PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha YZF-R25 Lastik seçimi sorunsalı.

BalkanRider
15 Ocak 2019, 22:31
Motosikletime yakında lastik alacağım fakat çok arada kaldım yardımınızı bekliyorum alabileceğim modelleri aşağıya sıralayacağım yorumlarınızı bekliyorum.

Mitas MC50

Michelin pilot street

Pirelli Angel City

Pirelli diablo rosso 2

Bunlar dısında orjinal ebat tavsiyeniz varsa alabilirm mitas sport force plus da alabilirim fakat arkayı 150 yapmak zorunda kalırım bir problem olur mu yorumlarınızı bekliyorum.

Angrypower
15 Ocak 2019, 22:43
Anlas Tournee radyal yada pirelli rosso 2 al derim. Radyal lastik virajda daha iyi. Kaldı ki düz yolda hepsi düz basıyor. Benim tercihim bu yönde olurdu.

Birkan07
15 Ocak 2019, 23:09
Bende bi Rosso severim bi Rossi :P

BalkanRider
15 Ocak 2019, 23:39
Anlas Tournee radyal yada pirelli rosso 2 al derim. Radyal lastik virajda daha iyi. Kaldı ki düz yolda hepsi düz basıyor. Benim tercihim bu yönde olurdu.

Peki Mitas SportForce Plus o da raydal fakat 150 ebatında onu merak ediyorum.

muhammetcon
15 Ocak 2019, 23:48
Selamlar,R25'de iki set rosso 2 bitirmiş biri olarak tek geçerim..Rosso 2,naçizane tavsiyem ebatlarla da oynama orjinal tak,hava basınçlarını da ustaya bırakma kitapçıktaki gibi bastır..

Erenk34
16 Ocak 2019, 00:23
Arkayı 150 yapıp rosso 3 takan tanıdıklaım var sorunsuz kullanıyorlar 150 yapmanın sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum. Rosso 2 düşünüyorsan da brezilya yerine alman üretimi olanını tavsiye ederim çok bariz profil farkı var brezilya üretimi touring lastiği profilinde.

Angrypower
16 Ocak 2019, 00:25
Peki Mitas SportForce Plus o da raydal fakat 150 ebatında onu merak ediyorum.

Benim şimdiki motorum MT-25. Elimde 120/160 ebatlarında pilot road4'ler vardı. Onları taktım. Çok bir fark olmuyor ama viraj yatış açıların falan değişiyor. Ben orjinal ebatlardan şaşmama taraftarıyım. MT'yi aldığımdan beridir düzgün bir yolda deneyecek fırsatım olmadı. Karayolunda sıkıntı çıkartmıyor road4'ler bana. Lakin virajlarda sert yapacağım diyorsan, o iş biraz sıkıntılı olabilir...

BalkanRider
16 Ocak 2019, 00:31
Benim şimdiki motorum MT-25. Elimde 120/160 ebatlarında pilot road4'ler vardı. Onları taktım. Çok bir fark olmuyor ama viraj yatış açıların falan değişiyor. Ben orjinal ebatlardan şaşmama taraftarıyım. MT'yi aldığımdan beridir düzgün bir yolda deneyecek fırsatım olmadı. Karayolunda sıkıntı çıkartmıyor road4'ler bana. Lakin virajlarda sert yapacağım diyorsan, o iş biraz sıkıntılı olabilir...

Yok sınırlarımı zorlamıyorum fazla.İlkbahar,Yaz ve sonbahar kullanıyorum genellikle hafta içi şehir içi hafta sonu viraja gidiyorum sert viraj yaptığım da söylenemez.

ozan1991
16 Ocak 2019, 00:36
ben stock lastiklerin dışında ilk defa lastik değiştirdim geçen aylarda rosso2 aldım lastik rodajında bile farkı hissettim,değiştirmeye gittiğimde usta keşke bunu almasaydın kışın bu lastik tutmaz kolay ısınmaz desede şuan için memnunum yazın virajlarda korkmadan yatırırım gibime geliyor

okaplan
16 Ocak 2019, 00:48
ben stock lastiklerin dışında ilk defa lastik değiştirdim geçen aylarda rosso2 aldım lastik rodajında bile farkı hissettim,değiştirmeye gittiğimde usta keşke bunu almasaydın kışın bu lastik tutmaz kolay ısınmaz desede şuan için memnunum yazın virajlarda korkmadan yatırırım gibime geliyor

Agzi olan konusur hocam sen kulak asma tas gibi lastik rosso 2. Tavsiye ederm r25 de uygun bu lastige. Benimkiler bitsin belki bende alirim :)

BalkanRider
16 Ocak 2019, 01:00
Rosso 2 evet güzel bir lastik fakat hızlı bitiyor diyolar.

ZXCornering
16 Ocak 2019, 01:10
Motosikletinizi genelde nerelerde kullanıyorsunuz,şehir içindemi yoksa uzun yoldamı,lastikten beklentin ne onu açıklarsan daha olumlu cevap verebiliriz.

BalkanRider
16 Ocak 2019, 03:19
Motosikletinizi genelde nerelerde kullanıyorsunuz,şehir içindemi yoksa uzun yoldamı,lastikten beklentin ne onu açıklarsan daha olumlu cevap verebiliriz.

Şöyle ilkbahar,yaz ve sonbahar mevsiminde kullanıyorum hafta içi genellikle şehir içi hafta sonu da ara sıra viraja gidiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:17 ----------

Doğru kisin tutmaz bence de profili de uygun değil

2wsx
16 Ocak 2019, 05:25
mc 50 var bende memnunum.

YasinC
16 Ocak 2019, 07:00
Mitas'ı tavsiye ederim.

Youjoee
16 Ocak 2019, 07:09
Sorunsal kelimesi nerden türedi

furkansevke
16 Ocak 2019, 08:29
batlax s20 evo kullananda çko var bak

yalcinroden
16 Ocak 2019, 11:08
Anlas'ın lastiklerine bakabilirsin, diz değdirenler var o lastikle, kullananlar yol tutuşunun yukarıda yazdığınız markalardan pek bi' farkı olmadığını söylüyor.

BalkanRider
16 Ocak 2019, 12:07
Sorunsal kelimesi nerden türedi

http://www.tdk.gov.tr/index.php?kelime=sorunsal&option=com_gts&arama=gts&guid=TDK.GTS.594ffddbdd83d2.79361123

BatuhanK
16 Ocak 2019, 14:08
Sorunsal kelimesini çok tartıştık, kullanımı yanlış :/
Mc50 pilot streetten iyi, rossodan bi tık kötüdür tutuş olarak. Yeterli tutuşu sağlıyor mu? Kesinlikle.
Hem fiyat, hem performans hem de ömürü düşününce aralarındakie n mantıklısı mc50 oluyor

valeros46
16 Ocak 2019, 16:14
Haftada bir bu başlıkta konu açılıyor. Neden konu açmadan önce forumda arama seçeneğini kullanmıyorsunuz acaba?
Pilot street ve Angel City sport touring/commuter tarz motosikletler için dizayn ediliyor. Bu işin basit bir denklemi var. Lastiğin içindeki silika oranı lastiğe esnekliği yumuşaklığı kazandırıyor. Silika oranı yüksek lastikler, silika oranı düşük olan lastiklere göre aynı şartlarda daha fazla yol tutuşu sağlarlar. Yol tutuşunun artması da yol ile lastik arasındaki sürtünme kuvvetinin fazla olmasıyla sağlanır. Bu da diğer lastiklere göre daha kısa ömür demek. Terazinin bir tarafında: yol tutuşu diğer lastiklere göre yüksek, ömrü kısa olan lastik; diğer tarafında ise yol tutuşu diğer lastiklere göre daha az, ömrü daha uzun lastik. Doğru lastik senin bu skalada kullanım şartlarına göre en uygun olanıdır. Benim tercihim Rosso 2. Lastikleri çok zorlayan bir sürüş stilim yok. Rosso 2 yaklaşık 14.000 km dayanıyor bana. Pilot street alsam 16.000-17.000 km dayanacağını tahmin ediyorum. 3.000 km daha uzun ömür için 14.000 km boyunca daha az güvenli bir sürüş istemem. Bu nedenle 3. set Rosso 2 mi kullanıyorum.

burak burk
16 Ocak 2019, 16:47
İstanbulda rosso iyi gider.cabuk isinir yagmur da cok etkili degil yanliz.rosso malum digerlerine gore yumusak dolayisiyla cabuk biter ama istanbul icin ben onu tercih ederdim.zaten bi set 15.000km giderse zaten gorevini yapmis oluyor.ben antalyadayim asfalt sicakligi yuzunden rosso yu direk eledim.hem cok yumusak hemde cok sicak olunca bu sefer de kaşar gibi hem erir hemde ciddi sikinti yaratabilir.pilotstreet baya bi rahat ettirdi bana tabi antalya havasinda ve asfalt sicakliginda.mitas mc50 de ayni tipte bir lastik o yuzden direk rosso diyorum ben.alman bulursan ne mutlu sana
Bu arada hangi siteydi bilmiyorum 950 880 tl gibi fiyatlar vardi hem rosso hem pilot icin

YZFR25
16 Ocak 2019, 17:00
Pilot street kullanıyorum 2000 km oldu memnunum. Rosso 2 kullanmadım.

BalkanRider
16 Ocak 2019, 17:12
Motolastikten aldığım cevap

150 tabana çıkarsanız eğer
1.si arkası 1 cm'e yakın alçalacak 150/60 çünkü. Bu da ön fren ve viraja girişe negatif etki yapar
2.si jantı genişletmediğiniz için yere basan yüzeyi artmayacak, aksine azalacaktır.

AliR25
16 Ocak 2019, 17:20
bende bikaç aydır araştırıyorum, antalyada takma balans dahil 1100 liraya rosso 2 buldum onu almayı düşünüyorum, mc50 güzel lastik ama softu güzel o da rosso 2 ye yakın bi fiyat diye vazgeçmiştim araştırmaktan.

BalkanRider
17 Ocak 2019, 12:04
Pilot street kullanıyorum 2000 km oldu memnunum. Rosso 2 kullanmadım.

Memnun değiller genellikle

Sıralama şöyle diyolar

Pilot street- Mitas mc50-Rosso2