PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 10-12 Civarına Ne Alınır

Sayfa : [1] 2

kygsz
18 Ocak 2019, 02:32
Pulsar harici tür farketmeksizin ne önerirsiniz,genelde Kocaeli civarında kullanılacak günlük 50 km civarı ,ayda bir iki sefer 200 km istanbul'a
gidiş geliş için de kullanılacak. Fazla yakmayan ve sorun çıkarmayacak ne önerirsiniz?(güncel motosiklet ybr otoyolda çok yetersiz)

ozan1991
18 Ocak 2019, 02:45
cbf150 al o zaman

yaşlıveacemi
18 Ocak 2019, 02:51
mondial vulture tarz uyar mı? bilmem. Fiyat yarı, yarı ya.

kygsz
18 Ocak 2019, 02:55
İkinci el olucak bu fiyatlara mecburen ,cbf ve vulture malesef ybrden çok farklı değil son hız olarak yetersiz kalıyor otoyolda ve uzun yolda

levend84
18 Ocak 2019, 02:59
Pulsar istemedigin için.

2.el Tnt25 lere bak.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-benelli-2016-model-benelli-tnt-25-hatasiz-5350-km-de-servis-bakimli-615663524/detay

yaşlıveacemi
18 Ocak 2019, 03:09
Son bir atış daha yapıyorum yamaha r 25 ikinçi el sıkı bir pazarlık temiz bir tane.

tommygun
18 Ocak 2019, 06:48
O fiyatlara temiz Sym Wolf ya da 1000-2000 Tl daha bütçe ayırabilsen 2015 model sıfır Sym Wolf alabilirsin. Dünyanın en iyi motoru değildir ama az yakar, keyifli bir sürüşü vardır, sorunları olan bir makine de değildir. Bir tur camı da takarsan uzun yolda rahat edersin.

foxtrot
18 Ocak 2019, 07:54
rks k-light 202 konforlu bir motosiklete benziyor..

kygsz
18 Ocak 2019, 13:14
Bu fiyatlara R25 malesef imkansız tnt 25 ve sym 250 şu an için mantıklı ,hangisi daha sorunsuz ve mantikliysa ikisini de düşünüyorum bir de cbr 250 seçeneği var ki 10-12 civari olanlar genelde ölü ve masraf çıkartacak gibi duruyor lastik yağ balata hariç masraf çıkartmasın istiyorum

arndiol
18 Ocak 2019, 13:22
Kaç yıl kullanmayı planlıyorsun?

yılda 25bin km eder söylediğin mesafe ona göre hesapla

Çin zaten aklının ucuna getirme kim ne derse desin.

Kuryelerin genelde cbf de olmasının sebebi masraf cıkarmaması ve belirttiğin şekilde uzun km'ler kullanılabilmesi.

yukarda cbf otoyol ve uzunyolda olmaz demişsin, yapmak istediğin max hız nedir? Eğer hızı yüksek model sececeksen, şehir içindeki 50 km lik kullanımında yakıt tüketiminin yavaş kullansan bile artacağını düşün bence.

kygsz
18 Ocak 2019, 13:29
2-3 yıl kullanıp satmayı düşünüyorum yakıtı biraz artsın problem değil sonuçta YBR bile sürekli tapagaz gidince Pulsar kadar yakıyor cbfde kullandım ama özellikle Kocaeli İstanbul arası YBR çok yetersiz kalıyor belki ben yanlış konumlaniyorum trafikte bazen ama en sağdan da gitsen sıkıştırıyorlar 130-140 civarı kesiciye girmeden yapsa yeter diye düşünüyorum sizin öneriniz nedir ?

Youjoee
18 Ocak 2019, 14:17
Biride çıkıp dememiş 12 ye mis gibi cbr 250 alir sehir içi-şehirdışı rahat rahat kullanırsın

arndiol
18 Ocak 2019, 14:50
Sym Wolf alınabilir

Cbr250 alınabilir ama ortalama 3-4 senelik ve 40bin km civarı olanların fiyatları o düzeyde.

tecrübeli arkadaşlara kulak ver bence, ben yeniyim sadece bana denilenleri biliyorum.

tommygun abi Sym diyorsa doğrudur :queen:

logaritma
18 Ocak 2019, 15:36
o fiyatlara nedense aklıma nokta vuruşu hero carisma geliyor .. full grenajlısını alıcaksın sıfırını herhalde 8-9 bin tl ye bulursun..

honda motoru var 40-50 bin km sorunsuz yapanlar var kendini o konuda ispat etmiş bir motor.. spor touring tarzı olduğu için rahat uzun yola gelirki o motorla kıbrıs istanbul yapanlar var..

RideForLife.
18 Ocak 2019, 16:01
Pegaso 650 2002 modeller- Kawa Kle500 Er5 vs. Sahibindende 12000 sınırı ve 250-650 cc filtresi koyarak daha birsürü seçenek bulabilirsiniz.

logaritma
18 Ocak 2019, 16:03
sıfır mı ikinci el mi ben sıfır olarak dedim.. ikinci elde bir sürü makina bulursun . her tür tarzda .. heleki yaşıda bir 10 yaşlara çıkartırsan her tür hacimde motor bulursun..

A.Sahin
18 Ocak 2019, 16:15
Yakıt ve işletme maliyetlerini bilmiyorum model olarak söyleyecek olursak
Benelli tnt 25
Tvs RTR 180
mondial RX3i evo
honda cb125f
hyosung gd 250

arndiol
18 Ocak 2019, 16:15
o fiyatlara nedense aklıma nokta vuruşu hero carisma geliyor .. full grenajlısını alıcaksın sıfırını herhalde 8-9 bin tl ye bulursun..

honda motoru var 40-50 bin km sorunsuz yapanlar var kendini o konuda ispat etmiş bir motor.. spor touring tarzı olduğu için rahat uzun yola gelirki o motorla kıbrıs istanbul yapanlar var..

hero carisma kısmına bende gecmek istiyorum bi ara hocam ama 250 cc bir motor şu an ötv indirimi ile 7küsür e sıfır satanlar var.

bu kadar ucuz olması yuzunden kıllandım

logaritma
18 Ocak 2019, 17:29
hero carisma kısmına bende gecmek istiyorum bi ara hocam ama 250 cc bir motor şu an ötv indirimi ile 7küsür e sıfır satanlar var.

bu kadar ucuz olması yuzunden kıllandım

onda crf230 motoru var50-60 bin leri yapanlar var. elde kalanlar 2016 falan sanırım yenisi euro4 den dolayı getirilmiyor.. yani sıfır alsanda 2016 falan alıcaksın ucuz olması ondan bence..

kygsz
18 Ocak 2019, 17:56
sıfır mı ikinci el mi ben sıfır olarak dedim.. ikinci elde bir sürü makina bulursun . her tür tarzda .. heleki yaşıda bir 10 yaşlara çıkartırsan her tür hacimde motor bulursun..
10+ yaşlara çıkarsa işletme maliyeti ve masrafları da articak büyük ihtimal 2. el alacağım zaten ama hero carisma tip olarak hoşuma gitmedi normalde dış görünüşe takilmam ama bu gerçekten çok çirkin olmuş seçeneklerin arasına rtr 180 de eklendi cbr da var
çok fazla kilometreliden genelde uzak durmaya çalışıyorum ama bütçe bu şekilde fazla olmadığı için mecbur hint-cinli- ler kalıyor genelde

levend84
18 Ocak 2019, 18:07
10+ yaşlara çıkarsa işletme maliyeti ve masrafları da articak büyük ihtimal 2. el alacağım zaten ama hero carisma tip olarak hoşuma gitmedi normalde dış görünüşe takilmam ama bu gerçekten çok çirkin olmuş seçeneklerin arasına rtr 180 de eklendi cbr da var
çok fazla kilometreliden genelde uzak durmaya çalışıyorum ama bütçe bu şekilde fazla olmadığı için mecbur hint-cinli- ler kalıyor genelde

Madem Rtr 180 seceneklerin arasinda,memnun eder her yönden,karizmayıda her kulvarda(yakit,mekanik,sorunsuzluk,mühendislik) asfaltta kazır.

ulkerhan
18 Ocak 2019, 18:08
Yakıt ve işletme maliyetlerini bilmiyorum model olarak söyleyecek olursak
Benelli tnt 25
Tvs RTR 180
mondial RX3i evo
honda cb125f
hyosung gd 250

benelli tipi güzel, parça sorunu var,

apache 180 özellikleri güzel ön arka disk fren. hp gücü fena değil. fakat hava soğutmalı tek silindir. 10k para verilmez. ikinci el 7k ya alınırsa tadından yenmez.

mondial rx3 yeni olan kronik sorunları çözülmüş olanı iyi duruyor görüntüsü performansı iyi.

cb125f en rezili bu. fren balatası 350 tl serviste piyasada ne orijinal ne de yan sanayi parça yok. motor hem güçsüz hem çirkin. bisikletten bozma.

hyosung konusunda bilgim yok. daha tecrübeli arkadaşlar bilgi verecektir.

levend84
18 Ocak 2019, 18:10
benelli tipi güzel, parça sorunu var,

apache 180 özellikleri güzel ön arka disk fren. hp gücü fena değil. fakat hava soğutmalı tek silindir. 10k para verilmez. ikinci el 7k ya alınırsa tadından yenmez.

mondial rx3 yeni olan kronik sorunları çözülmüş olanı iyi duruyor görüntüsü performansı iyi.

cb125f en rezili bu. fren balatası 350 tl serviste piyasada ne orijinal ne de yan sanayi parça yok. motor hem güçsüz hem çirkin. bisikletten bozma.

hyosung konusunda bilgim yok. daha tecrübeli arkadaşlar bilgi verecektir.

Nakitte 8.500tl ye 0km rtr180 satan bayiler var.

ulkerhan
18 Ocak 2019, 18:12
Nakitte 8.500tl ye 0km rtr180 satan bayiler var.

o paraya sıfır alınır ozaman mis gibi olur hemde.

levend84
18 Ocak 2019, 18:22
o paraya sıfır alınır ozaman mis gibi olur hemde.

Hindistan showroom liste fiyatlari

Rtr 180 95.000Rupi(delhi)
Karizma 89.000Rupi(delhi)

Aradaki 6.000rupi fark,buradan köye yol olur sanırım

Mevzu bundan ibaret

logaritma
19 Ocak 2019, 01:58
ne alırsan al ama para eşiğin düşük ise misal 8 bin 10 bin tl civarlarındaysa o noktadan sonra işin lüksüne kaçma konforun yok.. yani şekli güzel olsun şusu olsun şöyle olsun böyle olsun dersen .. üç kuruşa beş köfte olmuyor.. olursa o köftenin eti ya kedi etidir ya martı eti ..

kısaca görüntü şekil şukul havalı dursun şu şu özellikleri olsun deyip gidip abidik gubidik bir markanın modelini alırsın motordanda sürmekdende nefret edersin hergün ustalardan çıkamassın .. yada ben bu paraya en iyi hangi Mühendisliği alabilirim dersin .. konsantireni tamamen motorun mühendisliğine argesine verirsin dayanıklılığına sorunsuzluğuna ve kullanıcı memnunietine verirsin ona göre bir alet alırsın mutlu mesut sürersin..

Para azaldıkça bakman gereken kalite sorunsuzluk iyi bir mühendislik para arttıkça ancak mevla yükseldikçe kaliteli olsun sorunsuz olsun ama yanında şeklide olsun şuşu donanımıda olsun diyebilirsin.. 8-10 bin değilde 15-18 bin liran vardır o zaman şeklide güzel olsun abs side olsun da diyebilirsin misal.. para arttıkça lüksün tercihlerinde artar..

ben carismayı niye önerdim bizzat 40-50 bin km yapmış carisma sahipleriyle tanışdım daha adamlar incik boncuk şeyler dışında büyük bir arızadan servise girmemişler.. motoru zaten honda motoru .. bu ikisi yani hem kullanıcıların pozitif söylemleri hemde honda motorlu olması benimiçin yeterli bir referans.. tvs de öyle misal çok olumlu geri dönüşler var sorunsuz makina..

rx3 çok beğendiğim bir makina olsada 10 bin liralık bir rx3 şahsen kimseye al diyemem .. sıfırını alıcaksan abs li al derim fiyat performans olarak o fiyatta öyle bir makina yok çünkü akranları gs310 vstorm250 versy300 v.b rx3 ün iki hatta üç misli rakamlarda..

hyo bizim ufak bir kardeşimiz almış geçenlerde gezdimde gd250 güzel makine az şekilli oturaklı ama yedek parça durumu servis durumu ikinci el durumu , kronik ilerde bir arızası olurmu o durumları muallak yani benim saatli bomba dediğim sınıfında ibr motor yüksek km ler yapmış insanlar çok yok haliyle gelecekde seni ne bekler bilemessin..

PETRICHOR
19 Ocak 2019, 03:30
ninja 250r alınabilir.

roadpeople
19 Ocak 2019, 09:12
benelli önereblirim o fiyata çift silindirli olan versiyonunu bulabilirsiniz

nzm75
19 Ocak 2019, 11:56
Bu paralara alabilecegin en temiz ve kaliteli sorunsuz binebilecegin motor Wolf 250 dir.

Zeybeks
19 Ocak 2019, 13:47
Gercekten rtr180 fiyatina gore cok iyi gorunuyor. 2016 dan sonra uretilmemesi parca sorunu yaratir mi acaba? Bir de hiz sevmeyen (ortalama 90-100 km giden) birisi icin artcili kullanima uygun mudur acaba?

lifegoeson13
19 Ocak 2019, 13:58
Selam arkadaşlar.Ben şahsen geçen ay Hyosung GV250 aldım. Çok da memnunum hem otoyolda hem şehir içinde güzel. 2016 modelleri 14000 seviyesinde. Çıkabilirsen o tutarlara bir bak derim.

Memcoş48
19 Ocak 2019, 14:03
12 bine Tertemiz 2015 model full aksesuarlı(tur camlı, orta sehpalı ve koruma demirli) bir Sym Wolf alınır ya da sıkı bir takip ve pazarlık ile 11 bine tertemiz bir Sym Wolf alınır. Aksesuarlara bin lira verilir Çiçek gibi binilir ve iyi ki almışım denilir.(Biz wolf çetesi filan degiliz birbirimizi tanımıyoruz:))

Zeybeks
19 Ocak 2019, 14:23
Selam arkadaşlar.Ben şahsen geçen ay Hyosung GV250 aldım. Çok da memnunum hem otoyolda hem şehir içinde güzel. 2016 modelleri 14000 seviyesinde. Çıkabilirsen o tutarlara bir bak derim.
Hocam onun yedek parcasi asiri pahali. Daha da pahalanacak diyorlar

levend84
19 Ocak 2019, 14:56
Gercekten rtr180 fiyatina gore cok iyi gorunuyor. 2016 dan sonra uretilmemesi parca sorunu yaratir mi acaba? Bir de hiz sevmeyen (ortalama 90-100 km giden) birisi icin artcili kullanima uygun mudur acaba?

Karaduzen makina ariyorsan,

Enjeksiyon,su sogutma,sensor vs.olmayan motor

Rtr180 en ideali.

Az yakar,parca sorunu yok,orjinal ve yan sanayii parcalar uyuyor.

Crf250 arka disk balatasi birebir uyuyor mesela.

Cbf150 Debriyaj balatasi tam uyuyor.
Sarf malzemeler hesapli ve ulasilmasi basit.

Hee sym wolf250 de kral makinadir,izmirden,lapsekiye kadar kullandim,gidişi ve duruşu tatmin eder.

Zeybeks
19 Ocak 2019, 14:59
Karaduzen makina ariyorsan,

Enjeksiyon,su sogutma,sensor vs.olmayan motor

Rtr180 en ideali.

Az yakar,parca sorunu yok,orjinal ve yan sanayii parcalar uyuyor.

Crf250 arka disk balatasi birebir uyuyor mesela.

Cbf150 Debriyaj balatasi tam uyuyor.
Sarf malzemeler hesapli ve ulasilmasi basit.

Hee sym wolf250 de kral makinadir,izmirden,lapsekiye kadar kullandim,gidişi ve duruşu tatmin eder.

SYM'den kat be kat ucuz malum sitede RTR180. Artçılı kullanıma uygun mu levent üstat, kullandınız mı acaba? Ben sorunsuz uzun yıllar sürmeyi planlıyorum...

levend84
19 Ocak 2019, 15:10
SYM'den kat be kat ucuz malum sitede RTR180. Artçılı kullanıma uygun mu levent üstat, kullandınız mı acaba? Ben sorunsuz uzun yıllar sürmeyi planlıyorum...

Dostum,temmuzda aldim şu an 13.bin km de.

Makina zımba,0 sorun,0 hata.

Ben 90kiloyum,85 kg artçi ile 60km seyahat ettim,ne rampada bayildi nede sollamada gitmem dedi,hee uzun ve dik yokuşta 4.vitese kadar düştügum oldu..ee olsun o kadar.

Forumda eskilerden uyeler vardi,eşiyle beraber 150lik apache ile 400km yol yapan

2.sayfadan itibaren yorumlarima bakabilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/167078-tvs-apache-180-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-2.html

Zeybeks
19 Ocak 2019, 15:52
Dostum,temmuzda aldim şu an 13.bin km de.

Makina zımba,0 sorun,0 hata.

Ben 90kiloyum,85 kg artçi ile 60km seyahat ettim,ne rampada bayildi nede sollamada gitmem dedi,hee uzun ve dik yokuşta 4.vitese kadar düştügum oldu..ee olsun o kadar.

Forumda eskilerden uyeler vardi,eşiyle beraber 150lik apache ile 400km yol yapan

2.sayfadan itibaren yorumlarima bakabilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/167078-tvs-apache-180-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-2.html

Çok teşekkür ederim. Aklım hala GV250'de ama o parça fiyatlarına almaya gözüm yemiyor :)))

Enes82
19 Ocak 2019, 20:02
rks k-light 202 konforlu bir motosiklete benziyor..

bu motor her türlü alınır, kullanıyorum ve tavsiye ediyorum.

logaritma
20 Ocak 2019, 10:22
tvs on numara makine alanlardan pişman olan duymadım.. gv nin parça fiyatı nesi pahalı bilmiyorum kronikleri çözüldümü gv nin güzel motor uzunyolda çok keyifli makine bende bursadan istanbula gv getirmişdim gazı açdınmı yok demiyor gidiyor alet 140 lara kadar sorunsuz tırmanıyor ondan sonra yol varsa şayet 145-150 ye kadar biraz istemsizde olsa çıkıyor.. 250 lik cruiser alet daha ne olsun .. zaten cruiser hız makinesi değil.

GezeGeze
20 Ocak 2019, 11:20
Benelli BN251 ABS, tavsiye ederim. Bu forumdaki ilgili bilgi paylaşı sitesi linki : http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/186161-benelli-bn-251-yeni.html (http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/186161-benelli-bn-251-yeni.html)

2. elde o fiyatlara yakın bulabilirsiniz belki... şahsen 1-2 bin fazla ABS için verilebilir diye düşünüyorum.

BN251 ABS'yi 2. elde hesaplı denk getiremeseydim, SYM WOLF SB 250 Ni alıyordum ...

Zeybeks
20 Ocak 2019, 11:38
tvs on numara makine alanlardan pişman olan duymadım.. gv nin parça fiyatı nesi pahalı bilmiyorum kronikleri çözüldümü gv nin güzel motor uzunyolda çok keyifli makine bende bursadan istanbula gv getirmişdim gazı açdınmı yok demiyor gidiyor alet 140 lara kadar sorunsuz tırmanıyor ondan sonra yol varsa şayet 145-150 ye kadar biraz istemsizde olsa çıkıyor.. 250 lik cruiser alet daha ne olsun .. zaten cruiser hız makinesi değil.

Logaritma hocam. Dislisiymis, setiymis rtr 180 in 5 katı fiyatı. Mt25 den de pahalı parçaları, ya da yanlış sitelerden bakıyorum fiyatlara. 7000 km kadar kullandım gv250. Aşırı güzel makine ama inanın parça sıkıntısı başladı bence

logaritma
20 Ocak 2019, 12:03
rtr ile kıyaslama yedek parça fiyatlarını bence biri çin malı biri kore malı.. millet aradaki farkı anlamasada koreliler kaliteli parça kullanılıyorlar .. dişli zicir seti her motorda pahalı artık.. Marka gözetmeksizin kaliteli bir did o ring x ring zincir alsan artık 500-600 tl lerden kapıyı açıyorlar ... sadece zincirin kendi.. artık bu piyasalarda ona bir şey diyemem geçen mt25 in zincir dişli setine bir arkadaş 1200tl dedi oha dedim.. rtr ninki belki 300-400 tl dir .. Ama rtr 5 binde -6 binde tekrar dişli zincir isteyebilir diğeri kullanıma bağlı 15-20 hatta 30 bin km götürür..

Zeybeks
20 Ocak 2019, 12:40
rtr ile kıyaslama yedek parça fiyatlarını bence biri çin malı biri kore malı.. millet aradaki farkı anlamasada koreliler kaliteli parça kullanılıyorlar .. dişli zicir seti her motorda pahalı artık.. Marka gözetmeksizin kaliteli bir did o ring x ring zincir alsan artık 500-600 tl lerden kapıyı açıyorlar ... sadece zincirin kendi.. artık bu piyasalarda ona bir şey diyemem geçen mt25 in zincir dişli setine bir arkadaş 1200tl dedi oha dedim.. rtr ninki belki 300-400 tl dir .. Ama rtr 5 binde -6 binde tekrar dişli zincir isteyebilir diğeri kullanıma bağlı 15-20 hatta 30 bin km götürür..

Hocam şimdi aklımı çeliyorsun ama :) ben 7500 km Hyosung kullandım ve çok memnun kalmıştım ama yeni üretiminin olmaması ve forumda artık parça sıkıntısı olacağının belirtilmesi nedeniyle uzak duruyorum. Yoksa gözü kapalı alacağım bir makinedir Gv250

logaritma
20 Ocak 2019, 13:21
gv de şöyle diyim internet kullana biliyorsan parça sıkıntın olmaz.. tedariki yurtiçi yaparım diyorsan olabilir ona bir şey diyemem gerçi gene olmaması gerekir markanın türkiye distiribütörü var yeni model getirtmese bile yedek parça tedariğini yasal olarak sağlamak zorunda diye biliyorum..

ama onada gerek yok hysoung belkide internette en çok parça satışıyapan firmalardan biri direk fabrikadan satışları var siteler üstünden.. yani ben internet kullanırım yurtduşı alışverişi zaten yapıyorum yabancı değilim diyorsan bir sorun çıkıcağını sanmıyorum kaldıki cruiser motor ss değilki yani bir gtr falan değilki grenaj kırasın yada çok ciddi bir parça ihtiyacın olsun..

parça deyince çünkü benim aklıam hep grenaj gelir diğer parçalar universaldır çünkü illaki başka bir motorla uyumludur bulursun..

bu arada al diye demiyorum yanlış anlama beyin fırtınası yapıyoruz burda..

Zeybeks
20 Ocak 2019, 13:38
gv de şöyle diyim internet kullana biliyorsan parça sıkıntın olmaz.. tedariki yurtiçi yaparım diyorsan olabilir ona bir şey diyemem gerçi gene olmaması gerekir markanın türkiye distiribütörü var yeni model getirtmese bile yedek parça tedariğini yasal olarak sağlamak zorunda diye biliyorum..

ama onada gerek yok hysoung belkide internette en çok parça satışıyapan firmalardan biri direk fabrikadan satışları var siteler üstünden.. yani ben internet kullanırım yurtduşı alışverişi zaten yapıyorum yabancı değilim diyorsan bir sorun çıkıcağını sanmıyorum kaldıki cruiser motor ss değilki yani bir gtr falan değilki grenaj kırasın yada çok ciddi bir parça ihtiyacın olsun..

parça deyince çünkü benim aklıam hep grenaj gelir diğer parçalar universaldır çünkü illaki başka bir motorla uyumludur bulursun..

Diğer üstatların da yorum yapmasını bekleyeyim o zaman. Zira param hazır. Parça sıkıntısının olmayacağını bilsem, yarın alırım. Konuyu ben açmadım ama bu konu ve benzerlerinin açıldığı gibi kararsızlık hakim. Ben tarzımı belirledim. Cruiser... Ve CC dikkate alındığında çin almayacaksam iki ihtimalim var; daystar ya da gv... Ama ikisi de tavsiye edilmeyecekse ya commuter ya da sport touring bakarım. Seçim yapamamak çok zor inanın

kygsz
20 Ocak 2019, 19:39
Tnt 25,cbr250,sym wolf,rtr 180 arasında fiyat olarak en uygun ama en düşük performanslı rtr 180 ,bana en yakın gelen sym var biraz daha araştırıyorum bunları gv 250 de güzel motor ama bu seçenekler varken tip olarak pek uygun değil çok uyguna bulunursa belki olabilir

Zeybeks
20 Ocak 2019, 20:55
Tnt 25,cbr250,sym wolf,rtr 180 arasında fiyat olarak en uygun ama en düşük performanslı rtr 180 ,bana en yakın gelen sym var biraz daha araştırıyorum bunları gv 250 de güzel motor ama bu seçenekler varken tip olarak pek uygun değil çok uyguna bulunursa belki olabilir

Güzellik görecelidir diye bu sebepten diyorlar sanırım :) Saydığınız makineler arasında bana göre görsel olarak en iyisi GV250 :)

Tvs01
20 Ocak 2019, 21:28
Tnt 25 olmaz diyorsan daha düşük cc Apache 180

kygsz
20 Ocak 2019, 22:53
Tnt 25 olmaz diyorsan daha düşük cc Apache 180

Tnt 25 de olabilir tabi tnt25 sym arasındayım daha çok ama ikisi de çok fazla bilinen motosikletler değil sym kullanıcıları geneli memnun ama tek tük debriyajla ilgili sorun yaşayanlar olmuş tnt yi henüz çok arastiramadim apachede çok güzel motor ama digerlerine oranla aşırı titreşimi ve biraz daha güçsüz oluşu beni benelli ve symye yakın kılıyor benelinin son hızı 148 symninde de 150 civarı her ikisinde doğru mu gösteriyor bilmiyorum gerçek gpse göre ,top speed çok önemli değil zaten 130-140 redlina girmeden rahatça yapsa ve torku iyi olsa benim için yeterli genel olarak ama yol boş olunca da son hiz ne kadar yüksek o kadar iyi .Genel olarak bu ikisi arasında kaldim diyebilirim cbrlar yüksek km, ha apachede de çok güzel motor ama ybrden sonra çok bir değişiklik olmayacak gibi geliyor ucuza denk gelirse yine düşünürüm tabi ki

Zeybeks
20 Ocak 2019, 23:06

Üstat diyelim ki inşallah kaza kaza yapmadık. Makinenin motoru ile ilgili sıkıntı çıktı. Bu sıkıntıyı Universal parçalarla çözebilir miyiz yani? Ya da hava filtresi falan her makinenin ayrı mıdır? Çok baş agrittim ama idare edin lütfen. Karar vermem lazım zira. Ne bileyim eksantrik mili ya da krank mili tutmaz sanıyordum