PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Photoshoptan ya da video programından plaka okumak için ayar.

liquem
27 Ocak 2019, 23:03
Bu gün enişte doblosu ile beraber şehir içi olda 1 gidiş 1 dönüş olmak üzere 2 şeritli hem sıkıştırıldım hem de makas yedim. hızım da 30km/saat.
Elimde kamera görüntüsü mevcut fakat gece sularında olduğu için 1080p 30fps çekim yapmış kamera bu yüzden biraz bulanık okumak zor iyi bir programa ihtiyacım var parlaklık değerleri ile oynayıp plakayı bulabilmek için gerçi büyük ölçüde okudum plakayı fakat cimere ve egm'ye yazdığımda kesin olması benim için daha iyi olucaktır.

Bu sigortam360 vb gibi yerlere 5-7tl verip plaka kaza sorgulatsam acaba araç bilgilerine ulaşabilir miyim. Videoyu ekleyeceğim şuan yutuba yüklüyor.

mavzer-i
27 Ocak 2019, 23:11
çok bi işe yaramaz ama görüntüyü görünce fikrimi beyan edebilirim.

liquem
27 Ocak 2019, 23:32
https://www.youtube.com/watch?v=as0ly0tu-vs

Ekran fps'ini 25 yapıp yavaşlatmaya ihtiyaç duymadan videoyu izledim Okuduğum plaka ise 35 UK 4379 ben cimere yazıyım o bölgede mobese çok zaten. videoyu onlara da atarım. birde egm'ye ayrı ihbar yollarım. olmadı bireysel başvuruda bulunurum güzel bi ceza yerse birdaha yanaşmaz.
https://www.youtube.com/watch?v=as0ly0tu-vs

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

https://i.hizliresim.com/26JvpE.png
https://i.hizliresim.com/jgyzdW.png

Plaka UK 4379 ya da 4279 ikisinden biri olduğuna eminim artık eheh

yigozya
28 Ocak 2019, 09:18
Polis bir tanıdığın varsa sonuca vardığın iki plakayi da sorgulat bence öncelikle arac marka modeliyle teyit et. Fiat Fiorino bu araç

Emrah Düzgit
28 Ocak 2019, 10:12
Bu tip kamera görüntülerine cezai işlem uygulanmıyor. Bence hiç uğraşma.

BatuhanK
28 Ocak 2019, 10:33
Bu tip kamera görüntülerine cezai işlem uygulanmıyor. Bence hiç uğraşma.

Kesin bilgi mi? Sosyal medyada dolnan bazı bideo sahiplerine ceza gelmişti ama...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Plakadan araç modeli öğrenme konusunda e devlet çözüm oluyor mu emin değilim, muhtemelen olmuyor.
Ama trafik sigortası yapanlar yardımcı olabilir

Emrah Düzgit
28 Ocak 2019, 10:36
Kesin bilgi mi? Sosyal medyada dolnan bazı bideo sahiplerine ceza gelmişti ama...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Plakadan araç modeli öğrenme konusunda e devlet çözüm oluyor mu emin değilim, mıhtemelen olmuyor.
Ama trafik sigortası yapanlar yardımcı olabilir

Öncesinde whatsapp ihbar hattından bile yollanabiliyordu. Sonradan kanunen bir engel çıktı sanırım ve kaldırıldı bu sistem. Belki şimdi medyaya çok yansıyanlara ceza kesiyolardır ama onun dışında bir işlem uygulanmıyor.

capt.ooz
28 Ocak 2019, 11:16
Nasıl bir yolda gidiyordunuz bilmiyorum ama sanırım makaslık durum varsada trafik çok yok yol seyir halinde yol boşken benim önümde 30km hızla gidiyor olsan arkandan çarpar seni refüje yollarım.

emenyasin
28 Ocak 2019, 12:44
Nasıl bir yolda gidiyordunuz bilmiyorum ama sanırım makaslık durum varsada trafik çok yok yol seyir halinde yol boşken benim önümde 30km hızla gidiyor olsan arkandan çarpar seni refüje yollarım.

Çok tehlikeli bir yerde geçiş yapmış. Hem belli ki az ilerde rahatça sollayabileceği şekilde yol açılacak.

liquem
28 Ocak 2019, 19:06
Çok tehlikeli bir yerde geçiş yapmış. Hem belli ki az ilerde rahatça sollayabileceği şekilde yol açılacak.

Açıkçası kendi görüşümü söylemem gerekecek olursa. Henüz motor üzerinde 300-500km tecrübem var ve arkamda artçı vardı. Allah korusun bir panik yapsam ya da soğuk kanlılığımı koruyamasam gidonu sağa ya da sola çekmeyip ön frene abansam kendimi yerde bulurdum.Ekipmanlarım her ne kadar tam olsa da olmasa da sonuçları ağır olabilirdi. Ben yine de bu öküzü şikayet edeceğim. Cimere bi plaka yollayıp istikameti belirteceğim o civarda cezaevi falan olduğu için kameralar yoğun belki talebim doğrultusunda bakılır çünkü tarih ve saat doğru. ceza alırsa cebinden 1-2bin çıkarsa akıllanır. Birdaha yakınlardan geçmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Trafik ışığı yeni yeşil olmuş ve yaya geçidi şehir içi yol olduğu için 30 ila 50 km Hız sınırı mevcut. Sen beni refüje yollarsın ama ayağa kalkarsam sıkıntı :)