PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Çalışmıyor Pistona Benzin gitmiyor

yunus 6161
10 Ocak 2019, 15:23
Arkadaşlar motorum Aphachi Tvs 150 geçenlerde motorla seyir halinde giderken arka lastik tak diye kitkedi nedenini bizde anlamadık 2 kişiydik mecbur zinciri attırıp motoru eve götürdüm tabiki dileklerim inişallah şanzıman kırılmamıştır ve motoru sökmeye başladık motoru yarınca şanzımanın arasına vida girmiş herneyse çıkardık vidayı vidada bilya yatağını tutan saçın vidasıymış başka vida takarak motoru topladık alt motoru motora koyduk daha sonra akümün kutup başlarını sökmemişim boşalmış bende ayak marşıyla çalıştırmayı denedim motor gömleğine benzinin gitmediğini farkettim baktım benzin var karbüratörüde yeni almıştım bu karbüratörle daha önce çalıştırmıştım gayet iyi çalışmıştı ama sonradan farkettim motora gitmesi gereken benzinli hava hava filitresinden çıkıyordu bujiyi takıyorum buji kupkuru bakıyorum ateşleme var biraz benzin döküyorum şiringayla pistona motor çalışıp stop ediyor çıkarıyorum bujiyi ıslak siliyorum takıyorum daha sonra döktüğüm benzin sanırım oradan bitince yine buji kupkuru hele hele jigleyi çekince hava filitresi deliğin hemen altında 2 tane sarı delik var ne olduklarını bilmiyorum oradan bildiğiniz benzin tükrüyor ve bu arada her marşa basarken hava filitresinden füt füt diye üflüyor sorun egzoz tıkandı heralde deyip egzozsuz deniyorum yine aynı SORUNU ANLAYAN ARKADAŞLARDAN YARDIM İSTİYORUM

melez
10 Ocak 2019, 15:49
forumda bu tvs nin 180liğini kullanan biri var ama ona motoru bedava vermişler gibi fanboyluk yapıyor. görmez bu konuyu muhtemelen.

myagdi
10 Ocak 2019, 16:04
motoru söktüğünüzde üst kapak, egzantrik mili ve supaplara ellemiş miydiniz?
egzantrik mili konumunu kontrol edip doğru konumda taktığınızdan emin olun.

yunus 6161
10 Ocak 2019, 19:54
elledikde tersi doğrusu varmı bunun kardeşim nasıl çıkardıysak aynı koyduk

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

sübablara ellemedik sadece mili aldık dişliyi söktük zaten başka çıkmıo gömlek

tommygun
10 Ocak 2019, 20:06
forumda bu tvs nin 180liğini kullanan biri var ama ona motoru bedava vermişler gibi fanboyluk yapıyor. görmez bu konuyu muhtemelen.

O Tvs'nin 180'liğini kullanan arkadaşın birçok motorcuya bilgi anlamında faydası dokunmuştur. Aynı zamanda motorunu sevmekte ve doğal olarak övmekte. İlgi çekmek adına sikik sokuk başlıklar da açıp "Hey hen burdayım, bana ilgi gösterin" demiyor. Bedava motor almışçasına fanboyluk yapması neden zoruna gidiyor küçük prens?

emirs
10 Ocak 2019, 20:08
ben motora su koyamıyorum adamlar motoru indirip toplamış.

levend84
10 Ocak 2019, 20:30
Yunus kardeşim,

Öncelikle geçmiş olsun,

Motorunu 2.el mi almiştin,0km mi?

Neden soruyorum.

Tvs modelleri,işguzar ustalarin oynamasina gelmez,esasinda tum markalarda boyledir,

Tvs nin tolerans degerleri hassastir,bu durum ureticinin 10w30 yag onermesi,ve emme,egzoz supap araliginin muadil motorlardan dar olmasiyla açiklanabilir.

Gelelim mevzuya,

Sol kapak(koltuk altindaki)plastik kapagi cikar ve hava filtresinden gelen asagi sarkan hortum(karter havalandirma)orada biriken yaği temizle,yuksek ihtimalle hava filtrende yag olmustur,onuda temizle.

Egzantrik ayarini dogru taktinmi?(yoksa zamanlama karisir)
Supap ayarlarin ne durumda?
Karburator bogazina bak.
Jikle tertibatina bak(takili kalmis olabilir)

https://www.xbhp.com/talkies/motorcycle-ownership-experiences/4832-apache-rtr-fi-700.html

Bu forumu incele

yunus 6161
10 Ocak 2019, 20:46
usta benim motorda orjinal karbüratör yok pahalı olduğu için cg karbüratör taktım daha önce çalışmıştı karbüratörü söktüm sildim süpürdüm topladım bir terslik yok bunun sonucunda hava filitresi kutudisuda yok performans hava filitresi var ama takmadım daha motoru 2.el aldım 30bin küsürde km
10 30 castrol yak koydum yeni aldım zaten
şimdi sıkıntı sanırım gömlekte havayı egzozdan atması lağzım marşa basınca hava filitresinden üflüyor bujiye benzin gitmiyor egzantirik milini ters takarsam bu duruma düşmem normal mi ve ters derken nasıl ters bi tarafında zaten dişli yeri var yoksa döndüğü yönünde bir ayarımı var

levend84
10 Ocak 2019, 21:48
Cg karburatorun,kaçlik pz25-pz27-pz-30??

Karburator,bogaz kismi(diyafram)silindir manifolduna tam oturdumu??

Egzantrik gergi ve zincirini dogru taktinmi?

Üön(üst ölü nokta)

Emme Supabinin kapali,egzozun açık,

Neyse kafan karişmasin,işi bilen bir ustaya gotur baktir..

yunus 6161
10 Ocak 2019, 21:52
ARKADAŞLAR tamam sanırım egzantirik milini gelişi güzel taktım ondan oldu kardeşin dediği gibi zamanlama farkı oldu sanırım bir işi yaparken acele edersen olacağı bu iste neyse çok sağolun arkadaşlar videodada izledim yeni farkettim Çok Teşekkür Ediyorum