PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba mı Motosiklet mi?

gurkan_k2
10 Mart 2019, 22:38
https://www.youtube.com/watch?v=TMaPIWzI2jk&t=104s

GT250rAlanya
10 Mart 2019, 23:22
Çekirdek aldım geldim, yorumları bekliyorum.

PAPAZ_39
10 Mart 2019, 23:23
Tabiki motosiklet👍

hokahey
10 Mart 2019, 23:28
araba sadece çok soğuk ve yağmurlu havalarda avantaj sağlar. diğer durumlarda motor, motor, motor..

watercolours
10 Mart 2019, 23:33
Burası bir motosiklet sitesi olduğuna göre tabii ki araba.

Boldpilot
10 Mart 2019, 23:34
a noktasından b noktasına direk gitmek için araba gezerek gitmek için motosiklet kullanıyorum 😀

LynXMaSTeR
10 Mart 2019, 23:47
bi bmw i8 im olsa motosikleti aratmaz bana :)

hguzeldal
10 Mart 2019, 23:49
Yakıt olarak motosiklet. Bence ikiside kapıda bulunmalı. Araba aile için çok iyi oluyor. Sadece eşinle gezmek olmuyor çocuklarda var 🙂

liquem
11 Mart 2019, 00:09
Ben öğrenciyim ilk motorumu üniversite bursum ile aldım. Bu yaz borcu bitiyor birtane de tofaş düşünüyorum altıma burs ile :)) ikisi de gerekli bence.

kurubuzz
11 Mart 2019, 00:41
Tapikide kamyonet

ÇELİKKAYA
11 Mart 2019, 02:28
Araba bedenini tasir
Motorsiklet.....RUHUNU

Volkan76
11 Mart 2019, 03:23
Mrb, :)
iki tekermi dört tekermi, karar veremiyorsan, 3 teker, bir treeporer nasıl, kabinli. soğuk havada kabinli, sıcak havada kabinsiz kullanırsın.
İlkel görünsede, geleceğin aracı gibi. \
Back To The Future, live! :D

kaklen
11 Mart 2019, 08:12
her ikisi de lazım aile için özellikle hastalık v.s durumlarında araba olmazsa olmaz, motosiklet hem zevk için hemde ekonomik olarak hem gezme tozma hemde işe güce gitme konusunda daha çok kişiseldir motosiklet. Bana daha çok yakın olan ise araba yaşadığım yer itibariyle genelde soğuk olduğu için motosiklet zor oluyor.

ozansntrk
11 Mart 2019, 08:15
tabiki araba , ikisi arasında motosikleti seçmek beyinsizliktir, ama neden ikiside olmasın :salut:

SuleymanE
11 Mart 2019, 08:44
Ben oyumu sikorsky helikopterden yana kullanmak istiyorum :)

mustick
11 Mart 2019, 08:55
ikisi de ihtiyaç.

oldcockroach
11 Mart 2019, 10:19
Burada soğuk fazla yok buzlanma vs olmuyor genelde ama yağmuru şahane :D bir yağmurluk ve çizme ile olayı hallettim ben ss motorun üstünde inşaat işçisi gibi duruyorum ama olsun :D arabayı aratmıyor :D birde eşya vs için 70 lt trekking çantası aldım şizofren gibi dolaşıyorum ortalıkta :D

chaqalqarlos
11 Mart 2019, 10:28
Ben oyumu sikorsky helikopterden yana kullanmak istiyorum :)

görüyorum ve arttırıyorum. Bende oyumu ATAK helikopterden yana kullanıyorum.

EnvEng
11 Mart 2019, 10:31
50 bin lira bütçem vardı,hepsini arabaya yatırırım diyordum ama 42 lirayı arabaya kalan 8 lirayı motora yatırdım. :bounce:

chaqalqarlos
11 Mart 2019, 10:39
en mantıklısını yapmışsınız.

montanaturne
11 Mart 2019, 10:40
Aslında ciddi arabasever bir yanım var. 2017 yılında arabamın tüketimi israf seviyesinde olduğu için pcx almıştım. Bu aralar motor ilgim daha ağır basmakta, hatta askere giderken arabamı satıp sadece pcxi saklamıştım. :) Güzel bir fırsatla binmek istediğim otomobillerden birisi olan polo gti alma fırsatı gelince. Kaçırmak istemedim. Kendisiyle de cb ile de mutlu mesut bir ilişkimiz var. Ama hangisini 1 hafta kullanmasam aklım onda kalıyor.

oldcockroach
11 Mart 2019, 10:41
görüyorum ve arttırıyorum. Bende oyumu ATAK helikopterden yana kullanıyorum.

Little bird iyidir az yakar çok kaçar :D

chaqalqarlos
11 Mart 2019, 10:47
Little bird iyidir az yakar çok kaçar :D

Yağ yakıyor diyorlar onun için :P

Her ne kadar araba her koşul için ilaç olsa da İstanbul da motoru tercih ederim. Diğer çoğu şehir de araba der geçerim.

acanberk
11 Mart 2019, 13:03
Arabanın konforuna alışmıştım. 10 senedir farklı arabalarım oldu. Ama trafikten artık bezdiğim için bisiklet, e-bisiklet, motor ne alsam diye düşünürken motor aldım. 3 aydır sadece işe git gel için kullanıyorum. Kullanım amacıma göre beni çok tatmin etti. Otopark da büyük sorundu iş yerinde. Artık evden çıkarken trafik ve otopark stresiyle çıkmıyorum o açıdan çok iyi. Yakıt ise 4'te 1'e düştü.

Yolum 15-20 dakika olduğu için çok sorun etmiyorum ama arabadaki kadar konforlu değil tabi. Giyinmesi, vs. biraz üşeniyorum. Bazen botu unutuyorum bazen eldivenleri. Bazen havayı kestiremiyorum, kalın veya ince giyiniyorum. Çok soğuk ve çok sıcak havaları görmedim henüz. Özellikle sıcaklardan endişe ediyorum şimdiden.

Bu 3 aylık sürede hiç 'hadi çıkayım da biraz turlayayım' diye bir heves olmadı henüz. Cuma akşamı parkedip pazartesi sabahı tekrar işe gidiyorum. Oysa arabaya atlayıp bir yere gitmek için bahane uydurabiliyorum. Bir de henüz 3 aylık tecrübem olduğu için belki çok cesaret edemiyorum.(İşe gidip geldiğim yol ne kadar yoğun olsa da 15 yıldır kullandığım, bildiğim bir yol)

Ama bunların sebebinin havaların şimdiye kadar çok uygun olmamasına, ekipmanları giyip çıkarmaya henüz alışamamaya bağlıyorum. Yoksa motorumu gayet beğeniyorum ve ona yeterince alıştığımı (hakimiyet açısından) düşünüyorum.

Yani kısacası keyfine düşkün biri olarak arabayı sevsem de, avantajları sebebiyle motoru da seviyorum ve ikisinden de vazgeçemeyeceğim sanırım.

Kazım TOKMAK
11 Mart 2019, 14:08
Çok şükür ki (uygun fiyatlılardan da olsa) ikisine de sahibim.

Rabbim hepinize versin.

Gelelim sorunun cevabına,

Eğer ruhumu sorarsanız, Bir tarafa Bugatti veyron koyun diğer tarafa MT 07

Bugatti veyronu gözüm görmez bile.

Yağmur çamur umurumda bile değil, Ancak motoru süremeyeceğim kadar kar olursa (Ankara şartları malum) Ancak o zaman gerekirse otobüsle giderim.

Eğer ihtiyaçlar açısından sorarsanız (Evde 2 yaşında bir bebek olduğundan dolayı) Mecburen kapıda 4 tekerli üstü kapalı bi eşşeğin de beklemesi gerekiyor.

Saygılar.

Rhombeuz
11 Mart 2019, 14:24
Bugünlerde sık sık istişaresini yaptığım mevzu. Ankara'da bu kış motor kullanmak beni inanılmaz yordu. Dondum soğuktan diyebilirim. Toplu taşıma rezilliğini kullanmamak için titredim resmen soğuktan.(Ekipmanlı)

Bence ikiside olmalı ama para yetmiyorsa araba daha mantıklı. Araba daha çok işe yarıyor motor şahsi keyif aracı ve bu tanzanyada motor kullanmak da büyük sıkıntı.

Öte yandan motor fiyatları inanılmaz saçma bir hal aldı. Eski püskü 40k - 50k motorlar 30-35 bin gibi fiyatlara. Bu fiyatlar da genelde "abi r25 250 cc 26 milyar olmuş ben 600cc motor veriyorum sana" diye sağda solda sürekli bunu konuşan insanlar tarafından büyük bir keyifle yükseltildi.
Misal VFR 800 bakıyorum 2006 model 40k da 35 bin lira.
Trafikte hiç saygı görmediğim, şeritte gitme hakkımın dahi olmadığını düşünen diğer araçlar, yolda her türlü yağ, taş, kasa, mazot, toprak akla gelmeyecek her türlü tehlikenin olduğu bir ülkede motor kullanmak! Çalınması bu kadar kolay olan ve çalındığında kimsenin çok bişey yapamadığı bir araç motorsiklet (çalanın yakalansa dahi serbest kaldığı bir ortam). Bu paraları şu sıkıntılı zamanlarda bu araçlara bağlamak pek mantıklı gelmiyor artık bana. 50 bin liraya Mt09 Tracer(2. el!) alana kadar 50 bine çok çok güzel arabalar var. Motor piyasasını ne yazıktır ki bitirdiler. Artık mantıksız bir hal aldı. Çok yüksek devir çeviren bu aletler ne yazık ki "ayı" gibi yakıyor ve tabi çabuk yıpranıyor. Benzin fiyatları aldı başını gitti. Ortalık 2. elde motorunu kakalamaya çalışan uyanıklarla dolu.

30 yaşındayım ve bu yaşıma kadar hiç arabam olmadı(11 adet motor değiştirdim) motora aşık birisi olarak bende artık bunca şeyden sonra bu ülkede böyle düşünüyorum:(

Öz_Musti
11 Mart 2019, 14:47
Cevap net. Çoluk çocuk sahibi olan birisi önce araba almalı. Sonra motosiklet.
Tek başınaysan motosiklet yeter.

AzÇok
11 Mart 2019, 18:38
blogger 120 bine araba alabilirdim. 30 bine skuter aldım. Elimde kalan parayla da MT09 alabilirim diyor. Tutarsız...
Motosiklet öyle bakkala gidip artan paramla da sakız ver der gibi alınmıyor. İnsanların tarz olarak benimseyecekleri motorları önceden düşünür araştırırlar. Eğer maddi durumları iyiyse 2 değil farklı tarzlarda 3 motosiklet de alabilirler. O zaman otomobil seven biri aynı mantıkla şunu diyebilir. Bir skuter alsam 30 bin. Onun yerine 3 tane Tofaş araba alayım bari. Çok mantıklı oldu değil mi? :)

Gelelim asıl soruya; Araba mı, motosiklet mi?

Bana göre motosiklet arabadan çok daha değerlidir. Sadece ulaşım aracı olarak düşünülürse arabadan tek farkı trafiğe takılmamasıdır. Başka hiç bir farkı yoktur. Gezi amaçlı olarak düşünülürse bambaşka bir şeydir. Yaşam biçimidir. Motosikletimi sattıktan sonra 1 yıldır otomobil yada toplu taşıma kullanıyorum. Motosiklet fiyatlarının çıldırmasından sonra bir süre almama kararı verdim. Bu bir yıl motosiklet hobisinin yerine başka bir hobiyle uğraştım. Yoksa arızaya geçebilirdim. İlk fırsatta motosiklet mağazalarının önünde gezinmeye başlarım...
Kazasız belasız sürüşler...

gurkan_k2
11 Mart 2019, 21:10
Araba bedenini tasir
Motorsiklet.....RUHUNU

Muhteşem bir cevap...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

blogger 120 bine araba alabilirdim. 30 bine skuter aldım. Elimde kalan parayla da MT09 alabilirim diyor. Tutarsız...
Motosiklet öyle bakkala gidip artan paramla da sakız ver der gibi alınmıyor. İnsanların tarz olarak benimseyecekleri motorları önceden düşünür araştırırlar. Eğer maddi durumları iyiyse 2 değil farklı tarzlarda 3 motosiklet de alabilirler. O zaman otomobil seven biri aynı mantıkla şunu diyebilir. Bir skuter alsam 30 bin. Onun yerine 3 tane Tofaş araba alayım bari. Çok mantıklı oldu değil mi? :)

Gelelim asıl soruya; Araba mı, motosiklet mi?

Bana göre motosiklet arabadan çok daha değerlidir. Sadece ulaşım aracı olarak düşünülürse arabadan tek farkı trafiğe takılmamasıdır. Başka hiç bir farkı yoktur. Gezi amaçlı olarak düşünülürse bambaşka bir şeydir. Yaşam biçimidir. Motosikletimi sattıktan sonra 1 yıldır otomobil yada toplu taşıma kullanıyorum. Motosiklet fiyatlarının çıldırmasından sonra bir süre almama kararı verdim. Bu bir yıl motosiklet hobisinin yerine başka bir hobiyle uğraştım. Yoksa arızaya geçebilirdim. İlk fırsatta motosiklet mağazalarının önünde gezinmeye başlarım...
Kazasız belasız sürüşler...

Hocam vlogdaki muhabbetin mantığını Farkli anlamışsın ben toplumun bakış açısını değerlendirmek istedim

TIGERSHARK
12 Mart 2019, 10:54
Yerine göre...

istanbu_gezg
12 Mart 2019, 11:01
açıkcası 50 bin tl araba alıcak bütçem olsa 1 tane xmax bir tanede 20-30 a araba alırım 2 işide çözerim iş ev arası 3 dakika motor ile ne diye gireyim arabaya?

MrMud
12 Mart 2019, 11:34
Kesinlikle jetski.

logaritma
12 Mart 2019, 15:37
amaç önemli ..

motor var motor var .. araba var araba var.. yat var kat var.. peynir var börek var..

tarikcapar
12 Mart 2019, 17:38
amaç önemli ..

motor var motor var .. araba var araba var.. yat var kat var.. peynir var börek var..

Hap var, cigara var, ex var, roj var, toz var, taş var, hepsi var yani.. :)

Arabam da var, motorumda... Ne lazımsa ona biniyorum.. Ama insan hep olmayanı istiyor o Yüzden Trike :D (Not: Birde Arazi aracı en kallavisinden "Unimog olabilir")

TATLIHIZ
12 Mart 2019, 18:18
Motosiklet ve araba ikilisi muhakkak da olsa olmalı sahinde olsa araba kapıda durmalı

gurkan_k2
12 Mart 2019, 22:27
Hap var, cigara var, ex var, roj var, toz var, taş var, hepsi var yani.. :)

Arabam da var, motorumda... Ne lazımsa ona biniyorum.. Ama insan hep olmayanı istiyor o Yüzden Trike :D (Not: Birde Arazi aracı en kallavisinden "Unimog olabilir")

Kopardın beni

logaritma
12 Mart 2019, 23:14
ne neşeli abiler var bir bilseniz.. abim biniyor 50 bin liralık vespa gts300 üne tıngır mıngır bebek sahile çekiyor .. iniyor motordan badi badi yürüyor giriyor milyon dolarlık yatına maç izliyor..

bilalefe
12 Mart 2019, 23:50
Bajaj ın bir modeli var araba görünümlü motosiklet. 😎

gurkan_k2
13 Mart 2019, 12:42
ne neşeli abiler var bir bilseniz.. abim biniyor 50 bin liralık vespa gts300 üne tıngır mıngır bebek sahile çekiyor .. iniyor motordan badi badi yürüyor giriyor milyon dolarlık yatına maç izliyor..

Şans işte
Insanda şans olucak

U.Can
13 Mart 2019, 16:53
Bekarken 2 motosiklet (CBR 650R + NC 750X), evliyken 1 motosiklet 1 araba.. Nasıl fantezi ama?

mavzer-i
13 Mart 2019, 17:08
ikiside değil. bence bisiklet

gurkan_k2
14 Mart 2019, 14:36
ikiside değil. bence bisiklet

Bisiklet candır

gorefest
14 Mart 2019, 16:18
Çok şükür ki (uygun fiyatlılardan da olsa) ikisine de sahibim.

Rabbim hepinize versin.

Gelelim sorunun cevabına,

Eğer ruhumu sorarsanız, Bir tarafa Bugatti veyron koyun diğer tarafa MT 07

Bugatti veyronu gözüm görmez bile.

Yağmur çamur umurumda bile değil, Ancak motoru süremeyeceğim kadar kar olursa (Ankara şartları malum) Ancak o zaman gerekirse otobüsle giderim.

Eğer ihtiyaçlar açısından sorarsanız (Evde 2 yaşında bir bebek olduğundan dolayı) Mecburen kapıda 4 tekerli üstü kapalı bi eşşeğin de beklemesi gerekiyor.

Saygılar.

Veyron'u versinler motorun yüzüne bakmassın, şahsen ben bakmam ne yalan söyliim :)

gurkan_k2
18 Mart 2019, 08:15
Veyron'u versinler motorun yüzüne bakmassın, şahsen ben bakmam ne yalan söyliim :)

Bugatti işin içinde olunca bi baksa tabi

ERTOBİ
18 Mart 2019, 08:26
Keşke imkanı olsa da , motora başlamadan önce araba ile trafik denen organizma ve mantık yürütme, reflexler vs insan beynine iyice yerleşse diyorum.Daha sonra motosiklet daha güvenli kullanılır .

gurkan_k2
18 Mart 2019, 22:59
Keşke imkanı olsa da , motora başlamadan önce araba ile trafik denen organizma ve mantık yürütme, reflexler vs insan beynine iyice yerleşse diyorum.Daha sonra motosiklet daha güvenli kullanılır .

Ve bunun tam tersininde olmasını ben derim
Mesela her araba kullanan kisi ehliyet almadan once motora trafikte nasil davranilmasi gerektiğini ogrense