PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Küçük ve tok sesli egzoz tavsiyesi.

liquem
10 Ocak 2019, 03:01
arkadaşlar rks rn180 motorum var. Motorun sesi çok fıtıfıtı. Kimseyi rahatsızlık etmeyecek tek silindirin egzoz sesinin çirkinliği ile sinir bozmayacak. Çevirmede sıkıntı yapmayacak ama tok sesi olan aragazı verdiğimde araçların beni farkadebilmesini sağlayacak bir egzoz bakıyorum mümkünse aliexpressten fakat egzoz orjinal olarak motorun altında kalıyor. Kibrit kutusu kadar zaten bende mümkün olduğunca kenardan taşacak. ama yan tarafa hat çekmemi gerektirmeyecek bir egzoz bakıyorum. Susturucu takılıyor olabilmesi ve küçük olması benim için önemli şimdiden teşekkür ederim.
https://i.hizliresim.com/26jQAj.png
Egzoz gerçekten kibrit kutusu kadar.

Aliexpressten baktığım için genelde 300-500tl arası limitim var. sadece egzoz için zaten 180cc tek silindir makineye de titanyum akrapoviç yakışmaz hemde motordan pahalıya denk gelir. :D

Boldpilot
10 Ocak 2019, 08:43
bende fmf egzoz var bağlantı yerine ufak plaka koydurdum gayet tatlı oldu ses

liquem
10 Ocak 2019, 11:15
trdeki o 300-500 arasi satilan egzozlar da olur acikcasi. fakat birsuru marka var replikalarda da susturucu ile cevirmeye girdigimde sikinti yaratsin da istemiyorum gun boyu gitmem gereken guzergahta 7 cevirme oluyor

Kural [ Z ]
10 Ocak 2019, 12:47
Otomobiller tarafından farkedilirken kimseyi rahatsız etmeyecek ses aralığını yakalayabileceğiniz pek egzoz yok gibi. Orjinal egzozun içine uzunca bir tornavida sokup arkasından çekiçler ve delerseniz ses bir nebze açılacaktır. Hem bedava çözüm. Basit işlem olsa da bir bilene yaptırmakta yarar var. Bu işlem sonrası geri dönüş de çok mümkün değil (egzozun kesilip onarılıp geri kaynaklanması gerekir ki kimse uğraşmaz, uğraşsa da yeni parası isteyebilir). O yüzden iyice düşünüp yapın/yaptırın derim. Küçük değişim için yeterlidir.

bajajpulsar2
10 Ocak 2019, 16:45
konuyla alakasız kalabilir ancak aliexpresste gördüğüm şu egzozu paylaşmak istedim. akrapovicin r1 için yaptığı egzozun chinese versionu.
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB129cHrmtYBeNjSspkq6zU8VXac.jpg
Link:
https://tr.aliexpress.com/item/500cc-600cc-r11-karbon-motosiklet-egzoz-borusu-susturucu-R6-R1-CBR500-Z750-akrapovic-egzoz-escape-moto/32855048106.html?spm=a2g10.search0104.3.49.4ca2686 2hNHoiT&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_4_10065_ 10068_319_10059_10884_317_10887_10696_100031_321_3 22_10084_453_10083_454_10103_10618_431_10307_537_5 36%2Csearchweb201603_53%2CppcSwitch_0&algo_pvid=c921f0e5-e38d-4e5d-b1e1-1bef0bed3558&algo_expid=c921f0e5-e38d-4e5d-b1e1-1bef0bed3558-6

ahe
10 Ocak 2019, 16:46
düşük cc de egzoz kullanmayın bence hiç hoş ses çıkmıyor. Bişey geçiyo ama gitmiyo haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaağ diye ses geliyo ama ibre 95

espresso
10 Ocak 2019, 18:01
Ne meraklısınız ses çıkarıp gürültü yapmaya. Orjinaline koymuşlar işte en az sesi çıkaran egzosu, bozulup delinmedikçe değiştirmeye ne gerek var. Sanki biraz daha ses çıkarında arabalar sizi farkedecek. Araba farketsin istiyorsanız dit dit diye kısa bir iki korna çalarsınız olur biter. Gürültü yapıp kafa şeytmeye gerek yok.

Sırf bu egzos sesi meraklısı apaçi tayfa yüzünde elektrikli araçlar biraz daha yaygınlaşınca bu ses çıkaran motorların yasaklanmasından yana olucam.

Birkan07
10 Ocak 2019, 18:16
Moto angela yı bi arasana, onda seçenek çok ucuz yollu.

Youjoee
10 Ocak 2019, 18:47
Moto angela yı bi arasana, onda seçenek çok ucuz yollu.

Seçenek çokta bence pek ucuz değil

liquem
10 Ocak 2019, 19:08
Ne meraklısınız ses çıkarıp gürültü yapmaya. Orjinaline koymuşlar işte en az sesi çıkaran egzosu, bozulup delinmedikçe değiştirmeye ne gerek var. Sanki biraz daha ses çıkarında arabalar sizi farkedecek. Araba farketsin istiyorsanız dit dit diye kısa bir iki korna çalarsınız olur biter. Gürültü yapıp kafa şeytmeye gerek yok.

Sırf bu egzos sesi meraklısı apaçi tayfa yüzünde elektrikli araçlar biraz daha yaygınlaşınca bu ses çıkaran motorların yasaklanmasından yana olucam.

konuyu yazarken belirttiğim gibi amacim kimseye rahatsizlik vermek değil. susturucu ile kullanacağım zaten bu kadar saldırgan olmanın bi anlamı yok bence.

Carlsberg
10 Ocak 2019, 19:18
Bence hiç takmamak en iyisi ama ille takacaksanız M4 modelleri oldukça kaliteli.

liquem
10 Ocak 2019, 19:23
Bence hiç takmamak en iyisi ama ille takacaksanız M4 modelleri oldukça kaliteli.

Hocam onun sesi gerçekten herkesi rahatsız eder yahu. Fiyatı da iyi onların gördüm internette de baktım araştırdım baya da Vutututu diye geçicem ama 10'la :D gerçekten sıkıntı.

Kural [ Z ]
11 Ocak 2019, 10:03
Bunun çok basit bir yolu var ama çizerek göstermem lazım, bedavadan az pahalıya gelir, egzozunu da delmek veya değiştirmek zorunda kalmazsın. Ne var ki şu an biraz yoğunum. Kısaca anlatmak gerekirse egzozun çıkış ucuna uygun açıda ve uzunlukta bir koni kaynatır ve bunu bir boru içeirisine yerleştirip ağız kısmını daraltmazsan istediğin sesi ve hatta biraz fazlasını yakalayabilirsin.

serconline
11 Ocak 2019, 10:18
Motosikletine uygun akrapoviç egzozu almak ve bu egzozu ruhsata işletmeden motosikletine egzoz takma bence neden mi bugün sadece egzoz farklı olsun sesi çok çıkmasa bile motosikleti bağlıyorlar bu yüzden gerek yok onun yerne fark edilmek için ne bilim çakarlı ışık felan tak yada dediğim gibi akrep alıcaksın ruhsata işleteceksin başka yolu yok yol güzergahında 7 çevirme çekirge olsan bile patlarsın :)

oialdemir
11 Ocak 2019, 10:43
https://www.youtube.com/watch?v=pwZTn4t7Jd4

Şehir içinde çok keyifli oluyordu. Aynı zamanda fark ediliyorsun o işte güzel ama sonunda orjinala dönüyorsun. Birde bu cezalar çıktı. Ben döndüm orjinale. Ama kötü etkileride var. Komşular sana söylemesede sabaha motoru çalıştırmana uyuz oluyor. Bazen insanları ürkütüyor. Uzun yolda nerden taktık bunu ananasını satayım diyorsun :)

Bence taktırma. Ama gidip taktıracaksın. Yaşayarak öğreniliyor bazı şeyler :)

liquem
11 Ocak 2019, 11:25
Şehir içinde çok keyifli oluyordu. Aynı zamanda fark ediliyorsun o işte güzel ama sonunda orjinala dönüyorsun. Birde bu cezalar çıktı. Ben döndüm orjinale. Ama kötü etkileride var. Komşular sana söylemesede sabaha motoru çalıştırmana uyuz oluyor. Bazen insanları ürkütüyor. Uzun yolda nerden taktık bunu ananasını satayım diyorsun :)

Bence taktırma. Ama gidip taktıracaksın. Yaşayarak öğreniliyor bazı şeyler :)

Açıkçası bende gelen yorumlardan ötürü vazgeçtim finansal bütçemi başka şeylere kaydırsam daha faydalı olucak alması para taktırması para hepsi para ceza yiyince yine para. Tek silindir olduğu için çıkacak ses beni hep korkutmuştur zaten motor euro3 olmasına rağmen çok kısık bir sesi var.

oialdemir
11 Ocak 2019, 11:40
Açıkçası bende gelen yorumlardan ötürü vazgeçtim finansal bütçemi başka şeylere kaydırsam daha faydalı olucak alması para taktırması para hepsi para ceza yiyince yine para. Tek silindir olduğu için çıkacak ses beni hep korkutmuştur zaten motor euro3 olmasına rağmen çok kısık bir sesi var.

Senin motoru sürdüm ben. Keyifli grom dan da büyük çüssesi. Ufak tatlı bir teker makinesi gibi :) Güzel bir lastik al tadından yenmez o