PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motoru yan yatırıp debriyaj kapağını açmak.

zuluman
12 Haziran 2019, 23:17
yaklaşık 1000km önce motorun debriyaj balata,saç ve yağını değiştirmiştim. yayları değiştirmeyi akıl edemedim. bu aralar debriyaj kacırma sorunu yaşıyorum. yayları değiştireceğim ama yağı boşaltmadan motoru yan yatırıp debriyaj kapağı açmayı düşünüyorum.yağın birsüre bu şekilde yan durmasıyla sorun teşkil eder mi? yada pintilik yapmayıp yağı boşaltarak mı değiştirmeliyim.?

Hsntt
12 Haziran 2019, 23:29
yaklaşık 1000km önce motorun debriyaj balata,saç ve yağını değiştirmiştim. yayları değiştirmeyi akıl edemedim. bu aralar debriyaj kacırma sorunu yaşıyorum. yayları değiştireceğim ama yağı boşaltmadan motoru yan yatırıp debriyaj kapağı açmayı düşünüyorum.yağın birsüre bu şekilde yan durmasıyla sorun teşkil eder mi? yada pintilik yapmayıp yağı boşaltarak mı değiştirmeliyim.?

Yağı değiştir yan yatırırsan yağ üst kapaga hava filitresine gitmezmi bi kaçak olur yukarı doğru diye düşünüyorum

uzay gemisi
12 Haziran 2019, 23:37
Yağı boşalt geri tekrar motora koy yapacağın bu değiştirmene gerek yok

scetinkaya
12 Haziran 2019, 23:39
Madem yağın yeni bi kaba al alırkende tülbent gibi bir bez parçasıyla süz işin bittiğinde tekrar o yağı koyarsın. Bir vidayı sökmeye bakar

hasmet
13 Haziran 2019, 00:08
Bezle falan suzmeye kalkmayin. Toz kir pis bulasir daha da icine. Yag filtresi var zaten motosikletin icinde surekli devir daim yapiyor. Sadece yagi bosaltacaginiz kap temiz olsun, bosalttiktan sonra da ustunu ortun, yeter.

sedat_57
13 Haziran 2019, 08:59
Ne marka balata ve yay kullandınız fiyatlar nedir

Erhan Tosun
13 Haziran 2019, 09:26
Yan yatırıp söke bilirsin sorun olmaz, ama yarım depodan fazla benzin varsa akma ihtimali yüksek, yağıda balataları 1 hafta kullan öyle değiştir, balatalar alışana kadar yağ daha çabuk kirlenir.

zuluman
13 Haziran 2019, 10:26
Ne marka balata ve yay kullandınız fiyatlar nedir
yamahanın orjinal parçalarını kullandım, n11 den servise göre daha ucuza geldi. bide 3 taksit olunca fazla dokunmadı.