PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : super tenere 1200 kullanıcıları yada bilgisi olanlar

DukeRider
31 Mayıs 2019, 22:30
motor sevdam hic aklımda yokken 2015 te amcamla motor fuarına gitmemizle basladı. fuarda hic aklımda yokken ansızın yasanan ask ile ktm duke 200 aldım. motoru haziran a kadar sürmedim mart gibi almıs olsam 2 küsür ay hava düzelsin egitim alayım az gece pratik yapayım derken. sonra eylülde denize cıkarken (denizciyim) bir tanıdığıma sattım sonraki sene evlilik vs girdi sonra is güc derken 2018 yazında mayıs ta yeni kasa duke 390 aldım. gecen sene o motorda binmeden var olan bütün motor sürüs kitaplarını hatim ettim hondadan gene egitim aldım 5 ayda 7000 bin küsür km yaptım. yalnız söyle bir durum gelisti bu sefer yüksek bilgi icerik ve istek olunca üstüne tek silindir ve sadece sehir ici icin olan bir motor olunca esimle sürüs yapamadığım icin bu sene haziran sonu gemiden indigimde motoru yenilemeye karar verdim. secenek ler düsündükce azaldı azaldı ve Honda 750x kavasaki verys 650 ve alakasız gelebilir ama super tenere kaldı. simdi herkes hocam segment cok farklı dicek ama benim durumda farklı. keza senede 4-5 ay karada oluyorum karada ikende hep bostayım yani istanbul'da ise git gel vs dertlerim yok amacım ise esimle kıtalar arası olmasada 2-3 günlük sürekli gezilere cıkabilmek.honda 750x kavasaki verys ve tenere bu baglamda bana yakın gelirken saftlı sistem yüksek teknoloji ve barındırdığı teknoloji yüzünden tenere bana cok yakın geliyor ciddi anlamda aklım hep onda suan(50000,60000 bin km de bissürü tenere var) Hatta kullanım kılavuzunu hatim ediyorum aynı zamanda yol sanatı ve Alpaslan kuzucan tekrar okuyorum.
fiyat performans acısından 2019 model Honda 750x çıplak halde 55 bin TL civari buna canta lastik aksesuar ekleyince 62-63 bin TL leri buluyor. kawasaki verys 650) 15-20000 km) 2016 modeller zincir lastik aksesuarlar 50 bin TL en az. full dolu tenere (35-40000 bin km) 65-66 bin TL civari. suana kadar yazdıklarımı okuduğunuz icin cok tesekkür ediyorum. Bu konuyla alakalı tavsiye öneri bilgi vb hersey acıgım. tekeriniz düz bassın. esen kalın

Cyan
31 Mayıs 2019, 22:34
2-3 güne NC de Versys de yeter aslında ama süvari adama Super Tenere yakışır, daha da uzun yollar da yaparsınız...

DukeRider
31 Mayıs 2019, 22:39
Süvari olmaya daha 1 kontrat var :) hala ikinciyiz ama saolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

2-3 güne NC de Versys de yeter aslında ama süvari adama Super Tenere yakışır, daha da uzun yollar da yaparsınız...

verys biraz spor duruyor yeni kasayla canta seti vs biraz üstünde emanet gini Honda yeni kasaya 3 lü metal canta seti güzel yakıyor oturaklı duruyor. ama 55 e cıplak olan motor doldurunca tenere parasına geliyor resmen

emre xt125
01 Haziran 2019, 02:59
Tracer700 düşünülebilir

Nikkfurie
01 Haziran 2019, 03:23
ağırlığıyla başa çıkacak tecrüben varsa hiç tereddüt etme al harika bir motordur , bence 1200GS den eksiği yok hatta daha konforlu vede çok daha sağlam bir üretim , park ederken vs biraz dikkat ister , belli bir açıdan sonra bu büyüklükte motorları tutmaya çabalamak sakat bırakır , o nedenle ağırlıktan konuya girdim yoksa otoyolda , virajda kedi gibidir..

DukeRider
01 Haziran 2019, 07:05
Tracer700 düşünülebilir
tracer 700 biraz cılız geliyor hocam ve gene fiyat bandı oda full aksesuar vs desek 60 lara gelicek . canta lastik keza bilinen bir amortisör eksikliği var diye biliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:00 ----------

ağırlığıyla başa çıkacak tecrüben varsa hiç tereddüt etme al harika bir motordur , bence 1200GS den eksiği yok hatta daha konforlu vede çok daha sağlam bir üretim , park ederken vs biraz dikkat ister , belli bir açıdan sonra bu büyüklükte motorları tutmaya çabalamak sakat bırakır , o nedenle ağırlıktan konuya girdim yoksa otoyolda , virajda kedi gibidir..

selamlar,
sehir icinde kullanım aciliyetim olmıcagı icin yani daha cok esimle yada tek keyfekeder kullanıcagım icin bana yakın geliyor tenere. agırlık konusunu bende düsündüm ama bir 750x dolu 240 kg gelirken verys 650 gene yalım vstrom gene yakın tenere dolu agırlıgı 265 kg. bunun yanında elektronik amortisör cekis kontrol sürüs modu cüssesi saftlı olusu ilk bası ceken özellikler. keza yurtdısındaki formlarda 500-600 bin km lerde adamlar kıta kıta geziyor. Yani bu motoru alıp olayı bitirmek güzel gözüküyor. tabi üstüne hic oturmadım indigimde bir arkadas var rica edip bir bakıcam insallah düsüncelerimle uyusur. he sehir icide binmem gerek sürekli desem belki bir bakıma anlamsız olabilirdi ama dedigim gibi tr ye geldigimde 4-5 ay isssiz oluyorum =) yani evet İstanbul trafiginde illaki binicegim an olucak ama sürekli sürüs mecburiyetim olmıcak. 750x te al benisi olan bir motor ama dedigim gibi doldurduğum da 60 bin küsür tl Lere gelicek ve 150 kg 45 beygir duke ten sonra tork u nekadar olsada 240 kg 55 beygir nekadar mutlu edicek bilemedim

MotoRR
01 Haziran 2019, 09:23
Nc 750X var ama Tracer 700 niye yok onu anlamadım touring klasmanında en hafif motorlardan biridir Tracer 700 (198 kilo veya 189 kilo olması lazım tam emin değilim ıslak ağırlık) kullanıcıları da baya beğeniyor motoru zaten ve yakıt tüketimi de yüksek vites düşük devir giderseniz makul seviyede oluyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2017-model-8200-kmde-aksesuarli-696523718/detay

Örnek olarak bu motoru iyice doldursanız maksimum 45 bin TL ye mâl olur dediğiniz gibi 60 bin TL lere gelmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

Ekleme yapayım o fiyata ben ters çatallı ön süspansiyon beklerdim Tracer 700 de ama kullanıcıları yine de beğeniyor süspansiyonları kullanmadan bir şey söylemek doğru değil tabiki.

MahmutBiner
01 Haziran 2019, 09:23
Tecrübene ve anlattıklarına göre şöyle bir tavsiye verebilirim yolculukları yalnız yapacaksan istediğini alabilirsin. Nc az yakar, versys sert kullanıma çok iyi tepki verir fakat artçılı ve uzun yolculuklar yapacaksan Süper tenere heralde türkiyede alabileceğin en rahat motosikletlerden. Yeni serilerde 13 19 gslerde çok rahat fakat işletme maliyeti yüksek ve dışarda her servise götüremiyeceksiniz. Tenere nispeten kullanıcı dostu iki motosikletlede yolda kaldım. Şu motoru al dünyayı gezer aya çıkarsın yolda kalmassın diye birşey yok her motor yolda kalabilir alırken bunu unutmayın. Motoru aldıktan sonra yolda kaldığınızı hayal edin veya mahalledeki çocukların motosikletinizi devirdiğini düşünün ve araştırmaya başlayın. Bakalım hangi marka için daha kolay bir çözüme ulaşacaksınız.

mutluemlak
01 Haziran 2019, 10:41
Merhaba.
Çok uzun uzadıya yazmaya gerek yok bence.
marka takıntısı falan diyede dusunmeyin.
direkt süpertenere 1200

Cyan
01 Haziran 2019, 11:44
Merhaba.
direkt süpertenere 1200

Aynen bütçe ve kullanım şekli uygunsa hiç düşünmeye gerek yok. Tank tank...

-Black-
01 Haziran 2019, 14:43
Yılda 4-5 ay için şu dönemde tencereye o kadar para bağlamak yerine, eşinizle diğer iki seçenekten de rahat olacak vstrom 650 'yi düşünün derim. Sürebilirim diyorsanız, para da çoksa tenere tabii.

DukeRider
01 Haziran 2019, 20:13
Nc 750X var ama Tracer 700 niye yok onu anlamadım touring klasmanında en hafif motorlardan biridir Tracer 700 (198 kilo veya 189 kilo olması lazım tam emin değilim ıslak ağırlık) kullanıcıları da baya beğeniyor motoru zaten ve yakıt tüketimi de yüksek vites düşük devir giderseniz makul seviyede oluyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2017-model-8200-kmde-aksesuarli-696523718/detay

Örnek olarak bu motoru iyice doldursanız maksimum 45 bin TL ye mâl olur dediğiniz gibi 60 bin TL lere gelmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

Ekleme yapayım o fiyata ben ters çatallı ön süspansiyon beklerdim Tracer 700 de ama kullanıcıları yine de beğeniyor süspansiyonları kullanmadan bir şey söylemek doğru değil tabiki.

Hocam 2018-19 model sıfır baktıgım icin o fiyati söylemiştim keza fiyat karsılastırmam her iki motor icinde sıfırı üzerinden olup tracer 700 e karsı bir husumetim yoktur. tracer 700 ü elememin bazı sebepleri; yüksek sürat vibrasyon, yüksek sürat yüksek yakıt, zayıf amartüsor, ve bana biraz cılız gözükmesi. tabiki seveni cok saygı duyuyorum ama bana hitap etmiyor görüntüsü. fikriniz ve öneriniz icin ayrıca tesekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Tecrübene ve anlattıklarına göre şöyle bir tavsiye verebilirim yolculukları yalnız yapacaksan istediğini alabilirsin. Nc az yakar, versys sert kullanıma çok iyi tepki verir fakat artçılı ve uzun yolculuklar yapacaksan Süper tenere heralde türkiyede alabileceğin en rahat motosikletlerden. Yeni serilerde 13 19 gslerde çok rahat fakat işletme maliyeti yüksek ve dışarda her servise götüremiyeceksiniz. Tenere nispeten kullanıcı dostu iki motosikletlede yolda kaldım. Şu motoru al dünyayı gezer aya çıkarsın yolda kalmassın diye birşey yok her motor yolda kalabilir alırken bunu unutmayın. Motoru aldıktan sonra yolda kaldığınızı hayal edin veya mahalledeki çocukların motosikletinizi devirdiğini düşünün ve araştırmaya başlayın. Bakalım hangi marka için daha kolay bir çözüme ulaşacaksınız.
ilginiz ve yorumunuz icin tesekkür ederim. sürüs dinamikleri huyu suyu hakkında hic bilgim yok bu motorlarda ama yurtdısı forumlarda tenere seviyor bir hayli ahali. isletme maliyeti Pet yüksek degil gibi birde iste heybetli cüsseli durusu insanı cezbediyor sanırım. yolda kalmak hayatın her alanında her sekilde var denizci olarak bunun encok farkında olan insanlarız :) bakalım bizim beylikdüzü grubunda bir arkadas ta tenere var bir üstüne oturup bakıcam birde Honda deneme sürüsü verirse en nihayi kararı öyle vericem. ama fiyat performans olarak hep aklım tenerede necün henüz bilemedim. 50/60 bin km let bu motorlar da sorun degil deniyor genelde insallah degildir =)[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Merhaba.
direkt süpertenere 1200

iste cok az da olsa sehir ici sürüs olucak illaki acaba beni o sehir ici sürüs taklaya getirir mi sanırım onun boslugu biraz düsündürüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Yılda 4-5 ay için şu dönemde tencereye o kadar para bağlamak yerine, eşinizle diğer iki seçenekten de rahat olacak vstrom 650 'yi düşünün derim. Sürebilirim diyorsanız, para da çoksa tenere tabii.

Hocam vstrom ilk baktıgım motordu. hatta gecen snee ben düku u aldıktan sonra denk geldi 2018 sıfır cıkanlar 48bin TL idi. ozaman bakıyordum ama suan 2018 ikinci eli bile 55 bin TL den baslıyor ne canta var ne baska sey o yüzden sogudum

MimTolga
01 Haziran 2019, 20:54
Africa Twin Dct düşünmez misiniz ?

DukeRider
01 Haziran 2019, 21:55
Africa Twin Dct düşünmez misiniz ?
yok hocam tipine hic alısamadım

UzunYolAdami
02 Haziran 2019, 15:40
Tenere güzel makinadır her ne kadar Yamaha malzeme kalitesi konusunda tenere de pek iyi olmasa da özellikle yumuşak plastiklerde.
Tipini beğenmediğini söylemişsin ama africa Twin dct, özellikle sonra iki yılda üretilenlerde, ilk üretimde olan sorunlar giderildi. Bence tekrar bakın.

-Black-
02 Haziran 2019, 15:52
"full dolu tenere (35-40000 bin km) 65-66 bin TL civari. "
Kıyas yakarken şartları eşitlemek lazım.
Vstrom'un da benzer kilometrede olanlarına bakın. Siz sıfıra yakın olanlara bakıyorsunuz. Şartları eşitleyince 25-30 bin daha ucuza alabileceğinizi göreceksiniz zaten.

Malûm keyif işi. Varsa paranız, dokunmuyorsa, tenere alın. Ama mantıklı kıyaslama yapma işine girerseniz, sizin yerinizde olsam vstrom alırdım. Bu tabii benim tercihim olurdu. Sizin yaklaşımınız farklı olabilir.

DukeRider
02 Haziran 2019, 20:14
Tenere güzel makinadır her ne kadar Yamaha malzeme kalitesi konusunda tenere de pek iyi olmasa da özellikle yumuşak plastiklerde.
Tipini beğenmediğini söylemişsin ama africa Twin dct, özellikle sonra iki yılda üretilenlerde, ilk üretimde olan sorunlar giderildi. Bence tekrar bakın.
degeri yorumlarınız icin cok tesekkür ederim. africa bana dıs görünümü olarak hitap etmiyor yoksa kendini kanıtlamış ve güzel bir motor elbette.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

"full dolu tenere (35-40000 bin km) 65-66 bin TL civari. "
Kıyas yakarken şartları eşitlemek lazım.
Vstrom'un da benzer kilometrede olanlarına bakın. Siz sıfıra yakın olanlara bakıyorsunuz. Şartları eşitleyince 25-30 bin daha ucuza alabileceğinizi göreceksiniz zaten.

Malûm keyif işi. Varsa paranız, dokunmuyorsa, tenere alın. Ama mantıklı kıyaslama yapma işine girerseniz, sizin yerinizde olsam vstrom alırdım. Bu tabii benim tercihim olurdu. Sizin yaklaşımınız farklı olabilir.

Hocam km olayında özellikle yurtdısı sitelerin 500-600 bin km Lere kadar motora anahtar vurulmaması, zincir yerine saft sistemi ve dayanıklı makina olması sebiyle km farkını göz ardı ederek yazdım. keza zincir seti degisimi, süregelen zincir yaglama temizleme ekipman malzeme parası ve zaman, motorların verdigi opsiyon sürülebilen alanlar uzun yol konforu ve barinsirdigi teknoloji olarak karsılastırma yapmıstım keza kaldıki sizin sözünüze binayen baktıgımsa sıfır 1200cc 2016 model süper tenere suan 78 bin TL ye birakıyor bayi sıfır suzuki 650 cc dl ise bayi 74500 ün altına düşmüyor. Bu baglamda 650 cc ile 1200 cc arasındaki baki fark 3500 TL kadar. degerli görüşleriniz icin tekrar tesekkür ederim. tekerin iz düz bassın simdiden iyi bayramlar

Cyan
02 Haziran 2019, 21:03
Valla o 2016 sıfır motoru alın hemen yoksa kayınpedere söyleyeceğim o alacak :queen:

Bugün Super Tenere diye başımın etini yedi...

laz61
02 Haziran 2019, 21:25
Tenere efsane motorlardan biri benim için. Umarım ilerde bizede sahip olmak nasip olur

DukeRider
02 Haziran 2019, 21:35
Valla o 2016 sıfır motoru alın hemen yoksa kayınpedere söyleyeceğim o alacak :queen:

Bugün Super Tenere diye başımın etini yedi...

Hocam alın artısın tenereciler :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Tenere efsane motorlardan biri benim için. Umarım ilerde bizede sahip olmak nasip olur

umarım Allah herkese gönlündeki motoru almayı nasip eder. tüm arkadas ların tekeri düz bassın simdiden bol km li güzel bayramlar

DukeRider
07 Haziran 2019, 05:18

Hocam selamlar, baska bir baslık ta yamaha İstanbul ile ilgili yorumunu okudum. motoru alırken hem ekspertiz yaptırabilecegim hemde aldıktan sonra motoru bakıma götürcegim bir servis arıyorum simdiden. genelde hazırlık edip herseyim tamam olunca hareket ederim. yamaha istanbul'dan cok kisi sikayetci ama siz memnunum demis siniz. Bu servisi önerirmisiniz hocam?

MahmutBiner
07 Haziran 2019, 09:11
Hocam selamlar, baska bir baslık ta yamaha İstanbul ile ilgili yorumunu okudum. motoru alırken hem ekspertiz yaptırabilecegim hemde aldıktan sonra motoru bakıma götürcegim bir servis arıyorum simdiden. genelde hazırlık edip herseyim tamam olunca hareket ederim. yamaha istanbul'dan cok kisi sikayetci ama siz memnunum demis siniz. Bu servisi önerirmisiniz hocam?

Ben şahsen öneriyorum. Şunu özellikle belirtmek isterim her servisten şikayetçi insanlar var. Forum ortamında 40 tane tavsiye yapılıyor hepsine gittim anadolu yakasında hiçbirisinden memnun kalmadım. Yıllardır motosiklet üzerinde olduğum için ustanın kitap harici yaptıklarını ve el becerisinide gözlemliyorum. Dolayısıyla üsküdardan çıkıp gittiğim servis burasıdır. Bazen konular çok kişiselleştiriliyor. Hatta bazen arkadaşlar hırs yapıp dediğiniz şekilde sağa sola yazıyor. Bu tüm servisler için geçerlidir. Tüm yamaha honda suzuki vs servislerinin googla ismini ve ardından şikayet yazın, hepsiyle ilgili bir şikayet olduğunu göreceksiniz. Benim için çalışanların yüzsüzlüğü asık suratı veya konuşamamasından daha önemli konu işini iyi yapabilmesi. Bu tüm sektörlerde maalesef bu şekilde gittiğinizde adamların yüzünden dilinden çok yaptığı işe bakarak yorum yapılması çok daha sağlıklı olacaktır.

Sonuç olarak ben memnunum fakat ben memnun olduğum için siz memnun olurmusunuz onu bilemiyorum. Umarım iyi bir servis bulursunuz.

DukeRider
07 Haziran 2019, 15:18
Ben şahsen öneriyorum. Şunu özellikle belirtmek isterim her servisten şikayetçi insanlar var. Forum ortamında 40 tane tavsiye yapılıyor hepsine gittim anadolu yakasında hiçbirisinden memnun kalmadım. Yıllardır motosiklet üzerinde olduğum için ustanın kitap harici yaptıklarını ve el becerisinide gözlemliyorum. Dolayısıyla üsküdardan çıkıp gittiğim servis burasıdır. Bazen konular çok kişiselleştiriliyor. Hatta bazen arkadaşlar hırs yapıp dediğiniz şekilde sağa sola yazıyor. Bu tüm servisler için geçerlidir. Tüm yamaha honda suzuki vs servislerinin googla ismini ve ardından şikayet yazın, hepsiyle ilgili bir şikayet olduğunu göreceksiniz. Benim için çalışanların yüzsüzlüğü asık suratı veya konuşamamasından daha önemli konu işini iyi yapabilmesi. Bu tüm sektörlerde maalesef bu şekilde gittiğinizde adamların yüzünden dilinden çok yaptığı işe bakarak yorum yapılması çok daha sağlıklı olacaktır.

Sonuç olarak ben memnunum fakat ben memnun olduğum için siz memnun olurmusunuz onu bilemiyorum. Umarım iyi bir servis bulursunuz.

ilginiz icin cok tesekkür ederim, insallah birlikte sürmekte nasip olur. son olarak bu tenerede sag ve solda koruma demiri arkasında kalan granajları söküp bakıyorlarmı? yahut bunu istemek abestmi olur?

MahmutBiner
07 Haziran 2019, 17:00
ilginiz icin cok tesekkür ederim, insallah birlikte sürmekte nasip olur. son olarak bu tenerede sag ve solda koruma demiri arkasında kalan granajları söküp bakıyorlarmı? yahut bunu istemek abestmi olur?

koruma demirinin grenajını söküp bakamazlar bunu zaten motosikleti satan kişide istemeyebilir. Bizim motorlarda o bölgede soğutma sistemleri bulunuyor yatay durumda. Abes olmaz ama eğer motosikletin üzerinde koruma demirleri varsa koruma demirlerini söküp onlara bakmak için sizden saçma sapan bir fiyat isteyebilirler. Şimdi bir koruma demiri taktırmak için servis aşağı yukarı 50 lira 100 lira para ister. Siz söktürüp tekrar taktıracaksınız vs hem işlem uzun sürer hemde dediğim gibi motora 200 liraya bakıyorlarsa bu işlemler için size 300 400 lira gibi bir fatura çıkarabilir. Birde ben şahsen motosiklet satıyor olsam hiçbir serviste parçalarını söktürmem. Zaten motosikletin önden yandan bir kazası varsa bunu usta kafa ve şase birleşme noktalarına bakarak anlayabilir. Birde böyle bir exper hizmeti var mı yokmu ne nedir diye önceden bayiyi arayıp danışın mutlaka. Böyle bir hizmetleri yoksa boşa gitmeyin.

DukeRider
07 Haziran 2019, 17:17

koruma demirinin grenajını söküp bakamazlar bunu zaten motosikleti satan kişide istemeyebilir. Bizim motorlarda o bölgede soğutma sistemleri bulunuyor yatay durumda. Abes olmaz ama eğer motosikletin üzerinde koruma demirleri varsa koruma demirlerini söküp onlara bakmak için sizden saçma sapan bir fiyat isteyebilirler. Şimdi bir koruma demiri taktırmak için servis aşağı yukarı 50 lira 100 lira para ister. Siz söktürüp tekrar taktıracaksınız vs hem işlem uzun sürer hemde dediğim gibi motora 200 liraya bakıyorlarsa bu işlemler için size 300 400 lira gibi bir fatura çıkarabilir. Birde ben şahsen motosiklet satıyor olsam hiçbir serviste parçalarını söktürmem. Zaten motosikletin önden yandan bir kazası varsa bunu usta kafa ve şase birleşme noktalarına bakarak anlayabilir. Birde böyle bir exper hizmeti var mı yokmu ne nedir diye önceden bayiyi arayıp danışın mutlaka. Böyle bir hizmetleri yoksa boşa gitmeyin.

anladım hocam, size sacma gelebilir tabi bu durum. granej ve ön gögüs kısmı büyük oldugu icin ve daha önce böyle bir motor kullanmadığım icin tabi aklıma cok fazla sey geliyor haliyle. neresine bakmak lazım orda bisey varmıdır ora degismismidir vs. o granej altlarında olan sistemlere bakmaya gerek yok diyorsunuz yani?

MahmutBiner
10 Haziran 2019, 09:58
İmkanınız varsa motosikletin tüm vidalarını kontrol edin. Fakat bu durum çok hayali ve zor bir durum olduğunu belirtiyorum sadece. Bir otomobil alırken jantlarını söküp içindeki basınç dengeleyicilerini kontrol etme şansınız var mı ? var tabiki ama nasıl yapacaksınız . Satan bu durumu kabul etse ustaya gideceksiniz usta bunu sökme takma toplama için çok yüksek takamlar isteyecek .. Tekrar belirtmek isterim yetkili servislerdeki iyi ustalar zaten vidaların uçlarına bakarak bile daha önceden o grenajın sökülüp sökülmediği hakkında bir yorum yapabilir. Söylediğiniz işlemleri anca bir motosikleti satın aldıktan sonra kendiniz götürüp kontrol ettirebilirsiniz. Empati kurun biraz ben motosikleti satacak olsam grenajları daha önceden sökülmemiş veya motosikletin herşeyi sağlıklıysa neden grenajların sökülmesine izin vereyim ? daha sonra o usta onu aynı şekilde zarar vermeden toplayabilecek mi ? Toplayamassa eğer motosikleti orada almanız gerekibilir.

Durumu belki şu şekilde aşabilirsiniz. Satıcıya kapora verin. Bukadar işlem yapıldıktan sonra o motoru almassanız kaporanızı satıcıya bırakırsanız satıcıda belki durumu kabul edebilir.

Dxsec
11 Haziran 2019, 16:15
Neden africa twin tercihlerde yok?

Cyan
11 Haziran 2019, 16:19
Neden africa twin tercihlerde yok?

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/198034-super-tenere-1200-kullanicilari-yada-bilgisi-olanlar.html#post4475980

DukeRider
09 Temmuz 2019, 13:03
Mahmut hocam özel mesaj attım bakabilirmisiniz?