PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardımınıza ihtiyacım var abilerim

Ea1677
26 Ocak 2019, 12:55
Motosikletim 2015 model rks titanic 150 r. Karbüratör tahliye deposundan benzin kaçırıyor. Civatayı sıktık değiştirdik olmadı. Depo temizlendi karbüratör kaç kere temizlendi yine olmadı. Normal durduğu yerde çalışırken sıkıntı yok. Ancak yan ayaklığa alındığında veya yolda giderken eğildiğinde kasisten geçtiğimde tekrar akıtmaya başlıyor ve durmuyor. Yolda giderken akıttığını farkettiğimde duruyorum musluğu kapatıyorum karbüratörün içindeki benzin bitene kadar açmıyorum sonra açıyorum tekrar belli bir mesafe götürüp tekrar akıtmaya başlıyor. Ustalara götürdüm hep aynı sonuç hep aynı sonuç. Benzin akıtma olayı da geçenlerde rolanti çok yüksek sürmüştüm ondan sonra oldu. Cevaplarını sabırsızlıkla bekliyorum. Beni bu dertten kurtaracak abilerim ablalarım vardır inşallah

efemontana
26 Ocak 2019, 19:20
Karbüratör içindeki şamandırayı yerinden çıkarıp iğneye baktılar mi takılı kalmış mı diye?
Ya da şamandırayı kontrol ettiler mi delik var mı diye?
Genelde iğne takılı kalınca kaçırır tahliyeden.

Yigitbey
26 Ocak 2019, 20:04
Birisi yolda giderken sigara izmariti atsa ghost rider a dönüşeceksin

moli0046
26 Ocak 2019, 20:10
Motosikletim 2015 model rks titanic 150 r. Karbüratör tahliye deposundan benzin kaçırıyor. Civatayı sıktık değiştirdik olmadı. Depo temizlendi karbüratör kaç kere temizlendi yine olmadı. Normal durduğu yerde çalışırken sıkıntı yok. Ancak yan ayaklığa alındığında veya yolda giderken eğildiğinde kasisten geçtiğimde tekrar akıtmaya başlıyor ve durmuyor. Yolda giderken akıttığını farkettiğimde duruyorum musluğu kapatıyorum karbüratörün içindeki benzin bitene kadar açmıyorum sonra açıyorum tekrar belli bir mesafe götürüp tekrar akıtmaya başlıyor. Ustalara götürdüm hep aynı sonuç hep aynı sonuç. Benzin akıtma olayı da geçenlerde rolanti çok yüksek sürmüştüm ondan sonra oldu. Cevaplarını sabırsızlıkla bekliyorum. Beni bu dertten kurtaracak abilerim ablalarım vardır inşallah

Tıka orayı bişeyle

bursalıali
26 Ocak 2019, 20:16
O karbüratörün yenisi kaç lira?

mustafa_325
26 Ocak 2019, 21:47
Karbüratörün içinde şamandıra takılı kalıyordur. Bir kere takılı kaldığı zaman dolduğunu anlamadığı için sürekli depodan benzin çekip taşıyordur. Çözüm olarak söküp temizleyip geri toplamaktan başka bir fikir gelmiyor aklıma.

Ea1677
30 Ocak 2019, 17:00
Karbüratör söküldü temizlendi tekrar toplandı biraz idare etti bir kaç gün ancak tekrar akıtmaya devam etti toplanıp bakıldı yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

Sorma ya alev alacak yollar

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Tıkamayı düşündüm hatta ilk yaptığı zamanlarda aromalı sakızı dayadım oraya baya iş görüyordu.Ama motor benzini akıtıyor yani başka bir sıkıntı çıkmasın diye tekrar çıkartmıştım. Karbüratörün yenisi biraz pahalı motora göre ki ben öğrenciyim 😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Peki yüksek rölanti karbüratöre zarar verir mi. O olay yapmış olabilir mi ? Sadece karbüratörün şamandırasını değiştirme imkanım var mı acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

Bu arada sınav haftamdı dönüş yapamadım kusuruma bakmayın hemen ilgilenmişsiniz ama ayıp ettim

allegromod
30 Ocak 2019, 17:59
resmini at bi bakalım hortumdan mı akıyor direk mi ?

Ea1677
31 Ocak 2019, 17:30
Direk akıyor. O tahliye civatasının olduğu yerden. Civatayı sıkıyorum sonuna kadar ama fark etmiyor. Resim atardım ancak motorun yanında değilim şuan

bursalıali
06 Şubat 2019, 18:07
Ea1677 benzin akıtma devam ediyor mu yoksa durdu mu ? Ayrıca yeni karbüratörün fiyatını bir sor . Benzinin idare ediver abisi olmaz.

UğurDankı
06 Şubat 2019, 18:15
Karbüratörün şamandıra iğnesi kirli söküp temizlenmesi gerekli bulabilirsen yeni iğne al tak şamadırayı kontrol et rahat hareket ediyor mu kaldırınca benzin akışını kesiyor mu ona bak şamandıra da delik var mı ayrıca deponun içinde pislik vardır depoyu temizle ve yeni benzin filtresi tak

Ea1677
25 Mart 2019, 00:39
Abilerim sorunum karbüratörü değiştirerek çözüldü o yüzden burayı da unuttum kusura bakmayın hepinize teşekkürler. Karbüratörün fiyatını bilmiyorum ustam sağolsun çıkma karbüratör ile işimi gördü.