PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : r25 absli mi abs siz mi?

Sayfa : [1] 2

jetblackrh
31 Mayıs 2019, 00:36
r25'i almayı planlıyorum da 2017 model ve üstü ortalama 20-25 bin tl üstü absli mi alınır yoksa 15-20 bin arası 2016 model abs siz mi alınır değer mi ekstra paraya sizce?

liquem
31 Mayıs 2019, 00:37
Çok göreceli mesele bu. Abs yerine cbs alırım diyen de var ayağımla abs yaparım diyen de. Bana soracak olursanız abs. Ha ben çok yetenekliyim ve tecrübem var hiçbir koşulda tekerleri kitlemem frenlerimi ona göre diyorsanız abssiz almak sizin tercihiniz

karayel90
31 Mayıs 2019, 00:43
r25'i almayı planlıyorum da 2017 model ve üstü ortalama 20-25 bin tl üstü absli mi alınır yoksa 15-20 bin arası 2016 model abs siz mi alınır değer mi ekstra paraya sizce?

Çok fazla tecrübeniz yoksa motorla düşünmeden abs'li modeli alın derim

jetblackrh
31 Mayıs 2019, 00:43
evet aynı zamanda motor tecrübem olmadığını da belirtmem daha doğru olur

karayel90
31 Mayıs 2019, 00:51

O zaman ABS'li al derim çünkü yeni başlayan için güçlü bir makine ister istemez panik fren yapacaksın buda lastiklerin kızaklamasına ve düşmene sebep olabilir

MimTolga
31 Mayıs 2019, 01:04
İzle ve kendin gör

https://www.youtube.com/watch?v=dJ_UkAFW6cA

ozan1991
31 Mayıs 2019, 01:57
ben abs nin çok faydasını görüyorum yerler ıslakken korkmadan fren kullanıyorum virajda tehlikeli durumlarda ani fren yaptığım oluyor banamısın demiyor kendi açımdan güvenli sürüş sağlıyor ama senin sorun bence abs li r25 e o para verilirmi olmalı yoksa herkes abs yi tercih eder

kulspruta
31 Mayıs 2019, 02:20
Model önemli değil her zaman abs li model tercih edin, motorumu alırken ilk baktığım nokta absli olmasıydı. 2-3 kere kazadan kurtarmıştır beni...

efendy06
31 Mayıs 2019, 18:36
Abs'li alman çok daha iyi olur can güvenliğin için. Bir çift de kaliteli lastik, sonrası keyif...

Angrypower
31 Mayıs 2019, 18:55
R25'in fren ve amortisör tertibatı rezalet. Herşekil abs'li al yada alma. Kullanıcı tavsiyesi :cat:

Katrei
31 Mayıs 2019, 19:20
Tecrüben yok ise kesinlikle ABS'li modelini alman gerekli. Pulsar RS200 aldım. ABS çok kez düşmekten kurtardı 1 haftada...

Gökhan_Aygün
31 Mayıs 2019, 19:22
İki durumda da kötü, bir çok scooter'in cbs sistemi 5'e katlar R25'in fren performansı. Motosiklet çıkmaması gereken hıza çıkınca böyle oluyor demek ki, tıpkı MT 07'nin arka lastiğinin 180 olmaması gerektiği gibi, pazarlama adına yapılmış ve nice insanı da ölüme götürmüş / götürecek olan bir HATA !

Not : Abs'siz 7 000 KM , ABS'li 1 000 km tecribem var.

Foto PCX'i satıp, R25 aldığım güne ait, yani normalde açık kask ve ekipmansız kullanmam, sadece satın alma ve eve getirmek için idareten giyilmiş şeyler, zaten R25 ile olan sanırım ilk ve tek neşeli fotoğrafım.

https://i.hizliresim.com/WXW0Oq.jpg (https://hizliresim.com/WXW0Oq)

Keoma
31 Mayıs 2019, 20:05
R25 performans haricinde iyi bir motor değil bence.Frenlemesi zaten berbat bir de üstüne abssiz düşünemiyorum bile...R25’te iki kere lastik kitleyip yerlerde sürüklenmiş,taklalar atmış biri olarak söylüyorum:

-Tecrübe yoksa almayın şu apaçi motorunu.Çünkü motor hep hızlı gitme eğiliminde.Bas gaza bass! diyor hep.Basmassan bağırırım,yırtarım ortalığı diyor.7 bin devri geçince nooluyo lan diyon.Frenler zaten kötü,bi bakıyon g.tü başı oynamaya başlıyor.Yoruluyon yani.Viraj felan dönerken Ayetelkürsi okuyodum hep yemin ederim
- 2 kere o hataya düştüm.Mt-125 aldım absli.Mis gibi yemin ederim misss.Frenleme,gitme,kalma,durma,viraj alma vs çok güzel.Git sıfır mt-125 al tertemiz bin kardeşim.Benden sana tavsiye

tuttacromata
31 Mayıs 2019, 21:03
Bazen ABS olsa bile teker kayıyor düşeyazıyorum. ABS olmasa nasıl olurdu düşünmek bile istemiyorum.

MimTolga
31 Mayıs 2019, 21:06
Sene 2019 da mühendislerin düşünüp icad ettiği, Bosch gibi, nissin gibi, firmaların argesine 10binlerce dolar para harcadığı güvenlik sistemini tartışıyoruz.

efendy06
31 Mayıs 2019, 21:41
Sene 2019 da mühendislerin düşünüp icad ettiği, Bosch gibi, nissin gibi, firmaların argesine 10binlerce dolar para harcadığı güvenlik sistemini tartışıyoruz.

Yok tartışmıyoruz, bilakis başarısız buluyoruz. :)

istanbu_gezg
31 Mayıs 2019, 21:42
sdjhasdhaıshbdıpahsdıuhabsıdjbankjsdbakljsdb ayağımla abs yaparım ya yarıldım gülmekten böyle saçma sapan bilgiler vermeyin sonra gençler gidip alıp sakatlanıyor

tecrüben yoksa abs li al ne demek yahu gülmekten karnım ağrıda siz valentino rossimisiniz marguez misiniz arkadaşlar komik olmayın

hteligul
31 Mayıs 2019, 21:48
Daha 2 saat önce abs sayesinde belkide sakatlıktan kurtuldum. Verilmiş sadakamızda varmış absli motor alıcak aklımızda çok şükür.

istanbu_gezg
31 Mayıs 2019, 21:49
Daha 2 saat önce abs sayesinde belkide sakatlıktan kurtuldum. Verilmiş sadakamızda varmış absli motor alıcak aklımızda çok şükür.

kardeşim haddini bil lütfen burada herkes valetino rossi herkes bir marquez hepsi motor sürme ustası sen abs kurtardı diyorsun olacak şeymi :D:D::DD

BikeManiac
31 Mayıs 2019, 22:00
başlığın sonuna kadar okudum istanbu_gezg nerede yahu dedim. geç olsa da gelmiş. konuş reyiz meydan senin . insanlara abs farkındalığı yarat.
limon sıkan tayfa nerede, gelsin konuya.

efendy06
31 Mayıs 2019, 22:03
başlığın sonuna kadar okudum istanbu_gezg nerede yahu dedim. geç olsa da gelmiş. konuş reyiz meydan senin . insanlara abs farkındalığı yarat.
limon sıkan tayfa nerede, gelsin konuya.

O farkındalığı genelde nmax için yaratıyor.

Sahi lan hepiniz b.k gibi motorlara biniyonuz, siz fakir misiniz? Nmax alacak paranız yok mu da gidip o kötü, dandik, kalitesiz, tehlikeli motorlara biniyonuz?

__sArSıLmAz__
31 Mayıs 2019, 22:05
Durumun varsa kesinlikle Abs li al

Angrypower
31 Mayıs 2019, 22:34
sdjhasdhaıshbdıpahsdıuhabsıdjbankjsdbakljsdb ayağımla abs yaparım ya yarıldım gülmekten böyle saçma sapan bilgiler vermeyin sonra gençler gidip alıp sakatlanıyor

tecrüben yoksa abs li al ne demek yahu gülmekten karnım ağrıda siz valentino rossimisiniz marguez misiniz arkadaşlar komik olmayın

İki dk susta bayramı forumda üyeliğin aktif geçir.

hteligul
31 Mayıs 2019, 23:03
Hahahahahahaaha bilemedik usta pardon. Benimkide laf yani harbi çenemin yayıyı kopsun

Ros1n2
01 Haziran 2019, 00:15

Abs'siz alırsan ilk panikte düşer ondan sonra öğrenirsin. Abs'li alırsan ilk panikte düşmez ama frenlemeyide hiçbir zaman öğrenemezsiniz.

MimTolga
01 Haziran 2019, 00:24
Abs'siz alırsan ilk panikte düşer ondan sonra öğrenirsin. Abs'li alırsan ilk panikte düşmez ama frenlemeyide hiçbir zaman öğrenemezsiniz.

Yanlış! Abs li motorunu alırsın.Guzel bir GS1 ya da Başlangıç eğitimi alırsın honda ccb125 veya cbf 150 ile(ikisinde de abs yok, arka frenler kampana) acil durum frenini(halk arasında panik fren denir ama asıl ismi bu)de engelden kaçış manevrasını da, slalom ve dar alanda dönüşü de çok güzel öğrenirsin.

nyk
01 Haziran 2019, 00:59
ABS varlığı tabii ki avantaj ama yokluğuda öyle çok anormal bir kayıp değil öyle yazılmışki ABS olmayınca kesin ölüyor ya da sakat kalıyosun sanki. daha birkaç yıl evveline kadar 1000cc racing makineler abs siz satılıyordu. bütçene bağlı varsa abs li alacak bütçen tabii ki al yoksa da ben olsam abs li olsun diye gidip pulsar falan almazdım misal.

cinsherif
01 Haziran 2019, 01:06
ABS siz r25 vereyim sana

Nikkfurie
01 Haziran 2019, 01:19
......Abs'li alırsan ilk panikte düşmez ama frenlemeyide hiçbir zaman öğrenemezsiniz......

kusura kalma biraderim Abs hakkında okuduğum en saçma yazı senden geldi :)

bir kere Abs var veya yok fren kullanımı aynıdır taki tekerlekler kilitlendiğinde farkı yaşarsın , tekerlek kilitlenip kayarken olsa olsa asfaltın tadını öğrenirsin..

ikincisi Abs , devreye girdiğinde yolun veya lastiklerin yada motorunun limitinide test etmiş öğrenmiş oluyorsun ve zamanla daha az devreye giriyor zira elin hani şu limon sıkar gibi dedikleri şekilde maneti çekiyor..

MimTolga
01 Haziran 2019, 01:41
kusura kalma biraderim Abs hakkında okuduğum en saçma yazı senden geldi :)

bir kere Abs var veya yok fren kullanımı aynıdır taki tekerlekler kilitlendiğinde farkı yaşarsın , tekerlek kilitlenip kayarken olsa olsa asfaltın tadını öğrenirsin..

ikincisi Abs , devreye girdiğinde yolun veya lastiklerin yada motorunun limitinide test etmiş öğrenmiş oluyorsun ve zamanla daha az devreye giriyor zira elin hani şu limon sıkar gibi dedikleri şekilde maneti çekiyor..

Ek olarak zaten frenlemede ustalık fren tekniğini geliştirdikten sonra abs yi devreye sokmayacak kadar iyi fren yapmak. Artan basınçlı frenleme (progressive )ya da limon sıkar gibi ve kombine fren tekniğini ilerlettikçe abs daha az devreye girer. Bu bahsettiğim şeyde yeni başlayanda olmaz. O nedenledir ki gidin abs li motor alın ama eğitim de alın diyoruz.

istanbu_gezg
01 Haziran 2019, 03:12
Hadi valentino rossiler siz seçilmiş kişisisiniz avrupa birliği abs siz motor olmayacak demiş ama ülkemizdeki sizin gibi cevherleri düşünmemişler :D

bak ya adam abs den iyi fren yapıyor yağmurda motor sürmeyen adam motor sürme dersi veriyor bize vira bismillah :D gönder gelsin

sen buradakileri dinleme abs ye gerek yok diyen abs siz motoru vardır satamıyordur ;)

sonra ön frenı sıktım abi yere düştüm abs siz motor al diyenler nerede diye konu açarsın, biz her zaman destek oluruz elbette

OkNisT
01 Haziran 2019, 11:07
Kişiden kişiye değişir.
Malum, forumda abs den daha iyi fren yaptığını iddia edenler vardı, ama ben abs siz motora para vermem. :)

Angrypower
01 Haziran 2019, 11:23
Şu abs bir yerden işin içine girince konu nereden nereye geliyor. Biri moto gp yarışçılarının adını sayıklıyor, biri insanları dediklerini çarpıtıyor, öbürü motoru kuruda kullanan ile ıslakta kullanan die millete saldırıyor.

Abs’nin Açılımını okuyun. Çalışma mantıcını öğrenin. Temel bir sistem değil, yardımcı eleman olduğunu, arıza yapabilen bir sensör ve sigortaya bağlı bulunduğunu. Elektronik destek olduğunu. Önce öğrenilmesi gerekenin doğru frenleme yapmak olduğunu bilin. Bilirseniz bir yerinizden birşeyler eksilmez.

Adama eşeğini bırakıyor, bir handa dinleniyor. Çıkınca eşek gitti die ağlıyor. Soruyorlar ne yaptın? Eşeği Allah’a havale ettim, dinlenmeye çekildim diyor. Sonra yapması gerekenin önce bağlaması gerektiği ve sonra Allah’a havale etmesi gerektiğini öğreniyor.

Kıssadan hisse anladınız umarım. Abs ile Allah’ı bir mi tutuyorsun diyenin ve konuyu bulandıranın kalbini de çok güzel kıracağımı belirtmek isterim.

AFAT DOĞRU
01 Haziran 2019, 11:27
Abs kullandığın motosikleti çok daha rahat güvende hissederek kullanmanı sağlıyor kesinlikle abssiz alırsan pişman olursun zaten düşersen abssizde o abs parasını grenaj parasına verirsin. tabi abs var diye iki frenede tamamen hart diye basarsan abs nin hiçbir mantığı kalmaz aeanın videosunu izle ve boş yolda çalış limon sıkmayı absli de olsa abssiz de olsa uygulaman gerekicek

efendy06
01 Haziran 2019, 11:41
Kişiden kişiye değişir.
Malum, forumda abs den daha iyi fren yaptığını iddia edenler vardı, ama ben abs siz motora para vermem. :)

Kimse abs'den iyi fren yapamaz. Bunu tartışmak bile anlamsız.

Ancak trafiğimiz ve ikinci el piyasalarımız abssi olmayan taşıt dolu. Ben olaya hep tek düzlemden bakarım, araba alırken abs+esp+airbag (güvenlik paket) isteyen insanlar olarak motorda da abs olmasını tercih etmeliyiz.

Yine de bu iş tamamen bütçe ile alakalı. R25 alıp abssizini almak artık mantıksız. Ancak, adamın ikinci el commuter alacak parası varsa ne yapsın?

İlk motorum mondial Vulture idi. Teknoloji namına hiçbir şey yok. Lastikler CST marka. Param yoktu, lastik bile değiştiremedim. Bir yıldan fazla kullandım. Çankırı, Çorum falan baya gezdim. Gördüğünüz üzre başıma da bir şey gelmedi.

Bir sonraki turda BMW R1100RT kullandım, teknoloji doluydu, abs, kaliteli lastikler ıvır zıvır bir sürü şey. Onun ABS'si olması güzeldi.

Bir sonraki turda bütçe sebebi ile NS200 aldım. Motorla ilgili sıkıntım hep arıza oldu, hiç ABS eksikliği sebebi ile başıma bişey gelmedi.

Bir sonraki turda CBR250R aldım, kendisi son motorumdu. O dönem bu hacimde ABS güvenilir markalardan sadece KTM'de vardı, o da bütçe ve servis giderleri sebebi ile bana uygun değildi. Turlara çıktım, uzun yolar yaptım, binlerce km bindim o motora, başıma bir şey gelmedi. Bırak kazayı, yana bile devrilmedi motor.

Bütçe elveriyorsa ABS her zaman aradaki 3 5 kuruş farka değer. Ama şimdi yine motor alacak olsam bütçem en fazla CBR250R almaya elverecek arabayı satmadan. Arabayı da satamam, lazım. Bu durumda, 250cc sınıfında ABS'li bir japon motosikletinin fiyatı ile (X olsun) ile benim bütçem (Y olsun buda) arasındaki fark ne olacak?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-cbr-250-r-696915188/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-temiz-r25-abs-694104921/detay

Mesela bu iki motor arasında denklem kurarsak X - Y = 6500 tl. Bu farkı ödemeye gönüllü olmayan arkadaşlar her konuya girip abssiz motor çöptür demekten vazgeçsin.

AliR25
01 Haziran 2019, 11:41
Absli de abssiz de r25 kullandım, abs güzel şey özellikle şehir içi panikle ön frene abananlar için.. Siz iki fren tipine de alışkın olun gerisi çok da önemlli değil. Stock lastiklerle abs de çok iş görmüyor lastik de en az abs kadar önemli.

nyk
01 Haziran 2019, 12:36
Absli de abssiz de r25 kullandım, abs güzel şey özellikle şehir içi panikle ön frene abananlar için.. Siz iki fren tipine de alışkın olun gerisi çok da önemlli değil. Stock lastiklerle abs de çok iş görmüyor lastik de en az abs kadar önemli.

+1500

Lastik çok önemli, abs'den bile önemli. Lastik ne kadar iyi tutunursa ABS, TCS gibi sistemlere o kadar az iş düşer. Motosiklette ABS kesinlikle güzel ve işe yarayan bir özellik ama olmazsa olmaz değil bence. BMW, KTM, Ducati gibi markadalardaki gibi Viraj ABS'si olsa fikrim farklı olurdu o zaman kesinlikle ABS'li derdim ama bildiğim kadarıyla R25 ya da o segmentteki diğer motorlarda viraj abs'si yok. Yanılıyorsam arkadaşlar düzeltsinler.

istanbu_gezg
01 Haziran 2019, 13:29
Şu abs bir yerden işin içine girince konu nereden nereye geliyor. Biri moto gp yarışçılarının adını sayıklıyor, biri insanları dediklerini çarpıtıyor, öbürü motoru kuruda kullanan ile ıslakta kullanan die millete saldırıyor.

Abs’nin Açılımını okuyun. Çalışma mantıcını öğrenin. Temel bir sistem değil, yardımcı eleman olduğunu, arıza yapabilen bir sensör ve sigortaya bağlı bulunduğunu. Elektronik destek olduğunu. Önce öğrenilmesi gerekenin doğru frenleme yapmak olduğunu bilin. Bilirseniz bir yerinizden birşeyler eksilmez.

Adama eşeğini bırakıyor, bir handa dinleniyor. Çıkınca eşek gitti die ağlıyor. Soruyorlar ne yaptın? Eşeği Allah’a havale ettim, dinlenmeye çekildim diyor. Sonra yapması gerekenin önce bağlaması gerektiği ve sonra Allah’a havale etmesi gerektiğini öğreniyor.

Kıssadan hisse anladınız umarım. Abs ile Allah’ı bir mi tutuyorsun diyenin ve konuyu bulandıranın kalbini de çok güzel kıracağımı belirtmek isterim.

arada bana laf söylüyor :D sen rossi sin sen maruqezsin sen en süpersin , sen süper sürüyorsun sen kilometre taşışın sen geleceksin sen ufuklardaki best motocycle sin

en son senide engellicem galiba 5 tane engelli üye var

OkNisT
03 Haziran 2019, 14:29
Kimse abs'den iyi fren yapamaz. Bunu tartışmak bile anlamsız.

Ancak trafiğimiz ve ikinci el piyasalarımız abssi olmayan taşıt dolu. Ben olaya hep tek düzlemden bakarım, araba alırken abs+esp+airbag (güvenlik paket) isteyen insanlar olarak motorda da abs olmasını tercih etmeliyiz.

Yine de bu iş tamamen bütçe ile alakalı. R25 alıp abssizini almak artık mantıksız. Ancak, adamın ikinci el commuter alacak parası varsa ne yapsın?

İlk motorum mondial Vulture idi. Teknoloji namına hiçbir şey yok. Lastikler CST marka. Param yoktu, lastik bile değiştiremedim. Bir yıldan fazla kullandım. Çankırı, Çorum falan baya gezdim. Gördüğünüz üzre başıma da bir şey gelmedi.

Bir sonraki turda BMW R1100RT kullandım, teknoloji doluydu, abs, kaliteli lastikler ıvır zıvır bir sürü şey. Onun ABS'si olması güzeldi.

Bir sonraki turda bütçe sebebi ile NS200 aldım. Motorla ilgili sıkıntım hep arıza oldu, hiç ABS eksikliği sebebi ile başıma bişey gelmedi.

Bir sonraki turda CBR250R aldım, kendisi son motorumdu. O dönem bu hacimde ABS güvenilir markalardan sadece KTM'de vardı, o da bütçe ve servis giderleri sebebi ile bana uygun değildi. Turlara çıktım, uzun yolar yaptım, binlerce km bindim o motora, başıma bir şey gelmedi. Bırak kazayı, yana bile devrilmedi motor.

Bütçe elveriyorsa ABS her zaman aradaki 3 5 kuruş farka değer. Ama şimdi yine motor alacak olsam bütçem en fazla CBR250R almaya elverecek arabayı satmadan. Arabayı da satamam, lazım. Bu durumda, 250cc sınıfında ABS'li bir japon motosikletinin fiyatı ile (X olsun) ile benim bütçem (Y olsun buda) arasındaki fark ne olacak?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-cbr-250-r-696915188/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-temiz-r25-abs-694104921/detay

Mesela bu iki motor arasında denklem kurarsak X - Y = 6500 tl. Bu farkı ödemeye gönüllü olmayan arkadaşlar her konuya girip abssiz motor çöptür demekten vazgeçsin.
Abs siz motor çöptür demiyorum, ben para vermem diyorum.
Cbr250 almak varken abs var diye ns200 lere bakmıştım tam alacakken maddi olarak bir rahatlık geldi daha yüksek hacim almak varken cbr500r aldım mesela kişiden kişiye değişir tercihlere saygım var. şimdiden iyi bayramlar.

oldcockroach
03 Haziran 2019, 16:38
Abs faydadır büyük fayda ama trafiğin olmadığı yerlerde yada kar kıyamette sürmeyeceksen abs ye gerek yok.Sonra gelelim abs den daha iyi frenleme yapiyorum diyenlere saniyenin bilmem kacinda bir 300 400 defa frene basabilecek olan yiğitler ile tanışmak isterim :D Şaka bir yana dediğim gibi insan çok abs çok insan yok abs yok

Angrypower
03 Haziran 2019, 17:28
arada bana laf söylüyor :D sen rossi sin sen maruqezsin sen en süpersin , sen süper sürüyorsun sen kilometre taşışın sen geleceksin sen ufuklardaki best motocycle sin

en son senide engellicem galiba 5 tane engelli üye var

Sen beni engellersen ben boşluğa düşerim. Tasvip etmem. Ayıptır, günahtır :)

oldcockroach
03 Haziran 2019, 17:40
Sen beni engellersen ben boşluğa düşerim. Tasvip etmem. Ayıptır, günahtır :)

Abs kardesligi var artik engelleyemez :D

Angrypower
03 Haziran 2019, 18:51
Abs kardesligi var artik engelleyemez :D

Engelsiz bir hayatı destekliyorum. Engel, sansür, abs, Abs, ABs, ABS... Gene kendimden geçtim walla :salut:

hasmet
03 Haziran 2019, 20:52
Çok göreceli mesele bu. Abs yerine cbs alırım diyen de var ayağımla abs yaparım diyen de.
Sizce hangisi daha salak? Karar vermek zor...

Keoma
03 Haziran 2019, 21:15
Yıl 2019 hala Abs gerekli mi tartışması var bu forumda.

Kaçırdık treni ama çok çalışırsak yetişebiliriz belki...

Youjoee
03 Haziran 2019, 21:28
kardeşim haddini bil lütfen burada herkes valetino rossi herkes bir marquez hepsi motor sürme ustası sen abs kurtardı diyorsun olacak şeymi :D:D::DD
Keşke lavbali olmadan derdini anlatsan da bizde insan yerine koyup dinlesek

tommygun
03 Haziran 2019, 21:40
Eğitimdi, limon sıkma tekniğiydi, onlarca videolar bunlar hep güzel şeyler ama o kadar antrenman da yapsan panik anında harşşş diye frenlere abanıp tekeri kilitleyebiliyorsun. Ha olay zaten işi o raddeye getirmemek ama tut ki oldu. Benim motosiklet konusunda kapasitem belli ve üzerine çıkamayan normal bir sürücüyüm, yaptığım kazaların hepsi düşük hızda oldu ve o kadar hatalarıma rağmen Abs olsaydı o kazaları yapmazdım. Senin de sıradan bir sürücü olduğunu farzderek Abs.li motor almanı tavsiye ederim, aradaki fiyat farkını birgün elbet karenaj değişimine verebilirsin.

hokahey
03 Haziran 2019, 21:58
abs kullanmıyorum, eksikliğini hissetmiyorum.

Cyan
03 Haziran 2019, 22:27
@hokahey @tommygun'ın yazdığının altına virgülüne dokunmadan imzamı atarım, Allah seni ABS'e muhtaç olacağın o tek seferden korusun.

sharkspeedr2
03 Haziran 2019, 22:43
abs harika birşeydir
ama sen kendini egitemeyip gelistirmedigin sürece isterse motosikletinde abdsxdgfjzyzvz olsun yinede hiç bir işe yaramaz
2 ayrı sürücü olsun motosikletlerin 1 i abs li diğeri abs siz
ayni senaryo olsun
iyi sürücü abs siz motosiklet ile kurtulup kötü sürücü de abs olmasına rağmen başına bela alıyorsa abs olmuş olmamış faydası yok
önemli olan sürücüdür zaten abs denen şeyi sen kontrol ediyorsun freni kökleyince tık tık vurması seni o anda ordan başka bir evrene anında ışınlamaz
istanbu_gezg nick'li arkadaş sürekli abs yi savunuyordu nerede görse; ama ben yazmak istemiyordum ama artık yazasım geldi
abs ye tapıyor ama iyi bir sürücü ile karşılaşırsa işte o zaman anlar abs kime neye göre gereklidir
neyse boşverelim gitsin duzeltilemez birisine benziyor yardıma muhtaç olmaması gerekli saygılar.