PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletli 112 Olmak

eyupsivrikay
29 Ocak 2019, 23:44
Aramızda Motosikletli 112 olan var mı acaba?Var ise mesleği hakkında biraz bilgi verebilir mi?(Nasıl olunur,maaşları vs.)

RoofRoof
30 Ocak 2019, 01:26
Normal bir 112'de çalışan biri ne alıyorsa onu alırsın.Çoğu ilde yok zaten.Yazlık kesimlerde var artık neredeyse büyükşehirlerde işe yaramadı kaldırdılar.Olmak için ATT,paramedik yada doktor olman lazım ki artık zor girmek.

MahmutBiner
30 Ocak 2019, 09:00
benim aydında bir arkadaşım 112 servisindeydi motosiklet kullanıyordu ama kendisi doktordu.

logaritma
30 Ocak 2019, 12:43
benimde bir arkadaşım kan taşıyor ama o 112 sistemine dahilmi bilmiyorum..

siyanoz
30 Ocak 2019, 14:59
Amacın motosikletli memur olmaksa belediye de daha kolay olunuyor, yada biraz kasıp emniyette yunus ol, ama 112 zor . Zira att paramedik kpss puanları çok yüksek her ilde yok üstelik diğerleri gibi rahatta değiller

yigitaksoyx
06 Şubat 2019, 14:47
motosikletli memur deyince gözüme en kolay gelen motosikletli zabıta olmak bulunduğum ilçede (Merzifon) yok fakat komşu olan Samsun'a gittiğimde sahil kıyısında ybr ile gezen zabıta amcaları görüyordum daha büyük şehirlerde daha kaliteli motorlar sürdüklerine eminim nacizane fikrim bu

RoofRoof
06 Şubat 2019, 15:16
motosikletli memur deyince gözüme en kolay gelen motosikletli zabıta olmak bulunduğum ilçede (Merzifon) yok fakat komşu olan Samsun'a gittiğimde sahil kıyısında ybr ile gezen zabıta amcaları görüyordum daha büyük şehirlerde daha kaliteli motorlar sürdüklerine eminim nacizane fikrim bu

Sen R1200GS'li,Varadero'lu,Crosstourer'lı dilenci kovalayan zabıta abilerimizi görmemişsin.

hokahey
06 Şubat 2019, 15:16
bizim küçük ilçede emniyette motor var ama kimse kullanmıyor. genelde araba ile çıkıyorlar göreve.

yigitaksoyx
06 Şubat 2019, 15:25
Sen R1200GS'li,Varadero'lu,Crosstourer'lı dilenci kovalayan zabıta abilerimizi görmemişsin.

vay be zabıtalık bile havalı geldi gözüme

Öz_Musti
06 Şubat 2019, 15:58
vay be zabıtalık bile havalı geldi gözüme

Bir akrabam İstanbul'da bunların sınavına girmişti. Mülakatta anlaşıldı ki Zabıta'lar taşeronmuş. Sonra derinlemesine konuşulunca maaşlarda 2-3 aylık gecikmeler olabildiğini öğrendik. Devletin kolluk kuvveti nasıl bu şartlarda çalışır, çalışır mı anlam verememiştim. Sonradan taşeronları kadroya geçirdiler de bu bariz sorun düzeldi bir nebze. Daha sonra motorize Zabıta ile konuştum, belediye başkanı bir yere gidecekken aracın yanında bunlarda gidiyormuş. Biraz görsellik yani. Olaya müdahale falan etmiyorlar pek.

Motoambulans ise İstanbul trafiğine müthiş çözüm. Hatta youtube da pek çok video var. Ama hasta taşımada zorlanılacağı için minibüs ambulanstan önce ilk müdahale için gidiyorlardı. Sonra "zaten minibüs ambulans gidecek. Bunlara ne gerek var" diye kaldırıldı heralde. Veya toplu halde ambulans istendiğinde hazır olmak üzere bir köşede bekliyorlardır.