PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. El motor alacağım

Gizoku
04 Ocak 2019, 17:38
Merhabalar, 2. El uygun fiyatlı bir motor arayisindayim hangi modellere yonelebilirim bayanım 170 boyum var pek güçlü değilim. Cross, duke200 gibi motorları çok beğeniyorum kullanma konusunda sıkıntı yaşar mıyım? Onerilerinizi bekliyorum. Bir dé hangi zaman almam uygun olur?

tarikcapar
04 Ocak 2019, 18:00
155 boyunda 55 kg arkadaşım Duke 250 abs ile benle çok fena taştaş geçti geçenlerde... hatırladıkça oturur ağlarım.. neyse bu sefer 170 e kadar uzamışsın en azından :)

okaplan
04 Ocak 2019, 19:21
2017 duke lerin sele yüksekliği 83 cm , 170 seniz parmak ucunda tutabilirsini eğer dengeleyebilirseniz , yada arkaya biri daha oturacak o zaman 1-2 cm daha iner basabilirsiniz. Ben düşük hız manevrası çalışırken stop ettirip düşürdüm bir kere. Motor hafif, atak oyuncak gibi geliyor ama neticde bir ağırlığı var yan yattıkça fazlalaşıyo dikkatli olmak gerek, gaz tepkisi fln hosunuza gitmeyebilir biraz agresif, imkanınız varsa deneyin. sonuc olarak boyu cok takmayın 160 boy la nc kullanan gördüm ben :cherry:

liquem
04 Ocak 2019, 20:08
174 boyum var aldigim motor rks rn 180 ayaklarim parmak ucunda yere değince bananda güven vermedi çok. Eğer yek ayagin gere değdiginde motoru dik tutabiliyorsan sikinti yok. motoru kendine tasitana kadar sikinyi yasarsinnagirligina alisinca sorun olmaz.

zekeriyaimam
04 Ocak 2019, 20:14
Bayan değil kadın diyeceksin!!!

Gizoku
04 Ocak 2019, 23:48
Çok güçlü bir makine de olsun istemiyorum hız yapmamak için karar veremedim ne alayım napayım

Birkan07
04 Ocak 2019, 23:57
Paran varsa mt125 alabilirsin. Parçası pahalı ama koruma takozlarını takar sakin sakin binersen masrafta açmaz, seveceğinede eminim. Ortala 2 litre yakıtı var, benzini ne zaman aldığını unutur doya doya gezersin.

Hamza Toruk
05 Ocak 2019, 08:05
Bütçeni söylememişsin , ama duke 200 ABS li modelıne bütçen yetiyorsa temizini al eğleceli olacaktır ilk zamanlar motoru sen taşırsın ama alışınca tüm ağrlığı motora taşıtırsın zaten dert etme böyle şeyleri ...

zekvan
05 Ocak 2019, 11:50
Boy problemin yok istediğin motora binebilirsin, tarzın cross ise ekonomini göz önüne al, yakıt senin için önemliyse onu göz önüne al.. Sana burada herkes 10 tane farklı motosiklet önerebilir. Hangisini dinleyeceksin ?

Carlsberg
05 Ocak 2019, 11:57
MSX Grom'a bir bakın.

Göksel_Eren
05 Ocak 2019, 12:37
Merhabalar, 2. El uygun fiyatlı bir motor arayisindayim hangi modellere yonelebilirim bayanım 170 boyum var pek güçlü değilim. Cross, duke200 gibi motorları çok beğeniyorum kullanma konusunda sıkıntı yaşar mıyım? Onerilerinizi bekliyorum. Bir dé hangi zaman almam uygun olur?

1.70 bence racing bi motor sürmek için bile yeterli kendinize güvenin,kendinizi bilin gerisi boş.
Kendinizi bilin derken tecrübenizi veya kaçıncı motorunuz olacağını bilmiyorum o yüzden dedim. Eğer ilk motorunuz olacak ise tabi ki 125 cc tabi ki eğitim bunları hiç söylemiyorum bile.
ama 2. veya 3. motorunuz ise beli bir KM tecrübeye sahipseniz, kendinize güvenin hanımefendi ve istediğinizi alın. O olur mu bu olur mu diyenlerede kulak asmayın.
Saygılarımla iyi sürüşler...

foxtrot
05 Ocak 2019, 12:59

honda cb250r

ÇELİKKAYA
05 Ocak 2019, 16:10
Honda grom diyorum

murat 60
05 Ocak 2019, 16:16
bütçe belirtmemişsiniz madem begeniyorsunuz crf rally sıze uyar heryola gider boyunuz da yeterli

melez
05 Ocak 2019, 16:53
konuyu açıp bulaşık yıkamaya gitti sanırım ses seda yok.

Gizoku
05 Ocak 2019, 18:43
Bütçem 13bine kadar esneté bilirim. Scooter tarzı motor kullandım daha önce elime hız yapabileceğim bir modeli geçerse hız yaparım alışmadan ondan korkuyorum. Ve hor kullanirım motoru bir çok kez düşeceğime eminim yedek parçaları da ucuz olan bir modeli olursa süper olur bu arada çok teşekkürler onerileriniz için ve gücüm hiç yok o da çok korkutuyor

themeh
05 Ocak 2019, 19:10
crf250l al alçaltma kiti ile boy sorununu çözer bir ömür binersin. ben

yigozya
05 Ocak 2019, 21:29
Bütçem 13bine kadar esneté bilirim. Scooter tarzı motor kullandım daha önce elime hız yapabileceğim bir modeli geçerse hız yaparım alışmadan ondan korkuyorum. Ve hor kullanirım motoru bir çok kez düşeceğime eminim yedek parçaları da ucuz olan bir modeli olursa süper olur bu arada çok teşekkürler onerileriniz için ve gücüm hiç yok o da çok korkutuyor
Hor kullanma, aşırı hız yapmamasi ve ucuz yedek parça deyince aklıma kendi motosikletim tvs apache rtr150 den başka bir şey gelmiyor :) bir çok kez düşeceğini öngörmüşsün o zaman ekipmana daha çok ağırlık vermen gerekiyor sanirim. 6-7ye 2016 model düşük km li tertemiz bir apache alabilirsin

Kural [ Z ]
05 Ocak 2019, 21:44
Boy ve kullanım rahatlığı gibi nedenlerle Honda MSX125 öneririm. Eşim için aldığım ancak bana nasip olan motosiklet. Kullanımı ayrı bir keyif.

Ancak yedek parçasını sanayide bulamazsınız, orjinal parça kullanmak gerekir ki birçok noktada bel bükebilir. Arkadaşın da belirttiği gibi RTR Apache güzel bir tercih olabilir. Veya hız kaygınız yoksa, yakıt ekonomisi ve parça derdi olmayan, fiyatı çok uyguna ikinci elini rahat alıp satabileceğiniz Yine Honda125ACE veya yamaha YBR125 önerebilirim.

Hangisi olursa olsun en azından selesine binmeden kararınızı vermeyin.

gerivites
05 Ocak 2019, 21:55
Duke 200abs olabilir. Parca ucuz demissiniz onun için de ns200 diyeceğim ama son yıllarda parçaları zamlandi. Benim onerim absli bir motosiklet almanız yönünde olacaktır. Msx125 de güzel bir tercih olabilir.

GezeGeze
06 Ocak 2019, 00:33
Sıfırlarında geçen ay kampanya vardı; 15000 TL'nin altına verdiler, 2018 model sıfırını. Belki hala satan vardır...

Benelli BN251 tavsiye ederim, ABS'li, 250 cc.

Ama vitesli motosiklete yeni başlayacaksanız, 150 cc Kuba CR1 tavsiye ederim... Dağa taşa gelir, düşer, kalkar, gider, parçası da nispeten hesaplıdır, bakımları da hesaplıdır...

Koruma demiri taktırmayı unutmayınız ...

Zamanlamaya gelirsek: O zor konu işte... Eldeki nakti dolara euroya yatırıp baharı beklemek de var; kışın ortasında motosiklet binilmeyecek olsa da şimdiden hesaplı denk getirip almak da var ...

Gizoku
06 Ocak 2019, 21:55
Duke 200abs olabilir. Parca ucuz demissiniz onun için de ns200 diyeceğim ama son yıllarda parçaları zamlandi. Benim onerim absli bir motosiklet almanız yönünde olacaktır. Msx125 de güzel bir tercih olabilir.

Msx125 tekerleri çok küçük gibi geliyor bana kaydırmam mı onu yağmurlu havada falan da kullanacağım çünkü

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Sıfırlarında geçen ay kampanya vardı; 15000 TL'nin altına verdiler, 2018 model sıfırını. Belki hala satan vardır...

Benelli BN251 tavsiye ederim, ABS'li, 250 cc.

Ama vitesli motosiklete yeni başlayacaksanız, 150 cc Kuba CR1 tavsiye ederim... Dağa taşa gelir, düşer, kalkar, gider, parçası da nispeten hesaplıdır, bakımları da hesaplıdır...

Koruma demiri taktırmayı unutmayınız ...

Zamanlamaya gelirsek: O zor konu işte... Eldeki nakti dolara euroya yatırıp baharı beklemek de var; kışın ortasında motosiklet binilmeyecek olsa da şimdiden hesaplı denk getirip almak da var ...

duke200 almaktansa 150 cc Kuba CR1 mı alayım? duke200 kafama yattı gibiydi

GezeGeze
06 Ocak 2019, 23:52
Çok bilgi yok taleplerinizin çerçevesi hakkında; o nedenle varsayım üzerine konuşabiliyoruz:

Motosiklet bütçeniz, ekipmana makul bir rakam ayırdıktan sonra motosiklet almaya kalacak olan bütçenizdir. Tüm parayı motosiklete yatırmayınız...
İlk vitesli motosikletinizse mutlaka sıfır alınız.
Çokça düşerim diye motosiklete binilmez. Gerekli teorik ve prakit eğitimleri alınız, okuyunuz, kendinizi geliştiriniz.
Düşüldüğünde yedek parça maliyetinin "hesaplı" olup olmaması şahsi gelir durumunuzla ilgilidir; kimine 50 liralık ayna çok gelir; kimine 500 liralık plastik karenaj yenileme vız gider... O kısım size kalmış ...
Şehirlerarası kullanacaksanız 250 cc altı almayınız.
Şehir içi için 150 cc yeterli bir başlangıç motosikleti olabilir.
Duke200 ile Kuba CR1 arasında 2. elde 5 kat fiyat farkı vardır; sıfırında belki 3 kat...
Duke200 hoşunuza gittiyse Duke200 alınız. Hoşunuza gitmeyen motosiklet almayınız...
Hızlanma, ataklık, titreşim vb. konularda Duke200 için bir şey diyemem; çünkü kullanmadım.

Ama yeni başlıyorsanız bütçenize uygun sıfır bir motosiklet alın. Rodaj süresinde alıştıra alıştıra kullanmayı öğrenirsiniz çünkü...

Yine de 2. el alacaksanız, ve özellikle yağmurda vs kullanacaksanız, 1 çift lastik yenilemek için de, neresinden baksanız bir 750 - 1000 TL de lastik değişimi için ayırıp, kalan paraya bir 2. el motosiklet bakınız... Ekipman için zaten önceden belli bir miktar düşmüştük bütçeden, kenara koyup...

Güvenli sürüşler.

Gizoku
07 Ocak 2019, 06:18
Çok teşekkürler

Kural [ Z ]
07 Ocak 2019, 11:05
Msx125 tekerleri çok küçük gibi geliyor bana kaydırmam mı onu yağmurlu havada falan da kullanacağım çünkü

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

duke200 almaktansa 150 cc Kuba CR1 mı alayım? duke200 kafama yattı gibiydi

Şu anda kar yağmur çamur demeden binip aktif kullandığım motosiklettir kendileri. Kıvraklığı ve kullanım rahatlığı da ayrı bir konu. Lastikte ANLAS CAPRA tercih ettim ve bu modelde yağmurda ve karda dahi beni oldukça memnun etti. Gerçi yine aynı markanın WinterGripII modeli kar lastiği oldukça iyi ancak yazın hep üstünde olmak istediğim bir motosiklet olduğu için CAPRA tercih ettim.

Yakıt tüketimi mükemmel. Aynalarla arka görüş yeterli. Sele yüksekliği oldukça uygun (ilk okul yanından geçerken cocukların bağıorarak söyledikleri laf: "-Aaaaaaa motora bak abiyi sürüyor.") :thumleft: Yani sele yüksekliği konusunda hiçbir sorun yaşamazsınız :cat: Ayrıca düzde yaklaşık 95 km/h hız yaptığını da belirtmek isterim. Bu hıza seri şekilde çıkabilir ancak daha üzerini planlıyorsanız kesinlikle yetmeyecektir. Yedek parça konusunda yazdıklarımı da hatırlatırım. Hepsine rağmen yine de MSX125' i şiddetle öneririm. Asla satmak istemeyeceğiniz bir motosiklet olacaktır!

KTM kesinlikle yeni başlayan birine önermiyorum. Bazı modellerindeki ciddi birkaç sorun, servisin ilgisizliği, yedek parçanun ve servis bakımlarının ortalamanın üzerinde oluşu gibi nedenlere bir de grenaj ve basit bir sinyal veya ayna fiyatını da gözetirsek, tipi/şekli şemali güzel de olsa o zırıltı egzoz sesi bir süre sonra rahatsız edecektir.

Gizoku
08 Ocak 2019, 01:16
;4426518']Şu anda kar yağmur çamur demeden binip aktif kullandığım motosiklettir kendileri. Kıvraklığı ve kullanım rahatlığı da ayrı bir konu. Lastikte ANLAS CAPRA tercih ettim ve bu modelde yağmurda ve karda dahi beni oldukça memnun etti. Gerçi yine aynı markanın WinterGripII modeli kar lastiği oldukça iyi ancak yazın hep üstünde olmak istediğim bir motosiklet olduğu için CAPRA tercih ettim.

Yakıt tüketimi mükemmel. Aynalarla arka görüş yeterli. Sele yüksekliği oldukça uygun (ilk okul yanından geçerken cocukların bağıorarak söyledikleri laf: "-Aaaaaaa motora bak abiyi sürüyor.") :thumleft: Yani sele yüksekliği konusunda hiçbir sorun yaşamazsınız :cat: Ayrıca düzde yaklaşık 95 km/h hız yaptığını da belirtmek isterim. Bu hıza seri şekilde çıkabilir ancak daha üzerini planlıyorsanız kesinlikle yetmeyecektir. Yedek parça konusunda yazdıklarımı da hatırlatırım. Hepsine rağmen yine de MSX125' i şiddetle öneririm. Asla satmak istemeyeceğiniz bir motosiklet olacaktır!

KTM kesinlikle yeni başlayan birine önermiyorum. Bazı modellerindeki ciddi birkaç sorun, servisin ilgisizliği, yedek parçanun ve servis bakımlarının ortalamanın üzerinde oluşu gibi nedenlere bir de grenaj ve basit bir sinyal veya ayna fiyatını da gözetirsek, tipi/şekli şemali güzel de olsa o zırıltı egzoz sesi bir süre sonra rahatsız edecektir.

Çok teşekkür ederim bakış açımı değiştirdi verdiğiniz bilgiler çok yardımcı oldunuz.

bajajpulsar2
08 Ocak 2019, 12:53
pulsar 200 ns öneririm.