PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avrasya Tunelinden Geçtim

Madrap2
16 Haziran 2019, 21:10
Bugun aksam üzeri 6 gibi avrasya tunelinden gectim normalde arada sirada arabayla geçerdim motorun yasak olduğunu bilmeden geçtim polis felanda yokdu hgsden ne kadar almistir diye bakinca hgs düşmemiş avrasya tunelinin sitesinden motosikletin yasak oldugunu öğrendim daha sonra youtube den baya video baktikdan sonra motorla gecen 1 2 kisi gordum gerisini hep polisler çevirmişler keşke benide çevirselermiş keşke benim asil sorum bu geçişe kac para ceza gelir acaba

motohazar
16 Haziran 2019, 21:15
https://www.avrasyatuneli.com/ihlalli-gecis-odemesi/

Ceza sorgulama buradan.

Normalde otoban kaçak geçiş sınıfın kaç para ise x4 idir.

Ama avrasya 23.3 araba 34.9 minibüs şimdi motor yok bunu nasıl hangi sınıf ile 4 katı alacak orasını bilemem ama sanırım en yüksek sınıf olan 34.9 dan x4 alır

Sen yine siteden sorgulama yap

Madrap2
16 Haziran 2019, 21:27
Sorgulama yapiyorum ceza çıkmıyor bekliyicegim cezayi heralde bundan kacarimiz olmaz sanirim

Tiar
16 Haziran 2019, 21:39
sistem okuyamamış işte zorlama :) bi de saat veriyorsun kameradan bakıp incelesinler diye. hak yedim filan diye düşünüyorsan git söyle bari. ama sürekli kimisi kırmızıdan geçip ceza almıyor kimisi hız sınırını aşıyor vs vs.

Madrap2
16 Haziran 2019, 22:04
Parasiz geçiş yaptik sonucda bunun bir bedeli olmasi gerekir sonuçda ordada bir emek var muhtemelen 1 ay içinde cezasids gelecekdir diye tahmin etmeye başladım

vlad1462
16 Haziran 2019, 22:25
para cezasını boşver, kapıya beyaz reno yanaşırsa ozaman durum kötü:)

zeynelhazan
16 Haziran 2019, 22:29
para cezasını boşver, kapıya beyaz reno yanaşırsa ozaman durum kötü:)

Beyaz Toros?

oldcockroach
16 Haziran 2019, 22:31
Beyaz Toros?

Beyaz toros kalmadı ama gelirse ciddi sıkıntı olur :D geçilen sadece köprü değil o zaman :D

Madrap2
16 Haziran 2019, 22:32
Kusura bakma anlayamadim hocam

oldcockroach
16 Haziran 2019, 22:33
Kusura bakma anlayamadim hocam

uzun uzun yazmaya gerek yok beyaz toros yaz google ye zaten direkt çıkıyor

hasmet
16 Haziran 2019, 23:40
Beyaz toros mu kaldı? Artık siyah transporter kullanıyorlarmış.

oldcockroach
16 Haziran 2019, 23:42

Hasbelkader beyaz toros gelirse :D

oktayakgoz
17 Haziran 2019, 00:18

Makaraya bak be. Üzerinize alınmayın hocam ama ne hale geldik ya. 1980 lerde yaşanılanların benzerini yaşıyoruz ve dalgs geçtiğmiz şeyler şekil değiştirerek tekrar karşımıza çıkıyor. 30 sene sonra siyah transporter geyiğ yapılır mı acaba

oldcockroach
17 Haziran 2019, 00:26
Makaraya bak be. Üzerinize alınmayın hocam ama ne hale geldik ya. 1980 lerde yaşanılanların benzerini yaşıyoruz ve dalgs geçtiğmiz şeyler şekil değiştirerek tekrar karşımıza çıkıyor. 30 sene sonra siyah transporter geyiğ yapılır mı acaba

Bu geyik her zaman yapılır :D 30 sene 60 sene 100 sene elektrikli araçlar gelir onlarla yapılır ışınlanma vs icad edilir onlarla yapılır :D Kafa değişmedikçe kıyamete kadar yapılır :D

zuluman
17 Haziran 2019, 00:35
plaka tanıma sistemi ön plakaya bakıyorsa bişi olmaz

darkNroll
17 Haziran 2019, 11:27
Benzer sıkıntıyı Eylül 2018'de ben de yaşadım. HGS'den minibüs ücreti kesilmişti, ceza falan da gelmedi.

CagrioneTR
17 Haziran 2019, 11:58
Avrasya tünelini yasak olmasının sebebi motosikletler için tehlikeli oluyormuş. Hava akımı darbe gibi gelebiliyormuş. Cezadan çok şükretmeniz daha doğru olacak :) Bir daha da kimse kullanmamalı.

Madrap2
17 Haziran 2019, 12:40
Bugun avrasya tunel musteri hizmetlerini aradim tamam plakaniz okunduysa eger 1 2 gune normal arac yerine 23.30tlmis ceza olarak 34.90 tl çekiceklermis hgsden cezası da pahali degilmis yani korkmaya telaslanmaya gerek yok

..YaNKee..
17 Haziran 2019, 18:55
bu kadar kafaya takmaya ne gerek var onu anlamadım zaten ceza gelirse haberiniz olacak.. orada bir emek var deyip illa ceza kestirmeyi düşünüyorsanız arayıp kendinizi şikayet edin o zaman kaçak geçtim diye...

bu arada merak etme senden fazlasıyla alıyorlar karşılığını.. normalde 1. köprünün ücretsiz olması gerekliydi ama şuan hala paralı.. adam hergün alıyor sen birgün kaçmışsın çokmu? boğaziçi yapılırken Demirel açıklama yapmıştı belli bir süre sonra ücretsiz olacaktı mesela?

zekeriyaimam
17 Haziran 2019, 21:19
Aslında devletin bizi el üstünde tutarak geçirmesi lazım köprülerden de işte mecburen tersi oluyor :)

Angrypower
17 Haziran 2019, 21:23
Aslında devletin bizi el üstünde tutarak geçirmesi lazım köprülerden de işte mecburen tersi oluyor :)

Aynen el altından geçiriyor :)

ilkantek
18 Haziran 2019, 02:00
hem gidiş hem dönüş geçtim 2018'de gidişimin ücretini kesmiş hgs'den 1.sınıf hgs kullanıyordum. Dönüşümün ücretini kesmemiş :) Yasak olduğunu geçtikten sonra fb'da paylaşınca arkadaşlardan öğrendim.8-9 ay sonra da motosikletimi sattım herhangi bir ceza uygulamasına denk gelmedim.

MahmutBiner
18 Haziran 2019, 12:14
Sanıyorum artık motosikletlerin geçişine izin veriliyor tam bilemiyorum ama videodaki arkadaş özellikle polislere soruyor ve ekiplerin önünden tünele giriyor.

Motosikletle avrasya tüneli (https://www.youtube.com/watch?v=LyAhc8uTILg)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:57 ----------

Tünelde bir güvenlik açığı veya farklı bir hava akımı olsaydı eğer koskoca cumhurbaşkanlığı bisiklet turunu bu rota üzerinden gerçekleştirmezlerdi diye düşünüyorum

https://www.avrasyatuneli.com/haberler-ve-duyurular/detay/dunyaca-unlu-bisikletciler-55-cumhurbaskanligi-bisiklet-turunda-avrasya-tunelinden-gecti