PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet renk değişimi.

Birkan07
26 Ocak 2019, 23:33
Arkadaşlar motorumun rengini değiştirmeyi düşünüyorum, nasıl bi yol izlemem lazım?

Motorumun zaten bi süredir muayenesi yok, muayeneye giricem boyadıktan sonra, muayeneye gitmeden önce neler yapmam lazım bilen birisi yazabilir mi?

Ek olarak okuduğum bi kaç kaynak oldu müracaat için sigortanızı yanınızda bulundurun yazıyo, benim motorum 50cc ve sigortasız kullanıyorum bana engel olur mu?

liquem
26 Ocak 2019, 23:49
motorunun egzoz emisyonu satış klavuzunda belirtilene uygun olmalı. onun ölçümü + 50cc trafik sigortası zorunluluğu yoktur büyük ihtimalle varsa da trafik sigortası yaptırıcaksın ön arka fren sağ sol sinyaller fren lambaları tekerleklerin dişlerinin uygunluğunu ölçtüreceksin tüm bunları yaptıktan sonra muayine sırası alıp gidiceksin. bide plakada vida olmayacak Boyadıktan sonra muayine bitene kadar sıkıntı yaşamazsın çevirmede denk gelirsen sıkıntı olur. Ruhsata işletmen lazım rengi.

Birkan07
26 Ocak 2019, 23:50
Hocam sen yanlış yerden geldin, yine de teşekkürler.

levend84
26 Ocak 2019, 23:53
Birkan,motorun orjinal rengi nedir?(ruhsatta yazan)

Konusu var,incele.

http://www.motosiklet.net/forum/faydali-bilgiler/187577-2018-arac-boyatma-ve-ruhsata-isletme-adimlari.html

Sigorta olayinda ise,arac L1 kategorisinde,muayanede sorun olmaz.

Birkan07
27 Ocak 2019, 00:18
Abi ben bu konuyuda okudum ama artık ruhsat trafik şubeden değil noterden veriliyo mesela, bunun gibi yeni durumlarda bu işlemler değişmiştir diye düşündüğüm için açtım konuyu.

Motor kırmızı, sarıya çeviricem.

levend84
27 Ocak 2019, 00:38
Abi ben bu konuyuda okudum ama artık ruhsat trafik şubeden değil noterden veriliyo mesela, bunun gibi yeni durumlarda bu işlemler değişmiştir diye düşündüğüm için açtım konuyu.

Dostum en garantisi,pazartesi gunu herhangi bir notere gidip bilgi alman daha iyi olacak.

hasmet
27 Ocak 2019, 02:29
Ama daha yavaş gider o zaman? :)

mgdk
27 Ocak 2019, 02:41
Motosikletinin rengini degistirdikten sonra boya faturası aliyorsun.
Muayene işlemi için tüvtürk den randevu alip muayene istasyonuna gidiyorsun. Kayıt işlemini yaptırırken aracında renk değişikliği yaptığını belirtip boya faturasını kayıt actirdigin gorevliye veriyorsun.
Muayeneden geçtiğinde gorevli sana muayene raporuyla beraber renk değişikliğini belirten tespit raporuda verecek Bu evraklarınla beraber notere gidip ruhsatını degistireceksin.

Birkan07
27 Ocak 2019, 03:09
Ama daha yavaş gider o zaman? :)

Abi kırmızı haliyle 50 yapıyo, sarı olunca 45 yapsın :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:08 ----------

Motosikletinin rengini degistirdikten sonra boya faturası aliyorsun.
Muayene işlemi için tüvtürk den randevu alip muayene istasyonuna gidiyorsun. Kayıt işlemini yaptırırken aracında renk değişikliği yaptığını belirtip boya faturasını kayıt actirdigin gorevliye veriyorsun.
Muayeneden geçtiğinde gorevli sana muayene raporuyla beraber renk değişikliğini belirten tespit raporuda verecek Bu evraklarınla beraber notere gidip ruhsatını degistireceksin.

Teşekkür ederim :)