PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teorik sınav merkezine alınamadım

emirayas39
24 Ocak 2019, 18:48
Merhabalar 2 saat önce gireceğim sınava kimlikte fotoğraf olamadığı için girmedim (a1 ehliyeti için) kursa kayıt oluyor kende hiç bir bilgilendirme yapılmadı ve sınava giris belgesi alırken de bilgilendirme yapılmadı bu sınav yandı ne yapmam gerekir burada bir daha 70 TL vermek kolay değil ne de olsa ne yapmam gerekir kurstan harç parası alınabilirmi bilgilendirilmedigim için burada haklı olan benmiyim yoksa kursmu

mustafa_325
24 Ocak 2019, 19:18
Kurstan hiçbir şey alamazsın. Kurs sana öyle bir bilgi vermek zorunda değil. Gidip kimliğine fotoğraf koydur.

levend84
24 Ocak 2019, 19:40
15 yaşindan itibaren kimliginde resim olmasi gerekiyordu.

Ehliyeti,kursu,sinavi bir tarafa birak,fotograf olayi resmi bir zorunluluk..cezai yaptirimi bile var

Zaten kimligin resim çercevesi icinde bu uyari yaziyor.

watercolours
24 Ocak 2019, 20:28
Mesajı yazış şekline bakılırsa 15 yaşından küçük olabilir arkadaş.

emirayas39
24 Ocak 2019, 20:40
Mesajı yazış şekline bakılırsa 15 yaşından küçük olabilir arkadaş.

Cevabınız için teşekkürler ama a1 ehliyeetinin 16 yaşının altında alınmayacagını biliyorsunuzdur heralde

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

15 yaşindan itibaren kimliginde resim olmasi gerekiyordu.

Ehliyeti,kursu,sinavi bir tarafa birak,fotograf olayi resmi bir zorunluluk..cezai yaptirimi bile var

Zaten kimligin resim çercevesi icinde bu uyari yaziyor.

Kimliği zaten değişterecktim fakat randevu bulunamadağı için hep ertelemek zorunda kaldık sınav görevlisinin bana dediği kursun sizi bilgilendirmesi gerekiyordu denildi ve sınav giriş belgesi üzerinde de bir fotoğraf ibaresi bulunmuyordu kurs görevlisi kayıt ederken bu kimlik işe sınava alınmıyacağımı bilmiyormuydu

Mexico
24 Ocak 2019, 20:58
Kardeş bir sey soracağım. Küçükken düşüp kafanı yere vurduğunda, ailen seni teselli etmek için yeri dövüyor muydu? Ciddi soruyorum.

emirayas39
24 Ocak 2019, 21:26
Kardeş bir sey soracağım. Küçükken düşüp kafanı yere vurduğunda, ailen seni teselli etmek için yeri dövüyor muydu? Ciddi soruyorum.

Hayır Ne alaka ki sorduğum soru ile

tommygun
24 Ocak 2019, 21:32
Merhabalar 2 saat önce gireceğim sınava kimlikte fotoğraf olamadığı için girmedim (a1 ehliyeti için) kursa kayıt oluyor kende hiç bir bilgilendirme yapılmadı ve sınava giris belgesi alırken de bilgilendirme yapılmadı bu sınav yandı ne yapmam gerekir burada bir daha 70 TL vermek kolay değil ne de olsa ne yapmam gerekir kurstan harç parası alınabilirmi bilgilendirilmedigim için burada haklı olan benmiyim yoksa kursmu

Kardeşim Nüfus Müdürlüğü için yakın tarihli randevu alamıyorsan sabah 7:30-8 gibi erkenden kapıya dikil. Hergün 30 kişiyi randevusuz alıp kimlik değişimi yapıyorlar diye biliyorum. İlk önce kimliği hallet, gerisi bir şekilde hallolur.

emirayas39
24 Ocak 2019, 22:13
Kardeşim Nüfus Müdürlüğü için yakın tarihli randevu alamıyorsan sabah 7:30-8 gibi erkenden kapıya dikil. Hergün 30 kişiyi randevusuz alıp kimlik değişimi yapıyorlar diye biliyorum. İlk önce kimliği hallet, gerisi bir şekilde hallolur.

Eyvallah abim sağolasın yarın ilk işim o zaten kurs yetkilisi ile de görüştüm en yakın bir tarihe ayarlamaya çalışacağım diyor

zeynelhazan
24 Ocak 2019, 23:02
bizim kursta gördüm. yazılı sınavı geçmiş direksiyon sınavına sınava giriş belgesinde resim olmadığı için alınmadı sınav yandı. düzeltmezsen aynı şey direksiyonda da başına gelecek.

watercolours
24 Ocak 2019, 23:02
Cevabınız için teşekkürler ama a1 ehliyeetinin 16 yaşının altında alınmayacagını biliyorsunuzdur heralde

Onu biliyorum da 16 yaşında birinin kendi anadilinde düzgün yazamamasına inanasım gelmiyor. Onun için 15 yaşından küçüktür herhalde dedim. Ümitlerim yıkıldı yani.

emirayas39
24 Ocak 2019, 23:35
Onu biliyorum da 16 yaşında birinin kendi anadilinde düzgün yazamamasına inanasım gelmiyor. Onun için 15 yaşından küçüktür herhalde dedim. Ümitlerim yıkıldı yani.

Vallahi ben bile ne yazdığıma daha yeni fark ettim baya bir canım sıkıldı bu konuya onun için kusura bakmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

bizim kursta gördüm. yazılı sınavı geçmiş direksiyon sınavına sınava giriş belgesinde resim olmadığı için alınmadı sınav yandı. düzeltmezsen aynı şey direksiyonda da başına gelecek.

Biraz inisiyatif li davransalar idi bir sorun çıkacağını sanmıyordum benim adıma kayıtlı olan bir kaç belge daha gösterdim ama kabul etmediler maalesef

zeynelhazan
25 Ocak 2019, 00:52
resmi işlerde para veya tanıdık olmadan insiyatif olmuyor maalesef.

arndiol
25 Ocak 2019, 08:12
Öncelikle adına üzüldüm başkan.

Ancak; resmi olarak 15 yaşının üstünde fotoğraf olması gerekiyor. Kursun söyleme zorunluluğu yok, cünkü bu ehliyet için değil tüm işlemlerin için gerekli bir durum.

Açıkçası kurs insanlık olsun diye söyleyebilirdi ama muhtemel onlarda "sınava fotoğrafsız kimlikle girilemeyeceğini biliyordur yuh artık" modunda düşünmüş de olabilir.

Kusura bakma başkan, kendi hatandan dolayı kaçırdın sınavı.

yalcinroden
28 Ocak 2019, 16:30
Kırklarelindensin sanırım, bana kursum tarafından bilgilendirilme yapıldı bu konu için.

emirayas39
29 Ocak 2019, 17:02
Kırklarelindensin sanırım, bana kursum tarafından bilgilendirilme yapıldı bu konu için.

Evet Kırklarelindeyim kurs halletti sağolsun 2 3 güne yakın yeni kimlik gelip sınav kağıdı düzenlenecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

Öncelikle adına üzüldüm başkan.

Ancak; resmi olarak 15 yaşının üstünde fotoğraf olması gerekiyor. Kursun söyleme zorunluluğu yok, cünkü bu ehliyet için değil tüm işlemlerin için gerekli bir durum.

Açıkçası kurs insanlık olsun diye söyleyebilirdi ama muhtemel onlarda "sınava fotoğrafsız kimlikle girilemeyeceğini biliyordur yuh artık" modunda düşünmüş de olabilir.

Kusura bakma başkan, kendi hatandan dolayı kaçırdın sınavı.

Baya bir şanssız olan biri olarak şans bu sefer yüzüme güldü herhalde kurs kimliğini getir ben ayarlıyacağım filan dedi kısmet böyleymiş diyorum olmuşla ölmüşe çare yok sonucta