PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Motor İçin Tavsiyeleri Bekliyorum.

azizsele
05 Ocak 2019, 21:08
Merhaba Arkadaşlar
Yaz kış hemen hemen her gün her hava şartında motor kullanıyorum. Yılda motoru kullanmadığım en fazla 20-30 gündür. Şu an TVS Apache 150 var ama canı çıktı çıkacak gibi ve yeni işim için her gün 100-150 km motor kullanmam gerekecek ve köprüyü de kullanmak zorundayım. Özellikle yağmurlu ve rüzgarlı havalarda apache bana çok heyecan dolu anlar yaşattı ve imanımı güçlendirdi diyebilirim. En az 5-6 kez "işte bugün o gün sana geliyorum ya rabbi" dediğim ve bildiğim duaları okuduğum oldu. Artık daha konforlu ve huzurlu sürüşler için yeni bir motosiklete geçmem ve elimdeki makinadan da kurtulmam gerekiyor. Özellikle yol tutuş ve rüzgara karşı daha güvenli modeller arıyorum tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

bu arada 6 yıllık kullanıcıyım ve yaklaşık 130 bin km tecrübem var

levend84
05 Ocak 2019, 21:12
Bütçe nedir?
Vitesli,scooter,tercih nedir?

azizsele
05 Ocak 2019, 21:16
Vitesli 15-20 bin lira civarı bir bütçe ayırabilirim galiba.

emirs
05 Ocak 2019, 21:23
inzuma koşar adım imdadınıza yetişir hocam.
yapıştır bir tane keyfini sür.

azizsele
05 Ocak 2019, 21:27
inzuma koşar adım imdadınıza yetişir hocam.
yapıştır bir tane keyfini sür.

şu an en iyi alternatif o diye düşünüyorum. Nasip

Birkan07
05 Ocak 2019, 21:55
Şu çirkin motorun önerilmedi bi tavsiye topic göremicez sanırım.

20 liraya nc700 alabilirmişsin, bagaj avantajı ve yakıt tasarrufu sizi etkiler bence.

levend84
05 Ocak 2019, 22:17
Dominar olabilir.

Bütçeyi biraz daha yukselterek(21-23)

2012 nc 700s de bakabilirsin

Max 40 bin km ye kadar.

azizsele
05 Ocak 2019, 22:38
Şu çirkin motorun önerilmedi bi tavsiye topic göremicez sanırım.

20 liraya nc700 alabilirmişsin, bagaj avantajı ve yakıt tasarrufu sizi etkiler bence.

Binip de alma diyen görmedim pişman olan da yok gibi özellikle konforuna çok vurgu var herhalde boş değildir ama estetik olarak çok iyi olmadığı da gerçek

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Dominar olabilir.

Bütçeyi biraz daha yukselterek(21-23)

2012 nc 700s de bakabilirsin

Max 40 bin km ye kadar.
Biraz araştırma yapıp bakmak lazım biraz yüksek gibi geldi bana NC serisi

levend84
05 Ocak 2019, 22:47
Binip de alma diyen görmedim pişman olan da yok gibi özellikle konforuna çok vurgu var herhalde boş değildir ama estetik olarak çok iyi olmadığı da gerçek

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Biraz araştırma yapıp bakmak lazım biraz yüksek gibi geldi bana NC serisi

Nc alirsan,işletme giderlerinide iyi hesaplaman lazim.

Yedek parça,sarf malzemeler,balata,fren,filtre,vs.

Alternatif olarak

2017 0km ns200 de bak,0 ötv ile 14.000 tl ye bulabilirsin.

İşini görür.

RoofRoof
05 Ocak 2019, 22:57
Honda 500'lere de bakabilirsin.

burak burk
05 Ocak 2019, 23:01
valla mesafe sağlam olduğu için 250 cc lerin canını alırsın.tabiki olur ama yüksek cc daha rahat ettirir.valla ben olsam dominar yada mt25 alırdım.mt25 zaten 18.500e veriyorlar.dominarda göreceli bir fiyat ama sanırım 19 20 gibi fiyatı vardır tahminimce.yada düşük kmde de zaten bulunabilir.

levend84
05 Ocak 2019, 23:13
Honda 500'lere de bakabilirsin.

Dostum,bende önerecektim,

Cb500f
Cbr500r

Orta hallisi 23-24bin bandinda
Kondisyonu duzgunler 27-29bin bandinda

Uğur Bilgili
06 Ocak 2019, 12:06
Suzuki Vstorm diyecegim ama ikinci el piyasasindan haberim yok. Butcenize uyarsa tavsiye ederim.

uzay gemisi
06 Ocak 2019, 12:48
Dostum,bende önerecektim,

Cb500f
Cbr500r

Orta hallisi 23-24bin bandinda
Kondisyonu duzgunler 27-29bin bandinda

çok değil daha 5-6 ay önce o kıçıkırık motorun orta hallisi 14e bile vardı şimdi dolar ve euro kuru sağolsun sıfırı 45bin lira olduğu için herkes fiyat yükseltmiş.

josepth_o6
06 Ocak 2019, 13:05
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-18%2C600-tl-otv-sifir-sinirli-sayi-sivi-sogutma-cift-silindir-36hp-457248969/detay
Fiyatı bence görece makul. İstediğiniz özelliklere uygun diye düşündüm.

Kural [ Z ]
06 Ocak 2019, 15:43
Merhaba Arkadaşlar
Yaz kış hemen hemen her gün her hava şartında motor kullanıyorum. Yılda motoru kullanmadığım en fazla 20-30 gündür. Şu an TVS Apache 150 var ama canı çıktı çıkacak gibi ve yeni işim için her gün 100-150 km motor kullanmam gerekecek ve köprüyü de kullanmak zorundayım. Özellikle yağmurlu ve rüzgarlı havalarda apache bana çok heyecan dolu anlar yaşattı ve imanımı güçlendirdi diyebilirim. En az 5-6 kez "işte bugün o gün sana geliyorum ya rabbi" dediğim ve bildiğim duaları okuduğum oldu. Artık daha konforlu ve huzurlu sürüşler için yeni bir motosiklete geçmem ve elimdeki makinadan da kurtulmam gerekiyor. Özellikle yol tutuş ve rüzgara karşı daha güvenli modeller arıyorum tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

bu arada 6 yıllık kullanıcıyım ve yaklaşık 130 bin km tecrübem var

Anladığım kadarı ile istediğiniz şey Yaz/Kış kullanılabilecek, uzun yol, şehir içi/dışı sorunsuz kullanılabilecek, alındığında uzun seneler kullanılabilecek, yakıt tüketimi az, servis giderleri makul (ki malesef artık zor), yan rüzgarlardan fazla etkilenmeyecek ağırlık ve stabilitede, çok agresif olmayan, rahat kullanılacak bir motosiklet.

Bunların çoğunluğunu karşılayan model Honda NC750 serisinden ikinci el bir motosiklet sizin bütçenize en yakın alternatif olarak görünüyor. Forumu takip ettiyseniz yakın zamandaki otomatik vitesli motosikletlerin sarf malzemeleri ile ilgili kısma da dikat etmişsinizdir. Bunu da göz önünde bulundurarak seçim yapmanızı öneririm.

Yakıt tüketimini çok önemsemiyorsanız Suzuki Vstrom da iyi bir alternatif olacaktır. Aradaki tüketim değeri farkları ile işletim masraflarını mutlaka karşılaştırın, ardından mümkünse ikisini de bir kullanıp karar verin derim. Suzuki' nin konforu Honda' da olmasa da temel sarf maliyeti Honda' da bir tık daha düşük olduğundan önerilebilir.

Bunlar haricinde bir MT-07' de belki işinizi görebilir, ancak bu iki modelle kıyaslanamayacak şekilde konforsuz kalacaktır. Sonuçta naked ve rüzgardan çok etkileneceğiniz bir motosiklet. Yine de sakin kullanımda yakıt tüketimi oldukça makul kalırken şehir içindeki kıvraklığı ile düşük cc motosikletlerden kalır yanı pek yok.

Hangi motosikleti seçerseniz seçin, demedi demeyin. Sarf maliyeti ve yakıt tüketimi açısından gelen gideni mumla aratacak:wiinkk:, konfor açısındansa nirvanaya vardıracaktır :cat:

foxtrot
06 Ocak 2019, 18:28
cb250r benim görsel olarak çok hoşuma giden motosikletlerden..

logaritma
06 Ocak 2019, 19:25
15-20 bin bütçe ayırabilirim galiba çok yüksek bir galiba bantı 15 mi, 20 mi birde galiba varsa işin içinde benim tahminim 15 civarı rahat varda 20 olmayabilirde oladabilirde..

o yüzden inazuma F derim... 15-16 ya bulursun her türlü , her tür işini görür grenajlı olduğundan gayet yakışıklı duruyor o çirkinliği yok .. inazumanın canınıda kolay kolay alamassın..

nc 750 nin iyisini temizini 24-25 binden aşağı bulman zor .. kaldıki yedek parça fiyatlarınıda göz önünde bulundurmanı öneririm nc nin..

tarikcapar
06 Ocak 2019, 19:25
20bin bütçem olsa, İnazuma alırdım.. vstrom 250 de iyi makine ama 20bine temiz bişey çok zor...

peyloride
06 Ocak 2019, 23:05
Ben de tam olarak aynı çıkmazdayım. Şu ana kadar aklıma en çok yatan model Dominar. VStrom çok güzel fakat 20 bandına yok 24 civarından başlıyor.

azizsele
09 Ocak 2019, 23:48
15-20 bin bütçe ayırabilirim galiba çok yüksek bir galiba bantı 15 mi, 20 mi birde galiba varsa işin içinde benim tahminim 15 civarı rahat varda 20 olmayabilirde oladabilirde..

o yüzden inazuma F derim... 15-16 ya bulursun her türlü , her tür işini görür grenajlı olduğundan gayet yakışıklı duruyor o çirkinliği yok .. inazumanın canınıda kolay kolay alamassın..

nc 750 nin iyisini temizini 24-25 binden aşağı bulman zor .. kaldıki yedek parça fiyatlarınıda göz önünde bulundurmanı öneririm nc nin..

15 bin altına iyi ve uzun süre kullanabileceğim bir motor olduğunu zannetmiyorum en azından bunu gözden çıkarmam lazım diye düşündüm o yüzden onu taban maliyet olarak yazdım 20 bin lira da benim için tahmini üst limit ama temiz ve güzel bir motor için (yeni başlayacağım işin şartları tam olarak netleşince) 2-3 bin daha yükseltebilirim belki imkanları ... tavsiyelerin için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

cb250r benim görsel olarak çok hoşuma giden motosikletlerden..

SüperSuport sevmiyorum ve hergün karda kışta 130-150 km civarı kullanabileceğimi de sanmıyorum

Norton772
10 Ocak 2019, 10:02
Alacaksın bir dominar. Gidon yükseltme, tur camı, elcik ısıtma, 42 dişli sonra da git nereye gideceksen. Yakıtı iyi 3-4 lt arası ki ben daha 3.8 üstünü görmedim. Ağır, rüzgâra karşı oturaklı, çok maliyetli değil, 5000 km'de bir bakımı var. Sonra bakacaksın keyfine. Işletme maliyetleri, parça maliyetleri, güvenlik, performans, yakıt hepsi önemli günümüzde.

azizsele
12 Ocak 2019, 16:24
Çok uygun fiyatlara İnazuma var yığınla. hatta benim belirlediğim rakamların çok altına bulmak bile mümkün ama nedense şimdi de gözüme İnazumaların ABSsiz olması sorun olarak görünmeye başladı (sanki şimdiye kadar absli motor kullanmışım gibi ) bir yandan da bulunduğum bölge (Esenyurt) Maymunlar Cehennemi gibi bir yer eli yüzü düzgün bir motorun otoparkta bile garantisi yok. kafam karma karışık oldu

pintus
12 Ocak 2019, 19:19
15-20 bin nerde 27-29 bin nerde abi önerirken paralara dikkat edin biraz yav 1-2 bin lira fark varmış gibi yazıyorsunuz.

azizsele
12 Ocak 2019, 22:30
www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-suzuki-inazuma-cok-temiz-aksesuar-li-639414915/detay

galiba buna sarabilirim

levend84
12 Ocak 2019, 22:36
www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-suzuki-inazuma-cok-temiz-aksesuar-li-639414915/detay

galiba buna sarabilirim

Kardeşim motor duzgun duruyor.

Lastiklerde yeni.

peyloride
12 Ocak 2019, 22:39

galiba buna sarabilirim

Bu tarz galeriler her zaman daha riskli geliyor bana

azizsele
12 Ocak 2019, 23:02
Bu tarz galeriler her zaman daha riskli geliyor bana

işin erbabı bir arkadaşıma (servise) gösterip öyle alırım zaten bodoslama dalmam

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Kardeşim motor duzgun duruyor.

Lastiklerde yeni.

bakalım emsallerine göre pahalı gibi (üstelik km olarak da daha fazlası var) görünse de daha güvenli gibi görünüyor

levend84
12 Ocak 2019, 23:08
işin erbabı bir arkadaşıma (servise) gösterip öyle alırım zaten bodoslama dalmam

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

bakalım emsallerine göre pahalı gibi (üstelik km olarak da daha fazlası var) görünse de daha güvenli gibi görünüyor

Pazarligi sıkı tut.

12.750 max.zorlarsa 13.000.

Motor ve yuruyen iyiyse,anlaş.

İnazumalarda kronik egzoz(katalizor) ziriltisi olur,onada baktir.(iki egzozada)

Statör sargisini ölçtur.(yenisi tuzludur)

Egzantrik sesini dinle.

On arka disklere bak,aşinma var mi
Ayni şekilde fren balatalarina