tam olarak çokmu azmı yakıyor kesin bilgi veremiyorum

ancak çıktığım yokuşlarda veya gaz açtığımda alet daha rahat hızlanıyor şimdi arkadaşar pisklojik diyecek kullandığım mal ben biliyorum yani

kn yi performans için düşünmesen bile kağıt filtreler çok çabuk tıkanıyor mesela servis 3000 de bir değişiyor ama filtre 1000 km de bile çoktan tıkanmış oluyor kn de temizleyip yağlayarak takma imkanın var

kn şu an için sana külfet gerekebilir bakım masrafı vs

ama dr pulley her türlü titreşim ve alt devirlerde dhaa iyi tork görmen için faydalı olur

Mübarek sen önce motoru al gerisini bilgi veririz binicisinden bir motor bulmaya çalış alacağın her motorda bakım sana bırakılacağı için ben şahşen km ye bakmadım sadece bazı xmax larda yağ yakma olabiliyormuş yağ yakmasın yeter gibi araştır km ye çok takılma çünkü bir km saatini değiştirp istediği km ye getireibliyorlar motoru çok bağlayıcı değil yani

muhakkak orjinal topcase olsun bu meret sonradan alınca pahalı geliyor motorla alırsan çok canın yanmaz

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-sahibinden-satilik-xmax-yamaha-696727973/detay

mesela bu motor gayet uygun tabiki durumunu bir servisten exper ettirirsen için rahat alırsın yürür sağlam olsun yeter topcase de üzerinde
(ilan sahibini tanımam etmem en ucuz ilan diye yazdım)

boy kilona göre xmax çok rahat olur bindiğin an yamaha kalitesini anlarsın :D

BerkerKara
22 Haziran 2019, 11:55
((: daha almadan yine hayallere kapıldık.
Hava filtresi nin işe yarama durumunu arabadan biliyorum. Ki motor da da tıkalı hava filtresi bile değişince orijinal taksan bile nasıl değiştiğini biliyorum. İllaki yakıtı da etkiler diye düşünüyorum.

Xmax lar nmax a göre daha büyükmüş izlediğim ve okuduğum kadırı ile trafikte kıvraklık nmaxta çok daha rahat imiş. Rahmetli Altın elbiseli abimizin dediğine göre nmax ile pcx karşılaştırmasında nmax diyor oda

Nmax bakalım Xmax a binip trafikte yine sıkışıp kalmaya bence hiç gerek yok.
He o kadar çok fark var mı bilmiyorum ama nmax a kanım daha bi kaynadı �� 155 lik ile 125 lik testlerine de baktım dün gece baya bi fark var. Pcx ile olan durumda gözle görülür bi fark var.

Bence nmax olsun diyorum ben xmax hakkındaki düşüncelerim doğru mu sence trafikte büyüklük ve çeviklik konusunda xmax hantal mı?

istanbu_gezg
22 Haziran 2019, 11:58
94 kilo isen nmax istediğin tepkiyi vermeyebilir o anlamda xmax bir dene diye öneririrm

BerkerKara
22 Haziran 2019, 12:02
94 kilo isen nmax istediğin tepkiyi vermeyebilir o anlamda xmax bir dene diye öneririrm

anladım, gerçi videolardaki sürücüler hep uzun boylu idi ama kg bilgisini gözümle tartamadım ((:

pikatel34
22 Haziran 2019, 12:27
hocam bütçeni soylememissin ama n max işini gorur

BerkerKara
22 Haziran 2019, 12:40
hocam bütçeni soylememissin ama n max işini gorur

bütçeyi hedef belirleyecek üstadım. bende öyle tahmin ediyorum xmax büyük gelecek gibi duruyor. hem nmax a binmek için kilo kaybetmeye razıyım ((:

ogzcngdk
22 Haziran 2019, 15:09
Borç teklif ettim, motoru satayım elim ne zaman bollaşır bilmem dedi. Ağzımdan fiyat çıkmadı
ihtiyacı olan paraya verdi bana abi. Yüksek meblaya satarsam paramı içinden alıp üstünü vermeyi düşünüyorum bakalım.

Değerinde almışsınız bence

Edit: pardon crypton olduğunu unuttum 😁

BerkerKara
23 Haziran 2019, 00:55
peki sıfır xnmax mı yoksa sıfıra yakın bir km deki nmax mı ? (:

istanbu_gezg
23 Haziran 2019, 08:12
peki sıfır xnmax mı yoksa sıfıra yakın bir km deki nmax mı ? (:

yerçekimsiz ortamda esmer kızla çıkayım ama siyahi tadı olsun:D

km fetişişti çıktı adam bilsem böyle birşey yazcağını hiç konuya mesaj yazmazdım

YBRMANİA
23 Haziran 2019, 09:04
2012 senesinde Dylan'ım vardı.Gri renk 2008 model.çok güzel motordur gidişi falan o biçimdir yani tipide fena sayılmaz.Ama gençler leovince egsoz takıp egsoz patlattıkları için sürekli belirli bir zaman sonra yağ yakmaya başlıyor.Temizi kaldı mı bilemem.ama işinin ehli bi ustanın elinde çiçek olur.

BerkerKara
24 Haziran 2019, 01:02
yerçekimsiz ortamda esmer kızla çıkayım ama siyahi tadı olsun:D

km fetişişti çıktı adam bilsem böyle birşey yazcağını hiç konuya mesaj yazmazdım

(((:

inan o kadar yordular ki beni aldığım şahıslar ve ustalar , aslında sıfır meraklısı biri değilim.

ama o yola itiyorlar resmen, al sat yapan biriside değilim kafamdaki düşünce sıfır olursa herşeyini bilirim gönlüm rahat olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

2012 senesinde Dylan'ım vardı.Gri renk 2008 model.çok güzel motordur gidişi falan o biçimdir yani tipide fena sayılmaz.Ama gençler leovince egsoz takıp egsoz patlattıkları için sürekli belirli bir zaman sonra yağ yakmaya başlıyor.Temizi kaldı mı bilemem.ama işinin ehli bi ustanın elinde çiçek olur.

işte o işin ehli ustaya bi denk gelemedik. Tipi hoşuma gidiyor benimde zevk meselesi tabi. dediğim gibi önce ustalar sonra ödemem gereken borç beni benden aldı ((: var mı bildiğiniz Anadolu yakasında öyle usta ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

rodaj o kadar önemli mi?