PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : grenajlarım zırıldıyor

emirs
09 Ocak 2019, 16:35
motosikletimle benden önceki sahibi yatmış sanırım karenajlar değişmiş, onu da tam oturtamamışlar yolda giderken yırtık kağıt sesi gibi ses çıkarıyor. carrr ediyor.

tamirciye götürdüm motorun şanzımanın saat gibi ses karenajlardan geliyor muhtemelen dedi. sökülüp yapılması için 100 lira istedi. sizce bu para verilir mi?
kendim sökemedim.

tarikcapar
09 Ocak 2019, 16:58
Şuan senin durumunda zaten 2 seçenek var. 1 kendin söküp gerekli önlemleri alarak tekrar montajlamak, 2 ustanın şefkatli kollarına teslim olmak..
100 lira eder mi etmez mi sen karar vereceksin.. Pazarlık etmeye çalış.. 50 teklif edip 80 e kadar çık .. ben 80 e bağlarım böyle işleri genelde..baştan büyük bir indirip isteyip gözünü korkutup... onu kötünün iyisine razı etmek... pazarlama taktiği :)

emirs
09 Ocak 2019, 17:14
Şuan senin durumunda zaten 2 seçenek var. 1 kendin söküp gerekli önlemleri alarak tekrar montajlamak, 2 ustanın şefkatli kollarına teslim olmak..
100 lira eder mi etmez mi sen karar vereceksin.. Pazarlık etmeye çalış.. 50 teklif edip 80 e kadar çık .. ben 80 e bağlarım böyle işleri genelde..baştan büyük bir indirip isteyip gözünü korkutup... onu kötünün iyisine razı etmek... pazarlama taktiği :)

:) asgari ücretliye 100 tl çok. 20 tl teklif edip fiyatı iyice öldürsem usta düşer mi acep.

ahe
09 Ocak 2019, 17:16
nasıl ya öyle düşüyor mu

tarikcapar
09 Ocak 2019, 17:33
:) asgari ücretliye 100 tl çok. 20 tl teklif edip fiyatı iyice öldürsem usta düşer mi acep.

Sanayi geçmişi olan adamların eli ağır olur... :) O kadar dayak kaldırabilirsen şansını bir dene :)

oktayakgoz
09 Ocak 2019, 18:00
Söküp takması basit her sökmeye 100 verirsen motorun parası kadar para ödersin kısa sürede. Yağ değiş para karenaj sök tak para. Mesela koruma takozu taksan aynı parayı vermek gerek. Korkmayın tornavidadan. 100 tl lik alet edevat al tettemiz işini bitir. Geniş zamanda aç ki açınca iyi bir temizlik yap.

Biraz havalar ısınsın komple temizlik yapacam bende. 15 tatilde yaparım diyordum ama deli soğuk var

E.Yzr
09 Ocak 2019, 18:01
Kendin komplee söküp takabilirsin. Alyanın kaliteli olsun. Takarken vida tutkalı kullan ki sağlam olsun.

arndiol
09 Ocak 2019, 19:22

aga bence adam kötü tekliflerle gelebilir :D

açıkçası elinden iş geliyorsa bak; o dediğin kısım zor değil.

100 tl ise fazla. benim usta 40 tl'ye motoru yeniledi daha yeni :D

emirs
09 Ocak 2019, 19:31
aga bence adam kötü tekliflerle gelebilir :D

açıkçası elinden iş geliyorsa bak; o dediğin kısım zor değil.

100 tl ise fazla. benim usta 40 tl'ye motoru yeniledi daha yeni :D

kafa grenajını sökerken çaat diye ses geldi fara oturan soket kırıldı havada duruyor bir kısmı şu an.
elinden iş geliyor çok şükür ama motosikletimi tornavidayla deşelemek canımdan can alıyor vazgeçiyorum :)
en iyisi elim titreye titreye 50 lirayı verip yaptırmak.