PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E5'te traffic rider oynamak

mkolia
27 Ocak 2019, 21:23
Youtube'de gezerken denk geldim videoya, sonra motorcuların adı lekeleniyor yazık vallahi.

https://www.youtube.com/watch?v=NzTtlowOUcU

https://youtu.be/NzTtlowOUcU?t=425

Angrypower
27 Ocak 2019, 21:32
Ben yaptığını savunmuyorum ama sıktı şu motorcuların adı lekeleniyor cıvıltısı. Nie trafikte o kadar lavuk varken arabacıların adı lekeleniyor mu? Geçin bu işi artık. Kendi hayatınızı koruyabildiğiniz kadar koruyun. Şu aletleri başkaları için kullanmıyorsunuz. Kendiniz için kullanıyorsunuz ve bunun içinde kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Ben dikkatli sürdüğüm halde EDS'den kaçan bir gerizekalı bana patlattı. Motorum pert, ben hastanede aldım soluğu. Sebep? Cep telefonu. Hergün İstanbul trafiğinde dizi izleyeninden video konferansı yapanına kadar hepsini görüyorum. Araçlarını adam gibi kullanıyorlar da motorlar mı terörize ediyor tüm trafiği???

RideForLife.
27 Ocak 2019, 21:43
Ben yaptığını savunmuyorum ama sıktı şu motorcuların adı lekeleniyor cıvıltısı. Nie trafikte o kadar lavuk varken arabacıların adı lekeleniyor mu? Geçin bu işi artık. Kendi hayatınızı koruyabildiğiniz kadar koruyun. Şu aletleri başkaları için kullanmıyorsunuz. Kendiniz için kullanıyorsunuz ve bunun içinde kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Ben dikkatli sürdüğüm halde EDS'den kaçan bir gerizekalı bana patlattı. Motorum pert, ben hastanede aldım soluğu. Sebep? Cep telefonu. Hergün İstanbul trafiğinde dizi izleyeninden video konferansı yapanına kadar hepsini görüyorum. Araçlarını adam gibi kullanıyorlar da motorlar mı terörize ediyor tüm trafiği???

Abi, bizde biliyoruz öyle olduğunu da biliyorsun işte bizim milletimiz de mimleme olayı var. Bı motorcu görürler hepsi böyle bu bilmemnettiklerim derler.. Şahsen ben artık pek takmıyorum ama genel durum bu

levend84
27 Ocak 2019, 21:47
Geçen akşam,iş çikişi malum trafik yoğun,20-25 li yaslarda bir genç,yolun sağ kenarini ortalamis(otomobilin sag aks tarafi) gidiyordu,bir anda yol tikandi,önumdeki servis minibusundeki hırto,motorluya bagiriyor en saga kay diye,elamanda tamam abi der gibi el işareti yapti..neyse servis basti uzadi,

Bana denk gelmiyor ki?boyle hirtolar.

Ulan şeridinde ilerleyende bir motorlu vasita,boylelerine cevap vermeye vermeye palazlaniyorlar..

Uzun lafin kisasi,

Simdi bu arkadaş servisciyle laf dalasina girseydi,motor camiasinin adi lekelenecekmiydi??

Kusura bakilmasin biraz argo olacak ama..

Angrypower
27 Ocak 2019, 21:55
2 defa arka arkaya motoru park etmiş birşeylerle uğraşıyorum. Arkama yanaşıp korna çaldı arabalar. Birinde yanında hatunlar vardı uzatmadım. Bugünde Uçmakdere'ye çıkarken Kumbağ'da biri aynısını yaptı. Biliyorum dönüp dalsam, ileride motorun tekeri kayar birşey olur sinirden. Ya sabır çekip gittim ki bu aralar pimi çekilmiş bomba gibiyim. Hiçbir motorlu taşıtı kullanmamaya da özen gösteriyorum. Sebebi de benim motor küçükmüş ve heryerde durabilirmiş. Bu dallamalar zaten vergileri ödüyor, ben ise beleşe yaşıyorum...

oznkrçm
27 Ocak 2019, 22:05
Geçenlerde Maslak tarafındayım. En sol şeritte hızım 80 falan, arkamda bir minibüs dat dat korna çalıyor. Bi süre böyle devam etti.

Sonra ben orta şeride geçtim. İlk boşlukta uzadım gittim o arkada kaldı.

Bir gün sigortalar atacak, ondan sonra kaskına kamera takan "motorcu" macera peşinde diye haber olacağım diye korkuyorum.

RideForLife.
27 Ocak 2019, 22:09
Geçen akşam,iş çikişi malum trafik yoğun,20-25 li yaslarda bir genç,yolun sağ kenarini ortalamis(otomobilin sag aks tarafi) gidiyordu,bir anda yol tikandi,önumdeki servis minibusundeki hırto,motorluya bagiriyor en saga kay diye,elamanda tamam abi der gibi el işareti yapti..neyse servis basti uzadi,

Bana denk gelmiyor ki?boyle hirtolar.

Ulan şeridinde ilerleyende bir motorlu vasita,boylelerine cevap vermeye vermeye palazlaniyorlar..

Uzun lafin kisasi,

Simdi bu arkadaş servisciyle laf dalasina girseydi,motor camiasinin adi lekelenecekmiydi??

Kusura bakilmasin biraz argo olacak ama..

Hll
(Onkarakter)

muhammetcon
27 Ocak 2019, 22:20
Yapıyorsun,bari marifetmiş gibi paylaşma...

ufoz
27 Ocak 2019, 22:23
Dört ay kadar önce @Angrypowerın bir yazısını alıntılayarak altına aşağıdakileri yazmışım...

Bu ülke insanlarının siyasiler tarafından, sen ocusun yok bucusun diye bölünmesi yetmedi, birde şimdi motorcu, arabacı diyemi bölünecek!!!

Hem motosiklet hem otomobil kullanan biri olarak sayfanın en başındaki videoda görüldüğü şekilde oto veya moto kullanan kim olursa olsun hoşlanmıyorum...

Dün aynen dediğiniz gibi bir olay yaşadım...

Yedikule Göğüs Has. Hastanesi önünden geçip Abdi İpekçi önündeki yola çıktım. Sahil yolundan Bakırköye geçeceğim.

Marmaraydan hemen önceki yaya geçidinde kırmızı yandı. Sağ şeridin ortasındayım. Önümde bir araç var. Şerit çizgisini ortalarak yanıma bir 206 yanaştı. Bana aynen şöyle diyor...
"Neden zig zag yaparak gidiyorsunUZ"
Ben anlamadım ne demek istediğini. Sanıyorumki sağ şeridin ortasındayım diye laga luga yapıyor
"Ne zig zagı. Buda motorlu araç normal şeridimde gidiyorum" dedim ki gerçekten şeridi ortalayıp gelmiştim o ışığa kadar ve arkamdan gelende yoktu.
Adam bu sefer,
"Hep zig zag yapıyorsunUZ, adam gibi kullanın" deyip birde eliyle zig zag yapınca bende jeton düştü. Adam muhtemelen o geçen videoda gördüğümüz ölümüne motor kullanan gibi birine denk geldi veya hep denk geliyor, motorlulardan nefret ediyor. Zira yüzündeki ifadeye nefret hakim.

O sırada yeşil yandı. Önüme geçti 5 metre sonra ben hareket ettim. Bu sefer ani fren yaptı durdu.

Duruyor adam gitmiyor. Sağından geçeyim dedim, bu sefer hareket edip direksiyonu üzerime kırdı. Erken farkedip frene basmasam ezilecektim.

Aksiyon kameram yanımda olsa sıkı bir ceza almasını sağlardım...

Buradan çıkan sonuç şu. Adamın derdi benimle değildi. Motosikletlilerden nefret etmiş. Anladığım kadarıyla özelliklede mekikçilerden....

Hıncını önüne çıkan her motosikletliden çıkarmaya hazır pimi çekilmiş el bombası gibi dolaşıyor ortalıkta...

tommygun
27 Ocak 2019, 22:27
Arkama ne zaman hırtonun teki yanaşsa yol veriyorum, sonra ileride adamı yakalayıp önüne geçerek adamı uyuz ediyorum. Baktım korna, selektör olayına giriyor, adamın göreceği şekilde hafiften yana dönüp elimle "gel gel" işareti yapıp önümdeki ve çaprazımdaki 2 araba arasından uzuyorum ve adamı yine uyuz ediyorum. Düz, açık yol olsa patates olurum ama İstanbul trafiği işime yarıyor.

Volkan76
27 Ocak 2019, 23:12
Maleseff, çoğu, ama haketten 10da 8-9u, 5 kişilik çelik kasada tek başına trafiğe çıkıp, egolarına hakim olamayanlar birde lafdan ziade motorcuların canlarına kast ediyorlar.
Geçenlerde, sağda bisiklet yolunda ilerliyorum. İlerd3 biri bisiklet yolunu kapatmış. Sağ şeritteki srabanın arkasına geçtim. Sinyal, arka trafik takip, tertemiz kullanıyorum. Solumdaki araba birden üzerime aniden bir kırdı. Refleks olarak bende aniden sağa bisiklet yoluna, hatta azdaha kaldırıma çarpacak kadar kırdım. O sola geri çekti, ben yola park araba yüzünden tekrar sağ şeride, o tekrar üzerime, ben tekrar tam sağ kırıp, park eden arabaya vurmama için fr3nleri kökledim ve durdum. Allahdan, çok hızlı gitmiyordik ve önteker biraz kaymasına rağm3n düşmedim. Boşluk bulup ilerleyip,ilerde sağda caniyi bekledim. Trafik iyice sıkıştı. Yanıma varınca, dur işareti çektim, furdu camı açtı, Ben derdin ne sorana kadar, dümende bir 25-30 yaşlarında yanında süslü püslü manita, altında bmw, Sen bisiklet yolunu kullan derken. Manitaya hava atıcakya. Bende, açtım ağzımı kapadım kulaklarımı. Havası bi çıktı, sanırım altına kaçırdı, karı burnunu dışarı çıkardı şaşkın şaşkın bana bakıyor. Herif, başladı abi abi başlayınca, senin gibi benim kardeşim olamaz...diyip saldım, zıppır zıppır ilerleri. Varya inseydi, harbi iki tonla birinin canına kastetmek ne olduğunu damlasına kadar göstermeye kararlıydım.
Neticede, dikkatli kullanalım, Biz motorculatrdaki mis ego, teneke dünyadaki, kralında yok.
Hayırlı, keyfli zamanlar, neşeniz bol olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

P.S: O günden itibar3n kask kamerası kullanmaya karar verdim. Tavsiyede ederim. Öyle kendini bilmez canilerle, karaktersiler uğraşmaya değmez. Kayıttamıydın, ver ele, gerekirse cezanın ilahisini ver.
Hoşca kalma dileğiyle...

mombohunter
27 Ocak 2019, 23:19
Yakında haberlerde görürüz. Feci son başlığı altında, ana babasına yazık. Bunlarin trafiğe çıkması mutlaka önlenmeli.

Volkan76
27 Ocak 2019, 23:37
Kullan arkadaş, araba kullanıcılarada tavsiye ederim, kamerayı gören, araba motor kazalarını tetiklemeye çalışîp, çelik kasayı avantaj sayan caniler, tırssın. Canilikten vazgeçsinler. İstemdışı kazalar zaten dikkat eksikliğinden çok. Motorcular zaten daha dikkatli olma zorunda, hepimiz trafikde daha dikkatli olalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

Hakketten, İstanbul trafiğinde bulanıp, duran trafikde motorla sakince ilerleyen motorcuları görüp, kendilerini kaybedenler var, maalesef. Dikkat edelim. Şaka, makaraya gelmeyenler var. Herif bir balparmağa cinnet geçiriyor, olmuyor.

YERUÇAĞI
28 Ocak 2019, 00:18
fazla yaşamaz,doğal seleksiyon

birbilent
28 Ocak 2019, 01:28
ne kadar da rahatsızlık verici bir gürültü..

Birkan07
28 Ocak 2019, 04:57
ne kadar da rahatsızlık verici bir gürültü..

Bu çocuğun motosiklet malzemeleri sattığı bi iş yeri var. Al sat işide yapıyo, stunt dişlileri, stunt demirleri işleriyle falanda uğraşıyo. Tiger bayiiside oldu sanırım. Motoeiç diye ararsan denk gelir. Bunlardan hoşlananlara hitap eden bi arkadaş, yani müşteri portföyü için reklam tadımda bi video :)

logaritma
28 Ocak 2019, 14:25
size çok basit sıcacık bir örnek veriyim geçen cafe de oturuyoruz ana baba günü kalabalık önümde orta yaşlarda iki kadın iki erkek var..

Haberlerde bir adam karısını bacağından vurmuş karısı boşanmak istiyormuş adamda istemiyormuş falan neyse adamın haber sunulurken yanda resmi var resimdede racing yani ss bir motorun üstünde bir adam var .. motorda yüksek ihtimal r6 idi yanlış görmediysem neyse konumuz bunlar değil ..

önümdeki çift iki kadın iki erkek dediğim konuşuyorlar bizde duyuyoruz adam diyorki "motorcu belli zaten" kadında "bütün pislik bunlardan çıkıyor hepsi serseri" falan dönen sohbet bu .. bende ayıp olmuyormu dedim bir kaç kişi yüzünden herkesi aynı kefeye koyuyorsunuz..

yok abi sizin gibileri kast etmiyorum tabiki efendi sürene lafım yokda mesela geceleri evi teme yakınmış devamlı motoru sabaha karşı gecenin köründe bağırta bağırta yüksek ihtimal egzosu oynanmış falan evnin önünden geçiyorlarmış yatakdan fırlıyorlarmış.. trafikde önünde saçma sapan tek tekere verenler youtube da millete arabalara sataşan insanların aynasına vuran küfür edip kaçan tiplerden bahsetti yani insanlarda bir dolmuşluk var..
masada oturan kadınlardan birine kapkaç olmuş yıllar önce motorla iki çocuk çantasını kapıp kaçmış falan..

Bu araba gibi değil başka bir şey..

Osma
28 Ocak 2019, 16:04
Bu video eski, yüklenme tarihine bakmayın

bu tayfa biraz böyle...

mavzer-i
28 Ocak 2019, 16:16
arada ben de yapıyom ama vide çekip atmıyom. aslında video çekiyom ama yutuba atmıyom. istesem atarmıyım. evet atarım ama uğraşasım gelmiyor. ama uğraşsam atarım. aslında bi ara çekip atayım video. ama hiç içimden gelmiyor.

Angrypower
28 Ocak 2019, 18:50
arada ben de yapıyom ama vide çekip atmıyom. aslında video çekiyom ama yutuba atmıyom. istesem atarmıyım. evet atarım ama uğraşasım gelmiyor. ama uğraşsam atarım. aslında bi ara çekip atayım video. ama hiç içimden gelmiyor.

Sen desmo bakımını yaptırdın mı? :)

mavzer-i
28 Ocak 2019, 19:02
Sen desmo bakımını yaptırdın mı? :)

neden yarama tuz basıyon :salut:

yetkili serviste yaptırmadım ama etkili serviste yaptırdım.
çok yüksek miktarda kar ettim