PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İki monttan hangisini tavsiye edersiniz?

emre xt125
14 Haziran 2019, 15:46
Arkadaşlar iki mont arasında kararsız kaldım.
Kullananlar varsa bu iki monttan hangisi iyidir?

1. Venom dynamic kırmızı siyah yazlık/ baharlık fileli

2. Prohel Colombia
Kışın motosiklet kullanmıyorum. Genelde bahar gelince, havalar düzelince başlar, kasım-aralık gibi motosikleti temizler içeri alırım. Bu şartlarda hangi mont mantıklı?
Bulunduğum yerde bu tür malzemeler olmadığı için gidip inceleme imkanım olmadığı için sizlere danışmak istedim.
İstediğim özellik, sağlamlık.

uzay gemisi
14 Haziran 2019, 15:51
prohel önermiyorum hiçbir şekilde giydikçe sağı solu sökülmeye başlıyor dağılıyor mont

Crixa
14 Haziran 2019, 16:02
Deri motorsiklet montu öneririm rüzgar su geçirmez düşme de daha dayanıklıdır ama fiyatları daha pahalıdır tekstil göre prohel colombia kullanıyorum durumum ona yetmişti yağmur alıyor içine ama kışın üşütmüyor 3 yıldır kullanıyorum yırtığı yada deformesi bile yok ilk gün aldıgım gibi mont

akgokhan
14 Haziran 2019, 16:08
Venom kullanıyorum memnunum.

emre xt125
14 Haziran 2019, 17:17
Venom kullanıyorum memnunum.

Dynamic modelini mi?

akgokhan
14 Haziran 2019, 17:26
evet. 3 katlı fileli mont yağmurluk ve kışlık içlik var. Şekli şemalide güzel

tarikcapar
14 Haziran 2019, 20:11
Mart ayından beri prohel im var.. gayette uygun bir fiyata aldım. montla beraber 7-8 bin km yapmışlığım var. dağılma patlama olmadı. ama gerçekten yazlık ... ince bi içliği var, oda akşam serinde kullanmak için. yağmur, rüzgar ne varsa geçirir... içliği sökünce yok gibi zaten... sırt, omuz ve dirsek korumaları var.

ufoz
14 Haziran 2019, 20:24
Venom yeğenimde var.
Yazın gece sürüşleri yapacaksanız İstanbul'da üşütebilir. Çatalcaya Ağustos ayında akşam 10-11 gibi gidin donarsınız. Yanınızda ayrıca bir polar taşımanız gerek. Ama gündüzleri dur kalklarda pişmezsiniz.

Ben Prohel 4 mevsim kullanıyorum. 10 gün önce @Angrypowerla gece 2.30 da Yeşilyurttan çıktık. İçliğini çıkarmıştım. Resmen titriyordum. Venomla donardım herhalde.

Prohel yazın içliksiz olarak hareket halindeyken rüzgar nedeniyle rahatsız etmiyor. Ama ışıklarda durduktan 30 sn sonra pişiyorum.

Her iki montunda sırt korumaları son derece zayıf. Bir 100 TL extra sırt koruması için ilave etmek iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

Bu arada bir senedir Proheli kullanıyorum. Hiçbir deformasyon olmadı.

Angrypower
14 Haziran 2019, 21:16
O gecede bende 4riders breeze vardı. Dönerken titremekten çenem kasıldı :pr: Bundan sonra gece bir yere çıkarsam richa urban 2'mi çıkaracağım. En azından hava girişlerini kapatınca içeri deli gibi rüzgar dalmıyor. O gece üstümde yorgan+battaniye ile yattım. Sabaha ancak ısınmıştım :queen: