PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Depo tokatlama

hguzeldal
15 Ocak 2019, 21:44
Depo tokatlama neden olur ne zaman olur? Normal bir durummudur?

oldcockroach
15 Ocak 2019, 21:46
tıkla (https://www.youtube.com/watch?v=WfvPqrOXJ-U) burada anlatıyor rahmetli

mavzer-i
15 Ocak 2019, 22:21
Depo tokatlama neden olur ne zaman olur? Normal bir durummudur?

neden olur: ön tekerdeki ağırlık azaldığında olur.
ne zaman olur: yüksek hızda giderken olur.
normal bir durummudur: göreceli.

topcase varken 200 ve üstü hızlarda hafiften gidon sallanmaya başlıyor. gazı kestiğimde düzeliyor
topcase yokken sıkıntı olmuyor.

olurda tokatlamaya yakalanırsan gidona fazla müdahale etme arka frene dokun

hguzeldal
15 Ocak 2019, 22:35
Elleri saldığımda 70 km ve üstü sorun yok stabil gidiyor. 70 km ve altına düştüğünde gidon sağa sola gitmeye başlıyor sanırım normal. Belli bir hızdan sonra teker dönüş dengesini kaybediyor

arifziyaar
15 Ocak 2019, 22:37
iki defa yasadim ikisindede gaza asilmis on teker hafiflemis durumdaydi ve hafif bir yol bozuklugu vardi. Sanki ön teker tabandan degilde yanaktan asfalti kavramis gibi olup bir anda sag sol vurmaya basladi. Oldukca ürkütücü düsmeden kurtulursan adrenalin tavan 😁

Ahmet Turan Peker
15 Ocak 2019, 22:46
Elleri saldığımda 70 km ve üstü sorun yok stabil gidiyor. 70 km ve altına düştüğünde gidon sağa sola gitmeye başlıyor sanırım normal. Belli bir hızdan sonra teker dönüş dengesini kaybediyor

Lastikler anlaş mı

06Serhat
15 Ocak 2019, 22:57
Cbf 150 almıştım sıfır km. Daha ilk günden 4 bin km ye geldiğime kadar 60-70 km hızlarda gidon sağa sola oynuyordu. Aldığım bayiye sordum normal bu motorlar böyle dedi. Bir süre sonra topcase taktım artcı olmadığında rüzgardan gidonu sallıyordu. Sürüşü rahatsız edecek kadar değildi. Buna tank tokatlama denilmez o ayrı bir durum. Yüksek cc motorlarda gördüğüm kadarı ile tank tokatlama oluyor. Küçük cc de görmedim.

logaritma
15 Ocak 2019, 23:08
ön düzenden olur genelde.. oluyorsa ön düzene komple baktır.. bu tek tekerci motorlarında çok olur .

hguzeldal
16 Ocak 2019, 00:05
Tubeless Kingston

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:43 ----------

Ellerimi saldığımda 70 km altında oluyor bu olay. Tutunca yada 70 den yukarı sıkıntı yok

hokahey
16 Ocak 2019, 00:28
hee bazen kırmızı ışıkta beklerken tokatlıyorum ben. onun gibi bişey mi?

Göksel_Eren
16 Ocak 2019, 01:20
bence rahmetli linkte anlatmış ahh ne güzel adamdın ALTIN ELBİSELİ ADAM....:rendeer: