PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selam Arkadaşlar Motor Alıcam Tavsiyelerinize İhtiyacım Var (YENİYİM)

darkness3535
02 Mart 2019, 15:29
Evet dostlarım 1 aya motor ehliyetim geliyor motor almayı planlıyom.araç kulanıyorum ama motor konusunda tecrübesiz olduğumu söylemek isterim. nasıl bi motorla başlamalıyım görüntüye önem veriyorum tavsiyelerinizi bekliyom. 3-6 bin arası bakıyorum suanlık.

bajajpulsar2
02 Mart 2019, 15:39
duke 200 abs

Egee
02 Mart 2019, 15:42
ben senin yerinde olsam ybr 125 veya cbf 150 yi tercih ederdim. Çin malına hiç bulaşma kafan rahat olsun.

gurcanozturk
02 Mart 2019, 17:19
Hangi sehir? Istediginiz motosiklet (motor sadece bir parca) tipi hangisi?

Scooter ?
Maxi Scooter ?
CUB ?
Commuter ?
Naked ?
SuperSport ?
Cruiser ?
Adventure ?
Dual-Purpose ?

mabet
02 Mart 2019, 18:54
O fiyat aralığının biraz üstünde bakımlı, temiz kullanılmış bir cbf 150 düşünebilirsiniz,. Hatta uzun yıllar kullanırsınız, bakımını da yaptımı bir o kadar daha kullanırsınız.

artemis99
02 Mart 2019, 19:36
duke 200 abs bütçesi 3-6 bin, tavsiye duke enteresan.

Volkan76
02 Mart 2019, 21:29
Duke'nin abs kitini de3mek istemiştir. Ona yeter. Neticed olk motoru. En önem;li unsur abs. Abs olsun yeter, diye düşünmüştür. Muhahu...

bütçesi 3-6 bin, tavsiye duke enteresan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Bence bir scooterle başla. Sağlam ekipman almanı tavsiye ederim. Scooterle yavaşdan düşe kalka işi kavradınmı, temiz bir makina bakarsın.
Sağlam bir kask,, eldiven diz dirsekloik en azından. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

https://www.yukimotor.com.tr/tum-urunler/

Hangi ehliyeti aldığını yazmamışsın. :)
Sıfır istiyorsan veya en az başlangıç için her tür nmodel bu sitede bir sayfada.
50 cc ye kadar vergi yok sigorta istersen yaptırıyorsan.
Ben yiki gustomla memnunum şu an. Yuki fiftiler yeni çıktı. Bakmada fayda var.

darkness3535
02 Mart 2019, 23:16
Bütçeyi aşıyor hocam onlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

ben senin yerinde olsam ybr 125 veya cbf 150 yi tercih ederdim. Çin malına hiç bulaşma kafan rahat olsun..

Olabilir hocam km yüksek genelinin bakımı falan ugrastirirmi sürüşleri nasıl birde rahatlık?

iyildirim
03 Mart 2019, 00:01
Merhaba, ben de aynı şekilde ehliyet kursundayım, A sınıfına yazıldım, A2 daha mı iyi olurdu diye düşünüyorum, sanırım sınav müracaatını A2 olarak yapabiliyoruz.
Yaşım 46,hayatımda ilk defa motosiklet kullandım, 180 lik ama kolay geldi bana. Bugüne kadar chopper düşünmüştüm. Şuanda
suzuki gw250 inazuma
Bajaj pulsar ns200
Kuba superlight 200
Arasında gidip geliyorum, kısacası ilk motosikletim konusunda karar veremedim. Yoksa ilk anda alacağım.
İlki Japon... İkincisi su soğutmalı, naked /sport, selesi yüksek :), üçüncüsü ise Çinli ama sevdiğim tip.
Kayseri, 46 yaş, 165 cm boy. Hız düşünmüyorum, yaklaşık 30 yıllık bir hayalin sonundayım...
İlk motosiklet olarak ne almalıyım?
Saygılarımla

darkness3535
03 Mart 2019, 00:15
İzmir'de yasiyom hocam aklımda chopper motor almak vardı ama herkez bulaşma diyor. SuperSport tarzı olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

Scooter ?
Maxi Scooter ?
CUB ?
Commuter ?
Naked ?
SuperSport ?
Cruiser ?
Adventure ?
Dual-Purpose ?

İzmir'de yasiyom hocam aklımda chopper motor almak vardı ama herkez bulaşma diyor. SuperSport tarzı olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Scooter ?
Maxi Scooter ?
CUB ?
Commuter ?
Naked ?
SuperSport ?
Cruiser ?
Adventure ?
Dual-Purpose ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Duke'nin abs kitini de3mek istemiştir. Ona yeter. Neticed olk motoru. En önem;li unsur abs. Abs olsun yeter, diye düşünmüştür. Muhahu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Bence bir scooterle başla. Sağlam ekipman almanı tavsiye ederim. Scooterle yavaşdan düşe kalka işi kavradınmı, temiz bir makina bakarsın.
Sağlam bir kask,, eldiven diz dirsekloik en azından. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

https://www.yukimotor.com.tr/tum-urunler/

Hangi ehliyeti aldığını yazmamışsın. :)
Sıfır istiyorsan veya en az başlangıç için her tür nmodel bu sitede bir sayfada.
50 cc ye kadar vergi yok sigorta istersen yaptırıyorsan.
Ben yiki gustomla memnunum şu an. Yuki fiftiler yeni çıktı. Bakmada fayda var.

Mondial 125 ZNU sunu gördüm hoş duruyor bunuda alabilirim aklımda ama nasıl iş görür mü bilmiyom açıkçası.

mabet
03 Mart 2019, 00:16
Merhaba, ben de aynı şekilde ehliyet kursundayım, A sınıfına yazıldım, A2 daha mı iyi olurdu diye düşünüyorum, sanırım sınav müracaatını A2 olarak yapabiliyoruz.
Yaşım 46,hayatımda ilk defa motosiklet kullandım, 180 lik ama kolay geldi bana. Bugüne kadar chopper düşünmüştüm. Şuanda
suzuki gw250 inazuma
Bajaj pulsar ns200
Kuba superlight 200
Arasında gidip geliyorum, kısacası ilk motosikletim konusunda karar veremedim. Yoksa ilk anda alacağım.
İlki Japon... İkincisi su soğutmalı, naked /sport, selesi yüksek :), üçüncüsü ise Çinli ama sevdiğim tip.
Kayseri, 46 yaş, 165 cm boy. Hız düşünmüyorum, yaklaşık 30 yıllık bir hayalin sonundayım...
İlk motosiklet olarak ne almalıyım?
Saygılarımla

Mondial Rx3i evo düşünebilirsiniz. Söylediğiniz motorların karışımı gibi düşünün. Adventure tarzında, bir nebze şehir içi - şehir dışı motoru. 2. eli iyidir, ülkemizde çokça kullanılan bir model, çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Eğer çinli takıntınız yoksa bir göz atmanızı tavsiye ederim.

reclusive
03 Mart 2019, 00:33
2013 üstü tvs apache 150 YBR ve CBF kadar kaliteli 2 sindende iyi gider tek eksisi biraz titrer ilk motor olacağı için hissetmezsin

serif abi
03 Mart 2019, 01:34
Mondial Rx3i evo düşünebilirsiniz. Söylediğiniz motorların karışımı gibi düşünün. Adventure tarzında, bir nebze şehir içi - şehir dışı motoru. 2. eli iyidir, ülkemizde çokça kullanılan bir model, çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Eğer çinli takıntınız yoksa bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Abimiz boyuna 165 demiş rx3i sele yüksekliği ne kadar bilmiyorum Inter netde 2015 modelleri bilgisi var , cant 2016 ve sonrasında büyüdü . Yeni başlayana 165 boy var ise yüksek gelebilir

iyildirim
03 Mart 2019, 11:32
Abimiz boyuna 165 demiş rx3i sele yüksekliği ne kadar bilmiyorum Inter netde 2015 modelleri bilgisi var , cant 2016 ve sonrasında büyüdü . Yeni başlayana 165 boy var ise yüksek gelebilir

Denge konusunda sıkıntı yaşayacağımı çok düşünmüyorum, boyu yazmamın sebebi ilk başta zorlarmı sorusu.
Pulsar'da iki ayakucuda yere değiyor, yüzme öğrenirken Boyu aşan yerde öğrenme daha hızlı ve iyi değil mi?
Bu arada Rx3i evoyada baktım, şuan tek dezavantajı fiyatı... İkinci El almayı düşünüyorum 9000 TLye kadar bir bütçe var.
Saygılarımla

mabet
03 Mart 2019, 11:48
Denge konusunda sıkıntı yaşayacağımı çok düşünmüyorum, boyu yazmamın sebebi ilk başta zorlarmı sorusu.
Pulsar'da iki ayakucuda yere değiyor, yüzme öğrenirken Boyu aşan yerde öğrenme daha hızlı ve iyi değil mi?
Bu arada Rx3i evoyada baktım, şuan tek dezavantajı fiyatı... İkinci El almayı düşünüyorum 9000 TLye kadar bir bütçe var.
Saygılarımla

Rx3 9a da bulabilirsiniz ama 165 boy, motor zaten yaklaşık 180 kilo, zorlayıcı olabilir. Commuter tarzı motorla başlayıp (cbf-ybr vb.) hani dengeyi, gaz tepkisi vs tutturduktan sonra cc yükseltmek mantıklı olabilir.

hacidayi
04 Mart 2019, 10:13
Evet dostlarım 1 aya motor ehliyetim geliyor motor almayı planlıyom.araç kulanıyorum ama motor konusunda tecrübesiz olduğumu söylemek isterim. nasıl bi motorla başlamalıyım görüntüye önem veriyorum tavsiyelerinizi bekliyom. 3-6 bin arası bakıyorum suanlık.

Okadar üstü kapalı soru sormuşssun ki anlamak için soruyu 5biliinmeyenli denklem gibi çözmek gerek.Öncelikle tarzın ne,ne için kullanacaksın,3-6 bin arası bakıyorum demişsin sıfır mı? ikinci el mi? TL olarak sorduğunu varsayarak söylüyorum.Arkadaşın birisi sormuş ne tarz diye SS olabilir diyosun ??? Hiç mi piyasaya bakmadın hiç mi bilgin yok.Açık konuşmak gerekirse TROLL'ük yaptığını düşünüyorum.Gerçek anlamda ciddiysende 3-6 bin TL arası zaten çok fazla tarz seçeneğin olduğunu düşünmüyorum fiyatlar gerçekten çok yüksek

Öz_Musti
04 Mart 2019, 11:04
Senin motorun YBR 125. 3-6 arası bütçe motor için. Ekipman için bütçen nedir? Ekipman fiyatları 3 binden başlıyor malesef.

iyildirim
04 Mart 2019, 20:04
Merhaba arkadaşlar,
Bugün ilk motorumun pazarlığını yaptık. SL200, 2015 model, 19000 km, 7500 TL.
ilginiz için teşekkür ederim.
Bu arada ehliyet sınavına nisanda gireceğim, motoru perşembe teslim alacağım ama hocam tarafından 10-15 gün cadde ve sokaklar yasaklandı bana, trafiğe kapalı alanda çalışma imkanı var...
Saygılarımla

Boldpilot
04 Mart 2019, 20:17
Hayırlı olsun şimdiden.

iyildirim
04 Mart 2019, 21:04
Teşekkür ederim

UğurDankı
04 Mart 2019, 21:10
Tavsiyem sadece sürmeyi değil teknik sök tak vs rahat oynarak öğreneceğin bir yolda ilerle ustalarla akraba olma ayrıca ilk motor için 2.el al sonuçta ufak kazaların olabilir sıfır almaya gerek yok motor tavsiyem bnimde şuan kullandığım RKS Titanic 150-R yada 150-S modellerini bütçen dahilinde alabilirsin kalan parayla da ekipman lastik ıvır zıvırını tamamlarsın fakat 150-R in yeni modellerinde kullanılan motorlar daha basit teknolojili cg tipi makineler tam tarihi bilmiyorum 2016 ve öncesi olanlar gs suzuki temellidir araştırırsan farkları görebilirsin

serif abi
04 Mart 2019, 21:45
Saygılarımla

Hareket halinde sorun olmaz ister ise motorun boyu 3 metre olsun. Durunca sorun olur bir ayagın boşa düşer yol cukur okur yokuş yukarı motoru tutması zor olur .
Bunlar gezi motoru boyları yüksek olur .