PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Depo boyama

frankestayn1
10 Şubat 2019, 17:43
Selam arkadaşlar Cafe racer projem için seleyi şükür hallettim neredeyse bitmek üzere :D detayları paylaşacağım.

Kaldı depoyu boyayacak usta. Sadece sağ tarafında ezik var orayı çektirip boyatmak istiyorum İstanbul da önerdiğiniz uygun fiyatlı usta var mıdır?

Ufacık depoyu komple boyamaya 600 700 lira para istiyorlar bende sadece ezik olan yerini çektirip boyatmak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

++++++++++

liquem
10 Şubat 2019, 17:47
Kendin boyasan aslında daha iyi olur. önce sıcak su ile metalin ısınmasını sağlağıp kuvvetli bir pompa ile ya da elin giriyorsa elinle vb gibi yöntemlerle çıkarta bilirsin kaldı ki 500-600 liraya aynı deponun farklı rengini de alman mümkün. Eğer kendin boyamak istersen ince bir zımpara ile tüm boyalar gidene kadar zımparalayıp üstüne boyayı uygulayacaksın. uğraştırıcı ama zevkli olacaktır.

Yigitbey
10 Şubat 2019, 17:52
maslak Atatürk oto sanayide var mtc oto diye bir yer otoparktan yukarı çıkın ktm bayisi var onun yanında vespacı var çok iyi iş yapıyor özbekistan lı galiba, 2 saat falan izledim gayet güzel iş yapıyor.

frankestayn1
12 Şubat 2019, 14:57
maslak Atatürk oto sanayide var mtc oto diye bir yer otoparktan yukarı çıkın ktm bayisi var onun yanında vespacı var çok iyi iş yapıyor özbekistan lı galiba, 2 saat falan izledim gayet güzel iş yapıyor.

Acaba fiyatı ne olur sadece sağ taraf boyanacak

gitaristgkn
12 Şubat 2019, 15:19
Ben kendim boyamıştım geçen sene motorumun deposunu hem zevkli oluyor vakitin varsa hemde güzel oluyor işlem çok zor değil zımpara/astar/2-3 kat boya/vernik

frankestayn1
12 Şubat 2019, 17:19
Ben kendim boyamıştım geçen sene motorumun deposunu hem zevkli oluyor vakitin varsa hemde güzel oluyor işlem çok zor değil zımpara/astar/2-3 kat boya/vernik

Boyama sorun değil hocam göçük var...

Ekarademir
12 Şubat 2019, 17:48

Göçük çok mu ? Macun kurtarmaz mı ?

Kural [ Z ]
12 Şubat 2019, 18:02

Macun iş görür. Uygulaması basit ve ucuzdur. Boyayı da kendiniz yapacaksanız macunu deneyin.

frankestayn1
12 Şubat 2019, 18:50
;4438221']Macun iş görür. Uygulaması basit ve ucuzdur. Boyayı da kendiniz yapacaksanız macunu deneyin.

Valla bi kere denedim hiç olmadı bidaha bulaşmam :D hocam sizinde Cafe racer projeniz vardı yanlış hatırlamıyorsam belki tanıdık önerdiğiniz bi yer vardır şu işi düzgün yapacak.

Egee
12 Şubat 2019, 19:45
önce sanayiye gidip oto kaportacıları dolaş en aklına yatan ve hesaplısına göçüğü düzelttirip macunlatıp boyaya hazır hale getirt sonrası senin el becerine kalmış isteğin gibi boya :thumleft:

PAPAZ_39
12 Şubat 2019, 20:14
Bazı yerlerde kaportacilarin dolu göçüklerini düzeltmek için satılan küçük vakumlar var internette bakın . Birtane ondan edinirseniz , kendi işinizi halledebilirsiniz bence 👍

frankestayn1
12 Şubat 2019, 21:18
önce sanayiye gidip oto kaportacıları dolaş en aklına yatan ve hesaplısına göçüğü düzelttirip macunlatıp boyaya hazır hale getirt sonrası senin el becerine kalmış isteğin gibi boya :thumleft:

Teşekkür ederim hocam öyle yapmayı düşünüyorum da bu kaportacılar yapar mı onu bilmiyorum.

Ekarademir
13 Şubat 2019, 00:32
Teşekkür ederim hocam öyle yapmayı düşünüyorum da bu kaportacılar yapar mı onu bilmiyorum.

Depo olduğu için çoğu kişi uğraşmaz onla. Riskli iş olarak görürler.

frankestayn1
13 Şubat 2019, 00:59
Depo olduğu için çoğu kişi uğraşmaz onla. Riskli iş olarak görürler.

Valla bende ondan korkuyorum. Yine de hava güzel olduğu zaman soracağım hepsine mutlaka biri yapar diye düşünüyorum. Şuan 2 yere sordum biri 700 biri 600 dedi komple yapım ve boyamaya sanarsın araba boyatıyoruz.

sharkspeedr2
13 Şubat 2019, 02:43
https://www.youtube.com/watch?v=HWsLX_lg2Vo

frankestayn1
13 Şubat 2019, 12:16
Teşekkürler arkadaşlar tanıdık bir abim sayesinde Bağcılar sanayide 250 liraya komple boya ve göçük düzeltmesi yapacaklar. Ee demek ki 250 liraya da oluyor muş bu 600 700 isteyenler neyin kafasında anlamıyorum altın kaplama yapıyoruz sanki.

Ekarademir
13 Şubat 2019, 16:40
Teşekkürler arkadaşlar tanıdık bir abim sayesinde Bağcılar sanayide 250 liraya komple boya ve göçük düzeltmesi yapacaklar. Ee demek ki 250 liraya da oluyor muş bu 600 700 isteyenler neyin kafasında anlamıyorum altın kaplama yapıyoruz sanki.

Bu tip işler tutturabildiğine.

frankestayn1
13 Şubat 2019, 17:29
Bu tip işler tutturabildiğine.

Valla öyle gelmiş biri diyordu 700 çünkü boyanın kilosu 180 lira herhalde altın parçacıkları var boyada

Ekarademir
16 Şubat 2019, 01:25
Valla öyle gelmiş biri diyordu 700 çünkü boyanın kilosu 180 lira herhalde altın parçacıkları var boyada

100 gram boya ile benim depo ön grenaj vs boyanıyor. Ki benim depo 28 litre. Yani bi kilo boya gitmeside imkansız. Ama mptpsiklet olunca uğraşmak lazım. Çoğu kişi yüksek fiyat çekip başından savar gelmesin diye.

frankestayn1
17 Şubat 2019, 23:15
100 gram boya ile benim depo ön grenaj vs boyanıyor. Ki benim depo 28 litre. Yani bi kilo boya gitmeside imkansız. Ama mptpsiklet olunca uğraşmak lazım. Çoğu kişi yüksek fiyat çekip başından savar gelmesin diye.

Doğrudur. Sele içinde 400 tl dediler 150 liraya bi yer buldum bilmeyen biri olsa 600+400 bi sele ve depoya 1000 tl para verecekti boş yere...