PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç kullanırken cep telefonu kullanımı...

Deadly Sto(R)m
16 Ocak 2019, 10:32
Bu sabah okula gelirken viraja yaklaştığım için şeridin soluna doğru yanaştım. Bir de baktım ki şerit çizgisini ortalamış bir araç bana doğru geliyor. Biraz uzaklaşıp araca baktığımda cep telefonu ile görüşen bir sürücü gördüm. Belli ki o beni görmemişti ve kafa kafaya kazaya sebebiyet verebilirdi. Ama eminim ki o telefon görüşmesi daha önemlidir... Sadece sizlerle paylaşmak istedim...

https://i.hizliresim.com/GmPJ93.jpg (https://hizliresim.com/GmPJ93)

arndiol
16 Ocak 2019, 10:45
aracın sağ tarafı su birikintisi mi?

yaptıgını haklı cıkarmaz ancak arkadaki araçlarda aynı hizadan gidiyor gibi

harun27
16 Ocak 2019, 10:52
Arac kullanırken cep telefonu kullanmak beyni devreden cıkaran bir eylemdir ne yazık ki...

Deadly Sto(R)m
16 Ocak 2019, 10:54

Tamamen kuru asfalt ve gunesli hava vardi Bahcekoy'de. Sanirim arkadakinin yaptigi virajda savrulmamak icin icten almak. Ama ondeki bildiginiz telefon gorusmesindeydi.

sey_47
16 Ocak 2019, 11:14

Su birikintisi değil.
arkada ki araçta aynı hizadan gidiyor gibi.
Niye gidiyorlar. Ülke olarak araç/vasıta kullanma özürlü olduğumuz için.
Bir de motorluları piklemediğimiz için.

DAYYAR
16 Ocak 2019, 11:32
Bu konu,toplum tarafından ciddiyeti ve önemi tam olarak algılanmamış bir durum. Alkollü araç kullanımından bile daha kötü sonuçları oluyor. Ama ciddiyeti fark edilmediği için çok basit bir cezası var. Sadece konuşma değil, artık insanlar araç kullanırken mesajlaşmaktan da çekinmiyor. Motosiklet kullanıcıları bunu çok iyi fark edebiliyor, şerit ihlali yapan bir sürücü %90 elinde telefonla uğraşan bir şahıs oluyor, ve bir şey söylediğinizde ters tepki veriyor, çünkü o yaptığını kural dışı olarak görmüyor, normal sıradan ve çoğunluğun yaptığı basit bir durum olarak algılıyorlar. İlk başta bu durumun cezalarının hatırı sayılır derecede artırılması, tekrarlanması durumunda rehabilitasyon yada geçici süre ehliyete el konmasına kadar gitmesi lazım. Bir diğer seçenek ise; Çin de uzun farlarını sürekli yakan, yada yüksek amper li far ampulü takan kullanıcılara o aracın farlarını yakıp önüne sandalye bir süre oturtup bakma cezası veriyorlardı. Etkili olabilir...

SavageGarden
16 Ocak 2019, 16:36
valla ben açıkçası konuşmayı kabulleniyor gibiyim. korna çalıyorum duyuyor en azından.

asıl korkulması gereken, mesaj çekenleer, whatsapp yazanlar, instagram mesajı/hikayesi yazanlar...yani telefonda bişeyler yazanlar.

bu sınıftakiler yolu da görmüyor.

konuşan en azından yola bakıyor. ama ya telefona bakanlar?...işte asıl tehlike onlar.

Deadly Sto(R)m
16 Ocak 2019, 17:33
valla ben açıkçası konuşmayı kabulleniyor gibiyim. korna çalıyorum duyuyor en azından.

asıl korkulması gereken, mesaj çekenleer, whatsapp yazanlar, instagram mesajı/hikayesi yazanlar...yani telefonda bişeyler yazanlar.

bu sınıftakiler yolu da görmüyor.

konuşan en azından yola bakıyor. ama ya telefona bakanlar?...işte asıl tehlike onlar.

Hepsi tamam, diyelim ki kabullendik. Ya instagram'da geznmek, post atmak nedir ya?! Bu kadar mı aciz olduk? Sosyal medya nasıl bir bağımlılıktır arkadaş?!