PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorda sigara içmek

canxsarioglu
15 Nisan 2019, 12:47
şuan çok saçma bi soru sorucam fakat aşırı merak ettim yemediğinden daha önce deneyemedim.motorun üstüne sigara içsem külü depoya düşse uçar mıyız arkadaşlar :mrgreen: soruyu ciddi ciddi soruyorum bu arada troll değil amacım.

ynslky
15 Nisan 2019, 13:04
Sigarayı yanarken deponun içine atsan bile sigarayı attığın gibi söner korkma

SlimeDont
15 Nisan 2019, 13:10
Şuana kadar bizim ghost rider olmamız lazımdı. Bir şey olmaz. İçini açıp kibrit çakacak kadar delirmiş değilsinizdir herhalde.

AliR25
15 Nisan 2019, 13:15
Külü depoya neden düşüyor, siz depo kapağı açık mı kullanıyosunuz motoru?

mavzer-i
15 Nisan 2019, 13:17
depo kapağı açık binse bile kül oraya gitmez

külün depoya girmesi için aklıma tek seçene geliyor
ağzında sigara varken deponun kapağını açıp oraya doğru eğilip benzin varmı yokmu diye kontrol ederken sigaranın ucu tam deponun ağzına gelecek şekilde beklerken kül anca düşer deponun içine

başka bir senaryo gelmiyor aklıma

liquem
15 Nisan 2019, 13:19
çek kenara iç sigarani. hem kaskin fonksiyonunu azalticaksin hem de insanlari ve kendini riske aticaksin gerek yok.

canxsarioglu
15 Nisan 2019, 13:20
Külü depoya neden düşüyor, siz depo kapağı açık mı kullanıyosunuz motoru?

kapak kapalı üstüne demek istemiştim :)

karayel90
15 Nisan 2019, 13:53
Zaten motorun üstünde sigarayı sen içmezsinki onu anca rüzgar içer :)

En mantıklısı sağa çek iç

istanbu_gezg
15 Nisan 2019, 14:00
motorda abs varsa sorun olmaz

levend84
15 Nisan 2019, 14:05
Dumanını yel alır...
Parasını el alır..
Derdi sana kalır..

10 liradan aşagı icilecek sigara yok,bari mola verdiginde içte heder olmasin..hee adıyaman sarma tutun dersen orasi ayri,istersen uç uca ekle..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

motorda abs varsa sorun olmaz

Salih gardaş,dedim birazdan gelir,Abs li sigara içersen sorun olmaz der diye...ne adamsin yahu...

Bir sabah uyaninca iks maksin daki abs sistemi off oldugunu görsen,acaba hayattan hic beklentisi olmayan bir ruh haliyle yaşama umudun biter mi?

Kendine iyi davran..

Tundzhay
15 Nisan 2019, 14:05
Sen bi dene bize sonra söylerisn

Volkan76
15 Nisan 2019, 14:14
Depoyu açtığın an, içinde boş alanda gaz halindeki benzin hava ve bir kıvılcımla "KaBooM!" diye gümler. Buda, içindeki benzini tutuçturur.
Açıkda veya hava alan bir haznede benzini zamanla etrafına gaz okarak yayılır. O alanna en ufak kıvılcımla yakkaşsan yine "BooM!". Benzin uçucudur. Hava aldığı her delikten gaz halınde sızar.

capt.ooz
15 Nisan 2019, 14:29

Motorin ile karıştırdın herhalde benzinde yemez o dediğin kışın depo soğukken yani buharlaşma olmuyorsa olabilir sadece benzinin parlama sıcaklığı 52 derece motirininde 85 olması lazımdı yanlış hatırlamıyorsam yanan benzin değiş benzin buharıdır.

tarikcapar
15 Nisan 2019, 14:31
Depo kapağını açıp küllük gibi kullanmıyorsanız sorun olacağını düşünmüyorum. O "Depoya atsan birşey olmaz diyen" var. Dizel de oluyor o olay. Benzin uçucudur ve son derece parlayıcıdır, sigara daha depo ağzına yaklaşırken Gümler. Depo patlama şiddetine dayanır ve yarılmaz ise depo ağzından metrelerce alev püskürür bir anlık. Yok depo gümlerse üstünde sizde gümlersiniz, hem ayranınız dökülür hemde çok tatsız olaylar yaşanır. Velev ki Depo kapağını kapalı tutun :D .

Ekarademir
15 Nisan 2019, 16:02

O dediğim dizelde olur. Benzinli motosiklette küçük bi kıvılcım bile parlatır. Depoya düşse havaya uçar yani.

sey_47
15 Nisan 2019, 16:06
Aklıma geldi paylaşayım.

https://www.youtube.com/watch?v=NWjnRczAcwg

Giderken içsen bi b.k olmaz.
Sigaranı rüzgar içer.
Artçıyken içmiştim bir iki sefer, yarıya kadar rüzgar içti. Birşey anlamadım.:farao:
Elektronik içiyorum 2.5 yıldır.
Uzun yolda canım çok sıkılırsa, kaskın altından çekiyorum esigarayı.

karaca3
15 Nisan 2019, 16:19
motor kullanıyorken sigara içsen,rüzgardan ateşi külü yüzüne gelir.
tercübe ile sabit:)

Ekarademir
15 Nisan 2019, 16:36
motor kullanıyorken sigara içsen,rüzgardan ateşi külü yüzüne gelir.
tercübe ile sabit:)

Avuç içiyle siper yapınca o halloluyor ama bu seferde kask sorun oluyor. Fullface kaskda olmuyor.

Boldpilot
15 Nisan 2019, 16:44
ben bi kere içtim, Çorum da hattuşa antik kentini gezerken 30km hızla , çene açılır kaskım vardı. Pek datlı oluyor 😀

RideForLife.
15 Nisan 2019, 17:45
Son zamanlarda yüzümü güldüren bir konu :). Teşekkürler :thumleft:

Volkan76
15 Nisan 2019, 18:16
Son zamanlarda yüzümü güldüren bir konu :). Teşekkürler :thumleft:

Son vlog harikaydı.Çok beğendim. Yorumumu burda yazmak istedim, izninizle. :)
Kişibaşı, ekipman, tur, yemek günlük maliyeti ne kadar az çok ve grup olarak fiyat fark edermi diye sormak istedim. Burda veya başka bir sosyal medya ortamında bununla ilgili konularınız varmı? Herkese selamlar.

RideForLife.
15 Nisan 2019, 20:03
Son vlog harikaydı.Çok beğendim. Yorumumu burda yazmak istedim, izninizle. :)
Kişibaşı, ekipman, tur, yemek günlük maliyeti ne kadar az çok ve grup olarak fiyat fark edermi diye sormak istedim. Burda veya başka bir sosyal medya ortamında bununla ilgili konularınız varmı? Herkese selamlar.

Abi yanlış mı oldu acaba :) Ben derslerden kafamı kaldıramayan masum bir öğrenciyim. Bırak vlogu motorla gezmeye bile vaktim yok şu sıralar. Ama yine de boşa gitmesin. Rica ederim :flower:

melez
15 Nisan 2019, 20:06
sigar sağlığa zararldır!

forumda sigara içmenin cezası 69 tl'dir. ibanı özelden atıyorum sigaracılara.

Volkan76
15 Nisan 2019, 20:18
Abi yanlış mı oldu acaba :) Ben derslerden kafamı kaldıramayan masum bir öğrenciyim. Bırak vlogu motorla gezmeye bile vaktim yok şu sıralar. Ama yine de boşa gitmesin. Rica ederim :flower:
Ya pardon, ride2world ile karıştırmışım. Kusura bakma. Keyfli youtuberciler. Bazen burda konularada katılıyorlar. Son vlog.da sıgara içme filanda vardı. Heycandan yanlış görmüşüm, kullanıcı isminizi. K.B. :)

arndiol
16 Nisan 2019, 09:16
konuyu okuyunca aklıma ilk jax teller in intihar sahnesi geldi :queen:

icme aga boşver cek sağa sakin sakin iç.

havaya ucacagından değil de sigaraya zam gelmiş zaten; rüzgara icirtme bari.