PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardımcı Olur Musunuz

kesikersrdr
04 Ocak 2019, 09:26
Merhaba,

Motosikletimle küçük bir kaza yaptım. Kırık ve çizik parçalar var. Karşı taraf hatalı olduğunu kabul etti. Sigortasından yaptıracağız.
Kırık parçalar değişecek evet ama çizik parçaları da değiştirmeli miyim? Bir türlü karar veremiyorum. İleride satarken baya parçası değişmiş diye yanlış anlayan olur mu acaba. Siz olsanız çizikleri değiştirmeden bırakır mıydınız?

bj200ns
04 Ocak 2019, 09:27
Titizsen değiştir.
Değiştirmeden önce fotograflarını çek bu sebepten değişti diye.
Canını sıkma her malın alıcısı vardır. yaptır motorunu tertemız bin.
Motordan keyıf almaya bak ılerısını dusunme

kesikersrdr
04 Ocak 2019, 09:31
Evet onları gördükçe rahatsız olucam sanırım titizim.
Ben bütün çizikleri yaptırayım o zaman. Parçaları da alırım diye düşündüm. Almak isteyen niye değiştiğini direk parçadan görsün.

Samet Ağır
04 Ocak 2019, 10:13
Değişenleri alamazsın. O yüzden detaylı fotoğrafla..
Sigorta eskiyi alacak,yeniyi verecek.

artemis99
04 Ocak 2019, 10:14
Sigortadan yaptıracaksanız bu senin kararına bırakılan bir şey değil ki. Ekspertiz yapıldı mı? ne kadarlık bir hasar çıkmış. Karşı taraf sigortadan nasıl yaptıracak bunları iyice bir konuşmakta fayda var. Tutanak tutulup evraklar sigortaya gönderildi mi?

arndiol
04 Ocak 2019, 10:24
Bildiğim kadarıyla ekspertiz sonucundan sonra değişecek kararları o veriyor. yani bunları değiştirmek istiyorum demenin cok bir etkisi olmayabilir. sadece "istemiyorum" kısmını kabul ederler.

Adamlarla konuş, eğer değiştirebileceklerse değiştirt. Öncesi ve sonrası için foto cekil; adamlara satarken gösterirsin. sıkıntı olmaz.

arifziyaar
04 Ocak 2019, 10:31
allah kolaylik versin.

Son Ütücü
04 Ocak 2019, 12:51
Kaza yerinde çekilen fotoğraf varsa satarken çok etkisi olur ikna etmende, sonuçta ufak çaplı bir kazada değişen parçaların fotoğrafta uyuşuyorsa bunu ispatlarsın. Ha ben çizilen parçaları değiştirmedim o benim kendi batıllığımdan nazarlık olsun dedik :cherry:

Mamba09
04 Ocak 2019, 13:07
Degisen parcalari alamazsın onu unut.
Ayrica ekspertiz karar verecek değişime. Ama cizik olan tum parcalari servis göstermekle yukumludur. Belki boya belki değişim olur.

kesikersrdr
10 Ocak 2019, 09:50
Cevaplarınız için çok teşekkürler. Motorun fotoğraflarını çektim. Sökülen parçalarında tek tek fotoğraflarını çektiririm. Kaza fotoğrafı da var. Çok küçük çiziklerin olduğu alanlar var bunları sigorta değiştirme derse değişmeyecek mi şimdi? Servis uzun yıllardır benim servisim bu arada.