PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : benelli bn 251 alayım mı lan arkadaşlar?

Sayfa : [1] 2

hokahey
19 Haziran 2019, 13:46
15.800 tl fiyatı ile aklımı çeldi bu benoş.

benim cbf'i 8'e saysalar, 8 lira da karttan çektirsem alabilirim.

ne dersiniz, bu benelli emmi dağa, taşa, yola sürmelik bir motor mudur?

cbf 150'den sonra pişman olur muyum?

değerli yorumlarınızı bekliyorum efendim..

liquem
19 Haziran 2019, 13:49
Kaliteli servis varsa bulunduğun ilde alınır ama fiyat ay sonuna kadar geçerli. Yani Elini çabuk tutman lazım

TamGazDevam
19 Haziran 2019, 13:54
İzmir veya İstanbul'da yaşamıyorsan alma. En güvenilir ve problemini çözebilecek servisler sadece bu iki şehirde.

uzay gemisi
19 Haziran 2019, 14:08
İkinci elde değer kaybı nedir? değer kaybı çoksa ikinci ele yönelin satmak istediğinizde tekrar 13-14 civarına hayatta satamazsiniz

hokahey
19 Haziran 2019, 14:10
@liquem @tamgazdevam: buradaki servis pek güven vermiyor açıkçası..

@uzaygemisi: satmak için değil de, uzun yıllar binmek için alacağım. 250 cc üstü düşünmüyorum..

liquem
19 Haziran 2019, 14:13
Hangi ilde ikamet ediyorsun ki ? Şimdi zaten bu güne kadar motor bloğu ile alakalı sıkıntı yaşayanı görmedim ben Servisin parça istememe konusunda. cimri olmaması lazım. Eğer servis arızalı parçaya arızalı değildir diyerek parça istemiyorsa çok sıkıntı yaşarsın mesela benim izmirdeki servisim arka fren sürekli tutunca arka fren merkezini sipariş etti. Fakat balatalrı da yemiştir diyerek arka disk ve balataları da sipariş vermişti. bn251'lerdeki en çok sıkıntı yaşanan kısım enjeksiyon ve arka fren merkezi. Arka fren merkezi ve abs sistemi yana yatırmalarda falan çabuk hasar görüyor.

AzÇok
19 Haziran 2019, 14:23
Alma. Al bir tane TVS Apache RTR200 hem kaliteli bir motor müşteri bulmuş olur. Hem de bizim alma kararımıza rehberlik edersin. Hey Maşşallah motora bak bee..
https://s3.paultan.org/image/2018/12/TVS-Apache-RTR200-2018-launch-Feat-1.jpg

hokahey
19 Haziran 2019, 14:36
Hangi ilde ikamet ediyorsun ki ? Şimdi zaten bu güne kadar motor bloğu ile alakalı sıkıntı yaşayanı görmedim ben Servisin parça istememe konusunda. cimri olmaması lazım. Eğer servis arızalı parçaya arızalı değildir diyerek parça istemiyorsa çok sıkıntı yaşarsın mesela benim izmirdeki servisim arka fren sürekli tutunca arka fren merkezini sipariş etti. Fakat balatalrı da yemiştir diyerek arka disk ve balataları da sipariş vermişti. bn251'lerdeki en çok sıkıntı yaşanan kısım enjeksiyon ve arka fren merkezi. Arka fren merkezi ve abs sistemi yana yatırmalarda falan çabuk hasar görüyor.

çok sağol. açıkçası cbf gibi sorunsuz bir motordan sonra sorunlu bir motora geçersem o motoru yakarım, mobilete binerim. huyum böyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Alma. Al bir tane TVS Apache RTR200 hem kaliteli bir motor müşteri bulmuş olur. Hem de bizim alma kararımıza rehberlik edersin. Hey Maşşallah motora bak bee..

abi hint sevmiyorum ben ya. hint deyince elim ayağım titriyor. hele o aksanlı ingilizceleri yok mu, deli ediyor beni..

AzÇok
19 Haziran 2019, 15:00
abi hint sevmiyorum ben ya. hint deyince elim ayağım titriyor. hele o aksanlı ingilizceleri yok mu, deli ediyor beni..

Doğrudur. TVS Hindistan firması. Fakat 15 yıldır Türkiye'de motorları satılıyor. Ben "tel maşa" diyen bir kişi duymadım. BMW güvenip ortak üretim yaptığına göre bu firmada bir şeyler vardır diyorum.

BN251'e gelince üretimden kaynaklanan sorunları olduğunu hepimiz okuyoruz.

levend84
19 Haziran 2019, 15:09
250cc alip nabacan??

Oturma grubunu yenile,ne bileyim hali al,mutfak dolabini yenile,civice lpg taktir..vs.

cbf150 yi bile zor yürütüyorsun.

Yenge duymasin vallah zopalar

laz61
19 Haziran 2019, 15:11

Paraya kıyıp RTR200 alacaktım ama sonra mantıken 180'lik varken pek mantıklı gelmedi iki katı fiyat farkı vermek.

hokahey
19 Haziran 2019, 15:23
250cc alip nabacan??

Oturma grubunu yenile,ne bileyim hali al,mutfak dolabini yenile,civice lpg taktir..vs.

cbf150 yi bile zor yürütüyorsun.

Yenge duymasin vallah zopalar

ya şöyle 110-120 yapsa yetecek bana, fakat bizim katır 100 yaparken canından can alıyorlarmış gibi bağırıyor. can sıkıcı..

mavzer-i
19 Haziran 2019, 15:40
ya şöyle 110-120 yapsa yetecek bana, fakat bizim katır 100 yaparken canından can alıyorlarmış gibi bağırıyor. can sıkıcı..

hayalinde kalacağına altında kalsın. al tabi.almayıp pişman olmaktansa alıp pişman ol. tabi pişman edecek bi motor olduğundan değil yani lafın gelişi diyom.

hokahey
19 Haziran 2019, 15:43
hayalinde kalacağına altında kalsın. al tabi.almayıp pişman olmaktansa alıp pişman ol. tabi pişman edecek bi motor olduğundan değil yani lafın gelişi diyom.

alayım mı altıma? vurayım mı kırbacı?

abeciMotoru
19 Haziran 2019, 15:57
al bi inazuma 500bin km pin. o paralara tertemizini bulursun.

hokahey
19 Haziran 2019, 16:07
al bi inazuma 500bin km pin. o paralara tertemizini bulursun.

abi iyi diyorsun da, inazuma ağır ve yakıtı fazla. ayrıca parçası pahalı. servisi pahalı, falan filan..

mavzer-i
19 Haziran 2019, 16:14
isntabuldaysan al bn251 hiç düşünmeden.
servis olarak ta "oktay motor"

abeciMotoru
19 Haziran 2019, 16:18
abi iyi diyorsun da, inazuma ağır ve yakıtı fazla. ayrıca parçası pahalı. servisi pahalı, falan filan..

ağır olduğu doğru da valla ben psiklet gibi kullanıyodum :) parçası ucuz japon zaten yok. sarf giderleri ortalama aynı hepsinin zaten.
az yaksın diyosan sym wolf müthişti 4 litreyi geçmiyo alet, 250cc tecrübe ettiğim motorlar bunlar.
benelliye çok güvenemem açıkçası. pulsar bileee piyasası var diye tercih edilir, benelli riziko iş.

levend84
19 Haziran 2019, 16:25

Ya abi sen akli başinda adamsin,borç,taksit vs.boşver,

Geçenlerde demiştim,emekli olunca alirsin bir 650-700 luk enduro diyar diyar gezersin,hemide çocuklar büyür.

Cbf 150 tam senin kalemin motor,akşam al eline bir bez sil temizle,alıcı gözüyle uzaktan bir bak..sonra aylik taksitleri duşun ve içinden huzurlu bir ohh çek..

Motor dediğin kerameti kaç kuruş??

Zamanla hepiciği olur..

Emreerol
19 Haziran 2019, 16:33
2 sene tnt 25 kullandım. Aynı motorlar sanıyorum. Kullanmayanların yorumlarına çok kulak asmayın.

15bin km yol yaptım. TR'ye gelen ilk seriden almıştım. Kronik bir kaç problemi vardı ve servisinde halledildi. (Vale motor)

Şehirler arası (artçılı 2000KM) yol da yaptım, şehir içinde de gezdim. Hiç bir problem yaşamadım. 110-120 gayet rahat gittim geldim. Bu işin en kritik yanı servis. İstanbul'da Vale motor ve şimdi Oktay Motor var. İkisi de iyidir. Ancak diğer illeri bilmiyorum. Servisine güveniyorsanız motordan çekinmeyin.

Fakat bir de şu var, ben sizin yerinizde olsam bu zamanda kredi çekip CBF gibi yıllar boyu kullanabileceğim motosikleti elimden çıkarıp borca girmem. :)

uzay gemisi
19 Haziran 2019, 16:43
Bn251 ile CBF den daha az yakar daha çok kaçarsin. CBF 150 80-90 kmh üstüne çıkınca 3 litrenin altına düşmüyordur tahminim karbüratörlü çağ dışı bir motora göre normal en önemlisi enjeksiyona geçiş yapacaksın ama benelli alınır mı alınmaz mı tartışılır başka alternatiflerede bakabilirsin

hokahey
19 Haziran 2019, 17:00
yorumlarınız çok iyi arkadaşlar. iyi ki varsınız.

okanbagiscan
19 Haziran 2019, 17:15
Ödemede sıkıntı yaşamayacağını düşünüyorsan al.Alınmış alınmıştır.Seneye alabileceğinin garantisi yok bu memlekette.
Bende RS200 den 500cc lik Enduro(Adventure) geçiş yapayımmı diye düşünüyordum.Hala düşünüyor olsaydım şu anki şartlarla alamazdım.
Aynı şey araba içinde geçerli.Arabayı değiştirecem deyince hanım ne gerek var diyordu onu dinleseydim bu gün kullandığım arabayıda alamazdım.
Bu gün arabanın değişme zamanı geldi ama değiştirecek imkan yok.Yani geri gitmişiz.

freewill
19 Haziran 2019, 17:37
valla bu motor hakkında bildiğim tek şey sorun sorun sorun. Arkadaşım aldı 2 sene önce yanılmıyorsam yakacaktı motoru. Facebook sayfasına girin gerçi orada da yorumları siliyorlar fakat en azından göz geçirdiğiniz de ne demek istediğimi anlarsınız.

impetum
19 Haziran 2019, 17:46
Alma hocam. İlla alacaksan da ankarada kendi motorumu mahkemeye verdim henüz 13 günlük 200kmde ve tescili bile yapılmadı. 3 gün bile binemedim. Aldığımın ertesi günü yolda bıraktı. İlla alıcam diyosan 15bine veririm ankaradan. Bu motorla bırak şehirdışına gitmeyi şehiriçinde bile güvenip gezemedim.

hokahey
19 Haziran 2019, 18:25
Alma hocam. İlla alacaksan da ankarada kendi motorumu mahkemeye verdim henüz 13 günlük 200kmde ve tescili bile yapılmadı. 3 gün bile binemedim. Aldığımın ertesi günü yolda bıraktı. İlla alıcam diyosan 15bine veririm ankaradan. Bu motorla bırak şehirdışına gitmeyi şehiriçinde bile güvenip gezemedim.

😨😱😨😱😨😱😨😱😨😱😨

sorun neydi? neler yaşadınız? biraz anlatır mısınız?

06Serhat
19 Haziran 2019, 19:22
https://i.hizliresim.com/5N80nM.jpg
https://i.hizliresim.com/r0g4XB.jpg

Benelli bn251 cbr250 nin yanında kalıpsız durmuyor. Forum üyemiz 'Rakaful' un motoru. Henüz 1500 km lerde. Rakipleri olarak gördüğüm cfmoto 250nk ve duke200 ile test ettiğimde kaliteden ödün vermiyor. Top speed olarak hemen hemen aynılar. Abs başarılı. Üstelik fabrika çıkışı metzeler lastikle geliyor. Cfmoto cst lastikle piyasaya sürmüş. Bn251 i test etme imkânınız varsa mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

YasinC
19 Haziran 2019, 19:36
BN251'i halen TNT25 ile karıştıranlar var. Evet dışarıdan her şeyi aynı, motoru, şasisi, frenleri vs vs. Ama elektrik yenilenmiş zaten stator yanması vs yok. Gerçi tnt25'in de ilk iki partisinde vardı.

hokahey
19 Haziran 2019, 19:40
@yasin ve @serhat: yukarıdaki @impetum nickli yazarın yazısı beni çok etkiledi. gerçek mi yoksa dalga ki geçiyor anlamadım vallahi..

06Serhat
19 Haziran 2019, 19:53
@YasinC & @hokahey: Benelli satıcısının dediğine göre tnt25te olan kronik sorunların hepsi giderilmiş. Bu yeni serilerin üstünde fazla çalışmışlar. Satışa sunulduğundan beri orasından burasından sorun çıkarıp şikâyetçi olan görmedim.

YasinC
19 Haziran 2019, 19:56
@yasin ve @serhat: yukarıdaki @impetum nickli yazarın yazısı beni çok etkiledi. gerçek mi yoksa dalga ki geçiyor anlamadım vallahi..

Yüzde doksan arka fren sorunu yaşamıştır. BN251'ler Türkiye de montajlanıyor. Bir süre boyunca montajda hata devam etti. Oktay motorun dediği gibi bu biraz da servisin sorunu. Kontrol etmeleri gerekliydi. Benzer sorunlar TRK502 de de oldu. 2017 de trk alanlarda tek bir sorun yaşanmadı ama 2018 itibari ile Türkiye de montajlananlar satılmaya başlanınca bazı komik ama sinir bozucu sorunlar ortaya çıktı. Yavaş yavaş düzeldi halende düzelmesi gereken yerleri vardır. Ama ciddi sorunlar değil.

TNT25/BN251 için;

Özellikle blokta sorun yaşayan daha ben duymadım. TNT25 zamanında stator problemi ve sigorta problemi vardı onunda ilk 1-2 partisindeydi. Bu sorunlar da bn251 de yok. TNT25'e yazılım atıp 30 beygir civarlarına kadar çıkarttığımız oldu. 2 senedir de öyle kullanıyor. Kısacası motor sağlam. O fiyata bedava hatta.

Bu arada hiç TNT25 sahibi olmadım. TNT250 sahibiydim.

06Serhat
19 Haziran 2019, 19:59
Yüzde doksan arka fren sorunu yaşamıştır. BN251'ler Türkiye de montajlanıyor. Bir süre boyunca montajda hata devam etti. Oktay motorun dediği gibi bu biraz da servisin sorunu. Kontrol etmeleri gerekliydi. Benzer sorunlar TRK502 de de oldu. 2017 de trk alanlarda tek bir sorun yaşanmadı ama 2018 itibari ile Türkiye de montajlananlar satılmaya başlanınca bazı komik ama sinir bozucu sorunlar ortaya çıktı. Yavaş yavaş düzeldi halende düzelmesi gereken yerleri vardır. Ama ciddi sorunlar değil.

TNT25/BN251 için;

Özellikle blokta sorun yaşayan daha ben duymadım. TNT25 zamanında stator problemi ve sigorta problemi vardı onunda ilk 1-2 partisindeydi. Bu sorunlar da bn251 de yok. TNT25'e yazılım atıp 30 beygir civarlarına kadar çıkarttığımız oldu. 2 senedir de öyle kullanıyor. Kısacası motor sağlam. O fiyata bedava hatta.

Bu arada hiç TNT25 sahibi olmadım. TNT250 sahibiydim.

İlginç bulduğum bir durum var; bn251 in bloğunda 170 küsür cc yazması. 250 cc ise neden blokta 249 cc yazmıyor. Mesela cbrde öyle?

ufoz
19 Haziran 2019, 20:34
İki veya 3 kişinin yaşadığı bu fren sorununu Vale ve Oktay motora sordum.

Tamamen montaj hatası.
Birde ABS'yi devre dışı bırakıp sonrada frene abanıp kitliyor diyenler var.

Motor tam f/p motoru. Kaliteside iyi.

Tek sorun beni BN125'ten koparamadı.
Tip, kullanım, tarz olarak motorumu seviyorum, keyifle biniyorum.

Motorun altı BN125'te olduğu gibi görünen motor tiplerini seviyorum.
Ebduromsu demek belki daha doğru.

Bir arkadaş var sanırım BN251 başlığına yazmış. O arkadaşı anlamadım.

Yeni başlıyor ve Nisandan itibaren 2 ayda 3 motor değiştiriyor ?
BN251 le ilgilide tüketici mahkemesine başvuruyor.
İlginç !!!

YasinC
19 Haziran 2019, 20:41
İlginç bulduğum bir durum var; bn251 in bloğunda 170 küsür cc yazması. 250 cc ise neden blokta 249 cc yazmıyor. Mesela cbrde öyle?

cc değil mm yazıyor

istanbu_gezg
19 Haziran 2019, 20:45
15.800 tl fiyatı ile aklımı çeldi bu benoş.

benim cbf'i 8'e saysalar, 8 lira da karttan çektirsem alabilirim.

ne dersiniz, bu benelli emmi dağa, taşa, yola sürmelik bir motor mudur?

cbf 150'den sonra pişman olur muyum?

değerli yorumlarınızı bekliyorum efendim..

gene anlamsız konular açıyorsun senin harcın değil bu motorlar sen klasik otor al mondial bucanner ne biliyim cbf 150 rks titanik felan

lütfen ama bu internete her ay 80 tl ödüyorum bu paylaşımlarını görmek zorunda değilim :queen:

Rakaful
19 Haziran 2019, 20:47
Aha benim motoru gördüm. :)

2019 modellerinde kronik sorun yok. Montaj hatasından kaynaklanan bazı motosikletlerde sorun olabilir ama alan kişinin de biraz motora bakabilmesi lazım. Mesela ben alır almaz bütün civataları sıktım. 1000 bakımında ustama depoyu bile söktürüp içteki her şeyi kontrol ettirdim.

Kafam rahat bir şekilde biniyorum. Yolda kalır mı diye bir korkum olmadı.

ÖTV indirimi bitmeden acele edin derim.

hokahey
19 Haziran 2019, 20:55
Aha benim motoru gördüm. :)

2019 modellerinde kronik sorun yok. Montaj hatasından kaynaklanan bazı motosikletlerde sorun olabilir ama alan kişinin de biraz motora bakabilmesi lazım. Mesela ben alır almaz bütün civataları sıktım. 1000 bakımında ustama depoyu bile söktürüp içteki her şeyi kontrol ettirdim.

Kafam rahat bir şekilde biniyorum. Yolda kalır mı diye bir korkum olmadı.

ÖTV indirimi bitmeden acele edin derim.

yahu sen "tüm cıvataları sıktım" deyince aklımı yitirecek gibi oldum. bir fenalık geldi üzerime. vücudum attı.

abi demonte bisiklet mi alıyoruz yapma gözünü seveyim. ben cıvata sıkacaksam gider kendim imal ederim.

Boldpilot
19 Haziran 2019, 21:20
Enjeksiyonlu çinli almayın, aldırmayın. O paraya ben olsam ikinci el bi mt25, xt660r veya x alır binerim. Son 1 ayda 2 kez tnt250 katıldı gezilerimize ikiside rezil etti bütün geziyi.

YasinC
19 Haziran 2019, 21:28
Enjeksiyonlu çinli almayın, aldırmayın. O paraya ben olsam ikinci el bi mt25, xt660r veya x alır binerim. Son 1 ayda 2 kez tnt250 katıldı gezilerimize ikiside rezil etti bütün geziyi.

Nasıl rezil etmiş. 2 seneden fazla kullandım 40 hp'e tune edilmiş şekilde. Bir kere tık demedi. Kullananlardan da daha şikayet duymadım. Enjeksiyon sistemi bosch, ecu delphi.. Kıçı kırık plastik yığını yamaha mt25 de ne var mesela?

Keoma
19 Haziran 2019, 21:39
yahu sen "tüm cıvataları sıktım" deyince aklımı yitirecek gibi oldum. bir fenalık geldi üzerime. vücudum attı.

abi demonte bisiklet mi alıyoruz yapma gözünü seveyim. ben cıvata sıkacaksam gider kendim imal ederim.

Ahahah benimde en sevmediğim konu.Yok kardeşim tüm yorumları okudum sende benim gibisin.Git japon al kafan rahat olsun.

efendy06
19 Haziran 2019, 21:41
Alma, bilindik, sorunsuz markalar tamam da, orası kronik sorunlu, burası kronik sorunlu falan derken, tamam yoruldum la satıyım kurtuluyum desen ikinci eli cacık. Hiç gerek yok.

impetum
19 Haziran 2019, 21:50
İki veya 3 kişinin yaşadığı bu fren sorununu Vale ve Oktay motora sordum.

Tamamen montaj hatası.
Birde ABS'yi devre dışı bırakıp sonrada frene abanıp kitliyor diyenler var.

Motor tam f/p motoru. Kaliteside iyi.

Tek sorun beni BN125'ten koparamadı.
Tip, kullanım, tarz olarak motorumu seviyorum, keyifle biniyorum.

Motorun altı BN125'te olduğu gibi görünen motor tiplerini seviyorum.
Ebduromsu demek belki daha doğru.

Bir arkadaş var sanırım BN251 başlığına yazmış. O arkadaşı anlamadım.

Yeni başlıyor ve Nisandan itibaren 2 ayda 3 motor değiştiriyor ?
BN251 le ilgilide tüketici mahkemesine başvuruyor.
İlginç !!!

Evet hocam 3 ayda hatta 2buçuk ayda 3 motor değiştirdim. İlk kendi motorum kuba cr1 mesajımı görebilirsiniz başlığında. Sonra benim işyeri yoluma yetersiz geldiği için cbr 500r aldım ve gikir değiştirerek küçük ccli bi motorla işe gidip gelip benelli bn251 aldım ve cbr 500r otomobil takasına çıkardım. Onun da ilanını malum sitede görebilirsiniz siyah renk 2018 model 6000kmde ve otomobil takaslı başlığıyla.

Şuan cbr da bn 251 de elimde. Gereksiz artniyet aramanızı hiç anlamadım açıklama yapmak durumda da değildim ama böyle herkesi kendi gibi bellemiş birine delilli ispatlı herşeyi ortaya koyarak belki biraz önyargısını güvensizliğini yıkarak karakter gelişimine katkı sağlamak amacıyla yaptım.

Açtığım davanın tebligatı da bugün elime ulaştı onu da atayım mı?

Kimsenin tercihleri kimseyi alakadar etmez. Durduk yere insanları yaftalamaya kalkışmayın.

Açık açık da söylüyorum yukarda yazmışım. Eğer arkadaşın o kadar çok almaya hevesi varsa sıfır gibi motoru 15binden vericem kendisine. 800 liraya da bi çift korumalı bot alabilir kendisine.

Boldpilot
19 Haziran 2019, 21:55
Valla sormadım ne oldu ne bitti Sorgun göletinden Ulus'a kadar çektik motosikleti bide, sırf ben 4 usta aradım biz bakmayız diyor adamlar. Motosikletin sahibi de vento motora gitmek istemedi daha önce problem yaşamış, diğerinin elektirik tesisatı komple yanmış daha önce 2 kez statör yakmış kullanan eleman öyle söylüyordu. Kendi gurubumda 17 yaşında gariban bi çocuk var bn125 midir nedir ondan aldırdılar çocuğa 6 aydır yedek parça bekliyor çocuk motosikletten soğudu.

Kıçı kırık mt25 var bi tane Ayaş'ta 137 bin km dir yürüyor en azından. Benim bineceğim motosikletler değil ikiside birini övüp diğerini yersemde elime birşey geçmez yani. Tnt250 ye bi kez bindim Fatih köprüsü' nün başından sonuna kadar, mt25 i de aldım 2 hafta sonra sattım. 200km bindim onuda köprücük kemiğim kırıktı hastaneye felan gittim geldim . Ben gördüğümü söylüyorum hacı ko sevdiğimiz arkadaşımız parasıyla rezil olmasını istemem 😀

GezeGeze
19 Haziran 2019, 22:04
Sıfırı 15.800 olan bir motosikletin 2. eline 13 binden fazla vermem; vermedim de.

Sıfırı 15.800 olup da 2. elden 13 binden aldığınız motoru satmak istediğinizde 1000 lira altına rahat verirsiniz; verdim de.

2. eli yok diyenler için yazmış olayım dedim...

Sıfırına yakın fiyat isterseniz, tabii alan olmaz. Ona da "2. eli cacık" denmez... Fiyatı yüksek söylüyorsunuz ki alanı yok denir...

Beğendiğim için aldım; geçici sağlık sorunu sebebiyle sattım. Dana gibi motordu. Alan arkadaş hayrını görsün, güle güle kullansın.

Not: Başlıkta "lan" olmayaydı iyiydi. Yazmıcaktım böyle bir başlığa ama bn251'e haksızlık olmasın diye yine de yazayım dedim; cacık muhabbetine ...

impetum
19 Haziran 2019, 22:19
😨😱😨😱😨😱😨😱😨😱😨

sorun neydi? neler yaşadınız? biraz anlatır mısınız?
Tam hatırlamamakla beraber servis raporunda deponun altındaki bi parçadan kaynaklandığı yazıyodu arızanın ama net hatırlamıyorum, servis raporu şuan benden 550km uzakta.

Bir önceki hafta cuma günü motoru teslim aldım ve eve gittim akşam saatleriydi. Ertesi gün işe gittim ve dönüşte arka fren yavaşlama amacıyla bastığım halde ani bi şekilde kilitlendi ve motor stop etti. Yolun ortasında mal gibi kaldım ne motoru kenara çekebildim ne de çalıştırabildim çünkü enjeksiyon almıyodu motor. Marş basıyodu fakat çalışmıyodu. Bi 10 dakka yolun ortasında mahsur kalmamın ardından fren kendini biraz saldı ve güçlükle de olsa yolun kenarına çekebildim motoru. Kendi motor ustamla irtibat kurdum onun yardımıyla motoru dükkana çektik fakat o da garantinin bozulmaması için içini açmak istemedi. Ben de aynı fikirdeydim.

Pazar günü kapalı olduğu için pazartesi akşamı iş çıkışı kamyonetle motoru ankaradaki vento motora götürdüm. Kesin olarak iade istediğimi söyledim fakat böyle bişeyin mümkün olmadığını tüketici hakları mahkemesi kararı olmadan yapamayacaklarını söylediler(haklılık payları var). Taşıt alışverişlerinde böyle bi durum gerçekten söz konusu. Bunu duyarsanız inanın çünkü yasal olarak öyle bi iade durumu mümkünatı yok. Ancak galeri sahibi kendi üstüne veya şirket üstüne devralabilir motoru.

Salı günü motoru tamir ettiklerini söylediler gittim. Servis kağıdı aldım mahkemeye sunabilmek için. Freni de diğer sorunu da hallettiklerini söylediler fakat ertesi günü yine deneme yaptığımda 15 20 dakikalık sürüşten sonra arka frenin tekerleği sıkıştırmaya başladığını hissettim. Bayır aşağı motor yavaşlamaz istediği kadar ağır olsun. Benim motorum yavaşlıyo.

Olduğu gibi binanın altına kapalı bi alana koydum motoru. Kilitledim branda serdim ve dava açtım.

Baya uzun oldu kusura bakma hocam. 200kmlik tecrübelerime dayanarak sadece motor bloğu performansına hiçbişey diyemem gayet güzel aslında ama montaj ve parça kalitesi olarak tatmin etmez. Sorunsuz gitse verdiğiniz paranın hakkı olur ama eğer ben 30kmlik mesafeye giderken bile acaba yolda kalır mıyım korkusu taşıyosam o motor alınmaz binilmez. Test etme imkanım olsaydı kesinlikle almazdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Sıfırı 15.800 olan bir motosikletin 2. eline 13 binden fazla vermem; vermedim de.

Sıfırı 15.800 olup da 2. elden 13 binden aldığınız motoru satmak istediğinizde 1000 lira altına rahat verirsiniz; verdim de.

2. eli yok diyenler için yazmış olayım dedim...

Sıfırına yakın fiyat isterseniz, tabii alan olmaz. Ona da "2. eli cacık" denmez... Fiyatı yüksek söylüyorsunuz ki alanı yok denir...

Beğendiğim için aldım; geçici sağlık sorunu sebebiyle sattım. Dana gibi motordu. Alan arkadaş hayrını görsün, güle güle kullansın.

Not: Başlıkta "lan" olmayaydı iyiydi. Yazmıcaktım böyle bir başlığa ama bn251'e haksızlık olmasın diye yine de yazayım dedim; cacık muhabbetine ...

Hocam sizin cr1 konusundaki yazılarınızdan bayağı faydalanmıştım. O konuda haklıydınız cr1 hakkaten parasına göre çok çok güzel bi motor beni hiç pişman ettirmedi aldığıma fakat bn251 daha çok ayağı sakat danaya benziyo. Yürüyo ama güven vermiyo.

Sizin hatrınıza motorumu arkadaşa 14.750 liradan veririm 2. El piyasası hakkında söylediklerinizden ötürü.

Rakaful
19 Haziran 2019, 22:19

İfadem yanlış olmuş düzelteyim. Tüm civataları sıkmaya çalıştım ama hepsi de zaten sıkıydı. Problem yaşamadım zaten. Sadece tedbir amaçlı.

YasinC
19 Haziran 2019, 22:25
Serkan, TNT250'nin a dan z ye her noktasını bilirim. Saçma salak bir şekilde çomak sokulmadıkça elektrik arızası verecek bir yapısı yok. TNT250'ye en çok çomak sokanlardan biriyimdir. Arıza yapsa bir bende iki Çanakkale deki bir arkadaş da yapardı. Ankara da 4 arkadaşım da da Benelli var hiç birinde tek sorun olmadı 2015 den bu yana. Ben bir de artçılı biniyordum hafta sonları.

Japon diye saydığın mt25 de ne fren var, ne süspansiyon ki abisi mt7 de yok. Hatta kalite olarak ta tnt250'deki kalitenin yarısı var yada yok. Motorun içinde bir tane plastik dişli hatta parça bulamazsınız. O japon diye sevilen markaların bazıları yağ pompası dişlisin de plastik kullanıyor gerçi KTM de yapıyor.

Motorun internette servis kitapçığı var hangi markalar kullanılmış birebir yazıyor. TNT250'nin eleştirilecek tek yanı ağır oluşu. Başka negatif bir yanı yok.

Bu yedek parça olayı da komedi. Motor Türkiye de montajlanıyor nasıl yedek parça yok? Servis konusunda Honda dışında diğer japonların servisi de yok hükmünde.

Burada yapılan yorumlar "aypon abi, aypon megapikseli" olayından öteye gitmiyor. Yani tamamen ülkemizdeki marka tarihinin bilinç altına oluşturduğu etki ile yazıyorsunuz.

Boldpilot
19 Haziran 2019, 23:01
Aynen biz ayponcuyuz sizin tnt250 niz gancık olsun ne diyelim 😀 Türkiye de montajlanıyor nasıl yedek parça yok dan sonrasını okumamam lazımdı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

zira parça bolluğundan konjektörü muadil takıyor yetkili servis 😀

efendy06
19 Haziran 2019, 23:13
Serkan, TNT250'nin a dan z ye her noktasını bilirim. Saçma salak bir şekilde çomak sokulmadıkça elektrik arızası verecek bir yapısı yok. TNT250'ye en çok çomak sokanlardan biriyimdir. Arıza yapsa bir bende iki Çanakkale deki bir arkadaş da yapardı. Ankara da 4 arkadaşım da da Benelli var hiç birinde tek sorun olmadı 2015 den bu yana. Ben bir de artçılı biniyordum hafta sonları.

Japon diye saydığın mt25 de ne fren var, ne süspansiyon ki abisi mt7 de yok. Hatta kalite olarak ta tnt250'deki kalitenin yarısı var yada yok. Motorun içinde bir tane plastik dişli hatta parça bulamazsınız. O japon diye sevilen markaların bazıları yağ pompası dişlisin de plastik kullanıyor gerçi KTM de yapıyor.

Motorun internette servis kitapçığı var hangi markalar kullanılmış birebir yazıyor. TNT250'nin eleştirilecek tek yanı ağır oluşu. Başka negatif bir yanı yok.

Bu yedek parça olayı da komedi. Motor Türkiye de montajlanıyor nasıl yedek parça yok? Servis konusunda Honda dışında diğer japonların servisi de yok hükmünde.

Burada yapılan yorumlar "aypon abi, aypon megapikseli" olayından öteye gitmiyor. Yani tamamen ülkemizdeki marka tarihinin bilinç altına oluşturduğu etki ile yazıyorsunuz.

Merakımdan soruyorum, gerçekten enjeksiyonlu bir motor ile kuba servisine gidiyor musunuz? Ankara-İstanbul-Antalya falan tamam da, diğer şehirlerde ne olacak? Memleket 3 şehirden ibaret değil neticede.
Kuba-Mondial vb. markaların servislerinin servisini kullanan motoru lamborghini üretse gene bi işe yaramaz. Çünkü eğitim falan hak getire. 49 tane gerçek benelli servis noktası görünüyor, ancak bunların da bir çoğu büyük şehirlerde kümeleşmiş durumda.

Bu arada, yağ pompasının plastik bir dişliye sahip olmasının zararı nedir onu da bir açıklığa kavuşturursanız iyi olur. İşini yapıyor mu? Evet yapıyor. Eee ister plastik yapar, ister tahta, çalıştıktan sonra beni neden ilgilendirsin ki?

Cyan
19 Haziran 2019, 23:20
İlk serilerde o plastik parçanın aşınması kırılması nedeniyle yatak saran R25 çok olmuştu diye hatırlıyorum, o problem çıktıktan sonra imajı bayağı bozulmuş satılığa çıkaran çok olmuştu...