PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Çarpışmalı Kazam ve Teşekkür

emenyasin
04 Ocak 2019, 16:56
Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim ve iyi olduğumu bildirmek isterim.
4 Ocak 2019 tarihinde ilk çarpışmalı kazamı yapmış bulunmaktayım. İlk çarpışmlı kaza deme sebebim daha önce başkasına çarpmadan trafikte kendim ve sürdüğüm motosiklet düşecek şekilde kaza yapmış olmam. İlk teşekkür tabiki Allah'a ikincisi kullandığım ekipmanların firmalarına üçüncüsü kaza sonrasında benimle ilgilenenlere ve çarptığım arabanın sürücüsüne dördüncüsü forumda ve çeşitli yerlerde kaza tecrübelerini paylaşmış olan arkadaşlara. Kazadan sonra fotoğraf çekilmeai gerektiğini daha önceden okuduğum tecrübelerden hatırladım ve hemen oradaki bir arkadaştan çekmesini istedim. Diğer aracın sürücüsü su alıp getirdi bana, sağolsun. Kafa bir yahut daha fazla kez çarpmış olmama rağmen 2018 mayıs veya Haziran ayında 160 yahut 170 tl'ye aldığım Sway 802 kaskım boyadaki az miktar soyulma harici dış kabukta hasar gözlemlemedim. Lakin içteki köpüğü durumunu bilmiyorum. Bu tür polikarbon sert kabuklu kasklar çarpma sonucu enerjiyi emme işlemini fiber kasklar gibi gerçekleştirmiyorlar bunun tasarlanmamışlar bildiğim kadarıyla. Yani hasarı vücuda iletmiş olabilir lakin yine de kafamda ve boynumda ciddi bir şey yok.

Hisseden bir kıss çıkarılacaksa sanırım şudur: Bugün, genel olarak ani hızlanma yapmayan bir kişi olan benim ani hızlanma yaptığım bir gün olması ve sık sık yanıma aldığım kask kameramı almamış olmam ve kazanın bugüne denk gelmesi [B]insana alınan tedbirlerin bırakıldığı kısa bir zaman diliminde neler olabileceğini ve bu önlemlerin de bu zamanlar için olduğunu, bu yüzden çok kısa bir sürüş için bile(kısa bir sürüş nniyetindeydim) gerekli hazırlığı yapmadan çıkmamak gerektiğini hatırladıyor. Özellikle kurye arkadaş yakın siparişlere bile giderken lütfen önlem alsınlar.

kurubuzz
04 Ocak 2019, 17:09
Geçmis olsun 🤕kaza.fotoraflarini paylaşsaydın bizler icinde caydırıcılık olurdu .

wing41
04 Ocak 2019, 17:09
Kaza nasıl oldu, kafa yere mi çarptı? sway kask iş mi gördü yoksa keşke fiber kask olsaydı durumumu? Ani hızlanma? Tedbirli olma? Kuryeler?

Pek anlayamadık ama geçmiş olsun.

emenyasin
04 Ocak 2019, 17:13
Karakola gidip ifade verdikten sonra biraz detaylandırayım olur mu? Şimdi hastaneden eve dönüyorum.

Kural [ Z ]
04 Ocak 2019, 17:14
Ucuz atlatılmış bir kaza daha. Büyük geçmiş olsun.

En ufak tedbir dahi önemli. Siz bir de "şuradan şuraya gidicem kaska ne gerek var" diyen yurdum vatandaşının ailesine giden son telefonu düşünün.

Bir de nacizhane öneri, lastiklerinizi tekrar gözden geçirin. Fabrika çıkışı lastikler ile bu havalar gerçekten tehlikeli oluyor.

The Dude
04 Ocak 2019, 17:21
en kötüsü böyle olsun.

..YaNKee..
04 Ocak 2019, 17:24
geçmiş olsun... dikkatli olmak gerek çok çok iyi motor kullanan full ekipmanlı arkadaşlarımız bile rahmetli oldular ufacık şeylerden dolayı... tedbiri elden bırakmamak gerek kesinlikle... işe yaramayan ekipmanıda tercih etmemek lazım.. şimdi limitimiz bu kadar diyen olacak ama seni korumayan ekipmanla gezme daha iyi derim bende.. biraz yeme içmeden feragat edip koruyucu ekipmanlardan almak lazım...

tarikcapar
04 Ocak 2019, 18:19
Bak şimdi motor pantolonu ve botum yok diye içime dert oldu iyi mi... Geçmiş olsun

','
04 Ocak 2019, 18:27
geçmiş olsun

emenyasin
04 Ocak 2019, 18:45
Hepinize tekrar teşekkürler. Fotıfraflar paylaşıcam kazaya ve ekipmanlara daie, inşallah. Ama şunu söyleyeyim bot kesinlikle çok önemli arkadaşlar. Şakası yok botun. Hiç birinin yok gerçi ama bot eldiven ve kask sanki ayrı önemli gibi. Tabi kazadan kazqya önenleri de değişiyor. Bazısında sürtünmeye dayanıklı ekipmanın ve pantolonun değeri çok büyük olurken. Bazısında daha çok darbe emici eklem koruyan ekipman daha önemli oluyor.
Kaza kısaca kontrollü kavşağa hız azaltmadan gelen motosiklet ile sağda duran sola(kavşak tarafı) sinyal vermiş olan aracın çok hızlı çıkmaya çalışması sonucu oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

Kaza nasıl oldu, kafa yere mi çarptı? sway kask iş mi gördü yoksa keşke fiber kask olsaydı durumumu? Ani hızlanma? Tedbirli olma? Kuryeler?

Pek anlayamadık ama geçmiş olsun.

Daha iyi ekipman tabiki daha güzel lakin kaza düşük hızda gerçekleşti ve bu kask yeterli geldi. Diğer ekipmanlar da ha keza öyle.
Ani hızlanmadan kastım hızlı kalkma deviri hızlı yükseltme faln. Pek sık yapyığım şeyler değil

mehmetdogu37
04 Ocak 2019, 18:52
Geçmiş olsun.Allah daha beterinden korusun.

Cyan
04 Ocak 2019, 19:34
Çok geçmiş olsun

moli0046
04 Ocak 2019, 20:15
Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim ve iyi olduğumu bildirmek isterim.
4 Ocak 2019 tarihinde ilk çarpışmalı kazamı yapmış bulunmaktayım. İlk çarpışmlı kaza deme sebebim daha önce başkasına çarpmadan trafikte kendim ve sürdüğüm motosiklet düşecek şekilde kaza yapmış olmam. İlk teşekkür tabiki Allah'a ikincisi kullandığım ekipmanların firmalarına üçüncüsü kaza sonrasında benimle ilgilenenlere ve çarptığım arabanın sürücüsüne dördüncüsü forumda ve çeşitli yerlerde kaza tecrübelerini paylaşmış olan arkadaşlara. Kazadan sonra fotoğraf çekilmeai gerektiğini daha önceden okuduğum tecrübelerden hatırladım ve hemen oradaki bir arkadaştan çekmesini istedim. Diğer aracın sürücüsü su alıp getirdi bana, sağolsun. Kafa bir yahut daha fazla kez çarpmış olmama rağmen 2018 mayıs veya Haziran ayında 160 yahut 170 tl'ye aldığım Sway 802 kaskım boyadaki az miktar soyulma harici dış kabukta hasar gözlemlemedim. Lakin içteki köpüğü durumunu bilmiyorum. Bu tür polikarbon sert kabuklu kasklar çarpma sonucu enerjiyi emme işlemini fiber kasklar gibi gerçekleştirmiyorlar bunun tasarlanmamışlar bildiğim kadarıyla. Yani hasarı vücuda iletmiş olabilir lakin yine de kafamda ve boynumda ciddi bir şey yok.

Hisseden bir kıss çıkarılacaksa sanırım şudur: Bugün, genel olarak ani hızlanma yapmayan bir kişi olan benim ani hızlanma yaptığım bir gün olması ve sık sık yanıma aldığım kask kameramı almamış olmam ve kazanın bugüne denk gelmesi [B]insana alınan tedbirlerin bırakıldığı kısa bir zaman diliminde neler olabileceğini ve bu önlemlerin de bu zamanlar için olduğunu, bu yüzden çok kısa bir sürüş için bile(kısa bir sürüş nniyetindeydim) gerekli hazırlığı yapmadan çıkmamak gerektiğini hatırladıyor. Özellikle kurye arkadaş yakın siparişlere bile giderken lütfen önlem alsınlar.

Geçmiş olsun kardeşim.
Her zaman dikkatli ol

tommygun
04 Ocak 2019, 20:44
Kardeşim geçmiş olsun, en kısa sürede kaskı, muhtemelen de lastikleri yenilemen gerekebilir. Yine de ucuz atlatmışsın.

levend84
04 Ocak 2019, 23:24
Kardeşim geçmiş olsun, en kısa sürede kaskı, muhtemelen de lastikleri yenilemen gerekebilir. Yine de ucuz atlatmışsın.

Konuyu açan arkadaşa çok geçmiş olsun.

Abi guzel bir noktaya değindin,

Kp150 nin stok lastikleri resmen tahta,zamaninda yakindan incelemiştim.

Kuru asfaltta bile kizaklama yapiyor diyorlar.

Birkan07
05 Ocak 2019, 00:02
Geçmiş olsun dostum.

arndiol
05 Ocak 2019, 08:05
gecmiş olsun

Guven
05 Ocak 2019, 08:57
Geçmiş olsun...

emenyasin
05 Ocak 2019, 12:33
http://imagizer.imageshack.us/a/img924/3039/mIsbPZ.jpg

http://imagizer.imageshack.us/a/img924/1585/3K8AC8.jpg

http://imagizer.imageshack.us/a/img922/6274/E0rmjd.jpg

http://imagizer.imageshack.us/a/img921/8871/dfHkdd.jpg
http://imagizer.imageshack.us/a/img923/9933/DQBu0c.jpg
http://imagizer.imageshack.us/a/img921/8499/5jGIqY.jpg
http://imagizer.imageshack.us/a/img921/4990/UQc1jA.jpg

Diğer botta da sürtünme izleri mevcut

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Şimdi ben bu kaza işlerinde yeniyim. Bana bir açıklayın hele nasıl oluyor.
Şimdi ben rütbe atladım mı? Karıştığım kaza sayısını nasıl belli ediyorum? Kaska çentik mi atayım? Yoksa gidona bir şeyler mi asıyorum? Diğer aracı aynasını kırmadım. Kırsam daha çabuk mu rütbe atlardım?

mustafa_325
05 Ocak 2019, 13:38
Şimdi ben bu kaza işlerinde yeniyim. Bana bir açıklayın hele nasıl oluyor.
Şimdi ben rütbe atladım mı? Karıştığım kaza sayısını nasıl belli ediyorum? Kaska çentik mi atayım? Yoksa gidona bir şeyler mi asıyorum? Diğer aracı aynasını kırmadım. Kırsam daha çabuk mu rütbe atlardım?

Rütbeni belli etmen için kaza hikayesini anlatman lazım. Ne kadar hikaye anlatırsan ve anlatımın ne kadar etkileyici olursa o kadar rütbeli olursun. Bacakta kolda platin olması ve hafif aksayarak yürümek etkiyi arttıracaktır.

GezeGeze
05 Ocak 2019, 14:28
Geçmiş olsun...

Trafiğe kapalı bir alanda sürmüyorsanız, n'olur n'olmaz, kavşaklara yaklaşırken mutlaka hızınızı düşürün ...

Kaskın kabuğu çatlamamış olsa bile iç kısımdaki polistren köpük ezilmişse, darbeyi emerken, kaskı değiştirin... Çarpma anında yastıklamayı yapan o süngerimsi polistren köpük tabaka çünkü...

Bot konusunu hala halledemedim... 43 numarası kalmamıştı, kampanyadaki 4Riders'ın 240 liraya olan botunun... Kış geldi, motoru kaldırdık zaten, diye erteledim... Bahara artık ... aklımda ...

Rütbeye gelecek olursak; kaza konusunda terfi etmemek en güzeli ... Allah kaza bela vermesin...

Güvenli sürüşler herkese...

emenyasin
07 Ocak 2019, 14:09
Bu kaza tesbit tutanağını aldım bugün. Lakin tutanakt karşı tarafın alkol test sonucu var. Benim yok. Ben sadece karşı tarafınkini verince olur mu? Yoksa hastahaneye gidip aldıkları kan sonucunu mu götürmem lazım? Not: Karşı tarafın sigortasından yapılacak inşallah