PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pulsar NS200'dan gelen teneke sesi. Videolu.

daysofmvlog
18 Haziran 2019, 01:04
Öncelikle herkese selamlar ve iyi forumlar.

2014 model Pulsar NS 200 sahibiyim. Motorumdan, yaklaşık 4 aydır falan bu teneke sesi geliyor. devir yükseldikçe ses de artıyor. 5000-6000'e gelince gazı açmaya utanıyorum. Yetkili servisine götürdüm bakımını yaptırdık. Ağır bakımdan 500 TL fatura çıkardılar ödedik lakin ses aynı. Hatta daha beter sinir bozuyor. Eğer bu sorunla karşılaşmış bir ustamız ya da bir bilgisi olan varsa sorunu teşhis edebilir mi? Şimdiden çok teşekkür ederim iyi forumlar diliyorum hepinize.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=y56R8H_ZVCo

uzay gemisi
18 Haziran 2019, 01:12
Ses krank sesi yada subaplarin pistona vurma sesine benziyor ama emin olamadım

Ekarademir
18 Haziran 2019, 01:47
Eksoz kontrol edildi mi ? Boş tenekenin içinde civata vb parça titriyor gibi bi ses. Eksozun bi yerinde kırılma olabilir veya inde parça olabilir. Bloktan öyle bi ses geleceğini sanmam.

Benim motorda altta blok koruma sacı var. Onu cıvata ile taktığımda benzer ses vardı. Takoz takıp titreşimi alınca ses gitti.

to1ga
18 Haziran 2019, 04:14
Benim pulsardada aynısı olmuştu. Egzozun altında bi pul mu ne varmış o çıktığı için şıngır şıngır ediyodu. Altına bi kaynak yaptı o gun bugundur ses mes yok.

ramazan_06
18 Haziran 2019, 09:45
Egsozdan geliyor su tork zımbırtısından onu elinle sıkıca tut o zaman ses kesilcektir

oktaymotor
18 Haziran 2019, 10:34
deve boynu contası dağılmış gibi bir ses var ilk etapta deve boynu contasını değiştirttin muhtemelen düzelecektir

daysofmvlog
19 Haziran 2019, 12:49
bugün bu dediklerinizle bir ustaya götüreceğim o da karbüratör kırılmış diyor bakacaklar bugün. bilgilendiririm yine

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

tork zımbırtısı dedigin nedir ?

AzÇok
19 Haziran 2019, 14:18
Ben de motordan gelen bir sese benzetemedim. Fazla kafaya takılacak bir şeye benzemiyor.
Abuk sabuk sesler konusunda titiz olanların binmemesi gereken bir motor.

daysofmvlog
20 Haziran 2019, 13:03
arkadaşlar egzozun, katalizörün içi çürümüş egzozcuya götüreceğim yarın kaynar suda temizleyecekler. tam çözüme ulaşırsam yine yazarım buraya

daysofmvlog
22 Haziran 2019, 13:14
arkadaşlar sorunu buldum. egzoz direğini söktürdüm katalizorün içini boşaltmış benden önceki sahibi. güzel kaynak attıramamış. tekrar kaynak attırdım çatlak yeri kapatırdım. ses gitti. Egzozcuya 20 TL , tak çıkar cıvataları değiştir, boyat 50 TL de servise verdim. bilginiz olsun eğer karşılaşırsanız böyle bir sorunla

MaryJane
22 Haziran 2019, 13:44
Eyvallah Kazasız Sürüşler