PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motoru bitik motosiklet almak

EUOGLU
16 Haziran 2019, 18:43
Böyle bir motor alip toplamak mantiklimi? 7-8-9 a cbr 250 alıp motoru yaptirip uzuuuun sure binmek.

oldcockroach
16 Haziran 2019, 18:56
3000 tl motora vereceksin cbr 125 r motor 2500 tl tutmuştu

ogzcngdk
16 Haziran 2019, 19:06
Motor yaptırma ücretini muadillerinin fiyatından düşersen, hatta daha fazlasıni düşmen gerekiyor. O zaman alıp binebilirsin diger türlü zarar etmiş olursun.

yaşlıveacemi
16 Haziran 2019, 19:43
Bu işlerden anlıyorsan olabilir yok elimden hiç bir iş gelmez ustanın lafı ile iş yapacağım dersen uzak dur.

EUOGLU
16 Haziran 2019, 20:27
Bu işlerden anlıyorsan olabilir yok elimden hiç bir iş gelmez ustanın lafı ile iş yapacağım dersen uzak dur.

Ustam ile yapicam ama isini duzgun yapar. Abim derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Motor yaptırma ücretini muadillerinin fiyatından düşersen, hatta daha fazlasıni düşmen gerekiyor. O zaman alıp binebilirsin diger türlü zarar etmiş olursun.

Nasil yani tam anlamadim? Adam 7 bin tl istiyor 10 bin tl ye mal olur totalde diyorum ama 4 sene falan binicem

yukirunner
16 Haziran 2019, 22:57
Unutma,her zaman en az ödemeyi yaparak yaşamak mümkün değil.Bazen keseyi açacaksın.

BatuhanK
17 Haziran 2019, 02:06
Daha pahalıya gelebilir

uzay gemisi
17 Haziran 2019, 08:10
Motor açıldığında

Debriyaj balata ve saclari, yayları
Oynama varsa debriyaj tası
Eksantrik zinciri+ duruma göre gergi
Silindir honlama veya yeni silindir + yeni piston
Motor rulman seti
Duruma göre yağ pompası, yine duruma göre su pompası
Conta seti

Bunlar motor normal çalışıyor ama kompresyonu düşük ve yağ yakıyorsa yapılacak işlemler. Eğer motor çalışırken tık tık tık vuruntu benzeri veya anormal bir ses geliyorsa krank bile değişebilir ki cbr250 lerin bir modelinde bu sorun kronik 50 binde krank gidiyor.

Bu maliyetlerin hepsini orijinal parçalarla hesapla ona göre al. 3 bin liraya toparlarim gibi birşey yok motorun içinde ne sıkıntılı ne sıkıntısız bilemezsin içinden sürpriz çıkabilir

Ayrıca değişenler hızlıca aklıma gelenler ufak tefek başka şeylerde olabilir motor açılmışken masraftan kaçınılmaz.

UzunYolAdami
17 Haziran 2019, 10:03
astari yuzunden pahaliya gelir eger ustaya yaptiracaksan
sonucta adamin iscilik parasi ve kar etmesi icin farki vermen gerekecek, oda yetmez yeni yada ikinci el motor alman lazim.
ondan sonra yukarida arkadasin da yazdigi uzere dunya kadar sey ayarlanacak ve motor acildiginda zaman el degmisken bir suru sey degisecek.
eger isini iyi yapan bir usta ise sorun olmaz toplarsin guzel de olur. ama is pahaliya cikar degmez. usta iyi degilse zaten bulasma.
bulasma hic...

EUOGLU
17 Haziran 2019, 15:09
Usta su sekilde abim dedigum biri cok bir iscilil almaz ama sifir pulsarmi alsam. yoksa boyle birsey yapip aklim takilmadan devam mi etsem noktasında yim

cinsherif
17 Haziran 2019, 16:57
Bence puslar al bitik motor adam olana kadar seni adam eder

Stock Sever
17 Haziran 2019, 18:47
66000 kmde cbf aldım. 2 yıl gider dediler. 2 yıl oldu. 78000 kmde. Hala sorunsuz. Belki gittiği yere kadar gider sizin aldığınız motor da. Tabi tam bitik değilse. Ama astarı yüzünü de geçebilir.

..YaNKee..
17 Haziran 2019, 19:01
ustanın işçiliği ve alacağı ücret önemli bence.. yorgun ve km yüksek motosikleti de sadece motor aksamıyla değerlendirme, üzerindeki her metal yorgun ve yıpranmış olacak..

Ekarademir
17 Haziran 2019, 20:25
Aldığım tüm vasıtaları bu şekilde aldım. Eli yüzü süslü araçlara bi sürü para vermek yerine ucuz aldım kendim topladım. Neyin nasıl yapıldığını gördüm. Aracıya galericiye vs kar bırakmadım. Bence işten anlıyorsan mantıklı bi hamle olur. Alır toplarsın gönül rahatlığıyla binersin.