PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dainese 4 mevsim tekstil mont

Trakyalı_
06 Mart 2019, 00:47
Arkadaşlar gecen gün dainese dört mevsim mont aldım. Montun içindeki astarı çıkararak giydigimde korumaları rahatsız ediyor. Yaz icin kullandıgımda astarı cıkarmadan mı kullanmalıyım. Mesela soğukta şöyle kullan sıcakta şöyle kullan gibi 4 mevsim mont kullanım önerilerinizi bekliyorm

PAPAZ_39
06 Mart 2019, 01:06
Trakyalı Hoşgeldin.
Bence kışın papaz karası veya öküz gözüyle kullan kesinlikle üşümezsin.
Yazında suğuuk efesle kullan bak hiç rahatsızlık vermez o zaman korumalıklar.😀

Şaka bi yana montun hayırlı olsun kardeşim.
Bence aldığın marka hiç fena değil rahatsızlık vereceğini sanmıyorum, sadece ayakkabı gibi giydikçe açılacak rahatlayacaktır.👍

Trakyalı_
06 Mart 2019, 01:12
Oojjbuldum 🙋🏻♂😊
Tesekkurler zamanla acılır ıns cunku Suan yeni diye mi bilmiyorum kolları biraz sıkıyo kasıyo beni .. yazın içindeki astarla giyersem pişirir gibi hissediyorum

hasmet
06 Mart 2019, 04:15
Biri Dainese'nin kulağına, "dört mevsim mont" ibaresine güvenip alanların yaz gelince Dainese'ye ana avrat küfredeceğini fısıldasın...

sharkspeedr2
06 Mart 2019, 05:32
birşey sormak istiyorum
dört mevsim mont var ise.
bu deri mont ve tekstil mont neden var biri bana bunu açıklasın.
bende deri montta var tekstil mont da var
aralarında dağlar kadar fark var.

Trakyalı_
06 Mart 2019, 07:54
Ben sana sorayım aralarında ne gibi farklar var ? Deri ceketi soguk havalar dısında sıcaklarda giyebiliyomusun terletmiyo mu ? Tekstil montların havalandırmaları var sıcagı sogugu ayarlayabiliyosun tek fark bu bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:53 ----------

İç astarını çıkarsakta çıkarmasakta yazın giyilemeyecek dimi hava kanallarını acmak ise yaramayacak mı

clkcelik
06 Mart 2019, 08:26
Hazir mont konusu varken, prohell gambia mont nasil? Antalya için.

espresso
06 Mart 2019, 08:36
Ojgeldin adaş. :)

Dainese nasıldır bilmem ama 4 mevsim Revit mont almıştım. Yazın iç astarını çıkararak giymeme rağen terletiyordu, özellikle sırt korumasının olduğu yer çok terletiyordu. Bir de iç astarını çıkarınca azcık bol geliyor gibiydi ama kışın iç astarla giyince fermuarını zor kapatıyor oldum. (iç astarı takınca dar gelmesinin nedeni montu aldıktan sonra 10 kilo almış olmam olabilir o ayrı mesele) Aaa iyi aklıma geldi, yazın bu 4 mevsim montu kilo vermek amaçlı kullansam ya. :)

Yaz için ayrıca yazlık mont almak şart. Geçen yaz bütçe ayıramadım, 4 mevsim montla terleye terleye gittim. çantamda fazladan tişort taşıyıp işyerine gidince üzerimi değiştiriyordum ama yaz gelince riderdenim gibi markaların file montları şart gibi.

kulspruta
06 Mart 2019, 08:40
Yazın sıcağında tabii ki tüm katmanları çıkaraksın hocam sadece montun kendisi kalacak. Havalar soğudukça/üşüdükçe katmanlarını takıp devam edeceksin. 4 mevsim montun mantığı budur. Astarlı/katmanlı mont yazın sıcağında mahveder. Gerçek yazlık fileli mont bile yazın yakıyor durunca vs. 4 mevsim her türlü bunaltır.

siyanoz
06 Mart 2019, 09:30
4 mevsim mont hikaye her mont terletiyor çünkü trafiktesin ,ister istemez kask içinde kendimizi kasıyoruz. 4 mevsim montun hikayesi üşütmemesidir. yoksa terlememek ,tabi miktarı bünyeye de bağlı, imkansız oluyor

PAPAZ_39
06 Mart 2019, 10:14
Oojjbuldum 🙋🏻♂😊
Tesekkurler zamanla acılır ıns cunku Suan yeni diye mi bilmiyorum kolları biraz sıkıyo kasıyo beni .. yazın içindeki astarla giyersem pişirir gibi hissediyorum

Nerede ikamet ediyorsun eğer trafiğin yoğun olmadığı , çok fazla dur kalkları olmayan bir yerde ikamet ediyorsan çokta pişirmez diye tahmin ediyorum.
Bana sorarsan ben yazın mont giymiyorum. Deri yelekle devam yani ayaktasın😀

Trakyalı_
06 Mart 2019, 18:00
Ojbuldum bea 😊. Bende Yazın giyilemicek gbi dusundum. Yazlık file mont şart demekki

Kural [ Z ]
06 Mart 2019, 19:27
Ojbuldum bea ��. Bende Yazın giyilemicek gbi dusundum. Yazlık file mont şart demekki

Doğrudan bu kararı vermeyin.

Bünyenize, trafik durumuna, kullanacağınız yola ve ortalama hızınız ile dur/kalk adediniz ve duraklamalardaki bekleme sürenize göre rahat da edebilirsiniz küfür de edebilirsiniz. Deneyerek göreceksiniz, başka yolu yok malesef. Örneğin aynı montu kullanan arkadaşım içlikle kışın motosiklet kullanırken üşürken ben rahatsız olmuyorum, aynı vatandaş yazın astarı dahi çıkartıp giydiğinde terlerken ben kuru kalıyorum. Aynı yol aynı mesafe aynı ürün. Bünye de farkettirir.

Baktınız ki çok rahatsız ediyor, aşırı terliyorsunuz o zaman file tiplere bakabilirsiniz. Denemeden doğrudan masraf yapmamanızı öneririm.

Kullanımda terlemeler başladığında astarı çıkarmak, kesmezse havalandırmaları açmak bir nebze olsun sizi rahatlatır. Ancak kesinlikle "havalandırmalıdır, yaz kış mükemmel iş görür" diye düşünmeyin. Genel maksatlı kullanım şeklinde verimli bir ürün gözüyle bakın.

Dainese iyi markadır. Bakımını yapın, sıcak suda makinede yıkamayın, yıkarken içlikleri çıkarın yeter (birde ruhsatı cepte unutmayın :queen:)

Korumalar size biraz uyum sağlayabilir, ama daha çok siz onlara alışacaksınız. Oturuş pozisyonunda fazla rahatsızlık vermeyeceklerdir.

Green Arrow
06 Mart 2019, 23:24
birşey sormak istiyorum
dört mevsim mont var ise.
bu deri mont ve tekstil mont neden var biri bana bunu açıklasın.
bende deri montta var tekstil mont da var
aralarında dağlar kadar fark var.

Esasen 4 mevsim mont diye bir şey yok. O montlar yurtdışı incelemelerinde 2.5-3 sezon diye tanıtılıyor. Sıcak yazda veya soğuk kışta üşütebilir-terletebilir diye belirtiliyor. Bizim milletimiz gibi fakir toplumlarda ölücülük gibi bir durum genetik olarak olduğu için ağırlıklı olarak herşeyde 4 mevsim mont,lastik vb. gibi türevler çıkıyor ortaya :D

mustafa_325
07 Mart 2019, 01:11
4 mevsim mont diye bir şey yok bahar montu onlar. Yazın terleyerek söversin, kışın titreyerek söversin markaya. Doğrusu yaz sıcağı için yazlık fileli püfür püfür mont, kış soğuğu için kışlık hava geçirmez kalın katmanlı mont almak gerek.

Trakyalı_
07 Mart 2019, 16:33
Tesekkurler ayrıntılı cevaplarınız için ��