PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 128gb sd kart neden 11dk'lık çekim yapıyor ???

Omii
29 Ocak 2019, 12:30
Başlıktada belirttiğim sorunu yaşıyorum.Aslında bu soruna baya takık kaldım gıcık bi durum oldu benim için,önceki kameram eken h9'du.Şimdi GoPro4 Hero Silver modelini kullanıyorum.Sd kartımı değişmedim ama bu sd karta çok para verdim zamanında başka almakta istemiyorum nedeni nedir bilen birisi yardımcı olursa abilerim, ablalarım, kardeşlerim şimdiden çok teşekkür eder tekeriniz düz bassın derim.

gerivites
29 Ocak 2019, 12:32
Benim bildiğim kadarıyla cihazlar 10dklik partlar halinde boluyor görüntüleri. Bu şekilde kayıt ve data transfer islemleri kolaylaşıyor.

Omii
29 Ocak 2019, 12:40
Benim bildiğim kadarıyla cihazlar 10dklik partlar halinde boluyor görüntüleri. Bu şekilde kayıt ve data transfer islemleri kolaylaşıyor.

yani normali öylemi diyorsunuz.Peki normali bu desek ben şöyle istiyorum;tek bir bütün halinde olsun dosya kargaşası olmasın.Bunu nasıl yapabilirim bi fikriniz varmı ?

VroomOn
29 Ocak 2019, 13:07
Maksimum 4gb olaçak şekilde ayrı parçalara bölüyor. Disk formatlama konuları ile alakalı bir durum. Gayet normal :thumleft:

Mertcan39
29 Ocak 2019, 13:07
yani normali öylemi diyorsunuz.Peki normali bu desek ben şöyle istiyorum;tek bir bütün halinde olsun dosya kargaşası olmasın.Bunu nasıl yapabilirim bi fikriniz varmı ?

maalesef yapamazsınız exfat fat32 dosya formatı tek parça 4 gb dan büyük yazamaz

watercolours
29 Ocak 2019, 13:19
NTFS olması lazım. Ama her cihaz NTFS'yi tanımayabilir.

Omii
29 Ocak 2019, 13:22
anladım yani bu normal bir durum bana özel değil.Yani bunun böyle olması kötü bence ya okadar paralar sayıpta 10'ar dakika çeksin diye almamıştım açıkcası neyse teşekkür ederim.

Mertcan39
29 Ocak 2019, 13:24
anladım yani bu normal bir durum bana özel değil.Yani bunun böyle olması kötü bence ya okadar paralar sayıpta 10'ar dakika çeksin diye almamıştım açıkcası neyse teşekkür ederim.

program ile kayıpsız birleştirebilirsin

Omii
29 Ocak 2019, 13:32
program ile kayıpsız birleştirebilirsin

nasıl bir program acaba.

Mertcan39
29 Ocak 2019, 13:33
nasıl bir program acaba.

movavi olur movie maker olur

watercolours
29 Ocak 2019, 14:13
Movie Maker duruyor mu hala?

gerivites
29 Ocak 2019, 14:59
Movie Maker duruyor mu hala?

Duruyor. Basit işler için ideal.

Ben vegas pro kullanıyorum. Dün 30dklik bir video renderladım. Bilgisayar dandik olduğundan 8 saatte tamamladı.

CagrioneTR
29 Ocak 2019, 15:14
Duruyor. Basit işler için ideal.

Ben vegas pro kullanıyorum. Dün 30dklik bir video renderladım. Bilgisayar dandik olduğundan 8 saatte tamamladı.

o nasıl bir dandiklikmiş yaa ben 5 dakikalık bir videoyu yaklaşık yarım saatte renderlıyorum. 1080p youtube 60hz birde çift render. Hesap makinesimi sizin pc acaba :)

watercolours
29 Ocak 2019, 15:14
Nereden indiriliyor bu Movie Maker. Windows ile gelmiyor artık.

Volkan76
29 Ocak 2019, 15:38
Merhabalar, bu sitede bu konjyla ilgili bilgi var. İngilizce.
https://gopro.com/help/articles/solutions_troubleshooting/exFAT-Computer-Compatibility
Özeti: Kamerada formatlanmış 64gb ve üstü sd kartların windows 10 altı işletim sistemlerinde kullanınca format istemesi ve formatlanaması. Yani tanıyamaması. Çözüm, 32gb ve altı sd kartların win 10 altı sistemlerde fat32 formatında sorun yarstmaması. Veya 63gb ve üstü sd kartlar win 10 üstü sistemlerde exexFat bulunması.
Neticede, sanırım sizin 128gb sd kart önceden fat32 formatında hazırlanmış ve yeni kameranız o format ile kartı kullanabiliyor. Ve GoPro kameranızda tümünü silme var fakat yeniden formatlama yok.
Önerim, sd kartınızı win10 sistemde exFat formatında hazırlayıp, sonra kameranızda kullanmanız. Fakat bu şekilde video kayıtlarınızı bilgisayara aktarmak istedinizmi, sistem win 10 altı durumunda sdkart okuyamayacak ve formatlqnmasını isteyecek. Dikkatinize. Kolay gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Tavsiye: Render işlemleri bol bol ekrankart belleği kullanır. Yüksek bit'li ve çok bellekli ekrankart kullanmanız. Hatta ekrankartını onboard veya hyperram destekliyorsa, bilgisayarın belleğinide çoğaltmanız. Bu sayede grafik belleğine ek olarak ayrıyetten ana bellekten paylaşılan grafik bellek kullanılabilinir. Paylaşılan hyper bellek genelde orantılı olarak çoğalır. Benim 2gb grafik bellek 16gb ana bellek ile toplamda 10gb grafik belleğe cıkıyordu. Selamlar...