PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 'bir günde iki kere düşme' şanssızlığı

hokahey
19 Ocak 2019, 16:53
dağ yolundayım, hafif yağmur var. düz asflat yolda ilerlerken virajı dönmek için arka frene basıyorum. o da ne? asfalt üstü hafif çamur olduğu için sanki yolda yağ varmış gibi kayıyor motor. dereye uçmamak için panikle ön freni sıkıyorum, hoopp merhaba asfalt abi. alayım bir öpücük.

dönüş yolundayım. hafif aşağı eğimli yolda kafamda 'niye düştüm la ben' sorularına cevap ararken arka frene minik bir dokunuş atmamla yine asfaltı öpmem bir oluyor. yok abi bugün bir şey var bende diye kalkıyorum.

yahu yerler sanki yağ gibi kayıyor ben bunu anlamadım ama ha. on senelik düşme hakkımı bir günde doldurdum. stock lastikler ne kadar mukavemetsizmiş, bunu anladım. zerre kadar yolu tutmadı namussuzlar.

sonuç: dikiz yamulması, önde plastik aksamda hafif bir zırıltı oluşması, eğik olan koruma demirinin daha bir coşkulu eğilmesi. allahtan koruma demiri var yoksa yanmıştık.

bende bir şey yok. düşerken nasıl oluyorsa kendimi korur şekilde atletik bir hareketle atıyorum kendimi motor üzerinden. kedi gibi dört ayak üzerine düşüyorum.

yağışlı havalarda dikkatli olun arkadaşlar.

oktayakgoz
19 Ocak 2019, 16:56
Bu kadar kayma normal değil sanki he ? Lastikler ne kadar kötü olabilir ki. Çamura mı denk geldi de düştün acaba

snappy x
19 Ocak 2019, 17:38
Geçmiş olsun orjinal lastikler cidden kötü

hokahey
19 Ocak 2019, 17:41
Bu kadar kayma normal değil sanki he ? Lastikler ne kadar kötü olabilir ki. Çamura mı denk geldi de düştün acaba

vallahi ben de anlamadim. sanki yağ varmış gibi kaydi serefsiz lastikler. stock olduğu için galiba. 18.000 km'deler..

Kural [ Z ]
19 Ocak 2019, 17:48
Büyük geçmiş olsun. Yaralanmamış dahi olmanız çok güzel bir haber. Umarım en yakın zamanda lastiklerinizi uygun ve kaliteli bir lastikle değiştirirsiniz. Aksi halde çıkacak olan sadece maddi masraf dahi olsa lastik parasından çok daha fazlasına mal olacaktır.

Tekrardan geçmiş olsun.

burakrak
19 Ocak 2019, 17:49
Ben de IRC ne kadar kotu olabilirkiyiiaaa diyordum taa ki ayni motorun rosso2 lastiklisini surene kadar "guven veriyor" la ne demek istediklerini anladim.

levend84
19 Ocak 2019, 17:55
Dayımoğlu daha öncede dedim,çarık gibi lastikle binme deyu..

Motor eskir o lastikler eskimez..

Geçmiş olsun..emniyeti elden birakma..genize kadar suyu iyi çek..

Sana lastik alacam...hemide tırtıllı...ellemeli..

hokahey
19 Ocak 2019, 18:20
mesajlariniz için teşekkür ederim arkadaşlar.

harbiden kayış gibi lastiğe güvenmişiz. en ufak bir falsoda yatırdı motoru ibneler.

uzay gemisi
19 Ocak 2019, 19:38
biz malız o yüzden bir çift lastiğe 1200 lira sayıyoruz

mfBulut
19 Ocak 2019, 19:43
Birazdan gelir “Lastiğe b*k atmayın. Sizin yeteneksizliğiniz o” diyecek olanlar :)

Onlar gelmeden geçmiş olsun diyeyim. Umarım son kazanız olur (ikinci düşüş tabiki) :)

tommygun
19 Ocak 2019, 19:50
Geçmiş olsun hocam, bazen olur öyle. Sana birşey olmasın da motor problem değil. Nerede oldu bu hadise?

ufoz
19 Ocak 2019, 20:16
@hokahey geçmiş olsun. Sana bir şey olmamasına sevindim.

kulspruta
19 Ocak 2019, 20:28
Geçmiş olsun hocam size bir şey olmamış önemli olan o. Mesajı almışsınız artık güzel bir lastik almak şart.

Mertcan39
19 Ocak 2019, 20:31
çok geçmiş olsun hafif yağmur yağan yollar çok kötü oluyor büyün kir pislik yumuşuyor asfaltın üstünde kalıyor kayıyor :(

hokahey
19 Ocak 2019, 20:33
güzel dilekleriniz için minnettarım.

@tommygum dalyan-iztuzu arası asfalt köy yolunda oldu.

enduro cross dediğiniz çirkin şeylerden mi alsam acaba diye düşünmeye başladım. bu çirkin şeylerden hiç sürmedim daha önce. binimi, konforu yol tutuşu, naked bir motora göre nasıldır? iki motoru da kullanan tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

watercolours
19 Ocak 2019, 21:02
Çok geçmiş olsun.

nigdeli48
19 Ocak 2019, 21:09
gecmıs olsun. lastıgı mutlaka ıyı bır lastıkle degıstır kardesım.
degıstırınce dedıgımı anlayacaksın. ozellıkle yagmurlu ve yolların ıslak oldugu zaman standart lastıkler cok tehlıkelı

tugrulbora
19 Ocak 2019, 21:10
Geçmiş olsun Egeli

hokahey
19 Ocak 2019, 21:30
çok sağolun arkadaşlar. kaza bela uzak olsun sizlere..

eyup58
19 Ocak 2019, 21:30
çok geçmiş olsun

RideForLife.
19 Ocak 2019, 21:31
Hokahey sende hangş motor vardı? Birde stock lastikle 18000 km fazla değil mi yav benimkiler 10bine yaklaşıyor değiştireceğim

Memcoş48
19 Ocak 2019, 21:38
Geçmiş olsun hemşerim, kızıl çamırsa fena kayıyor:-)Cadde lastikleri iş yapmıyor.

hokahey
19 Ocak 2019, 22:01
cok sagolun arkadaşlar.

@rideforlife cbf150 var bende. üzerinde gelen lastikler 18.000 km oldu..

@memcos48 evet kizilicamurdu. yağ gibi kaydı.

okanbagiscan
19 Ocak 2019, 22:45
Geçmiş olsun.İyi lastik avantaj olsada yağmur yeni yağmaya başladığında yerler sabunlu su dökmüşler gibi olur.Ekstra dikkat etmek lazım.Arka fren yapıp arka kaydığında bakışı ileride tutup bakışı düşürmezsen arka yanına gelse bile düşmezsin.

Senin durumun için söylemiyorum genel bilgi olsun diye.

hokahey
19 Ocak 2019, 23:24
Geçmiş olsun.İyi lastik avantaj olsada yağmur yeni yağmaya başladığında yerler sabunlu su dökmüşler gibi olur.Ekstra dikkat etmek lazım.Arka fren yapıp arka kaydığında bakışı ileride tutup bakışı düşürmezsen arka yanına gelse bile düşmezsin.

Senin durumun için söylemiyorum genel bilgi olsun diye.

haklısın okan bey. fakat ben dereye uçmamak için panikle motoru yatırmış da olabilirim. net hatirlamiyorum ancak önümdeki dereye yuvarlanmamak için panikle ön frene asıldığımı biliyorum. zaten asılır asılmaz motor yan yattı.

MrMud
19 Ocak 2019, 23:28
Hoka, daha bu gün, hava mis gibi olduğu hâlde, yerler kupkuruyken, tam sağa dönüş yapacağım noktada ıslaklık vardı, refleks olarak sağ ayagı açmamla arka tekerin gitmesi bir oldu, sağ ayağı uzatma sayesinde kurtuldum.
Elimizden geldiğince maksimum öngörü, maksimum refleks.

Vardir bi hayır, en kötü kazan bu olsun takma kafana, geçmis olsun tekrar.

levend84
20 Ocak 2019, 00:13
cok sagolun arkadaşlar.

@rideforlife cbf150 var bende. üzerinde gelen lastikler 18.000 km oldu..

@memcos48 evet kizilicamurdu. yağ gibi kaydı.

18.000km değil,48.000km bile dayanir o lastikler.hee üzerindeki sürücü dayanir mi orasi tartişilir..

Anlas çapra cbf takim yaz ön arka 400tl

1.5 aylik sigara paran..

Yinede en iyisini sen bilin..ben vazifemi yaptim...gayri bundan öte köy yok...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

biz malız o yüzden bir çift lastiğe 1200 lira sayıyoruz

Tvs nin uzerinde gelen stok lastikler,hokanin cbf lastiklerini her türlu katlar,hele kuruda asfalttan kazir..ona rağmen yumuşak hamur lastik aldim..yaz icinde pilot street alacagim..lastige verilen paraya acimam aga..

Ulan ayagimiza kislik bot alirken bile magazada tabaninina bakiyoruz..yumusak mi,sert mi..hesabi..

hokahey
20 Ocak 2019, 00:21
@mrmud saol mud kardeş

@leventim haklısın en kısa sürede lastikler değişecek. sağolasın.

ozan1991
20 Ocak 2019, 00:26
ben yağmurlu havada son 2 düşmemden sonra lastikleri değiştirdim birinde awm otoparkında yerler ıslaktı çok yavaş kalkış yapmama rağmen motor altımdan kaydı gitti,diğerindede tramvay rayından yola çapraz şekilde geçiyordum yine kaydı gitti raylardan geçmem riskliydi belki ama daha önce yağmurlu havada artçıyla bile sorunsuz bir şekilde kaç kere geçmiştim bu kazalardan sonra lastiği değiştirmeye karar verdim bende

Angrypower
20 Ocak 2019, 10:02
Walla bir arkadaş var, cbf150 sahibi idi. Buna olm lastiklerin ufak çaplı, ucuz, git kendine bir set pilot street al diyordum. Bana kanka yaz zaten. Bu lastikler hindistan'daki sıcağa göre yapılmış. Boşuna para harcamam cart curt diyordu. Sonra birgün kaza yaptı, karşı taraftan uzlaşma parası aldı. Gidip beleş die lastik değiştirdi. Dediği ilk cümle; ben boşuna o lastiklerle gitmeye çalışıyormuşum.

Motorda veya arabada farketmeksizin yapılacak ilk şey lastikleri değiştirmektir. Her zaman ihtiyacın olmaz. 1Kez bile seni kurtarsa kafidir. Düz yolda hepsi düz basar.

Ha benim gibi ebatlarla oynayıp boku çıkınca, hep düz basıyor. Orası ayrı konu :P

YasinC
20 Ocak 2019, 10:22
Kafaya çöp poşeti yeyip düşmekten iyidir sıkma canını hokahey ama lastikleri de değiş artık. :)

zekeriyaimam
20 Ocak 2019, 10:59
Yokuş aşağı niye arka fren sıkıyon dayı diyeyim de tartışma başlasın
Geçmiş olsun abi

GezeGeze
20 Ocak 2019, 11:12
Koruma demirleri olması iyi olmuş... CR1'de vardı; bir kaç kere düşürdüm, iyiydi koruma demirinin olması, hem motor, hem ayak bacak bakımından...

250 cc'likte, su soğutmalı olduğundan, radyatör falan feşmekan, 150 cc'liklere takılan standart koruma demirleri olmuyor, orta şaseye bağlanamadığından... Yaygın da olmadığından irf motor irfan bey bile özel yapmak lazım dedi, hazır yok...

Ne edip edip bi koruma demiri buna da taktırsam iyi olacak... Şimdilik bir topuz taktırdık... Koruma demirini ihmal etmeyin arkadaşlar ...

Lastiklere gelince; CR1'in üzerindekiler, 4 yılda 12 bin km yaptı... kışın zaten binmezsin, yaza değiştiririz dedi motoru bakıma götürdüğüm servis... Limitlerinde kullandıktan sonra, sorun olmadı aslında ... sonuçta rosso 2 değil... (rosso 2'yi de bildiğimden değil, burada okuyup da iyi olduğunu duyduğumdan...)

Ama seninkiler zaten 18 bini geçmiş.. daha ne bekliyorsunuz?! Değiştirin eğer kışın kullanacaksanız ...

BN251'in üstünde gelen Metzeler lastiklerden, bir iki kullanıyorum arada, bir sıkıntı yok, evelallah...

Yine de, daha bir tedbirli kullanmak lazım... yağmurda, çamurda, hele ki bayır aşağı ...

Geçmiş olsun...