PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye'de Sadece Bende Var Dediği Motosikletini Evinin Salonuna Park Ediyor

hachiko
11 Şubat 2019, 23:19
Manisa'nın Yunus Emre ilçesinde yaşayan Halil İbrahim Koldaş (35), çocukluk hayali olan ve 3 yıl önce 4 bin liraya satın aldığı motosikleti 7 bin lira harcayarak modifiye ettirdi. Mavi boyasında 924 ayar gümüş tozunun bulunduğu motosikletin boyası Türkiye'de yapılamadığı için İngiltere'de gerçekleştirildi. Koldaş, görenlerin hayran kaldığı motosikletinin zarar görmemesi için evinin salonuna park ediyor ve sadece yağmursuz günlerde kullanıyor. Manisa'da kablo üretimi yapan bir fabrikada işçi olarak çalışan Halil İbrahim Koldaş, 3 yıl önce çocukluk hayalini gerçekleştirerek ikinci el bir motosiklet satın aldı. Evli olan Koldaş, 4 bin liraya satın aldığı motosikletini, 7 bin lira harcayarak modifiye ettirip, adeta baştan yarattı. Kaynak: 'Türkiye'de Sadece Bende Var' Dediği Motosikletini Evinin Salonuna Park Ediyor

Koldaş, görenlerin hayranlıkla baktığı, ışıl ışıl parlayan motosikletine yağmurlu havalarda binmiyor. Motosikletine gözü gibi bakan Koldaş, kullanmadığı zamanlarda 3 katlı bir apartmanın zemin katındaki 90 metrekarelik evinin 20 metrekarelik salonuna park ediyor.

"TÜRKİYE'DE SADECE BENDE VAR"

Motosikletine olan ilgiden memnun olduğunu belirten Koldaş, "18 yaşıma girdiğim anda hemen motosiklet ehliyetimi aldım. Ancak çocukluk hayalim olan motosiklete kavuşmam uzun sürdü. Ehliyeti almamdan 14 yıl sonra ikinci el bir motosiklet alabildim. Sonrasında ise hayalimdeki gibi modifiye etmeye karar verdim. Her yerini tek tek söküp, işlemden geçirdim. Eski parçaları değiştirdim. Bazı parçaları krom kaplama yaptırıp, boyattım. Her parçasında emeğim var, diyebilirim. Fabrikadaki mesaimi tamamlayıp, eve geldiğimde, bazı günler sabahlara kadar uyumadan motosikletimle ilgilendim. Motosikletim şuan sıfır ayarında. Jantlara 1000 lira verdim. Krom kaplama, nikelaj işlemlerini İzmir'de yaptırdım, onlar için de 3 bin lira harcadık. En önemlisi de boyası. Motosikletimdeki mavi boyanın içerisinde 924 ayar gümüş tozu var. Motosikletimdeki boya işlemi Türkiye'de yapılmıyor. Motosikletimin parçalarını söküp, boyanması için İngiltere'ye yolladım. 6 ay bekledim parçalarımın gelmesini. Bu da 3 bin lira tuttu. Ben de bu sırada Türkiye'deki az önce bahsettiğim diğer işleri yaptım. Yani motosikletimi bu seviyeye getirmem 6 ay zamanımı aldı" dedi.

"MOTOSİKLETİM SAYESİNDE TAKİPÇİ SAYIM ARTTI"

Motosikleti sayesinde sosyal medyada takipçi sayısının arttığını belirten Koldaş, "Motosikletimle çarşıda gezerken insanların çok dikkatini çekiyor. Gelip birlikte fotoğraf çektirmek istiyorlar. Bu sayede iyi bir çevre yaptım. Motosikletime verdiğim emeğin karşılığını, insanların vermiş olduğu olumlu tepkilerle alıyorum. Bu da beni çok mutlu ediyor. İlgi gösterenlere sosyal medya hesaplarımı veriyorum, takipçi sayım da arttı. Motosikletimin modifiye olması nedeniyle trafik polisleri zaman zaman sorguluyor ama onlar da yasa dışı bir şey olmadığını görünce bir şey demiyorlar. Motosiklet kullanan arkadaşlarına tavsiyelerde de bulunan Koldaş, şöyle devam etti: "Kasksız motosiklete binilmesine ve hız yapılmasına karşıyım. Motosiklet zevk işi. Çok daha dikkatli binilmeli. Motosikletine modifiye yapma gibi hayali olan arkadaşlarımız asla hayallerinden vazgeçmesin. Zaten bu kadar emek verip modifiye yaptığı zaman motosikletinin kıymetini daha iyi bilir, hız da yapmazlar. Kıyamazlar çünkü motosikletlerine. Kazaların da önüne geçilmiş olur. Benim de eşim motosiklete binmemi istemiyor. Zaman zaman onunla da bu yüzden tartışıyoruz. Ama yapacak bir şeyim yok, bu benim için bir tutku."

Kaynak: DHA

https://imageshack.com/a/img921/658/PqpugN.jpg

https://imageshack.com/a/img921/2185/xdw1SI.jpg

https://imageshack.com/a/img922/3241/A96XEK.jpg

Angrypower
11 Şubat 2019, 23:21
Fesuphanallah...

Mamba09
11 Şubat 2019, 23:24
Ulan bende turkiyede tek olan motor ne diye dusunuyodum. Ybr cikti. Ybrden daha cok baska bi model var mi turkiyede? İstersen debriyaj telinden pistonuna kadar altin kapla. Ybr ybrdir la? :)

Hazir herif manisadayken ruh sagligi hastanesine bi ugrasin. :)

hachiko
11 Şubat 2019, 23:26
Bunun neyine 7 binlira harcamış lan..

Angrypower
11 Şubat 2019, 23:27
Ybr'nin beynine harcamış. Şimdi ^^Ybr'de beyin yokki???^^ diyeceksiniz. Anladınız siz onu...

Boldpilot
11 Şubat 2019, 23:28
Bi 5-10 sene sonra duka640 Türkiye de bi tek bende olacak o zaman çatır çatır takipçi kasacam 😀

Angrypower
11 Şubat 2019, 23:29
Bi 5-10 sene sonra duka640 Türkiye de bi tek bende olacak o zaman çatır çatır takipçi kasacam ��

1Ay daha sende kalmaz o alet. Boşuna post kasma sen buralarda. Tanıyoruz artık birbirimizi :P

levend84
11 Şubat 2019, 23:32
1Ay daha sende kalmaz o alet. Boşuna post kasma sen buralarda. Tanıyoruz artık birbirimizi :P

Adam mevzuda noktayi koymuş..

Serkan,3 sene içerisinde min 20 motor değiştirecek aha buraya yazdim.

Sezonda super tenere geliyor..

Angrypower
11 Şubat 2019, 23:37
Adam mevzuda noktayi koymuş..

Serkan,3 sene içerisinde min 20 motor değiştirecek aha buraya yazdim.

Sezonda super tenere geliyor..

Super Tenere alıp beğenmeyecek, Sonra bunun aslı Tenere diyip, aldıktan sonra bu da teneke diyecek ::winkwink

Not: Canım sıkılıyor. Ondan takılıyorum :P Lakin Serkan gibi yüksek cc motor sahibi olsam yemin olsun Bir hafta sonu bakarsınız ben Doğu'ya gidip dönmüş olurum.

levend84
11 Şubat 2019, 23:40
Super Tenere alıp beğenmeyecek, Sonra bunun aslı Tenere diyip, aldıktan sonra bu da teneke diyecek ::winkwink

Not: Canım sıkılıyor. Ondan takılıyorum :P Lakin Serkan gibi yüksek cc motor sahibi olsam yemin olsun Bir hafta sonu bakarsınız ben Doğu'ya gidip dönmüş olurum.

Serkanda anca eymire çay içmeye gider..vfr yi garajda yatirdi..ben olsam ayda iki defa adanaya şirdan yemeye giderdim.

Angrypower
11 Şubat 2019, 23:46
Serkanda anca eymire çay içmeye gider..vfr yi garajda yatirdi..ben olsam ayda iki defa adanaya şirdan yemeye giderdim.

Yemin ediyorum sırt çantası almadan Akdeniz'e iner, KKTC'ye geçer, Girne Liman'ında Türkiye'ye karşı 2bira içer, yatar-kalkar, geri dönerdim.

Parayı nerden buluyorsun diyen olur ise? Kredi çekmezsem adam değilim. 3gün için 3yıl çalışırım...

allegromod
11 Şubat 2019, 23:49
kafa aşağı giden apaçi motorları bu ciddi haber mi yapmışlar

levend84
12 Şubat 2019, 00:03
Yemin ediyorum sırt çantası almadan Akdeniz'e iner, KKTC'ye geçer, Girne Liman'ında Türkiye'ye karşı 2bira içer, yatar-kalkar, geri dönerdim.

Parayı nerden buluyorsun diyen olur ise? Kredi çekmezsem adam değilim. 3gün için 3yıl çalışırım...

Temmuzda,İstanbuldan odessa seferi yapan gemiye bindir motoru,kamarada yayila yayila seyahat et.odessada indir motoru çernobile kadar tapagaz,oradan teker nerey e dönerse..lviv de hostel,kievde pizza,..

Ulan dur yahu,sen diyetteydin demi??

Angrypower
12 Şubat 2019, 10:33
Temmuzda,İstanbuldan odessa seferi yapan gemiye bindir motoru,kamarada yayila yayila seyahat et.odessada indir motoru çernobile kadar tapagaz,oradan teker nerey e dönerse..lviv de hostel,kievde pizza,..

Ulan dur yahu,sen diyetteydin demi??

Benim rotam olmaz ise kuzeye gideceğime, Batı’ya sürerim. Yunanistan’dan çıkıp falan. Aga benim motor bana az geliyor. Tapa gaz gitmek sıkıntılı oluyor.

SuleymanE
12 Şubat 2019, 10:42
Ufak şeylerle mutlu olmasını bilen insanları seviyorum. Valla bravo, altında goldwing olup mutsuz olan insanlardansa altında ybr olup onu süsleyerek mutlu olan insanları tercih ederim.

Adam hayata ne kadar pozitif bakıyor yahu bir düşünsenize... Bende dahil bir çoğunuz ybr sürmüşsünüzdür. Ybr sürerken birçoğumuzun aklından "bundan sonra ne alayım? bu yetmiyor, önce 250cc mi alsam yoksa direkt 600e mi zıplasam?" gibi düşünceler geçmiştir.

Adam ybryi almış, süslemiş, yetmemiş evinin salonuna koymuş. Ve işin ilginç yanı bundan da çok mutlu.

Mutluluğu daim olsun, ne diyeyim :bestmt:

kyagmur
12 Şubat 2019, 10:47
keşke bir çift aynada taksaydı :wiinkk:

oialdemir
12 Şubat 2019, 11:02
Benim motor tek mesela ben hava atıyor muyum :) :)

Şaka maka çok yalnızım lan :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Acık süsleyeyim.

https://i.hizliresim.com/JZWrRB.jpghttps://i.hizliresim.com/OvanY5.jpg

arndiol
12 Şubat 2019, 11:08
manisada çalışan birisi olarak şaşırmadım.

acaba arkadaş forumdan mıdır? Forumdaysa ona sesleniyorum

"az daha koy ybr al lafını çok yanlış anlamışsın panpa"

:queen:

hasmet
12 Şubat 2019, 11:49
Pimp my YBR :)

yamtareroglu
12 Şubat 2019, 12:42
Klasik "Türkiye'de tek" ilan kompleksinin abartı hali bence. Türkiye'de sadece sende var, ok.. Eeeee ne olmuş ?

watercolours
12 Şubat 2019, 12:45
Modern Türkiye'deki başarı kriteri: "Takipçi sayım arttı."

foxtrot
12 Şubat 2019, 12:58
[B]Zaten bu kadar emek verip modifiye yaptığı zaman motosikletinin kıymetini daha iyi bilir, hız da yapmazlar. Kıyamazlar çünkü motosikletlerine.

MotoGP İtalya takım lideri Eros Sallamazotti basın mensuplarına bu yıl yarışlardan üzülerek çekildiklerini iletti.. Nedeni sorulduğunda Sallamazotti "Motosikletine kıyıp hız yapabilen bir sürücü bulamıyoruz." şeklinde konuştu.

Tanım: sahip olduğu araçla hız yapmayı, o araca kıymak olarak nitelendiren bir yurdum insanı beyanı..

Uğur
12 Şubat 2019, 13:35
İhtiyaç,keyif vb kullanım amaçları için faydalanılan bu tip şeylere böylesine anlam yüklenmesini doğru bulmuyorum.

Malına bakarsın,dikkatli kullanırsın o ayrı bir husus ama bu kadar abartılmamalı bence.

Osm@n
12 Şubat 2019, 14:48
Eksik olmuş. Lastikleri de altın kaplatması gerek.

Görmemişin motoru olmuş çekmiş aynalarını kopartmış.

hasmet
13 Şubat 2019, 00:39
İhtiyaç,keyif vb kullanım amaçları için faydalanılan bu tip şeylere böylesine anlam yüklenmesini doğru bulmuyorum.

Malına bakarsın,dikkatli kullanırsın o ayrı bir husus ama bu kadar abartılmamalı bence.

Bir kadin dergisi, bu motosiklet hakkinda, bu arkadasin esiyle roportaj yapsa keske :queen:

90 metre karelik evin salonunda motosiklet...

Cok renkli bir roportaj olur muhtemelen...

F54
14 Şubat 2019, 23:03
kimsenin böyle hobi si olmadığı için adama çemkirmiş
bence gayet güzel olmuş en azından cesaret edip modifiye etmiş keyifle biniyor
elimizde kalır diye göt korkusu ile çiziksiz boyasız motor almaya uğraşanların bu adamı anlamasını bekleyemeyiz zaten

Boldpilot
14 Şubat 2019, 23:15
Nöörüyüm abi yıllık izinde uzun yol yapabiliyoruz anca geçen sene karadenizi komple gezdim 😀
Hafta sonları da 300-500km den aşşağı düşmüyoruz. 1, 5 senelik motosikletçiyim geçen sene

Nevşehir kapadokya, Karabük Safranbolu, Çorum Hattuşa Alacahöyük, Akçakoca, Amasra, Samsun, Sinop, Trabzon, Bayburt, Eskişehir.
Bolu yu felan hiç saymıyorum bile, her hafta sonu tek başıma bile olsam en kötü Kızılcahamam yaptım 😁
Bu sene bebek geliyor kısmetse, gelmeden 1 haftada Akdenizi komple gezebilirsem ne ala 😀

hasmet
15 Şubat 2019, 00:41
kimsenin böyle hobi si olmadığı için adama çemkirmiş
bence gayet güzel olmuş en azından cesaret edip modifiye etmiş keyifle biniyor
elimizde kalır diye göt korkusu ile çiziksiz boyasız motor almaya uğraşanların bu adamı anlamasını bekleyemeyiz zaten

Itiraf edeyim ki sahsen benim durumun aynen bu. Boyle bir hobim olmadigi icin icimden acaip kiskandim haberdeki arkadasi, ve kucumseyici ifadelerde bulundum. Eminim benzer yorumlari yapan herkes te onun icin yapti. Hangimiz istemez ki boyle bir hobiyi? Acaip problemli insanlar olmaliyiz ki becerebildigimiz tek seyi yapip b.k attik. Ne pis insanlariz yahu? :queen:

Danmark16
15 Şubat 2019, 02:00
Bence gayet normal,benimde hayalimda H2 var parayi bulayim alacagim bir tane evin salonuna koyacagim karsisina oturup raki yudumlayacagim.Gerci simdiki motosikletimlede bu hayalimi gerceklestiriyorum :)

hasmet
15 Şubat 2019, 04:34
Güzel kafayla seyretmekten ziyade ayık kafayla sürmek gibi acaip sıradışı zevklerim var :)

allegromod
15 Şubat 2019, 11:25
ön amortisoru kesip tekeri yaklaştırmak modifiye olarak algılanıyor bunu ilk kim başlattı da millet ondan görüp devam edti acep acayip göz zevkini bozuyor trafikde dolaşması bu motorlar zaten tehlikeli de

arndiol
15 Şubat 2019, 11:31
düz mantık benim motor da türkiyede sadece bende var.

ön camurluk ve gösterge kırık

arkada kırmızı file var

2 aydır temizlemiyorum şekilli şukullu lekeler var.

sonucta benzeri yok :queen:

Metehan07-70
15 Şubat 2019, 11:42
7 bin liraya o Ybr yi H2 ye çeviririm ben be.
Bizdeki modifiye anlayışı da bir başka arkadaş...

Uğur
15 Şubat 2019, 12:19
Bir kadin dergisi, bu motosiklet hakkinda, bu arkadasin esiyle roportaj yapsa keske :queen:

90 metre karelik evin salonunda motosiklet...

Cok renkli bir roportaj olur muhtemelen...

Röportajı bilmem ama ben şu an çok kıskandım.

Kömürlükte bir senedir duran motorumu gidip 5 renge boyatıp modifiye edesim geldi nedense.

Thugboy0622
15 Şubat 2019, 16:25
başlık çok yanıltıcı ya sadece candy paint yaptırmış abi başlık yüzünden beklentilerimin altında kaldı içerik fakat çokta iyi durmuş candy paint. kazasız sürüşler diliyorum

muhammetcon
24 Şubat 2019, 21:58
Adam ybr'si varken az daha koyup tekrar ybr sahibi olmuş..

MrMud
24 Şubat 2019, 22:29
Bizim forumda leoncino sahibi olan arkadaş görsün bunu, bak o çiçek gibi leoncinoyu satamıyorum diyodu, bu kerhane kandili gibi olmuş ybr'ye talep yağıyormuş...

Bence bir an önce leoncinoyu fuşya rengine boyayıp elciklere tesbih asıp öyle koysun ilana ::winkwink

ozansntrk
26 Şubat 2019, 17:09
Boyanın rengi efsane ama üstünde çizgi yazı olmayınca çok dandik duruyor.

oialdemir
26 Şubat 2019, 17:11
Bizim forumda leoncino sahibi olan arkadaş görsün bunu, bak o çiçek gibi leoncinoyu satamıyorum diyodu, bu kerhane kandili gibi olmuş ybr'ye talep yağıyormuş...

Bence bir an önce leoncinoyu fuşya rengine boyayıp elciklere tesbih asıp öyle koysun ilana ::winkwink

Kafamız çalışmıyor işte bir gidon sonu ayna bir salyangoz boru ile modifiye bitti sanıyoruz. Böyle cücük gibi boyamadık diye satılmıyor :D :D

Ros1n2
01 Mart 2019, 21:23
Benim motorunda deponun solunda U şeklinde çizik var ve bu çiziğikden dolayı benimki de değil türkiye Dünyada tek..

Moto43
08 Mart 2019, 19:54
bazıları dalga geçmiş sizene bundan karı kıza harcadığınız parayı bu adam motora harcamış yeni yetme üyeler özellikle herkese ayar veren cahil nesil

arndiol
09 Mart 2019, 08:18
motorun sahibi geldi sanırım; alınmış da hakaret ediyormuş yavrucak.

OkNisT
09 Mart 2019, 10:19
Herkesin hayatına kimse karışamaz modundayım şu an.

hasmet
09 Mart 2019, 12:31
bazıları dalga geçmiş sizene bundan karı kıza harcadığınız parayı bu adam motora harcamış yeni yetme üyeler özellikle herkese ayar veren cahil nesil
E ama hem "size ne?" hem de "gazetede resimlerim çıksın" olmaz ki? Gören her türlü insan her türlü yorumu yapar öyle veya böyle. Eğer alınacaksa evin salonunda sürmeli değil miydi? :)

yigozya
09 Mart 2019, 14:24
Çok dalga geçilmiş arkadaşla ben okuyunca üzüldüm. Begendigini beğenmediğini açıkça ifade edersin bunda sorun yok zaten ama böyle kucumseyici sozler dalga gecmeler filan hic yakışmamış. Adam hayalimdi anca alabildim demiş kafasina bise koymuş kaç yıl sonra alabilmiş hayal ettigi sekle getirmek icin de elindeki parayla zevkine göre bir şeyler yapmış. Sonuçta da mutlu olmuş. Evin ortasına motosiklet parketmek filan sana bana garip gelebilir ama adam onu da yapmış. Adam mutlu yahu hayalini gerçekleştirmis. Kalkıp adama beyinsiz demissiniz böyle şey olur mu Allah aşkına. Bi de bazi eksisozluk terk arkadaslar sanirim komik olmak adina garip garip tanım kasmışlar filan.

F54
23 Mart 2019, 00:00
Itiraf edeyim ki sahsen benim durumun aynen bu. Boyle bir hobim olmadigi icin icimden acaip kiskandim haberdeki arkadasi, ve kucumseyici ifadelerde bulundum. Eminim benzer yorumlari yapan herkes te onun icin yapti. Hangimiz istemez ki boyle bir hobiyi? Acaip problemli insanlar olmaliyiz ki becerebildigimiz tek seyi yapip b.k attik. Ne pis insanlariz yahu? :queen:

pis ve türk olduğun her halinden belli
çünkü bu memleketin insanlarının en sevmediğim huyu emeğe saygısızlık
sen beğen diye yapmadı zaten adam o motoru
sikinin keyfi öyle istedi diye yaptı
zengini parası fakirin çenesini yorar babba.

LynXMaSTeR
24 Mart 2019, 00:48
Bende pahalı bişi sandım