PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön amortisör yaylanınca neden stop eder?

Boldpilot
27 Ocak 2019, 11:43
Merhaba arkadaşlar
625cc karbüratörlü bi motosiklet kullanıyorum.

Ufak bi problemim var motosiklet öne doğru yaylanınca devir düşüyor ve stop ediyor. Düz yolda giderken ön frene sert basınca stoo ediyor tatlı tatlı basarsanız hiç bi problem yok. Veya elimle geri doğru çekerken frene asıldığımda hiç bi problem yok ancak yine elimle ileri doğru iteklerken ön frene asılınca stop ediyor.

Gaz telini kontrol ettim bi problem gözükmüyor, Ateşlemede vesaire de bi problem yok.

Uzun zaman yatmıştı motosiklet içersindeki benzinin üzerine 7lt kadar benzin koydum benzinle ilgili bi problemde yok gibi çünki gidişinde vesaire bi problem yok.

Muhtemel arızalar ne olabilir acaba?

diablof
27 Ocak 2019, 12:44
jikle kablosunu kontrol et dostum.

kolay gelsin

MeliksahMELO
27 Ocak 2019, 13:49
Ön tarafın hareketi ile gerilebilecek tüm kablo-soket ve halatları vs. kontrol edin.

Mertcan39
27 Ocak 2019, 13:55
bana kablo sorunu gibi geldi

allegromod
27 Ocak 2019, 16:27
şamandradan olabilir mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

ama büyük olasılıkla elektrik

RunemagicK
27 Ocak 2019, 16:37
Benzer birsey basima gelmisti. Motor çalışıyordu ama seleye oturdugumda stop ediyordu. Basiyorum marsa calismiyor, ayaga kalkip basıyorum calisiyor, oturunca yine stop ediyor, kamera sakasi gibi yani. Butun kablolara baktim 1 hafta boyunca, en sonunda sorun anlasildi. Atesleme bobini tam sasinin eklem yerinde ve seleye oturunca amortisor esniyor soket bobinden cikiyor, kalkinca cuk diye yerine oturuyor:) Saglam gözüken soketlere bakin yani.

Boldpilot
27 Ocak 2019, 17:38
Cevaplar için Sağolun arkadaşlar , mümkün mertebe ön fren kullanmadan gerektiğinde de hafif hafif basarak gezdim bu gün. Garaja çektim motosikleti. Banada jigle kablosu gibi geliyor şu boşluk kısımda bi parça vardı kırılmıştı bu parça olmadığı için esneyince tel içeri doğru gidiyor sanırım.

https://i.hizliresim.com/qdJ6GV.jpg (https://hizliresim.com/qdJ6GV)

Yarın buraya aynı büyüklükte somun yapıştırıp denicem bakalım.