PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sokağımdaķı motosiklet hırsızları

fkambay
02 Mayıs 2019, 22:20
Merhaba arkadaşlar sizlere uzun süredir rahatsız olduğum artık somut birşeyler yapmam gerektiğini düşündüğüm konuyu açıklıyorum.

Hırsız diyorum evet günah aldığımı düşünmüyorum çünkü bu herifler sürekli kapılarının önüne motor çalışmaz haldeyken elle iterek çeşit çeşit plakasız motorlar getiriyorlar izliyorum takip ediyorum motosikletle uğraşıyorlar sokuyorlar takıyorlar falan.

Bit gün bi arkadaşımla bu konuyu konuşurken yine bi motosiklet getirdiler iterek dayanamadı arkadasim sordu "bu motosikletleri nerden buluyorsunuz ruhsatları var mı dıye " lafı evelediler gevelediler arkadaşimda biraz catlaktir korkusuzdur " bundan sonra daha burda ruhsatsız motosiklet görmeyeceğim" diyerek uyardı ama yine görüyorum ki sürekli plakasız motorlar getiriyorlar artık eminim bunlar büyük ihtimalle hırsız.

Bu konuda ne yapabilirim sizden fikirlerinizi bekliyorum benim olduğum belli olmadan trafiği arasam haber versem motosikletleri bağlatabilir miyim?

Kim bilir canı yanan arkadaşlarımizin yaralarına merhem olmuş olurum

tommygun
02 Mayıs 2019, 22:49
Emniyet Müdürlüğü'ne gidip danışmanızda fayda var.

leons
02 Mayıs 2019, 23:08
Polise müracat edin gerekeni açıklayın denetlesinler araçları sorgulasınlar zaten durum ortaya çıkar

mece14
02 Mayıs 2019, 23:18
Şüpheleniyorsanız arayın ihbar edin.

Angrypower
02 Mayıs 2019, 23:21
Buraya yazana kadar 155'i arasaydın daha somut bir işlem yapmış olurdun.

Kural [ Z ]
02 Mayıs 2019, 23:49
İhbar edin. Telefonla 155 ile veya doğrudan emniyete giderek.

Konu hakkındaciddi bilgisi olan arkadaşlara soralım;

Acaba savcılığa gidip suç duyurusunda bulunulsa daha ciddi darbe yerler mi? Anladığım kadarı ile her gün en az bir arkadaşımızın canını yakıyorlar. Meslek edinmişler. Engel olunmazsa mesleklerinde ilerlemekten çekinmeyecekleri aşikardır.

allegromod
02 Mayıs 2019, 23:58
polisler birşey yapmıyor şahit oldum o yuzden yazıyorum

Angrypower
03 Mayıs 2019, 00:02
Suçüstü olmadan savcılık en fazla izlenmesine karar verir ki o da izlenmesini isteyecek vs vs vs... En iyisi görüldüğü an şüpheli işlem var die polise ihbar edip bastırmak. Polis geldiğinde kaçmaya başlarlar ise zaten iş bitti demektir. Yeterki kovalama heyecanı içine girmesinler. Anında enselerler...

yamtareroglu
03 Mayıs 2019, 00:56
CİMER den kimliğiniz gizli kalacak şekilde şikayet edin. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi silsile yoluyla şikayetleri değerlendiriyor. Yani sümenaltı edilmesi mümkün değil, öyle menfi ya da müspet, mutlaka sonuçlandırılıyor başvurular..

arndiol
03 Mayıs 2019, 08:31
polisler birşey yapmıyor şahit oldum o yuzden yazıyorum

nasıl yani sikayet ettin geldiler ve bişi yapmadılar mı?

Çalıntı motor geldikten sonra polisi arayıp cagır; gelip incelesinler.

fkambay
03 Mayıs 2019, 09:28
Buraya yazana kadar 155'i arasaydın daha somut bir işlem yapmış olurdun.

AAA gerçekten bu benim nasıl aklıma gelmedi senden de hiç bir şey kaçmıyor..
Arkadaşım adamlar evimin tam karşısında oturuyor polisler bazen şikayet eden kişiyi deşifre edebiliyor ve benim de motorum kapıda kilitli onu geçtim evime bir taş atsalar çocuklarım bile yaralanabilir.

Diğer mantıklı cevap veren tüm arkadaşların tavsiyelerini dikkate alacağım ona göre adım atacağım.

arndiol
03 Mayıs 2019, 09:33
Söyle birşey buldum

İsim soyisim fln zorunlu gozukmuyor.

https://onlineislemler.egm.gov.tr/Sayfalar/Ihbar.aspx

fkambay
03 Mayıs 2019, 09:43
Söyle birşey buldum

İsim soyisim fln zorunlu gozukmuyor.

https://onlineislemler.egm.gov.tr/Sayfalar/Ihbar.aspx

Teşekkürler kardeşim şimdi ihbar ettim.

Öz_Musti
03 Mayıs 2019, 11:06
İsimsiz şekilde ihbar edin. Zaten 155 aransa da kimse size isim sormuyor. Şüpheli adres soruyorlar o kadar. Ama senin arkadaşın biraz patavatsızlık yapmış, seni mimletmiş.

Yine de şüpheli durumu bildirmezsen duruma ortak olmuş olursun. Etme.

Herigo
03 Mayıs 2019, 11:20
O hale geldik ki motora bir koruma takozu alamayıp güvenlik için binlerce lira para harcıyoruz .Ama hırsızı kilit durdurmuyor işte.

arndiol
03 Mayıs 2019, 11:40
Teşekkürler kardeşim şimdi ihbar ettim.

şahsi fikrim adamlar tekin değil ise admine söyleyip konuyu kaldırtman.

Karşı taraf şayet motorcu ise foruma üye de olabilir.

Boşboşuna kendini deşifre etme.

allegromod
03 Mayıs 2019, 14:01
nasıl yani sikayet ettin geldiler ve bişi yapmadılar mı?

Çalıntı motor geldikten sonra polisi arayıp cagır; gelip incelesinler.

olay başka bi konuydu adam etrafı rahatsız etti vs millete saldırdı sonra motorla saga sola çarpa çarpa gitti polisler adamı almadı bile