PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilgi yardimi cross

dalaman48
30 Ocak 2019, 08:59
Merhaba arkadaslar 2500tl lik bir butcem var motor icin corss olarak kullanicam ve ayda birde 160km yol yapip aile ziyaretine gitmek icin kullanmak icin motor arastirdim enduro/cross tarzinda ve bu eflasyon savasinda cok zor ya🤔 😀
Arastirmada cin mali 2. El
ramzey qm 200 gy var bu na yeni motor yapildi dedi sayibi

skygo sg200 buda temiz bakimli
Ikisinin de vize pilaka ruhsat var
Bunlarin net agirligi
Gucu tork
Yakit tuketimi
Saglamlik ve yedek parca bulma sorunu varmi
Bilgileriniz icin tesekkur ederim
Kotu yorum ise yaramaz yok sunu al bunu al demeyin butcem 3 bin zaten 500 yada 700 tl ye ekipman alicam
Iyi surusler tekeriniz duz bassin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Yardimci olcak hic arkadaslar yok mu ?

tarikcapar
30 Ocak 2019, 09:35
Merhaba arkadaslar 2500tl lik bir butcem var motor icin corss olarak kullanicam ve ayda birde 160km yol yapip aile ziyaretine gitmek icin kullanmak icin motor arastirdim enduro/cross tarzinda ve bu eflasyon savasinda cok zor ya�� ��
Arastirmada cin mali 2. El
ramzey qm 200 gy var bu na yeni motor yapildi dedi sayibi

skygo sg200 buda temiz bakimli
Ikisinin de vize pilaka ruhsat var
Bunlarin net agirligi
Gucu tork
Yakit tuketimi
Saglamlik ve yedek parca bulma sorunu varmi
Bilgileriniz icin tesekkur ederim
Kotu yorum ise yaramaz yok sunu al bunu al demeyin butcem 3 bin zaten 500 yada 700 tl ye ekipman alicam
Iyi surusler tekeriniz duz bassin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Yardimci olcak hic arkadaslar yok mu ?

Hevesini kırmak istemem ama o paraya bende bir hurda aldım ve uğraşıyorum. Allahtan motosiklt sürmeyi seviyorum ve katlanıyorum derdine.. Yoksa tam bir AŞK ve NEFRET ilişkisi.. Lanet olsunn yakıcam lan seni diye tekmelerken; kendimi birden elimde anahtar "dur lan kesin şurasını ayarlarsam düzelir" diye buluyorum....Sübap ayarı kaçıyor, karbüratör ayarı kaçıyor, bujiye bilmem ne oluyor.. bi uzun yol yapıp geliyorsun hoooop debriyaj tasında bı zırıltı... bitmiyot, bitmiyor...derdi bitmiyor...

ilk motorun olacaksa yakma kendini, biraz daha biriktir ybr125 yada cbf150 al.. japona bin...

Yok ben göze alıyorum alıyorum riski, bu makinelerden birini alacağım diyorsan; bu yedek parça sorusunu, çevrendeki tamircilere" bunu alıcam aga bi arıza olursa toplayabilir misin ? parçasını bulabilir misin?" diye sor.. onlar daha net cevap verir sana..

Ramzey de zohngsen nin cg tipi motoru var sanırım... yedek parça konusunda daha avantajlı olr.... zaten bu tip bir çok çinli markanın motor bloğu parçaları birbirine uyar...

dalaman48
30 Ocak 2019, 14:52
Kardesim nacizane yorumun icin tesekkur ederim ben arazi ve dag larda gezicem kafam estiginde nadiren motorla yol yapicam 150 200km arasi gercekten bu iki motor da bukadar sikinti yaratirmi arazi sartlarinda doga gezisi falan kucuk cross capli geziler yapicaktim secme konusuna gelirsek hangisini secerdin. ?