PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Olmaz dediler yaptım,CBF'e 4 tane korna taktım.

Sayfa : [1] 2

snappy x
08 Mart 2019, 17:23
https://i.hizliresim.com/lq8mjb.jpg (https://hizliresim.com/lq8mjb)
https://i.hizliresim.com/XMjmkR.jpg (https://hizliresim.com/XMjmkR)

Minibüs geliyor zannediyorlar ama süper oldu:bounce:

Levent
08 Mart 2019, 17:25
iyi artık tavuklar da duyar sesini kaçar.
Yahu Snappy, bişi sorucam, ama alınma lütfen.. Sizin oralarda bunları yapmak için çok mu düşünüyorsunuz ? Yani daha farklı bir vizyon edinmeyi hiç düşünmedin mi? Yahu bir insan köy yerinde 4 korna ile ne yapabilir ? Felan diye de mi hiç sormuyorsun ? Gerçeklen anlayamıyorum beni aydınlat lütfen :)

serconline
08 Mart 2019, 17:26
:queen: Kıyak olmuş.

Tundzhay
08 Mart 2019, 17:34
yani? .

MrMud
08 Mart 2019, 17:36
Yav ulan haykırdım :D
Allah Muhammed aşkına video at :D :D
Gün geçmiyor ki forum da bir efsaneyle daha karşılaşmayalım :D :D

snappy x
08 Mart 2019, 17:36
iyi artık tavuklar da duyar sesini kaçar.
Yahu Snappy, bişi sorucam, ama alınma lütfen.. Sizin oralarda bunları yapmak için çok mu düşünüyorsunuz ? Yani daha farklı bir vizyon edinmeyi hiç düşünmedin mi? Yahu bir insan köy yerinde 4 korna ile ne yapabilir ? Felan diye de mi hiç sormuyorsun ? Gerçeklen anlayamıyorum beni aydınlat lütfen :)

Yok bunu yapmak için neden çok düşüneyim,aklıma geldi bir kaç tanıdığımdan fikir aldım olmaz uğraşma,saçma şeyler koşma gibi cevaplar aldım başlık ta işin esprisi oldu..farklı bir vizyondan kastını da anlamadım ne gibi bir vizyon olabilir,ha bu arada tabiki de sadece köy yerinde gezmiyorum :) kornalar hem selam verirken hem de tehlike anında dikkat çekmek için süper oldu.

MrMud
08 Mart 2019, 17:39
Yok bunu yapmak için neden çok düşüneyim,aklıma geldi bir kaç tanıdığımdan fikir aldım olmaz uğraşma,saçma şeyler koşma gibi cevaplar aldım başlık ta işin esprisi oldu..farklı bir vizyondan kastını da anlamadım ne gibi bir vizyon olabilir,ha bu arada tabiki de sadece köy yerinde gezmiyorum :) kornalar hem selam verirken hem de tehlike anında dikkat çekmek için süper oldu.

Dikkat çekme açısından çok etkili olduğuna eminim :D :D
Şunu bi videosunu sal şuraya, merak ettim :D

toreador
08 Mart 2019, 17:41
Gürültüyü, kornayla iletişim kurmayı, dikkat çekmeyi seviyoruz ülkece. Rahatsız olan varsa da çeksin gitsin trafikten.

Levent
08 Mart 2019, 17:42

Snappy, şu forumun 130 bin üyelik sayısı var, bunların %20 'si fake olsa geriye 100.000 kişi birey kalıyor, ve inanıyorum ki, senden başka motosikletinde 2 veya üzeri kornası olan hiç kimse yoktur.

snappy x
08 Mart 2019, 17:45
Dikkat çekme açısından çok etkili olduğuna eminim :D :D
Şunu bi videosunu sal şuraya, merak ettim :D

Reis şuan çekemem ama,şu videoda duydugun sesin gerçekte 10 katını falan düşün:)

https://www.youtube.com/watch?v=_ApvN1ggHFE

hasmet
08 Mart 2019, 17:46
Grenaja sagli sollu "öyle bakarsın işte" yazdirmayi ihmal etme sakin...

MrMud
08 Mart 2019, 17:48
Bak yazıyorum buraya, 1 hafta güleriz bu konu altında, yorumlar şimdiden efsane :D

snappy x
08 Mart 2019, 17:49
@Levent
Şuan kornaları röle ile destekliyorum ayarlarını da biraz yükselttim,akünün kaldıracağını bilsem 2 tane daha takarım

bilalefe
08 Mart 2019, 17:53
Enterasan ve aynı zamanda ilginç.

snappy x
08 Mart 2019, 17:56
şuraya 600cc ss makinesi olup ta egzoz taktım diye konu açsalar çok güzel olmuş bravo derler:)
o da dikkat çekmek için egzoz takıyor,bende dikkat çekmek için 4 tane korna takıyorum.
ama haaa fakir yapınca apaçi ve kaka oluyor,zengin yapınca süper oluyor

Levent
08 Mart 2019, 17:57
@Levent
Şuan kornaları röle ile destekliyorum ayarlarını da biraz yükselttim,akünün kaldıracağını bilsem 2 tane daha takarım

E bu durumda bi tane akü daha alsana? bence motosiklete 2 tane woofer + 4 tane de 85 kolon tak, kornayı da oraya ver, al sana new idea :)

moli0046
08 Mart 2019, 18:06
nasıl yaptın anlatırmısın
akü felan zarar görmedimi

sailor33
08 Mart 2019, 18:12
Snapy çıldırdı

pea
08 Mart 2019, 19:17
Reis şuan çekemem ama,şu videoda duydugun sesin gerçekte 10 katını falan düşün:)
https://www.youtube.com/watch?v=_ApvN1ggHFE

"1380 ses desibeli"
1000 atom bombası gücünde korna yapmış adamlar.

SuleymanE
08 Mart 2019, 19:19
şuraya 600cc ss makinesi olup ta egzoz taktım diye konu açsalar çok güzel olmuş bravo derler:)
o da dikkat çekmek için egzoz takıyor,bende dikkat çekmek için 4 tane korna takıyorum.

Valla çok ilginç bir proje olmuş. :) Heves etmiş yapmışın bir kere, ama her yerde kullanma, aman diyeyim.

Özellikle hamile kadınların ve yaşlı kişilerin yanında sakın kornaya basma, maazallah kalpten götürürsün insanları :)

Yeri geliyor bir tanesi bile korkutucu oluyor, 4 tanesini düşünemiyorum :queen:

RoofRoof
08 Mart 2019, 19:53
Reis başka bir hayvanın kanını akıtmak istemiyor.Evden çıkmadan önce uyarı atışını sıkacak.

Volkan76
08 Mart 2019, 20:08
Haketten, benim korna ''mip mip'' anca diyor, bende arka çantaya bir subwoofer ve anfimi döşesem, diye aklımdan geçmedi değil. Her türlü sesi gümbür gümbür çıkarır.
Atıyorum, tekersesinden, jumbo sesine kadar, eminim etraf donduğu yerde kalır. :)
The Stunning Sound Sistem. :D

snappy x
08 Mart 2019, 20:43
Reis başka bir hayvanın kanını akıtmak istemiyor.Evden çıkmadan önce uyarı atışını sıkacak.

Reis edirneden çorlu taraflarına geçersen eğer bir uğra çayımı iç.
bende senin crf ile 2 tur atayım olur mu:cherry:

hasmet
08 Mart 2019, 20:44

Onlarin aklina limon sikayim. 4 silindir 600cc alette korna etkisiz eleman. Yerine sol maneti ve sag elcigi sonuna kadar cekiyoruz. "biip biiiip" yerine "WAP BA BA BA BA!" diye bi ses cikiyor... Bunu bilmeyenin ne isi var o aletin ustunde?

Volkan76
08 Mart 2019, 20:50
Arkadaş, koruma demiri taktırıp hiç düşmeyince, bari bir işe yarasınlar diye, korlayla doldurmuş işte. Şükredelim, iyiki çamaşır asmaya kullanmamış, yoksa vay halimize. :D :D :D
Bak yazıyorum buraya, 1 hafta güleriz bu konu altında, yorumlar şimdiden efsane :D

AzÇok
08 Mart 2019, 20:51
O da bir şey mi? Alttakine bir bak bakalım...
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-ziir-orijinal-2006-667927292/detay

RoofRoof
08 Mart 2019, 20:56
Reis edirneden çorlu taraflarına geçersen eğer bir uğra çayımı iç.
bende senin crf ile 2 tur atayım olur mu:cherry:

Havalar az daha ısınsın başkan

Ekarademir
08 Mart 2019, 21:10
Olmaz diyen kimdi ben onu merak ediyorum. Birde onlara röle bağladın mı ? Kabloyu eritirsin yada düğme bozulur.

Boldpilot
08 Mart 2019, 21:12
Valla kornanın yolda mal gibi giden sürücülere öyle bi etkisi var ki, havalı kornası olan kamyonla yola gidiyorum bazen telefonla oynayanını, yanındakiyle muhabbete dalıp şerit şerit gezenini, en sol şeritten 50 le gidenini anında kendine getiriyor. Olur olmadık yerde kullanma yeter.

12njzTpwkng

Ekarademir
08 Mart 2019, 21:14
Valla kornanın yolda mal gibi giden sürücülere öyle bi etkisi var ki, havalı kornası olan kamyonla yola gidiyorum bazen telefonla oynayanını, yanındakiyle muhabbete dalıp şerit şerit gezenini, en sol şeritten 50 le gidenini anında kendine getiriyor. Olur olmadık yerde kullanma yeter.
Önceki kamyonumda vapur kornası vardı. Öndeki arabaya çaldığımda kaldırımda biri korkup yere düşmüştü. 😁😁

snappy x
08 Mart 2019, 21:17
Olmaz diyen kimdi ben onu merak ediyorum. Birde onlara röle bağladın mı ? Kabloyu eritirsin yada düğme bozulur.

bosch marka röle kullandım:cherry:,kablolar da gayet kalın çok güzel bi tesisat oldu

hokahey
08 Mart 2019, 21:33
snapi, ilk çevirmede ceza makbuzunu eline verecekler. 15 gün içinde ödersen 25% indirim kazanırsın. hayırlı olsun.

Angrypower
08 Mart 2019, 21:36
snapi, ilk çevirmede ceza makbuzunu eline verecekler. 15 gün içinde ödersen 25% indirim kazanırsın. hayırlı olsun.

Hatırlatma şu vergi zıkkımlarını... Kötü adam seni. Daha geçen ay yapılandırma uzatıldı die 1600tl gömdü bana vergi dairesi. Yapılandırılanı ödüyorum, diğeri gene cezada. Artık başka bir yapılandırmada diğerini öderim. Böyle böyle hayat bitecek. O son KYK'yı almayacaktım :pr:

sey_47
08 Mart 2019, 21:39
4unu takana kadar, havali korna taksaydin keske :D
Topcase e bir piknik tupu ile hallolurdu.

hokahey
08 Mart 2019, 21:40
Hatırlatma şu vergi zıkkımlarını... Kötü adam seni. Daha geçen ay yapılandırma uzatıldı die 1600tl gömdü bana vergi dairesi. Yapılandırılanı ödüyorum, diğeri gene cezada. Artık başka bir yapılandırmada diğerini öderim. Böyle böyle hayat bitecek. O son KYK'yı almayacaktım :pr:

şu KYK ödemeleri sırasında veznede ne dramlar dönüyor anlatsam inanmazsınız.

Deadly Sto(R)m
08 Mart 2019, 21:48
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-ziir-orijinal-2006-667927292/detay

Ep bu balkanlar avasindan beaaa :queen::queen::queen:

bajajpulsar2
08 Mart 2019, 22:17
bence 10 tane takamazsın.

Angrypower
08 Mart 2019, 22:35
şu KYK ödemeleri sırasında veznede ne dramlar dönüyor anlatsam inanmazsınız.

Aynı dram bende de var. Bitmek bilmedi. Ödemeye elim gitmiyor yemin ederim...

Boldpilot
08 Mart 2019, 22:54
Önceki kamyonumda vapur kornası vardı. Öndeki arabaya çaldığımda kaldırımda biri korkup yere düşmüştü. 😁😁

elimden gelse motosikletede takarım aynı kornadan 😀

Ekarademir
08 Mart 2019, 23:19
elimden gelse motosikletede takarım aynı kornadan ��

Takması kolayda nasıl saklanacak kocaman boru. :mrgreen:

Iveco 80-12lerin 97 98 modellerinde hava yok. Düz fren. Onlara havalı kornayı ayrıca çakmaklıktan çalışan mini kompresörler ile takıyorlardı.

CrazyBullet
09 Mart 2019, 00:31
Pıstırtma ve abartı ekzoz kornadan daha elzemdir.

hachiko
09 Mart 2019, 01:31
Biz sana 9 tane korna takamassın dedik yanlış anlamışsın.. :mrgreen:

arndiol
09 Mart 2019, 08:12
İşsizlikte çığır açmak böyle birşey olsa gerek.

5 blok sonrasından da duyulunca ne olacak ya da yandaki adamı yerinden zıplatınca? :queen:

boş boşuna sülalene küfür edecekler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:10 ----------

aga araba teybi takmış la bu :D

ozansntrk
09 Mart 2019, 09:00
10 numara olmuş ama 2+1 ses sistemiyle 4+1 ses sistemi aynı oranda gürültü verir :D aynı bölgede :D :D :D

benim cb de 2 adet var anlamsız , fabrika 2 adet koymuş

Kural [ Z ]
09 Mart 2019, 10:53
Bırakın kornayı falan, şaseyi kesin, depo değiştirin, seleyi imal edin, gidonlarla tüm motosikleti elden geçirip modifikasyona gidin. Sizi korna kesmez, beni kesmedi ordan biliyorum (http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/186412-honda-cbf-150-cafe-racer-project.html) :P:thumleft::bounce:

Bana da "olmaz" demişlerdi. Yapınca oldu :cherry:

acanberk
10 Mart 2019, 16:11
Adam haklı olabilir beyler.
Belki bu projesiyle ironi yapıyordur. ;)
Egzoz olayına o kadar normal bakıyoruz ki korna olunca garip geliyor. Bir insan neden rahatsız eden bir gürültüyü yükseltmek ister ki? Egzoz sesi yüksek cclerde güzel de, diğerlerinden zevk alanları anlamıyorum. Sesle farkedilmek için ise eğer bu gürültüye muhtaç mıyız?

watercolours
10 Mart 2019, 16:18
Her gün motora binmeden 3 tabak kurufasulye yeyin. İnsanlar önce sesinizi, sonra kokunuzu duyar. Ama, yapamazsınız diyorum.

Boldpilot
10 Mart 2019, 17:15
Adam haklı olabilir beyler.
Belki bu projesiyle ironi yapıyordur. ;)
Egzoz olayına o kadar normal bakıyoruz ki korna olunca garip geliyor. Bir insan neden rahatsız eden bir gürültüyü yükseltmek ister ki? Egzoz sesi yüksek cclerde güzel de, diğerlerinden zevk alanları anlamıyorum. Sesle farkedilmek için ise eğer bu gürültüye muhtaç mıyız?

Yüksek cc den kasıt 600cc felan mı?

acanberk
10 Mart 2019, 21:57
Yüksek cc den kasıt 600cc felan mı?

Sanırım 4 silindir olduktan sonra gayet tatmin edici oluyor.

hasmet
10 Mart 2019, 22:28
4 silindirin sesi 8000 devre kadar siradan bir arabayla ayni.

Dar acili V motor rolantide bile guzel.