PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marş motorum keyfine göre çalışıyor

Erendiz
08 Nisan 2019, 21:51
Dün yolda dinlenmek için durduktan sonra marşa basınca hiçbir hareket olmadı yani boşta butona basıp duruyordum, biraz kontrol ettikten sonra butonun arkasından çıkan 8-10 cm'lik kablonun 2 başlı soket şeklinde girdiği yerden çıkmış olduğunu gördüm(kablonun ucu dişi diye tabir edilen kısım), yerine taktım butona bastım ancak yine hiçbir hareket olmadı. İçini açmayada gözüm kesmiyor acemiyim ayak marşıyla devam ettim. Gün içerisinde de denedim kaç kere çalışmadı. Bu gün iş dönüşü ışıklarda aklıma geldi deneyeyim dedim ve baktım ses veriyor :) İstop edip butona bastım ve motor çalıştı. Bu beyefendinin derdi tam olarak ne olabilir yaptırmak işin kolay kısmı öğrenmek amaçlı soruyorum dostlar :)

oldcockroach
08 Nisan 2019, 21:55
O soketlere wd40 sıkıp öyle tak büyük ihtimalle temassızlık var.Arada da marş motoru herşey yerli yerindeyken basmazsa eline sert bir şey al 2 tıkla bazen takılı kalıyor o tıklama ile serbest kalıyor motorun mili

ogzcngdk
08 Nisan 2019, 21:57
marş otomatiği de olabilir, aküye yakın bir yerde olur.

PAPAZ_39
08 Nisan 2019, 22:03
Kömürleri de unutma

Erendiz
08 Nisan 2019, 22:09
O soketlere wd40 sıkıp öyle tak büyük ihtimalle temassızlık var.Arada da marş motoru herşey yerli yerindeyken basmazsa eline sert bir şey al 2 tıkla bazen takılı kalıyor o tıklama ile serbest kalıyor motorun mili

Bunun için tekrar bozulmasını bekleyeceğim mutlaka denerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Kömürleri de unutma

Bundan nasıl emin olabiliriz herhangi belirgin bir tepki gösteriyormu acaba yoksa tahminen mi bakacağız

oldcockroach
08 Nisan 2019, 22:16
Marş motoru hiç tepki vermez kömür bittiyse

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

kömür tozu zamanla kömürün çalıştığı yatağa dolup sıkıştırabiliyor o da zamanla kömürü ileri iten yayın görevini yapmasını engelliyor

PAPAZ_39
09 Nisan 2019, 00:10
Bunun için tekrar bozulmasını bekleyeceğim mutlaka denerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Bundan nasıl emin olabiliriz herhangi belirgin bir tepki gösteriyormu acaba yoksa tahminen mi bakacağız

Motoru ilk çalıştırırken hiç tepki vermez, diyelimki ayak marşı veya vurdurarak calistirdin, bir süre motoru kullandın . Motor ısındı ,Nadir de olsa arada basabiliyor. Ama genelde soğukken hiç tık etmez.

levend84
09 Nisan 2019, 00:30
Ayak marşi varsa,arada bir tepikle,gaz kolunuda biraz imikle...

ogzcngdk
09 Nisan 2019, 01:18
marş motoru kömürünü sökmeden görmeden anlamak zor, ancak sanayiciler bunun kontrolünü marş motoruna bir tokmak ile vurarak ve ardından marş basarak yapabiliyor.