PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motoru park ettiğim yerin birilerine batması

EmirhanGeze
10 Ocak 2019, 12:40
İyi günler öncelikle,
Bugün motosikleti her zaman park ettiğim yere park ettim ve birkaç işim vardı onları halletmeye gittim geri geldiğimde adam kendi arabasına didik didik bakıp yanıma geldi ve "motorunu arabamın yanına parketme çocuklar üstüne çıkar, rüzgar eser motoru arabamın üstüne devirir arabamı çizer" vs vs dedi ve gitti park ettiğimiz yer bile bu adamlara afedersiniz batıyor motorla arabanın arası baya var. Güzel ülkemde ki bu zihniyeti anlamıyorum..

arndiol
10 Ocak 2019, 12:47
Öncelikle "sanane lan" deseydin keşke.

Evet; motosikleti ulaşım aracı olarak görmüyor bu tipler.

Kaldıgım ev dar bir sokakta, sokakta bir tarafa boydan boya arabalar park ediyor. Ben standart hep aynı yere koyuyorum ki direk önü hem kilitleme acısından hemde araçların parkı konusunda kımse mağdur olmasın diye. Neyse genelde park edenler harici farklı birileri park ettiğinde direği kapatıyor yamuk park edip, bende mecbur direğin yanına park ediyorum bu durumda o kısma araç giremiyor.

Sırf motorumu cekmem için gece yarısı korna çalanlar oldu.

ha; aşağı indim tabi uykudan kalktıgım için sinirliyim, "birader araba park etcez giremiyoruz" , ulan banane. motosiklette bir ulaşım aracıdır istersem dikine değil yanlamasına koyup 1 araba kadar komple yer kapatırım.

salak cok memlekette.

EmirhanGeze
10 Ocak 2019, 12:49

Kaldıgım ev dar bir sokakta, sokakta bir tarafa boydan boya arabalar park ediyor. Ben standart hep aynı yere koyuyorum ki direk önü hem kilitleme acısından hemde araçların parkı konusunda kımse mağdur olmasın diye. Neyse genelde park edenler harici farklı birileri park ettiğinde direği kapatıyor yamuk park edip, bende mecbur direğin yanına park ediyorum bu durumda o kısma araç giremiyor.

ha; aşağı indim tabi uykudan kalktıgım için sinirliyim, "birader araba park etcez giremiyoruz" , ulan banane. motosiklette bir ulaşım aracıdır istersem dikine değil yanlamasına koyup 1 araba kadar komple yer kapatırım.

salak cok memlekette.

Aynen diklemesine parkediyorum rahat şekilde park edip rahat şekilde çıksınlar diye adamların böyle yapması cidden zoruma gidiyor.

levend84
10 Ocak 2019, 12:55
Ee benim motorum devrilince olacak hasari ne yapalim??senin aracin karpuzda bizimki kelek mi?

Sen,bunu bana anlatacagina,çoluk çocuğu tembihle..diyeceksin..

tarikcapar
10 Ocak 2019, 14:21

salak cok memlekette.

"Eğer motosiklet devrilince arabanın çizilmesinden korkuyorsanız, arabanızı başka bi yere park ediniz beyefendi.." Bunu söylerken kaşlar çatık eller yumruk yapılmış ses azarlama tonuna alınmış... Fazla uzamıyor gelende bu sohbet böyle tepki verince...

foxtrot
10 Ocak 2019, 14:31
valla aynı durum benim başıma gelseydi.. "siz galiba aracınızı henüz rüzgar çıkmadan çizdirmeye uğraşıyorsunuz" derdim :cherry:

Kural [ Z ]
10 Ocak 2019, 15:16
Bizim burada batmayan yok. Genellikle ağzının payını kibar üslupla versem de, yine de insan sinirlerinin bozulmasına engel olamıyor.

Bir gün (eski bir gün, 15 sene kadar önce) evin camından bakıyorum, motosikletim de evin karşısında kaldırımın hemen dibinde yolda orta sehpada düzgünce parkedilmiş bekleyen bir maxiscooter.

Tesadüf işte, beklesen gelmez. Vatandaşın biri tam da benim motosikletin önüne park etme kararı almış olacak ki motosiklete yanaştı, baktı ki arabanın yarısı dışarıda duruyor gayet sakince arabanın ön tamponu motosikletin ön tekere dayadı, orta sehpadaki motosikleti ite ite yarım araba boyundan fazla ileri sürükledi, arabasından hiçbir şey olmamış gibi çıkıp kapısını kapatıp kilitleyip gitti. Tabi o esnada motosikletin alarmı cayır cayır ötüyor. Adamın umurunda değil.

Sonra ben ne yaptım? Sakinliğimi hiç bozmadan motosikletin anahtarını aldım, alarmı kapattım, montumu giydim, aşağıya indim............sonrası eğlence :queen::bounce: Küçük bir anımdır, o gün iyi eğlenmiştim :thumleft:

zekvan
10 Ocak 2019, 15:29
Hacım iş üstündeyken yakalarsan, şöyle 1.80 boyun varsa, montun üstünde, eldivenlerin giyilmiş şekilde elinde kaskla bi karşısında dur hafif te kaşları çat böyle bir görüntü verdin mi genelde ses etmiyorlar. Ulan bu motorcular değişik insanlar şimdi bulaşmayım düşüncesi dolaşır kafalarında. Tabi suyunu çıkarmadan terör estirmeden... Ben kusurlu olmadığım halde 1 kere nazikçe konuştum ve olay bitsin istedim baktım ki tepemize çıkıyorlar. Yok abi adamına göre muamele yapmak lazım. Bana insan gibi davranırsa bende insan gibi davranırım. İnsanların %40 ı direkt bizi düşman olarak görüp mevzuya girer gibi konuşuyorlar. Bak hiç chopper kullanan hafif tombiş deri montlu dövmeli sakallı bi adama bulaşan gördün mü :cherry:

PAPAZ_39
10 Ocak 2019, 15:52
Yapılan eylem hareket her ne ise aynı şekilde karşılık veriniz arkadaşlar. Madem motosikleti farketmiyorlar bizde farkettirmesini biliriz. 😉 👍

tarikcapar
10 Ocak 2019, 17:06
;4427645']Bizim burada batmayan yok. Genellikle ağzının payını kibar üslupla versem de, yine de insan sinirlerinin bozulmasına engel olamıyor.

Bir gün (eski bir gün, 15 sene kadar önce) evin camından bakıyorum, motosikletim de evin karşısında kaldırımın hemen dibinde yolda orta sehpada düzgünce parkedilmiş bekleyen bir maxiscooter.

Tesadüf işte, beklesen gelmez. Vatandaşın biri tam da benim motosikletin önüne park etme kararı almış olacak ki motosiklete yanaştı, baktı ki arabanın yarısı dışarıda duruyor gayet sakince arabanın ön tamponu motosikletin ön tekere dayadı, orta sehpadaki motosikleti ite ite yarım araba boyundan fazla ileri sürükledi, arabasından hiçbir şey olmamış gibi çıkıp kapısını kapatıp kilitleyip gitti. Tabi o esnada motosikletin alarmı cayır cayır ötüyor. Adamın umurunda değil.

Sonra ben ne yaptım? Sakinliğimi hiç bozmadan motosikletin anahtarını aldım, alarmı kapattım, montumu giydim, aşağıya indim............sonrası eğlence :queen::bounce: Küçük bir anımdır, o gün iyi eğlenmiştim :thumleft:

Motoru itmeye başladığında ben anında yanına ışınlanırdım ve o adamın...... iyi sabretmişsin :)

MahmutBiner
10 Ocak 2019, 17:18
İyi günler öncelikle,
Bugün motosikleti her zaman park ettiğim yere park ettim ve birkaç işim vardı onları halletmeye gittim geri geldiğimde adam kendi arabasına didik didik bakıp yanıma geldi ve "motorunu arabamın yanına parketme çocuklar üstüne çıkar, rüzgar eser motoru arabamın üstüne devirir arabamı çizer" vs vs dedi ve gitti park ettiğimiz yer bile bu adamlara afedersiniz batıyor motorla arabanın arası baya var. Güzel ülkemde ki bu zihniyeti anlamıyorum..

arabanın modelini sormak isterdim ama clio şahin falan dersiniz sinirlerimiz bozulur diye sormak istemedim :)

Fatih kutlu
10 Ocak 2019, 17:55
muhtemelen passat jetta falandır. wv sahipleinin çoğu sonradan görme oldukları için bu tipte oluyorlar.

tommygun
10 Ocak 2019, 18:47
Karaköy'de kapalı otoparkta motorumun yerini değiştirip çıkmamı engelleyen ve bunu yaparken de ön çamurluğumu çizmiş olan bir Mercedes'i anahtarla orantısız güç kullanarak 4 yanını birden kazıyıp, kaput ve bagaj kapağına mutluluğun resmini çizmişliğim var.

mavzer-i
10 Ocak 2019, 18:50
Karaköy'de kapalı otoparkta motorumun yerini değiştirip çıkmamı engelleyen ve bunu yaparken de ön çamurluğumu çizmiş olan bir Mercedes'i anahtarla orantısız güç kullanarak 4 yanını birden kazıyıp, kaput ve bagaj kapağına mutluluğun resmini çizmişliğim var.

ne güzel şeyler anlatıyorsun şiir gibi :D

tommygun
10 Ocak 2019, 18:55
ne güzel şeyler anlatıyorsun şiir gibi :D

Sıkıntılı bir günüme denk geldi hocam, normalde böyle birşey yapmazdım, aynalarını kırar giderdim.

MUSTAFA KIR
10 Ocak 2019, 19:01
Kırmızı ısıkta araç sürücüsü bana şöyle dedi. Sen motorcusun bekleme aradan geç. Kırmızı ışığı noel agacı olsun diye koymuşlar 😂

logaritma
10 Ocak 2019, 20:47
Sıkıntılı bir günüme denk geldi hocam, normalde böyle birşey yapmazdım, aynalarını kırar giderdim.

Merhametine hayran kaldım.. :mrgreen:

tommygun
10 Ocak 2019, 20:50
Merhametine hayran kaldım.. :mrgreen:

Hocam benim motor oyle kötü bir renk ki, mat mavi..Türkiye distribütöründen boya kodunu aldım.Sanayide bir Allah'ın kulu boyaya ulaşamıyor, çamurluk kaldı öyle :)Haftada 1 bazen 2 motoru yıkayan adamım, her binişte o çizik gözüme batıyor tekmeleyesim geliyor motoru :) çizik yüzünden çamurluğu değiştireceğim.

PAPAZ_39
11 Ocak 2019, 00:48

Hadi sıkıysa şimdide farketmesin motosikletleri 😀👍
İnşallah otoparkta camera yoktur yoksa çamurluktaki çizikle kurtaramayabilirsin 😀

sharkspeedr2
11 Ocak 2019, 01:18

kusura bakmayın arkadaşlar ama

resmen zevk aldım okurken 😁

tommygun
11 Ocak 2019, 06:49
Hadi sıkıysa şimdide farketmesin motosikletleri ����
İnşallah otoparkta camera yoktur yoksa çamurluktaki çizikle kurtaramayabilirsin ��

Hocam dediğim olay Mayıs ayında olmuştu, o zamandan bu zamana muhtemelen Mercedes sahibinin de siniri geçmiştir :)

thedarkfire
11 Ocak 2019, 07:35
İyi günler öncelikle,

Aldırış etmeyin siz istediğiniz yere park edin. Eğer o kişinin şahsi kendine ait tapulu malı değilse.
Eğer herhangi bir şekilde hakaret, tehdit v.s gibi davranışlarda bulunursa şikayetçi olmaktan çekinmeyin.

Motora bir şey yapacak olursa da şikayetçi olursun.

arndiol
11 Ocak 2019, 08:18
çok yaratıcı intikam stillerine sahip üyelerimiz varmış :D

MrMud
11 Ocak 2019, 08:32
Verilecek cevaplar çok basit aslında;

"Ne saçmalıyosun sen dayıcım?"
"Olurda rüzgardan düşüp arabanı çizerse konuşuruz"
"Çocuklar üstüne çıkıp devirirse aileleri ödeyeceği parayı düşünsün sen dert etme"
"Mikail(a.s.)'e söyleyelim arabanın çizilecegini, estirmesin bi zahmet."

Ülke oluk oluk andaval dolu yemin ederim.

Kural [ Z ]
11 Ocak 2019, 08:45
Motoru itmeye başladığında ben anında yanına ışınlanırdım ve o adamın...... iyi sabretmişsin :)

Devrilsin diye bekliyordum. Devrilirken görecektim ki başka şekilde ineyim. Açıkçası amacım oydu, iyice sinirlenmek. Ama adamın şansına, ne diyeyim... Vatandan bu sayede biraz daha az hasarla atlattı, kısmet işte :bounce:

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:43 ----------

Ama adam haklı, neden biliyormusunuz? Çünkü o bir Mercedes :bounce:

tommygun
11 Ocak 2019, 08:59
;4427886']Devrilsin diye bekliyordum. Devrilirken görecektim ki başka şekilde ineyim. Açıkçası amacım oydu, iyice sinirlenmek. Ama adamın şansına, ne diyeyim... Vatandan bu sayede biraz daha az hasarla atlattı, kısmet işte :bounce:

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:43 ----------

Ama adam haklı, neden biliyormusunuz? Çünkü o bir Mercedes :bounce:

Artık o Mercedes, eski Mercedes değil. Dosta gider, muayyer, çiziksiz,değişeni yok bir hale geldi.

Kural [ Z ]
11 Ocak 2019, 09:28
Artık o Mercedes, eski Mercedes değil. Dosta gider, muayyer, çiziksiz,değişeni yok bir hale geldi.

Bence böylesi (https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fi.dailymail.co.uk%2Fi% 2Fnewpix%2F2018%2F08%2F10%2F07%2F4EFB17BD00000578-6046377-As_well_as_defacing_the_car_with_spray_paint_the_w oman_also_smas-a-46_1533883692208.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.dailymail.co.uk%2Fnews %2Farticle-6046377%2FLuxury-400-000-Mercedes-Benz-spray-painted-words-cheater-man-w.html&docid=7WZCTLaX2oPCPM&tbnid=rpLEuGFrYqdo5M%3A&vet=10ahUKEwirpqzEjOXfAhXRsqQKHdRwCb8QMwibASg_MD8. .i&w=634&h=308&client=firefox-b&bih=643&biw=1366&q=paint%20scar%20mercedes&ved=0ahUKEwirpqzEjOXfAhXRsqQKHdRwCb8QMwibASg_MD8&iact=mrc&uact=8) daha makbul. Ama bizim milletimiz insaflı, anlayışlı, affedici :cherry:

tommygun
11 Ocak 2019, 09:30
;4427900']Bence böylesi (https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fi.dailymail.co.uk%2Fi% 2Fnewpix%2F2018%2F08%2F10%2F07%2F4EFB17BD00000578-6046377-As_well_as_defacing_the_car_with_spray_paint_the_w oman_also_smas-a-46_1533883692208.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.dailymail.co.uk%2Fnews %2Farticle-6046377%2FLuxury-400-000-Mercedes-Benz-spray-painted-words-cheater-man-w.html&docid=7WZCTLaX2oPCPM&tbnid=rpLEuGFrYqdo5M%3A&vet=10ahUKEwirpqzEjOXfAhXRsqQKHdRwCb8QMwibASg_MD8. .i&w=634&h=308&client=firefox-b&bih=643&biw=1366&q=paint%20scar%20mercedes&ved=0ahUKEwirpqzEjOXfAhXRsqQKHdRwCb8QMwibASg_MD8&iact=mrc&uact=8) daha makbul. Ama bizim milletimiz insaflı, anlayışlı, affedici :cherry:

Nalet gitsin içimizdeki insan sevgisine :)

zekvan
11 Ocak 2019, 09:32
Motorla adam korkutma diye birşey var biliyor musunuz ben bizzat şahit oldum. Kuzenimde BMW K1200S supersport motosiklet var bende arkasında ninca ile fıtı fıtı gidiyorum.

Bornovada önü boş olmasına rağmen yolun ortasında gecenin 12 sinde boş boş bekleyip bize yol vermeyen 50 yaşındaki dayıya, 30 saniye kadar sabrettikten sonra o motorun kesiciye girmesine şahit oldum. Hani filmlerde olur ya kavga dövüş derken bir izbandut gelir içeri herkes durup ona bakar kavgayı keser sessizlik hakim olur hah işte öyle.. Arkada motorun üstünde ufak bir çarpıntı geçirdikten sonra ne kadar insan varsa durup işi gücü bırakıp bize baktığını gördüm, adam kalp krizi geçirmiş olabilir zira anında sağa çekti orda kaldı. O ses varya nelere kadir, üstüne yürüyen adamı geri iter :queen:

arndiol
11 Ocak 2019, 09:34
diğer komşunun da bisikletini pert edeceğim.

neyse evden tasınmama 4 ay kaldı, sonrası parti parti parti

EmirhanGeze
11 Ocak 2019, 12:33
Verilecek cevaplar çok basit aslında;

"Ne saçmalıyosun sen dayıcım?"
"Olurda rüzgardan düşüp arabanı çizerse konuşuruz"
"Çocuklar üstüne çıkıp devirirse aileleri ödeyeceği parayı düşünsün sen dert etme"
"Mikail(a.s.)'e söyleyelim arabanın çizilecegini, estirmesin bi zahmet."

Ülke oluk oluk andaval dolu yemin ederim.

Güldürdün 😂😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

muhtemelen passat jetta falandır. wv sahipleinin çoğu sonradan görme oldukları için bu tipte oluyorlar.

Toyota ydı tam hatırlamıyorum modelini

acanberk
11 Ocak 2019, 12:40
Neyseki bu tipler sayesinde günlük adrenalin ihtiyacımızı salgılıyoruz.

RÇ1978
11 Ocak 2019, 15:24
Oturduğumuz apartmanın garajında yaklaşık 10 araçlık yer olmasına ve benim dışında sadece bir motor sahibi olmasına rağmen giriş çıkışta denk geldiğimiz dengesiz komşu sözde espri olsun diye "oooo bu motorlarda artmaya başladı" demesin mi?
Tenezül edip cevap vermedim ama yüzyüze bakmasak birşeyler söyleyecektim gaz tenekesi sahipleri dünyayı sadece kendilerinin sanıyorlar .

yağızkoç05
12 Ocak 2019, 01:38
Herkes kendi anısını anlatmış ama bende anlatmadan geçemeyeceğim :). Geçen sene arkadaşlarla buluşmak üzere bir cafeye gittim. Hiç yer olmadığı için kapılarını kapatmayacak bir şekilde çok düzgün motoru iki araç arası önlerine doğru park ettim.yanındaki arabalar kapılarını yarım açabiliyordu yani çok rahat açabiliyorlardı kapılarını. Neyse cafeden çıktık motora doğru gidiyorum iki tane orta yaşlı kadın benim motora kapılarını bir vurdular '' şuna bakya getirip dibimize koymuş'' diye bağırarak. Ne yapıyorsun diye koştum ne kapılarını açtılar ne camlarını bastılar gittiler.

Bir diğer olayda benzinlikte markete girdim çıktığımda abi senin motora bir kadın geri geri gelirken vurdu kaçtı dediler. Onun için park ederken her zaman iki kere düşünürüm. içim rahat etmiyor gözümün önünde olmayınca motorum, hatta bazı arkadaşlarda malına çok düşkünsün diyorlar ama ilgisi yok hep bunlardan dolayı bilinç altımıza işliyor sonra motoruna çok düşkünsün ne yapayım diğer arabalar gibi park hakkımız bile yok bırak şeritte araba gibi gitmeyi... !

PAPAZ_39
12 Ocak 2019, 03:26
Herkes kendi anısını anlatmış ama bende anlatmadan geçemeyeceğim :). Geçen sene arkadaşlarla buluşmak üzere bir cafeye gittim. Hiç yer olmadığı için kapılarını kapatmayacak bir şekilde çok düzgün motoru iki araç arası önlerine doğru park ettim.yanındaki arabalar kapılarını yarım açabiliyordu yani çok rahat açabiliyorlardı kapılarını. Neyse cafeden çıktık motora doğru gidiyorum iki tane orta yaşlı kadın benim motora kapılarını bir vurdular '' şuna bakya getirip dibimize koymuş'' diye bağırarak. Ne yapıyorsun diye koştum ne kapılarını açtılar ne camlarını bastılar gittiler.

Bir diğer olayda benzinlikte markete girdim çıktığımda abi senin motora bir kadın geri geri gelirken vurdu kaçtı dediler. Onun için park ederken her zaman iki kere düşünürüm. içim rahat etmiyor gözümün önünde olmayınca motorum, hatta bazı arkadaşlarda malına çok düşkünsün diyorlar ama ilgisi yok hep bunlardan dolayı bilinç altımıza işliyor sonra motoruna çok düşkünsün ne yapayım diğer arabalar gibi park hakkımız bile yok bırak şeritte araba gibi gitmeyi... !

O benzinlikteki ablanın kamera görüntülerini alıp burda paylaşsaydın da bizde bol bol vurup kaçsaydık iyi olurdu , hırsımızı alırdık aslında ☺

azizsele
12 Ocak 2019, 17:16
Motosiklet büyüklüğü nedeniyle kolay fark edilmediği için mümkün mertebe diğer araçların önünde arkasında uygun bir boşluk bırakıyorum araçların giriş çıkışta sorunsuz yanaşması için bununla birlikte herhangi bir nedenle devrilmesi halinde diğer araçlara zarar vermesini de istemem ama buna rağmen arıza çıkaran insan sürekli olur bunların bir kısmı ciddi psikolojik tedaviye ihtiyacı olan kişiler. Arabamın yanında tırnağını kesme diyen adam biliyorum ben:) sıçrayan tırnak arabasına gelip çizebilirmiş .... şaka zannediyorsunuz ama değil