PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu hırsızlara nasıl bir çare bulucaz?

Sayfa : [1] 2

azizsele
14 Ocak 2019, 00:08
https://i.hizliresim.com/gr2jJZ.jpg (https://hizliresim.com/gr2jJZ)

https://i.hizliresim.com/qdj9ZB.jpg (https://hizliresim.com/qdj9ZB)

https://i.hizliresim.com/QLv1ov.jpg (https://hizliresim.com/QLv1ov)

Sabah motorun yanına indim işe gitmek için, önceki gün evden hiç çıkmadım. Yağmurda alarmlı disk kilidini sürekli öttüğü için takmıyorum sadece zinciri bağlıyorum. Gece musallat olmuş kesmeye çalışmışlar ama malzeme sağlam olunca bir halt yiyememişler. küfür edicem yönetim sildirecek diye etmiyorum. Ulan 4-5 bin liralık motora bile musallat oluyor haysiyetsizler buraya nasıl doğru düzgün bir motosiklet sokucaz. Kapalı otoparkınız yoksa doğru düzgün motosiklet kullanmak akıl işi değil. bu haysiyetsizlerin vurup kolunu bacağını kırsak suçluyuz bir de

hokahey
14 Ocak 2019, 00:13
sinir bozucu bir durum..

melez
14 Ocak 2019, 00:20
scooter olsa çalmazlardı

azizsele
14 Ocak 2019, 00:22
scooter olsa çalmazlardı

yok yav sanırım 4-5 bin lira bandından yukarısına göz dikiyor şerefsizler. Scooter falan fark etmiyor komşumun scooterini çalmışlardı ...

yağızkoç05
14 Ocak 2019, 00:34
millet sabahın karanlığından akşamın karanlığına kadar ne mücadelerle para kazanıp alnının teriyle kazanıp alıyor bunlarda geliyor bir çırpıda her şeyi emeğini alnının terini alıp götürüyorlar.... Şeriatle bunların elini keseceksin ki bir daha yapamasınlar. Şeriat aslında yanlış anlaşılıyor aslında çok caydırıcı oluyor. hırsızlar beni dövdü diye ev sahibini şikayet edip resmen elllerini kollarını sallayıp gidiyorlar. Gelde kendi hakkını kendin arama. Önceden vurduktan sonra dağa kaçarlarmış sonra af çıkarmış şimdi o da mümkün değil !

Alarmlı disk kilidiniz ucuzsa biran evvel kaliteli bir şeyle değiştirin ben yağmurda yağsa her zaman takıyorum.

PAPAZ_39
14 Ocak 2019, 00:39
Şansın varmış kardeşim. Bunların bazıları sipral le taş motoruyla geziyorlar. Sanırım esenyurtta ikamet ediyorsun. Orada oturupta sırf bu tarz olaylardan çekindiği için motor tutkusunu içine gömen iki tane arkadaşım var. Sen cesaretlisin yinede dışarı bağlayabiliyorsun, orada arabayı da zincirlesen gene götürürler.

Alarm lı disk kilidi hariç , şu her yerde satılan alarm li pencere kilitleri var mıknatıslı bir adet onlardan al. Gidonun altına uygun bir yere bir parçasını diğer sabit parcayida üstüne yapıştır. Direksiyonu kilitlediginde düğmesini aç aktif hale gelsin. Biri gidonu oynattığı anda ötmeye başlar. 3 liralık birşey ben ondan kullanıyorum tavsiye ederim.

emirs
14 Ocak 2019, 00:42
çok geçmiş olsun.
zincir kilit marka model nedir.

azizsele
14 Ocak 2019, 00:44
millet sabahın karanlığından akşamın karanlığına kadar ne mücadelerle para kazanıp alnının teriyle kazanıp alıyor bunlarda geliyor bir çırpıda her şeyi emeğini alnının terini alıp götürüyorlar.... Şeriatle bunların elini keseceksin ki bir daha yapamasınlar. Şeriat aslında yanlış anlaşılıyor aslında çok caydırıcı oluyor. hırsızlar beni dövdü diye ev sahibini şikayet edip resmen elllerini kollarını sallayıp gidiyorlar. Gelde kendi hakkını kendin arama. Önceden vurduktan sonra dağa kaçarlarmış sonra af çıkarmış şimdi o da mümkün değil !

Alarmlı disk kilidiniz ucuzsa biran evvel kaliteli bir şeyle değiştirin ben yağmurda yağsa her zaman takıyorum.

yakın zamanda kapsamlı bir çalışma yapıcam motorla ilgili :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

çok geçmiş olsun.

hatırlamıyorum yarın bakarım üzerine fotoğraf çekerim. Kadıköy/ Hasanpaşa'da motosüperstore diye bir yer vardı arkadaşımın tanıdığı oradan almıştım.

peyloride
14 Ocak 2019, 01:04
Şansın varmış kardeşim. Bunların bazıları sipral le taş motoruyla geziyorlar. Sanırım esenyurtta ikamet ediyorsun. Orada oturupta sırf bu tarz olaylardan çekindiği için motor tutkusunu içine gömen iki tane arkadaşım var. Sen cesaretlisin yinede dışarı bağlayabiliyorsun, orada arabayı da zincirlesen gene götürürler.

Alarm lı disk kilidi hariç , şu her yerde satılan alarm li pencere kilitleri var mıknatıslı bir adet onlardan al. Gidonun altına uygun bir yere bir parçasını diğer sabit parcayida üstüne yapıştır. Direksiyonu kilitlediginde düğmesini aç aktif hale gelsin. Biri gidonu oynattığı anda ötmeye başlar. 3 liralık birşey ben ondan kullanıyorum tavsiye ederim.

Bu yöntem epey iyiymiş maliyet/performans açısından. Alarmlı kilidi olmayan herkesin yapması gerek bence. Yağmurda ne oluyor acaba onu bilemedim.

MaryJane
14 Ocak 2019, 01:06
Care Gazli Kilit Motoru calmaya kalkinca kusturucu gaz saliyo ve ordan hemen kaciyolar

azizsele
14 Ocak 2019, 01:13
Care Gazli Kilit Motoru calmaya kalkinca kusturucu gaz saliyo ve ordan hemen kaciyolar

link var mı nereden nasıl temin edebiliriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

Bu yöntem epey iyiymiş maliyet/performans açısından. Alarmlı kilidi olmayan herkesin yapması gerek bence. Yağmurda ne oluyor acaba onu bilemedim.

alarmlı disk kilidi aşırı hassas yağmurda sürekli ötüyor gece özellikle komşuları çok rahatsız ediyor

PAPAZ_39
14 Ocak 2019, 01:30

Ben gidonun altına taktım. Dolayısıyla yağmur suyu orayı islatmaz diye düşünüyorum. Bu zamana kadar bir sıkıntı yaşamadım. Arada test ediyorum sıkıntı yok.

Gidonu oynattığın gibi ötmeye başlayınca elaman sesin nerden geldiğini bile anlamadan panikleyip sıvışıyor☺

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:28 ----------

link var mı nereden nasıl temin edebiliriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

alarmlı disk kilidi aşırı hassas yağmurda sürekli ötüyor gece özellikle komşuları çok rahatsız ediyor

Alarm li kilitten bahsetmiyor benim dediğim pencere kilidini soruyor.☺

logaritma
14 Ocak 2019, 01:56
ben bu yüzden hiç bir zaman çok para verip motor almıyorum son motorum dışında .. oda nasıl oldu bende şaşırdım ama bunu satarsamda gene 10-15 bandına düşerim .. en azından kapıdan götürürlerse çok üzülmem çabuk toparlarım.. ama 50 -60 bin liralık hatta 90-100 binlik motoru götürürlerse kafayı yerdim herhalde.

Yılların gösterdiği çevremde şahit olduklarıma yaşadıklarımıza dayanarak söyliyebilirim ki 2 tip hırsız var gördüğüm kadarı ile.. bir tanesi bu işi para için yapan motoru alıp parçalatıp satan yada direk parçacıya satanlar.. ikinci tip genelde bunlar 15-20 yaş grubu çoluk çocuk oluyor gezmelik çalanlar..
çevremizde kendi yiğenimde dahil pek çok arkadaşımın motoru çalındı kapalı garajdan gidenmi istersin güvenlikli sitenin villasından çalınanmı istersin.. bulunan oldu bulanamayan oldu..

Bulunanlar genelde bu çoluk çocuk tayfasının aldıkları oluyor , geziyorlar motorun ağzına ediyorlar motor leş çöp oluyor bildiğin işleri bittimi bir arsaya tarlaya atıp gidiyorlar.. yıllar önce bir arkadaşımızın motoru kanaldan çıkmışdı sanırım motor arıza yapmış almışlar pisliğine iki yolun ortasındaki kanala fırlatmışlar çekici ile çıkartmışdık.. bir arkadaşımızın motoru 3 sene sonra çevirmede bulundu letgo üstünden satıyorlar motoru çocuğun tekine çocukda çevirmede yakalanıyor jandarma bir sorguluyor falan motorun çalıntı olduğu ortaya çıkıyor arkadaş çalınınca gittikendine yeni motor almışdı üstüne diğeride bulununca bir anda 2 motoru oldu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:47 ----------

Bir eklemede yapıyım genelde yukarıda yazdığım iki tipde piyasa işi çok satan şekilli afilli yada parça olarak çok aranan motorlara yöneliyorlar.. pcx,xmas cbr lar işte aklınıza gelicek piyasada çok tutan çok satan bütün diğer modeller..

Arkadaşımda kawa zx6r var adam kurtuluşda oturuyor apartmanının kendi otoparkına bile koymuyor ne olur ne olmaz diye paralı otoparka koyuyor bir tanede kanuni seyhanı var para etmiyor diye satmadı onu otoparka bile koymuyor kaldırımın üstünde zincirsiz kilitsiz üstünde branda duruyor öyle.. motora dokunan eden yok :mrgreen: üstüne binip biraz ittirsen alıp götürürsün .. işin komik yanı onun motorunun önünde bir çocuğun motoru varmış önceden zincirli kilitli o motoru çalmışlar diğerine el bile sürmemişler :mrgreen:

GT250rAlanya
14 Ocak 2019, 03:55
Genelde motosiklet hırsızlarının biri bu işin ustası oluyor. Geçenlerde hava alanında bir abimizin motosikletini (SS) çaldıktan 2 saat sonra yakalandılar. birisi motosiklet ustası idi. Motoru sizden daha iyi tanıyan insanlar.
Alınabilecek bütün önlemleri almak en güzeli.
Ben şahsen hayret ediyorum insanlara ;
vimizde çeyrek altın olsun ( 300 TL herhale ) veya bilezik ( 4-5 bin ) olsun saklayacak yer ararız köşe bucak. Yok soba deliği, yok gardırop altı vs. Ama gideriz miminum 10 bin liralık motoru 100 liralık bir zincire bağlar kapının önüne koyarız.

azizsele
14 Ocak 2019, 06:57
ben bu yüzden hiç bir zaman çok para verip motor almıyorum son motorum dışında .. oda nasıl oldu bende şaşırdım ama bunu satarsamda gene 10-15 bandına düşerim .. en azından kapıdan götürürlerse çok üzülmem çabuk toparlarım.. ama 50 -60 bin liralık hatta 90-100 binlik motoru götürürlerse kafayı yerdim herhalde.

Yılların gösterdiği çevremde şahit olduklarıma yaşadıklarımıza dayanarak söyliyebilirim ki 2 tip hırsız var gördüğüm kadarı ile.. bir tanesi bu işi para için yapan motoru alıp parçalatıp satan yada direk parçacıya satanlar.. ikinci tip genelde bunlar 15-20 yaş grubu çoluk çocuk oluyor gezmelik çalanlar..
çevremizde kendi yiğenimde dahil pek çok arkadaşımın motoru çalındı kapalı garajdan gidenmi istersin güvenlikli sitenin villasından çalınanmı istersin.. bulunan oldu bulanamayan oldu..

Bulunanlar genelde bu çoluk çocuk tayfasının aldıkları oluyor , geziyorlar motorun ağzına ediyorlar motor leş çöp oluyor bildiğin işleri bittimi bir arsaya tarlaya atıp gidiyorlar.. yıllar önce bir arkadaşımızın motoru kanaldan çıkmışdı sanırım motor arıza yapmış almışlar pisliğine iki yolun ortasındaki kanala fırlatmışlar çekici ile çıkartmışdık.. bir arkadaşımızın motoru 3 sene sonra çevirmede bulundu letgo üstünden satıyorlar motoru çocuğun tekine çocukda çevirmede yakalanıyor jandarma bir sorguluyor falan motorun çalıntı olduğu ortaya çıkıyor arkadaş çalınınca gittikendine yeni motor almışdı üstüne diğeride bulununca bir anda 2 motoru oldu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:47 ----------

Bir eklemede yapıyım genelde yukarıda yazdığım iki tipde piyasa işi çok satan şekilli afilli yada parça olarak çok aranan motorlara yöneliyorlar.. pcx,xmas cbr lar işte aklınıza gelicek piyasada çok tutan çok satan bütün diğer modeller..

Arkadaşımda kawa zx6r var adam kurtuluşda oturuyor apartmanının kendi otoparkına bile koymuyor ne olur ne olmaz diye paralı otoparka koyuyor bir tanede kanuni seyhanı var para etmiyor diye satmadı onu otoparka bile koymuyor kaldırımın üstünde zincirsiz kilitsiz üstünde branda duruyor öyle.. motora dokunan eden yok :mrgreen: üstüne binip biraz ittirsen alıp götürürsün .. işin komik yanı onun motorunun önünde bir çocuğun motoru varmış önceden zincirli kilitli o motoru çalmışlar diğerine el bile sürmemişler :mrgreen:
benim motorun da yanında tam gariban işi bir motor vardı ona hiç bulaşmamış mesela... sağından solundan kablolar çıkmış perişan halde ... ama bu da 4-5 bin lira edeceği maksimum ne uğraşıyorlar anlamıyorum

mavzer-i
14 Ocak 2019, 09:31
bitane hırsızı yakalayıp çükünü kesip sosyal medyada paylaşırsanız hırsızlıklar azalır.

..YaNKee..
14 Ocak 2019, 11:03
bitane hırsızı yakalayıp çükünü kesip sosyal medyada paylaşırsanız hırsızlıklar azalır.

orayı değil arkasını kessen yine azalmaz...

emirs
14 Ocak 2019, 11:17
benim motosiklet kapalı kilitli garajda olduğu halde baboş gemi zincirlerinden vuruyorum.
olurda kaynak makinasıyla gelirler diye garajın elektriğini de kesiyorum gece.
şu pencere alarmı da mantıklı geldi teşekkürler :)

logaritma
14 Ocak 2019, 11:26
zincirde caydırıcı o kadar .. gemi halatıda taksan işte rahmetli Aea nın motorunu kendi binalarının otoparkından zincirle bağlı olmasına rağmen çalmışlardı.. kaldıki Aea da rahmetl kötü zinci takmamışdır herhalde abus falandır.. mantıkda basit adamlar zincirle hiç vakit kaybetmemiş direk jantı kesmişlerdi.. yani sen gemi zinciride taksan kafayı takmışlarsa zincirle falan uğraşmazlar jantını keser zinciri kurtarır sırtlar götürürler.. hatta o halde ite ite gene gider..

Cyan
14 Ocak 2019, 11:26
Kaskosuz asla...

azizsele
14 Ocak 2019, 12:21
çok geçmiş olsun.

https://www.motosikletaksesuarlari.com/SXP-ZINCIR-KILIT-150CM-504E-2-_50931.html

BULDUM

espresso
14 Ocak 2019, 12:25
Benim motor da evin önünde ağaca abus zincirler bağlı. Bir de biri kurcalarsa ötsün diye bir alarmlı disk kilidi var. Üzerinde yağmurda ya da yazın güneş ve tozdan korusun diye de branda örtülü. Yine de için rahat değil diye kaskoyu da ihmal etmiyorum. Henüz kurcalayan olmadı 6 aydır bu şekilde duruyor. Dışarıdan farklı bir ses duysam hemen pencereden bakıyorum. Kasko olmasına rağmen çalışırsa uğraştıracak diye yine de korku içindeyim. Tekrar taşınırsam kapalı otoparkı olan bir siteden ev bakıcam.

Treo
14 Ocak 2019, 12:51
Maggi nin kesilmez kırılmaz zincir +alarmlı kilidini satıyorum. En üst model hiç kullanılmadı. Piyasada 1400 ben 1000 tl ye veriyorum. İlgilenn olursa ilan no 634817628

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:49 ----------

SIFIR Maggi zincir + alarmlı kilit Abus Maggi Kesilmez zincir
İlan No: 634817628
https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-aksesuar-tuning-sifir-maggi-zincir-plus-alarmli-kilit-abus-maggi-kesilmez-zincir-634817628/detay

foxtrot
14 Ocak 2019, 13:23

hocam ben de gördüm onları ama hırsızı bir de üstüne kızdırmamak lazım.. adam o anda kaçar sonra elinde 1 lt. benzinle geri döner aman diyim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

şu anda motomaxta %50 indirim devam ediyor hala securage guardian aldım ben oradan memnunum.. gören adamın bununla uğraşmaya değmez diyeceği türden bir malzeme 2mt. 16mm bakla çapı 14 mm boron alaşımlı multlock kilit.. 640 tl.. 2mt. olması en büyük avantajı.. bana göre tek dezavantajı ise çok ağır olması yaklaşık 15 kg.

lifegoeson13
14 Ocak 2019, 13:26
O bahsettiğiniz ucuz kapı alarmı mantıklı ama tek tuşla manuel kapanmıyor mu? onu bulursa kapatır hemen. Ben pek caydırıcı olarak göremedim. Püf noktası varsa kullanırım ben de. Tamamen nasip işi ne kadar önlem alırsan al Allaha emanet. Benim de teknem varken limandan 12 tane tekne motoru çalınmıştı. Benim motora dokunmamışlardı. Ben de baya önlem alıyorum ama tamamen şans işi.

A.Sahin
14 Ocak 2019, 13:43
Polislerin ve kanun yürütücülerin işlenen suçların adalet sistemine karşı işlendiğini unuttukları sürece eksilmez. Çalınan motorsa polis uğraşmıyor bile bu düzenin değişmesi gerekiyor.

nzm75
14 Ocak 2019, 16:20
Dostum kilidini metal yerine direk 220v bağla bence.

tommygun
14 Ocak 2019, 19:19
Gps Takip + Pompalı tüfek kombinasyonu işe yarayabilir.

PAPAZ_39
14 Ocak 2019, 20:46
O bahsettiğiniz ucuz kapı alarmı mantıklı ama tek tuşla manuel kapanmıyor mu? onu bulursa kapatır hemen. Ben pek caydırıcı olarak göremedim. Püf noktası varsa kullanırım ben de. Tamamen nasip işi ne kadar önlem alırsan al Allaha emanet. Benim de teknem varken limandan 12 tane tekne motoru çalınmıştı. Benim motora dokunmamışlardı. Ben de baya önlem alıyorum ama tamamen şans işi.

Evet manuel tek tuşla kapanıyor zaten o yüzden gidonun altına koydum. Onu bulup kapatana kadar belli bir süre öticektir zaten.
Sonuçta kapıda veya penceredeykende adam bunu kapatabilir .

Shrieker
14 Ocak 2019, 21:14
Silivri soğuktur kardeş, aman diyim.

logaritma
14 Ocak 2019, 21:24
kaskoda tek sıkımlık mermi gibi ikincisi yok.. bizim arkadaşın motor çalındığında kaskodan parasını almışdı yeni motor aldığında gene kasko yapmak istemişlerdi yapmamışlardı yada inanılmaz yüksek bir rakam çıkartmışlardı öyle bir şeydi velhasıl kasko yaptıramamışdı.. direk sanırım kara listeye giriyorsunuz..

PAPAZ_39
14 Ocak 2019, 21:39
Silivri soğuktur kardeş, aman diyim.

Sıkı giyin kardeşim dikkat et kendine👍

montanaturne
14 Ocak 2019, 21:44
Benim tek arzum çalmaya çalışırken ya da çaldıktan sonra inşallah denk geliriz. :) Aklıma düşüncesi geldiğinde bile sinir katsayım artıyor. Bir de teşebbüse denk gelirse, allah emek hırsızı kardeşimize kolaylık versin.

Cyan
14 Ocak 2019, 21:55
kaskoda tek sıkımlık mermi gibi ikincisi yok.. bizim arkadaşın motor çalındığında kaskodan parasını almışdı yeni motor aldığında gene kasko yapmak istemişlerdi yapmamışlardı yada inanılmaz yüksek bir rakam çıkartmışlardı öyle bir şeydi velhasıl kasko yaptıramamışdı.. direk sanırım kara listeye giriyorsunuz..

Benim kardeşimin (benim kullanmakta olduğum) motoru '17 Aralık'ta çalındı, '18 Mart'ta diğer (1 yıllık) motorunun kaskosunu normal fiyatı ve indirimiyle yeniletti. Biraz kısmet (ve bolca sicil) işi herhalde...

logaritma
14 Ocak 2019, 22:25
sigorta şirketlerinde kademelendirme olayı var .. hasar oranına göre 1.kademe 2.kademe 3.kademe falan oluyorsun ona görede fiyat çıkartıyorlar..

HocaDeler
14 Ocak 2019, 23:06
bizdede 2 tane r25 var bunları ikisini birbirine bağlasak hangi kilidi önerirsiniz

Cyan
14 Ocak 2019, 23:27
sigorta şirketlerinde kademelendirme olayı var .. hasar oranına göre 1.kademe 2.kademe 3.kademe falan oluyorsun ona görede fiyat çıkartıyorlar..

Kademeyi falan bilmem, adamın iki motorundan biri çalınıp parası ödendikten 1 ay sonra diğer motorunun sigorta yenilenmesi normal fiyattan (ilk senekine göre bir sürprim uygulanmadan, pürüzsüz olarak) ve 2. yıl indirimiyle yenilendi. Ki geçmişinde 1-2 tane de ciddi hasarlı kazası var (ama motosikletle değil arabayla), şirketlerin kimi neye göre elediği biraz belirsiz onu diyorum. Tek atımlık olacak diye bir şart yok yani, belki sizin arkadaşın dosyası şüpheli bulunmuştur saçma sapan bir sebepten. Bizim hasar dosyamız evraklarımız ifadelerimiz vs vs (dünya kadar belge vs isteniyor eksper tarafından - son birkaç benzin fişine kadar...) eksiksizdi, sorun çıkmadı.

liquem
15 Ocak 2019, 02:36
https://www.motosikletaksesuarlari.com/SXP-ZINCIR-KILIT-150CM-504E-2-_50931.html

BULDUM

Hocam zincir güzele benziyor hem fiyat performans ürünü gibi sizin zincirin baklaları mı 11mm yoksa u kilit mi 14mm yoksa zincir 14 u kilit mi 11 mm anlam veremedim. internetteki bilgiler pek açıklayıcı değil.

arndiol
15 Ocak 2019, 09:10
Gece uyanıp bazen kontrol ediyorum ben, öyle paranoyak oldum

Öz_Musti
15 Ocak 2019, 10:45
Motoru korumakta amaç süreyi uzatmak olmalı. Alarm pek fayda etmeyebilir. Kısa sürede alarmı bertaraf edecekse yine çalar.

5 tane motor olsun diyelim. En kısa sürede hangisini çalacaksa onu çalıyor. Burada çoklu kilit devreye giriyor. Hem disk kilidi hem de bağlama kilit. Bağlama kilit yerden yukarıda olursa daha iyi. Bunlardan vazgeçildikçe çalınma süresi kısalıyor, çalınma ihtimali artıyor.

Bir de "ben bu motoru çalacak aga" diyen tipler var. Barkın'ın 1000 RR gibi. Adam 10 dakka da sürse onu çalıyor. Hırsıza kilit dayanmaz bunlar için geçerli.

Burada çalıntı ilanları oluyor. Hemen hepsine nasıl kilit vardı diye soruyorum. Arkadaşların yarısı zaten konuyu açıp kayboluyor. Sorumu cevaplamıyor, motoru da bulunmuyor ki foruma daha girmiyor. Bir grup da bırakmış gitmiş oluyor sokağa. Arkadaşının dükkan önü, komşumun evinin altı falan diyor. Mutlaka yüzlerce vardır ama benim sorduklarımdan, disk kilidi ve bağlama kilit vardı yine de çalındı diyen duymadım. Ama dediğim gibi vardır çokça, benim başıma da gelebilir. Allah korusun.

azizsele
15 Ocak 2019, 11:14
Gps Takip + Pompalı tüfek kombinasyonu işe yarayabilir.

Silahlı İnsansız Hava Aracı nasıl olur :)?

tommygun
15 Ocak 2019, 11:37
Silahlı İnsansız Hava Aracı nasıl olur :)?

Çok teknolojik hocam, bana gelmez, ben eski kafadayım :)

Kural [ Z ]
15 Ocak 2019, 11:49
Sele altına zehirli iğne. Her ihtimale karşı antidot da ruhsat kabında bulunmalı...

Depo/sele arasına tek atar kapsül mühimmat yerleştirilmeli...

Sele kılıfı iletken malzemeden yapılıp bir röle ile doğrudan bujiye gönderilen +14.000/24.000VDC akım seleye yönlendirilerek yetkisiz kullanıcının felç edilmesi sağlanmalı (kalp sorunu varsa orada kalıverir)...

Veya sağlam zincir ile alarmlı disk kilidi ve GPS takip + Kasko daha iyi bir seçenek olabilir.

Bunlar fantazi değil de, yasaların ve kolluk kuvvetlerinin konuda daha ciddi ve sorumlu davranıp hırsızları değil de mal sahibi mağdur vatandaşı korumaları gerektiği hatırlatılıp gerekli yasal değişiklikler ile yaptırımlar uygulanmaya başlanmalı. Tabi bu fantazi kısmı.

Öz_Musti
15 Ocak 2019, 12:09
Gerçek midir bilmiyorum birisinin İsviçre'de bisikleti çalınmış. Bir daha da bulunamamış. Emniyet teşkilatı bisikleti çalınana bisikletin parasını ödemiş. Biz görevimizi yapamadık senin bisikleti bulamadık, al sana parası diye.

Amerikan filmlerinde "ben vergimi veren vatandaşım" repliği vardır. Bizde bu laf pek oturmamıştır. Bunun nedeni vatandaş vergisini verdikten sonra düzgün hizmet alamadığı kurumlara "hayırdır, paranı verdik. Sen niye işini yapmıyorsun" diye hesap sorar.

Emniyet şeridi cezaları 1.002 lira olduğundan beri ben buraların kullanımında azalma görüyorum. Acıtıcı cezalar oldukça suçlar azalır.

wetehan
15 Ocak 2019, 12:13
Avrupalıdan 6 kat pahalıya motoru al.
1 motor vergilere hediye et.
Trafikte gezebilmek için dev mtv dev sigorta.
Yetti mi yetmedi, gece rahat uyamıyorsun, devletin gücü yetersiz kalıyor.

Yasa güncellemesi gelir mi, eğitim ile değil korku ile insanlar çalmaktan vazgeçer mi bilmiyorum ama tek çare imkanları olanlar için tam kapsamlı kasko.
Ülkemizde kaskonun ilk amacı kaza değil çalınma maalesef, tam kapsamlı olmasına dikkat edin.

skullz
16 Ocak 2019, 14:20
nasılsa ceza almıyorlar, motor basınta kamp kurup kar maskesiyle essek sudan gelinceye kadar dovmek lazım. Ülkede ki hukuk okadar garip ki adamı çalarkan dövsen beni dövdü diye senden şikayetci olur sen de ceza alırsın.

montanaturne
17 Ocak 2019, 02:30
nasılsa ceza almıyorlar, motor basınta kamp kurup kar maskesiyle essek sudan gelinceye kadar dovmek lazım. Ülkede ki hukuk okadar garip ki adamı çalarkan dövsen beni dövdü diye senden şikayetci olur sen de ceza alırsın.

Emin ol seni içeri atarlar yine o bu teşebbüsten senden az cezai yaptırım alır :)

SuleymanE
17 Ocak 2019, 12:17
Devlet yakaladığı hırsızları taksim meydanında sallandırsa bile hırsızlık bitmez. Elbet büyük oranda azalır, ama bitmez.

Hemen örnek vereyim, refah seviyesi bizlerden fersah fersah ileride olan ingilterede bile motosiklet hırsızlığı mevcut. Hatta gün ortası taş motoruyla kilidini kesip lüks motor çalma videoları bile var.
Normal bir işe girse, alacağı maaşla 5-6 ayda istediği motoru alabilecek imkan varken bir kesim mutlaka kötü yollara sapar, kolay parayı seçer.

Gelelim bireysel olarak hırsıza nasıl çare bulacağımıza.

1.Kapalı garaj. Diğer tüm önlemler bunun yanında daha etkisiz kalır. İlk önce motor kapalı bir alanda olacak ki yoldan geçen ipsiz sapsız av arayan hırsızların radarına girmesin.

2.Kapalı garaj içerisinde alarmlı disk kilidi + kesilmez sağlam zincir ile kilitlemek. Çok düşük ihtimal ama bir şekilde garajınıza girmeye cesar eden olursa motoru ellediği anca ciyak ciyak ötecek bir alarmlı kilit ve kesilmesi çok zor bir zincir ile kilitlemek motoru güvence altına alır.

3.Kasko yaptırmak. Maddi imkanınız varsa, motorunuz da biraz pahalıca bir şeyse mutlaka kasko yaptırın. Sadece çalınmaya karşı değil aynı zamanda bir kaza durumunda da sizi maddi külfetten kurtarır.

4.Kapalı garajda doberman beslemek. :) Motorun çalınmamış olması yetmez, motorumu çalmayı deneyeni öldürmek istiyorum fakat hapse girmek istemiyorum derseniz mükemmel çözüm. Eğitimli 2 adet doberman bu işi sizin yerinize keyifle yapacaklardır. Sabah hırsızın paramparça cesedi karşısında viskinizi yudumlarken keyifle puronuzu tüttürebilirsiniz.

4. madde işin fantezi kısmı, ama diğer 3 madde en etkili yöntemlerdir. Açık alanda duran motosikletler her zaman hırsızların hedefinde olacaktır. Çalamasalar bile motosiklete zarar verme ihtimalleri mevcut.

Kural [ Z ]
17 Ocak 2019, 12:34
Devlet yakaladığı hırsızları taksim meydanında sallandırsa bile hırsızlık bitmez. Elbet büyük oranda azalır, ama bitmez.

Hemen örnek vereyim, refah seviyesi bizlerden fersah fersah ileride olan ingilterede bile motosiklet hırsızlığı mevcut. Hatta gün ortası taş motoruyla kilidini kesip lüks motor çalma videoları bile var.
Normal bir işe girse, alacağı maaşla 5-6 ayda istediği motoru alabilecek imkan varken bir kesim mutlaka kötü yollara sapar, kolay parayı seçer.

Gelelim bireysel olarak hırsıza nasıl çare bulacağımıza.

1.Kapalı garaj. Diğer tüm önlemler bunun yanında daha etkisiz kalır. İlk önce motor kapalı bir alanda olacak ki yoldan geçen ipsiz sapsız av arayan hırsızların radarına girmesin.

2.Kapalı garaj içerisinde alarmlı disk kilidi + kesilmez sağlam zincir ile kilitlemek. Çok düşük ihtimal ama bir şekilde garajınıza girmeye cesar eden olursa motoru ellediği anca ciyak ciyak ötecek bir alarmlı kilit ve kesilmesi çok zor bir zincir ile kilitlemek motoru güvence altına alır.

3.Kasko yaptırmak. Maddi imkanınız varsa, motorunuz da biraz pahalıca bir şeyse mutlaka kasko yaptırın. Sadece çalınmaya karşı değil aynı zamanda bir kaza durumunda da sizi maddi külfetten kurtarır.

4.Kapalı garajda doberman beslemek. :) Motorun çalınmamış olması yetmez, motorumu çalmayı deneyeni öldürmek istiyorum fakat hapse girmek istemiyorum derseniz mükemmel çözüm. Eğitimli 2 adet doberman bu işi sizin yerinize keyifle yapacaklardır. Sabah hırsızın paramparça cesedi karşısında viskinizi yudumlarken keyifle puronuzu tüttürebilirsiniz.

4. madde işin fantezi kısmı, ama diğer 3 madde en etkili yöntemlerdir. Açık alanda duran motosikletler her zaman hırsızların hedefinde olacaktır. Çalamasalar bile motosiklete zarar verme ihtimalleri mevcut.

Bu iş için (eğer imkan dahilinde ise) Akbaş öneririm. Doğru eğitim ile tam istediğinizi yapacaktır. Viski yerine de rakı daha makbule geçer. Ama ben Altın Likörü' nü tercih etmişimdir :bounce:

SuleymanE
17 Ocak 2019, 16:28
;4429813']Bu iş için (eğer imkan dahilinde ise) Akbaş öneririm. Doğru eğitim ile tam istediğinizi yapacaktır. Viski yerine de rakı daha makbule geçer. Ama ben Altın Likörü' nü tercih etmişimdir :bounce:

Bak bu kombinasyon da iyiymiş :) Gayet etkili olur. Kapıdan giren hırsız kalp krizi geçirip ölsün isteyen Alaskan malamute da besleyebilir. :P

Yeter ki King charles, pug, fino cinsi köpek tercih etmeyin, motor neyse de köpeği çalar şerefsizler :queen: