PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İkinci el şase hakkında

Burakesk
14 Şubat 2019, 11:33
Sa konuyu bilenler biliyor biz bi şase bulduk işlemsiz tertemiz ama şase no var üzerinde bu konu hakkında neler yapmam gerek onu sildirip bizim şase no ekletebilirmiyiz yada yasal işlem olarak nasıl olur o şaseyi alıp taktığımızda

watercolours
14 Şubat 2019, 11:38
Konuyu bilenler biliyorun yorumu ne?

Burakesk
14 Şubat 2019, 11:40
Konuyu bilenler biliyorun yorumu ne?

Bikaç gündür bu konu hakkında bilgi topluyorum forumda baya bi arkadaşla konuştuk o konuda o yüzden öyle yazdım bu açıklamamdan sonra için rahatlamıştır umarım

artemis99
14 Şubat 2019, 11:40
Sa konuyu bilenler biliyor biz bi şase bulduk işlemsiz tertemiz ama şase no var üzerinde bu konu hakkında neler yapmam gerek onu sildirip bizim şase no ekletebilirmiyiz yada yasal işlem olarak nasıl olur o şaseyi alıp taktığımızda

toplama motosiklete ruhsat plaka çıkaramazsınız. bilenler bunu da biliyordur.

Öz_Musti
14 Şubat 2019, 15:34
Bilenler bilir arabamı satıyorum.

O konu ayrı bu konu ayrı ne bileyim?
Şasi no silip kendininkini yazarsan hapse girersin. Change derler buna yasaktır, hapislik suçtur.

O şasinin trafikten çekme belgesi ile şasiyi üzerine alacaksın. Senin motoru hurdaya çıkartacaksın. Motoru şasiye oturtup tespit muayenesi yaptıracaksın. Sıfırdan motor ve şasi no birbiriyle eşleştirilecek ve trafikten tescil ettirilecek. Yeni plaka çıkarılacak.

Bu işler günümüzde pek uygun değil. Yolda tüfek buldum nasıl mermi alabilirim ve kullanabilirim gibi birşey. Pek çok kanuni tıkanıklık var. Bu sevdadan vazgeç.