PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Triumph Motorcycles'dan Sadece 750 Adet Üretilecek Rocket 3 ..

hachiko
30 Ocak 2019, 12:00
https://imageshack.com/a/img921/5827/rfKeUy.png

İngiltere’nin lider motosiklet üreticisi Triumph Motorcycles, 2014 yılında piyasaya çıkardığı Rocket III adındaki modeli ile tasarım ve performans arasında müthiş bir denge sunmuştu. Şirket, beş yıllık bir aradan sonra büyük ilgi gören modelinin TFC konseptini satışa sunmaya hazırlanıyor.

Rocket III modelinin ultra premium sürümüne dünya çapında yalnızca 750 kişi sahip olabilecek. TFC konseptiyle sınırlı sayıda üretilecek olan motosiklet, gücünü üçlü motorundan alıyor.

https://imageshack.com/a/img923/4545/GloXlq.png

eni Rocket III, tork ve performans anlamında dünyada sınıfının lideri konumunda. Rocket TFC, üstün teknolojisi, yepyeni şaşisi ve üst düzey premium özelliklerle donatılan ekipmanlarıyla, motosiklet ekosisteminde farklı bir yerde konumlanıyor. Tam bir mühendislik harikası olan Rocket III, şimdiden motosiklet tutkunlarını etrafında toplamaya başladı.

https://imageshack.com/a/img922/6897/dBaNJr.jpg

Dünyanın en büyük üretim hacmine sahip motoruna ev sahipliği yapan motosiklet, birinci sınıf fren ve süspansiyon sistemi ile sürücülere dinamik ve hassas bir sürüş deneyimi yaşatacak.

Göz kamaştırıcı tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Rocket III TFC, yenilikçi bir anlayışın ürünü olduğunu her bir parçasıyla gözler önüne seriyor.

Triumph, TFC konseptiyle ürettiği yeni Rocket III modelini mayıs ayında piyasaya sürecek. Yukarda da belirttiğimiz gibi motosikletten sadece 750 adet üretilecek. Motosikletin teknik özellikleri 1 Mayıs’ta düzenlenecek global lansmanda duyurulacak.

Kaynak : Tamindir

emremm
30 Ocak 2019, 12:25
Gücünü üçlü motorundan alıyormuş, nasıl bi şeyse.:)

hasmet
30 Ocak 2019, 12:38
Gücünü üçlü motorundan alıyormuş, nasıl bi şeyse.:)

Üç silindir :) MT9 gibi. Ama 2300cc :)

Triumph bu motora bayağı ARGE gömdü ama çok satamadı. İncelemeler pozitif, kullananlar da seviyor aslında ama, ilgi az herhalde.

emremm
30 Ocak 2019, 12:47
Silindirlerin duruşu ilginç ama.

mustafa_325
30 Ocak 2019, 13:39
2300cc hacimli motorun egzoz manifoltlarını tam sağ bacağa değecek şekilde koymuşlar. Avandalığa silverdin yanık kremi koymayı ihmal etmeseler bari.

hasmet
30 Ocak 2019, 14:09
Silindirlerin duruşu ilginç ama.

Silindirleri enine degil boyuna sermisler. Malum biraz iri silindirler :)

YERUÇAĞI
30 Ocak 2019, 14:40
bunu yapan mühendisler,egzos manifoltlarının bacağı yakacağını düşünmeyecek kadar sığır olduğunu sanmıyorum ama mntıken bakarsan mühendisler sığırın ağababası

hasmet
30 Ocak 2019, 16:41
CB919F'in egzos borulari arka koltuk kenarindaydi. 1 saat yolculuktan sonra elleseniz ancak iliklik gelir biraz. Dogru duzgun dizayn edilip monte edilmis bir isi kalkani, ki stratejik yerlestirilmis metal plakadan ibaret, isi sorununu yok edebiliyor.

Bunda da karbon fiber isi kalkanlari gorunuyor. Ancak ic tarafi metaldir buyuk ihtimal.

burak burk
30 Ocak 2019, 16:48
180 küsür beygir 2300 cc 240 tork diye hatırlıyorum.yok böyle bir şey karavan falanda çekebilirsiniz bununla:queen: tarifi yoktur heralde bunun sürmesinin ancak yaşanır.çok yakışıklı ve spor olmuş bayıldım bittim.hiç unutmam ilk vitesli motorum pulsar ile geziyorum en hızlı motor benim diyorum yanıma rocket 2 modeli sanırım yanaştı.hiç böyle bir motordan haberim yok ara gaz veriyorum adama neyine veriyorsam gazıda:) gözüm motor bloğundaki 2300 cc yazısını gördü inanmadım tabiki stiker falan sandım.akıl mantık üretemedim aramızda 2100cc fark varmış :queen: eve gittim direk açtım araştırdım gerçekmiş.halaa aklım ermiyor 2.300 cc neden ?

emremm
30 Ocak 2019, 16:50
Direk dörde tak, yürü.:cherry:

YERUÇAĞI
30 Ocak 2019, 23:38
2300cc motorun benzin rekor hortumunun kalınlığıda bahçe sulama hortumu kedar vardır herelde

Cyan
30 Ocak 2019, 23:45
Amerikalıları hedeflemiş bir İngiliz dizaynı...

levend84
30 Ocak 2019, 23:55
Rahmetlik görseydi,kaburgalari sayar,döşe bak döşe derdi...

Bu motor,2 tonluk arabayi bile ikiye böler,bacak gibi ön maşa var:pr:

VroomOn
31 Ocak 2019, 09:11
Ufak bir bilgi geçeyim. Bu motor 2.500cc :queen:

Nasate
31 Ocak 2019, 09:35
Tasarımı çok iyi :) Lakin Tr de 1 max. 2 adet gelir ve satar. Eski modelini araştırdım piyasada yok heralde hiç yada gizliyor millet aldımı :)

ismaileren
31 Ocak 2019, 17:35
Bunun sınıfı nedir? :silent:

HAZZILHAR
31 Ocak 2019, 19:46
Bunun sınıfı nedir? :silent:

Klasik modeli muscle cruiser. Bu daha çok sport cruiser. Ducati xDiavel gibi düşünebilirsiniz.

hasmet
31 Ocak 2019, 20:37
Cruiser.

Güçlü olduğu için power cruiser da diyolar. Da kısmen zorlama bir ifade.

54RR
31 Ocak 2019, 23:28
Amma böğürür be bu :)

ismaileren
01 Şubat 2019, 11:11
Cruiser.

Güçlü olduğu için power cruiser da diyolar. Da kısmen zorlama bir ifade.

fazla zorlama bir ifade. Ayakların önde olması dışında Cruiser gibi görünen hiçbir yeri yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Amma böğürür be bu :)

Youtube'a videosu düşmüş. Bence sesi hayal kırıklığı. Ne yarış motoru gibi ne de cruiser gibi ses üretemiyor.
Daha çok Honda NC750 gibi bir sesi var bence