PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acaba yanlış mı yaptım ?

furkansevke
22 Ocak 2019, 08:58
Uzun süre eldiven araştırmalarım sonucunda bütcem 300-400 den 700 e çıktı :DDDD

İlk baktığımda furgyan af-10 falan 700 bandında olduğu için aklımdan çıkmış yer etmemiş. Bütçemi yükselttiğimde gözümü revit chicane e dikmiştim uzun araştırmalar sonucu sipariş ettim bugün ve yine bugün birebir aynı fiyatta furgyan afs10 günler sonra karşıma çıktı.

Revit chicane koruma olarak baya full bi eldiven. kısa eldiven olmasına rağmen uzun ve kısa arasında bir bileği var güvenlik ve tasarım olarak çok hoşuma gitti elimede giydim.

Fakat furgyanı görünce bu long-cuff olması görüntüsü falan acaba dedim aynı fiyata bunu mu almalıydı ? Bakmayın faydalı diye diyorum yoksa long cuff kullanması çok zor geliyor zaten istemem.

https://www.fc-moto.de/en/Furygan-AFS-10-Motorcycle-Glove

https://www.revzilla.com/motorcycle/revit-chicane-gloves

valeros46
22 Ocak 2019, 09:20
Dostum kısa eldiven de kullandım uzun eldiven de kullandım. Güvenlik açısından uzun eldivenin daha avantajlı olduğunu biliyosundur zaten. Uzun eldivene alışmak zor olmuştu ama alıştıktan sonra da kısa eldiven giyince bileğimi çıplak hissettim. Furygan fcmoto da stoklarda kalmamış bir de üzerine %20 gümrük vergisi eklersen fiyat yaklaşık 900 TL ye geliyor.Revit için ise sanırım TR'den alacaksın, revzillada 60usd shipping istiyor:) Kısa eldiven için 900 TL vermek kolay değil benim açımdan. 2015 yılında Dainese kısa eldiveni 250 TL' ye, 2016 yılında Clover RS7 eldiveni de indirimle 450TL' ye almıştım. Şimdi baktım da Clover RS7 1.100 TL olmuş... Piyasa uçmuş. Kısa eldiven için F/P açısından Clover'ın modellerine de bakmanı öneririm.

Cyan
22 Ocak 2019, 09:30
(Tarzı oldukça farklı - urban - olmakla birlikte) Uzun kışlık f/p eldiveni olarak Tucano Seppia Invernale çok iyi, alalı 2 ay kadar oldu iki katı fiyatlı eski kışlık Dainese'lerimden kat kat iyi. Aklınızda bulunsun...

furkansevke
22 Ocak 2019, 14:04
Yurt dışındayım sadece avrupa vergisi ödüyorum. İnternetten aldığım için taxfree alamadım. Linklerde sadece fiyat için örnekti yani. 700 Tl verdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

(Tarzı oldukça farklı - urban - olmakla birlikte) Uzun kışlık f/p eldiveni olarak Tucano Seppia Invernale çok iyi, alalı 2 ay kadar oldu iki katı fiyatlı eski kışlık Dainese'lerimden kat kat iyi. Aklınızda bulunsun...

Benim için görüntüsü güvenliği kadar önemli gerçekten. Bu eldivene baktımda alacağım bi eldiven değil. Malesef severek almadığım bir şeyi düzeli kullanacağımı sanmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

Dostum kısa eldiven de kullandım uzun eldiven de kullandım. Güvenlik açısından uzun eldivenin daha avantajlı olduğunu biliyosundur zaten. Uzun eldivene alışmak zor olmuştu ama alıştıktan sonra da kısa eldiven giyince bileğimi çıplak hissettim. Furygan fcmoto da stoklarda kalmamış bir de üzerine %20 gümrük vergisi eklersen fiyat yaklaşık 900 TL ye geliyor.Revit için ise sanırım TR'den alacaksın, revzillada 60usd shipping istiyor:) Kısa eldiven için 900 TL vermek kolay değil benim açımdan. 2015 yılında Dainese kısa eldiveni 250 TL' ye, 2016 yılında Clover RS7 eldiveni de indirimle 450TL' ye almıştım. Şimdi baktım da Clover RS7 1.100 TL olmuş... Piyasa uçmuş. Kısa eldiven için F/P açısından Clover'ın modellerine de bakmanı öneririm.

Bu senin uzun eldivene alışmanla alakalı sanırım. Fiyat konusuna gelirsek uzun zaman önce ağlamayı bıraktım abi 2 sene önce o fiyattı şimdi bu fiyat yapacak bir şey yok yani her şey öyle malesef :/ Dediğim gibi güvenlik kadar görüntüde önemli furygan güzel bir eldiven ama çok kaba durmuyormu robot el gibi sanki pistte giyilecek bişey sokakta abartılı gibi geliyor.

Cyan
22 Ocak 2019, 14:47
Zevk meselesi tabi ki, fonsiyonel olarak çok iyi (soğuktan ve sudan koruması çok iyi) maksat başkaları da faydalansın... (Tarzı sizin beğendeklerinizden oldukça uzakta - korumaları hep gizli falan) 45€ fiyatı var. (Eski Dainese'lerim 90€ idi ve bunların yarısı kadar performans alamadım...)

dogukanb
22 Ocak 2019, 15:27
Furygan aliexpresste 200 küsür lira fc motoda niye bu kadar pahalı ki?

watercolours
22 Ocak 2019, 17:20
AliExpress'teki orijinal mi?

sharkspeedr2
22 Ocak 2019, 17:29
Furygan aliexpresste 200 küsür lira fc motoda niye bu kadar pahalı ki?

aliexpresten revit chevron eldiven aldım
replikaydi bilerek aldım 2 haftada geldi
şuan kullanıyorum memnunum fakat
aliexpresteki eldivenlerin %95 i yüksek kaliteli replika bilginiz olsun

MahmutBiner
22 Ocak 2019, 17:35

İlk baktığımda furgyan af-10 falan 700 bandında olduğu için aklımdan çıkmış yer etmemiş. Bütçemi yükselttiğimde gözümü revit chicane e dikmiştim uzun araştırmalar sonucu sipariş ettim bugün ve yine bugün birebir aynı fiyatta furgyan afs10 günler sonra karşıma çıktı.

Revit chicane koruma olarak baya full bi eldiven. kısa eldiven olmasına rağmen uzun ve kısa arasında bir bileği var güvenlik ve tasarım olarak çok hoşuma gitti elimede giydim.

Fakat furgyanı görünce bu long-cuff olması görüntüsü falan acaba dedim aynı fiyata bunu mu almalıydı ? Bakmayın faydalı diye diyorum yoksa long cuff kullanması çok zor geliyor zaten istemem.

revit ile furygan kıyaslayarak en büyük hatayı yapmışsınız zaten :) Hatanız revit almak değil bu iki modeli gerçekten ciddi ciddi birbiriyle kıyaslayabilmeniz. Mondial ile yamaha karşılaştırması gibi olmuş yaptığınız karşılaştırma :)

furkansevke
22 Ocak 2019, 19:54
revit ile furygan kıyaslayarak en büyük hatayı yapmışsınız zaten :) Hatanız revit almak değil bu iki modeli gerçekten ciddi ciddi birbiriyle kıyaslayabilmeniz. Mondial ile yamaha karşılaştırması gibi olmuş yaptığınız karşılaştırma :)

hangisi yamaha oluyor :d

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

aliexpresten revit chevron eldiven aldım
replikaydi bilerek aldım 2 haftada geldi
şuan kullanıyorum memnunum fakat
aliexpresteki eldivenlerin %95 i yüksek kaliteli replika bilginiz olsun

Onlar görüntü replikası 60 70 le asfaltta kaydığın zaman anlarsın büyük ihtimalle

Kural [ Z ]
22 Ocak 2019, 21:31

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Onlar görüntü replikası 60 70 le asfaltta kaydığın zaman anlarsın büyük ihtimalle

Birkaç kez kullandım, düşündüğünüz kadar kötü değiller. Ancak çok ucuzuna kaçarsanız düşündüğünüzden daha da kötü çıkabiliyor :queen:

CrazyBullet
23 Ocak 2019, 04:03
Şehirde uzun eldiven pratik gelmediği için kısa tercih ediyorum. 3 yıldır revit striker kullanıyorum, sıklıkla kullanmama rağmen hala sağlam. Gittiğim yerde montun cebine sığdığı için elimde taşımama gerek kalmıyor. Bence iyi seçim yapmışsınız.

MahmutBiner
23 Ocak 2019, 08:43

motosiklet üzerinde bizim gibi 35 yıl geçirdikten sonra, hangisinin yamaha olduğunu anlamak zor olmuyor, bu yüzden o meseleyi zamana bırakıyorum.

zekeriyaimam
23 Ocak 2019, 09:10
Bence eldiven işinde büyük markalar çok kar payı koyuyor.Dainese'nin sentetik avuçlu eldivenleri bile 100euro üstü neredeyse..
Five gloves optimum fiyat performans bence.

valeros46
23 Ocak 2019, 09:58
Bence eldiven işinde büyük markalar çok kar payı koyuyor.Dainese'nin sentetik avuçlu eldivenleri bile 100euro üstü neredeyse..
Five gloves optimum fiyat performans bence.

Üreticilerin kar payını bilemem ama fazla zam yapmıyorlar. Şöyle bir örnek vereyim: 2015 yılında Dainese Guanto Air Hero Eldiven almıştım. Satış fiyatı 90 euroydu. 2017 yılında 100 euro olmuştu. Şu an sanırım 110 euro civarında. 2015 yılından beri (zahiri) enflasyonun ortalama %15 olduğunu varsayarsak şu ara 150 euro civarı fiyatı olurdu. Kurun bu kadar uçması belimizi büküyor maalesef. Hocam bir de alpinestars ın dahi en üst segment ürünü ile el alt segment ürünü arasında bayağı fark var ama değer mi onu bilemem.

Cyan
23 Ocak 2019, 10:44
Artmış ama € bazda? € enflasyonu sıfıra yakınken 4 yılda fiyatının en fazla 3-5 € artması beklenir ki o bile fazla. Sizin örnekte € bazda fiyat %20'den fazla artmış. Bunlara acayip ek bir gümrük vergisi gelmediyse satıcı vurgun yapıyor demektir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Baktım şimdi 01.01.2015-01.01.2019 € enflasyonu %4,41. (Yıllık %1,1...) İthalatçı (veya gümrük/ötv ile ilgiliyse devlet) aradaki %15 küsür farkı güzelce geçirmiş bize.

valeros46
23 Ocak 2019, 10:58
Artmış ama € bazda? € enflasyonu sıfıra yakınken 4 yılda fiyatının en fazla 3-5 € artması beklenir ki o bile fazla. Sizin örnekte € bazda fiyat %20'den fazla artmış. Bunlara acayip ek bir gümrük vergisi gelmediyse satıcı vurgun yapıyor demektir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Baktım şimdi 01.01.2015-01.01.2019 € enflasyonu %4,41. (Yıllık %1,1...) İthalatçı (veya gümrük/ötv ile ilgiliyse devlet) aradaki %15 küsür farkı güzelce geçirmiş bize.

Aynen üstad ben de baktım şimdi adamların 2015 enflasyonu neredeyse %0 altında. Toplamda 2015 fiyatının üzerine 20 euro zam geldiğini düşünürsek Dediğiniz gibi İtalya enflasyonundan kaynaklı 4-5 eurodan fazla yapılan 15 euroyu iyi geçirmişler bize. Ama o miktarın da büyük kısmının vergilerdeki artışa gittiğini düşünüyorum. En basitinden gümrük vergisi limiti eskiden 75 euroydu (daha da eskiden 100 euro olabilir tam hatırlayamıyorum). Şimdi 27-28 euro sanırım. Bu değerdeki ürünlere bi güzel gümrük vergisi geldi. Bir de geçen yılın başında sanırım tekstil ürünlerine dair bir vergi artışı olmuştu ve bizim motorcu ekipmanları da maalesef bundan payını almıştı. bunun dışında varsa başka vergilerden kaynaklı artışlar da olmuş olabilir.

zekeriyaimam
23 Ocak 2019, 11:03
Ben avrupa sitelerindeki fiyatlardan bahsediyorum yoksa bizde kim kime geçirebilirse :)

Cyan
23 Ocak 2019, 12:46
Yurtdışı fiyatı da bu ürünler genellikle Avrupa'da değil de Çin Taiwan veya Hindistan Pakistan Bangladeş vb yerlerde üretildiği için $/€ paritesi ve/veya petrol ve diğer hammadde fiyatlarındaki değişimden etkilenir. (Eldivenler için deri fiyatları da etken) Her durumda € bazda 4 yılda %20-25 artış bir anormallik.

YBRMANİA
23 Ocak 2019, 12:52
yurtdışından almanın da bir anlamı kalmadı vergilerden ve kur farkından sonra.

chaqalqarlos
23 Ocak 2019, 13:00

Almış olduğunuz iki eldiven de bende var. İkisini de Aliexpresten aldım ve ikisinden de gayet memnunum. Uzun olan alışma süreci istiyor,motosiklete hakim olamam sanıyorsunuz fakat bi süre sonra alışılıyor.Soğuk havalarda hayat kurtaran cinsten. Kısa olan ise kullanımı daha güzel fakat benim onun içinde ellerim üşüyor.

furkansevke
24 Ocak 2019, 02:00
Almış olduğunuz iki eldiven de bende var. İkisini de Aliexpresten aldım ve ikisinden de gayet memnunum. Uzun olan alışma süreci istiyor,motosiklete hakim olamam sanıyorsunuz fakat bi süre sonra alışılıyor.Soğuk havalarda hayat kurtaran cinsten. Kısa olan ise kullanımı daha güzel fakat benim onun içinde ellerim üşüyor.

İlginç çünkü başarılı bir eldiven olmasına rağmen herkes havalandırmasının yok denecek kadar az olduğunu söylüyor. Aliexpreste satılanı bende gördüm resimlerinide gördüm belli farklı olduğu ama önemli olan acaba oda keçi derisimi onun sliderı knuckle ı aynı malzeme mi ?

chaqalqarlos
24 Ocak 2019, 10:08
İlginç çünkü başarılı bir eldiven olmasına rağmen herkes havalandırmasının yok denecek kadar az olduğunu söylüyor. Aliexpreste satılanı bende gördüm resimlerinide gördüm belli farklı olduğu ama önemli olan acaba oda keçi derisimi onun sliderı knuckle ı aynı malzeme mi ?

açıkçası deriden pek anlamıyorum ne desem yalan olur. Bence alırsanız memnun kalacaksınız. Deneme şansınız varsa o şekilde almaya çalışın çünkü aliexpresten aldığım da bedenler biraz dardı. Tabi adamlar kendilerine göre yapmış olabilir :)