PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Deri eldiven mont yumuşar mı ?

furkansevke
25 Ocak 2019, 02:45
Dainese mont revit eldiven aldım. Monn bilek bükme hareketimde biraz rahatsız ediyor elimin üstüne dokunuyor. Sanırım bileğimi tam kavramadığı için veya bi tık uzunmu bilemedim.

Eldiven is sağda sorun olmamasına rağmen sol işaret parmağımın eklem yerine bişey batıyor sanki ordaki dikişi çakmakla yakmışlarda sertleşmiş elimi sıkınca acıtıyor ordan bunlar kullandıkça alışır mı acaba ?

Biraz zor durumda kaldım 15 gün içinde Türkiye'ye döneceğim şuan Polonya'dayım bunlarıda Almanya'dan aldım şimdi değişime yolla falan gelmesse ya bunlar yanar ya uçak biletim işler karıştı. Sanki ikiside kullanımla yumuşasa bu kadar sorun çıkarmıycak gibi

OkNisT
25 Ocak 2019, 04:55
Biraz vazelin ve süngerle bir güzel ovuştur onları pambık gibi olacaklar.
Gelirken 1 takım eldiven de bana alsana :cherry:

arndiol
25 Ocak 2019, 08:33
Dainese mont revit eldiven aldım. ....
Biraz zor durumda kaldım 15 gün içinde Türkiye'ye döneceğim şuan Polonya'dayım bunlarıda Almanya'dan aldım şimdi değişime yolla falan gelmesse ya bunlar yanar ya uçak biletim işler karıştı. Sanki ikiside kullanımla yumuşasa bu kadar sorun çıkarmıycak gibi

allah başka dert vermesin kardeş.

MrMud
25 Ocak 2019, 09:16
Hocam Allah başka dert vermesin.
Zamanla yumşuyor.
Vazelinle ovma mevzusu da varmış ama denemedim hiç.

Bi süre sonra haddinden fazla yumşuyor, özellikle eldiven.

Kural [ Z ]
25 Ocak 2019, 10:10
Eldiveni sertleştirmek için suyla yıkamanız, yumuşatmak için vazelinle ovmanız, küçük dikiş hatalarını düzeltmek için düz ve sert bir yüzeye koyup birkaç kez çekiçle hafifçe vurmanız yeterlidir (sadece sıkıştırıp ezmek istediğiniz yere uygulayın).

tarikcapar
25 Ocak 2019, 10:12
;4432342']Eldiveni sertleştirmek için suyla yıkamanız, yumuşatmak için vazelinle ovmanız, küçük dikiş hatalarını düzeltmek için düz ve sert bir yüzeye koyup birkaç kez çekiçle hafifçe vurmanız yeterlidir (sadece sıkıştırıp ezmek istediğiniz yere uygulayın).

Çekiç deyince aklıma geldi.. Askerde bileğime vuran botumu UNIMOG la çiğnemişliğim var :) Yumuşacık olana dek üstünden geçmiştim :)

maktama
25 Ocak 2019, 10:34
;4432342']Eldiveni sertleştirmek için suyla yıkamanız, yumuşatmak için vazelinle ovmanız, küçük dikiş hatalarını düzeltmek için düz ve sert bir yüzeye koyup birkaç kez çekiçle hafifçe vurmanız yeterlidir (sadece sıkıştırıp ezmek istediğiniz yere uygulayın).

Destekliyorum, Ezme olayı işe yarıyor. Benim de yurtdışından aldığım deri eldivenin baş parmağındaki dikiş sertliğinden deli edince eldiveni ters çevirip tornavida arkası ile iyice ezmişliğim var. Pammık gibi oluyor

hasmet
25 Ocak 2019, 10:48
Yepyeni deri malzemeyi ezmek yerine eldiveni ters cevirip rahatsiz eden kismi makasla almayi veya duzeltmeyi deneseniz? Pay hic yoksa yapacak bir sey yok tabi iki.

Kural [ Z ]
25 Ocak 2019, 10:58
Yepyeni deri malzemeyi ezmek yerine eldiveni ters cevirip rahatsiz eden kismi makasla almayi veya duzeltmeyi deneseniz? Pay hic yoksa yapacak bir sey yok tabi iki.

Olabilir ancak özellikle dikişin kendisi sorun yaratıyor ise, fazlalık kısım gibi görünse dahi kesildiğinde sökülmesine neden olabilir. Artık deri parçasıysa sorun değil ancak dikişse, abartmadan ezilerek rahatsızlığın giderilmesi daha makbul gibi.

furkansevke
25 Ocak 2019, 11:08
çok teşekkür ederim eldiven ters dönmez gibi ama bir deneyeceğim

maktama
25 Ocak 2019, 11:19

Makasla almak yerine ezmeyi öneririm ben de. Makasla alırken kesmemeniz gereken dikişleri de alabiliyorsunuz(başıma geldi). Sonrasında ezince ezmenin daha uygun bir seçim olduğunu gördüm.

Ters dönmezse(içi astarlıysa falan) direkt üstüne bir bez koyarak deriye zarar vermeden dikkatlice ezebilirsiniz.

furkansevke
25 Ocak 2019, 11:33
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Şöyle bi wax almştım bu iş görürmü vazelin yerine üstünde deri için su geçirmez kir tutmaz yazıyor üstünde ama nasıl uygulanacak bilmiyorum bulamadım.

http://resimag.com/p1/9f2467ba01d.jpeg

hasmet
25 Ocak 2019, 11:38

Oyle dursa da doner muhtemelen. Bence bir deneyin. Sorunu gozunuzle gorun, sonra daha isabetli karar verebilirsiniz.

furkansevke
25 Ocak 2019, 11:38
Oyle dursa da doner muhtemelen. Bence bir deneyin. Sorunu gozunuzle gorun, sonra daha isabetli karar verebilirsiniz.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim ters dönecek gibi değil knuckle armor dan dolayı sadece baş parmak dışarı alınabiliyor ters dönüp.
Bu arada o kadar para vermişken bunla uğraşma değiştir diyecek yok mu hiç ya :D

http://resimag.com/p1/461bb2a6902.jpeg

Kural [ Z ]
25 Ocak 2019, 11:43
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Şöyle bi wax almştım bu iş görürmü vazelin yerine üstünde deri için su geçirmez kir tutmaz yazıyor üstünde ama nasıl uygulanacak bilmiyorum bulamadım.

Vazelin (mümkünse kokulu versiyonu olsun) deri bakımı konusunda hemen hemen tüm ihtiyacı karşılayacaktır. Bu tür alternatifler sadece pazarı doyurmak için var diyebilirim. Ürünü kullanmadığım için ürün hakkında yorum yapamıyorum. Ancak bu tip ürünlerden en yüksek verimi alabilmek için; önce deri biraz ısıtılır (örn. fön makinesi), ardından pamuklu bezle bir miktar alınıp yüzeye ovalanarak uygulanır, deriye bu şekilde yedirilir.

Deriyi bezlemek için;
* Şeffaf ayakkabı cilası
* Badem yağı
* Vazelin

Bunlardan biri fazlasıyla yeterli olur, mükemmel korumayı yapar. Fazlasına bütçe ayırmaya gerek yok :wiinkk:

furkansevke
25 Ocak 2019, 11:44

allah başka dert vermesin kardeş.

Öyle deme başka dertlerde veriyor onun yanı sıra bu tip dertler hiç eksik olmuyor :)