PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yazlık mont tavsiyesi....

muyago
23 Mayıs 2019, 09:41
yazlık mont almak istiyorum, uygun fiyatlı olsun istiyorum, nereden ve hangi marka model tavsiye edersiniz. şimdiden teşekkür ederim...

RideForLife.
23 Mayıs 2019, 09:48
Ben Durt airSystem kullanıyorum. Aslında 4 mevsim bir mont, içindeki astarı çıkardığınız zaman yazlık oluyor. 1 senedir kullanıyorum şimdilik herhangi bir eskime ibaresi yok. Güvenlik testini de yapmadım henüz :). Ama koruma seviyeleri yerinde. Bir turumda viraja yattığımda 90 km hızla falan bu hepimizin bildiği turuncu dubaların sert kısmına sol kolumu çarptım korumaya geldi ve hiç acı hissetmedim. Öneririm yani. Bu arada bütçenizi yazarsanız gelenler daha iyi önerilerde bulunabilir.

Halilyildiz
23 Mayıs 2019, 09:53
revit eclipse üzerinde knox korumalarla geliyor sadece senin sırt koruma alman gereliyor fiyatına göre hakediyor tamamen yazlık kullanım için uygun

Angrypower
23 Mayıs 2019, 11:25
4riders breeze kullanıyorum. İçinden çıkan yağmurlukta beleşe geliyor. Lakin sırt koruması almak lazım. Sırt koruması olmadan geliyor.

muyago
23 Mayıs 2019, 11:32
revit fiyat olarak benim bütçemde yüksek, durt denedim ama hoşuma gitmedi nedense, belki tekrar gidip deneyebilirim, yalnız 4 riders ın montu denedim ama onunda bedeni olmadı, S beden giyiyorum o da kalmamış malesef.. teşekkürler bu arada arkadaşlar...

muyago
31 Mayıs 2019, 08:09
arkadaşlar başka mont tavsiyeleriniz varsa çok iyi olur haftasonu halletmek isiyorum..

nanis61
31 Mayıs 2019, 08:41
Motolizde kampanya var bugün son sanırım.Güzel montları var geçen sene oradan almıştım memnunum özellile eldiveninden çok memnun kaldım yazlık eldiven almıştım.

fthykn
31 Mayıs 2019, 09:11
prosev 7175 aldım bende iki gün önce elime ulaştı. dirsek omuz ve sırt koruması da var. içinde ki astarı çıkarınca yazlıkda kullanılabiliyor havalandırma kanalları var. ben beğendim şimdilik. sizde inceleyebilirsiniz.

muyago
31 Mayıs 2019, 09:36
prosev 7175 aldım bende iki gün önce elime ulaştı. dirsek omuz ve sırt koruması da var. içinde ki astarı çıkarınca yazlıkda kullanılabiliyor havalandırma kanalları var. ben beğendim şimdilik. sizde inceleyebilirsiniz.

inceliyorum hemen teşekkürler

SuleymanE
31 Mayıs 2019, 11:00
Marka önerisinde bulunamayacağım çünkü fiyatları tam bilmiyorum ancak ne alırsan al eğer yazlık alıyorsan ön kısmının fileli yapıda olmasına dikkat et.

Fileli yapı çok iyi rüzgar geçirir, hareket ettiğin sürece kolay kolay terletmez.
Fileli olmazsa aşırı sıcaklarda mont giymek eziyet olmaya başlar.

Fileliden den kastım şöyle bir yapısı olması:

https://i.hizliresim.com/P7vkp7.png

yokon
31 Mayıs 2019, 11:35
Venom'lara bakabilirsin:
https://www.motoplus.com.tr/kategori/117/VENOM

tarikcapar
31 Mayıs 2019, 12:02
Benim Yazlık montum Prosev 3232 (https://urun.n11.com/yedek-parca/prosev-3232-yazlik-mont-P252872925) henüz düşmedim. Omuz, dirsek, ve sırt koruması var. iç astarı çıkardın mı efil efil esiyor. sırt dahil file

akgokhan
31 Mayıs 2019, 12:21
Venom dynamic 580 civarı. Gerçek yazlık içinde yağmurluk içlik de var.

Metela
31 Mayıs 2019, 15:26
Keşke fiyat uygun derken bir rakam aralığı da yazsaydın, şu an yazlık montlar 300 tl gibi rakamlardan başlayıp, 3bin tl veya üstüne çıkabiliyor.

Senelerdir Richa kullanan biri olarak richa derim, yazlık montta sadece havadar tutması önemli değil, korumaların da kaliteli olması önemli, richa cool summer hem çok hafif hem de iyi korumalara sahip kaliteli bir mont, D3O tipi hafif ince ve darbelerde anında sertleşebilen korumaları var, ucuz etin yahnisini unutmayın, ekipman motordan daha önemli, sadece şekil olsun diye görsel şeylere para vermeyin, parası neyse gerçekten işlevi olan bir şey alın.

muyago
31 Mayıs 2019, 15:58
Keşke fiyat uygun derken bir rakam aralığı da yazsaydın, şu an yazlık montlar 300 tl gibi rakamlardan başlayıp, 3bin tl veya üstüne çıkabiliyor.

Senelerdir Richa kullanan biri olarak richa derim, yazlık montta sadece havadar tutması önemli değil, korumaların da kaliteli olması önemli, richa cool summer hem çok hafif hem de iyi korumalara sahip kaliteli bir mont, D3O tipi hafif ince ve darbelerde anında sertleşebilen korumaları var, ucuz etin yahnisini unutmayın, ekipman motordan daha önemli, sadece şekil olsun diye görsel şeylere para vermeyin, parası neyse gerçekten işlevi olan bir şey alın.

hemen bi netten bakıyorum,
diğer arkadaşların tavsiyelerini de inceliyorum sağolun bilgilendirmeler için,
bu arada fiyat aralığı 500-600 arası düşünüyorum

muyago
03 Haziran 2019, 00:32
https://resmim.net/f/pN0UQ1.jpg

Bu montu aldım arkadaşlar,
Marka : Rıcha
Fiyat 700 TL

yigozya
03 Haziran 2019, 09:01
Adana'nın 500 derece sıcağı için tavsiyesi olan var mı? Şehiriçi max 2-3 km, max 60 hız kullanim için ne onerirsiniz? Kaykaycilarin dirsekliklerinden filan mi alsam acaba? Yazlık montun Adana'da yazlık olmanin hakkını verecegini düşünmüyorum:mrgreen:

Dr.Aequitas
14 Haziran 2019, 16:11
@muyago, nereden aldınız, fiyat çok iyiymiş, internette bakıyorum, 900'den aşağı görünmüyor. Ben de aynı monttan arıyorum. Bedeni normalde giydiğiniz bedenle nasıl, aynı mı?

muyago
17 Haziran 2019, 09:00
@muyago, nereden aldınız, fiyat çok iyiymiş, internette bakıyorum, 900'den aşağı görünmüyor. Ben de aynı monttan arıyorum. Bedeni normalde giydiğiniz bedenle nasıl, aynı mı?

evet fiyat ve marka kalite gayet uygun, denedim de gayet güzel sern tutuyor. aldığım yer kızıltoprak Teljant Moto Outlet Store diye ismi geçen mağaza, burası Mototal ın outlet mağazası bildiğim kadarıyla... konumu da veriyorum....

https://www.google.com.tr/maps/place/Teljant+Moto+Outlet+Store/@40.9883363,29.0381271,20.77z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xbd413138fc73eece!8m2!3d40.98 83477!4d29.0384207?hl=tr

Dr.Aequitas
17 Haziran 2019, 10:42
Bedeni günlük hayatta giydiğiniz kıyafetlerinizin bedeni ile kıyasladığınızda aynı beden miydi? İstanbulda yaşamadığım için gidip alma şansım yok, mağazayı arayıp telefonla görüşmeye çalışacağım.

muyago
17 Haziran 2019, 10:46
sadece tişört üzerine giyince beden oluyor ama, siz arayıp sorun her beden yoktu zaten. bide sadece siyah rengi vardı orada...