PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ne kadar fakiriz ya!

Zeybeks
03 Ocak 2019, 20:12
Abi şuna fakir harleyi diyorlar ya... Bitiyorum ama buna ben. Ne kadar işletim masrafı vardır bunun acaba aylık/yıllık?

https://i.hizliresim.com/Em8DvZ.jpg (https://hizliresim.com/Em8DvZ)

Samet Ağır
03 Ocak 2019, 21:16
Küçükken bizi vejetaryan sanıyordum. Meğerse fakirmişiz ya la...

Zeybeks
03 Ocak 2019, 21:17
Yooo biz vejeteryandık. Değil miydik ya? Yo yo vejeteryandık :)

caglar48
03 Ocak 2019, 22:07
Tam bir mühendislik yüzkarası bi alet vibrasyon inanılmaz fazla gaza bassan gitmez frene bassan durmaz tamamen yelleye yelleye gezmelık motor. Kaza durumu maddi olarak üzer kaskosuz binilmemeli , yakıt olarak tahmınımce 6 litre falandır hd48 varken dönüp bakılmaz bence

logaritma
03 Ocak 2019, 22:32
883 değilmi o ben sürdüm çok güzel alet ağırlığı orta aşağıda dengeli o yüzden yeni başlayan biri bile iyi bir eğitimle çok rahat sürer.. torklu zaten şehir içi için tasarlanmış fakir harleyi demezler ona harleyciler genç harleyi derler çünkü harley davidsonın açıklaması vardı bu 883 leri alanlar genelde 20 li ve 30 lu yaşların başındaki genç kitleymiş ..

bu harleyin normalde pistlerde yarışan o eski kültüründen gelen seri esasen 1920 li 30 lu yıllarda yarış motorlardı bu tipdi o gelenekden geliyor oraya bir gönderme var..

Bana sorsan gerçek harleymi bana görede pek değil hd deyince benimde aklıma softail serileri touring serileri geliyor road king ler street glidelar falan..

bu kadarda takmayın kafaya pek çok ülkelerdeki insanlarda ulaşamıyor bu tip motorlara o yüzden bir sürü firma daha insani hacimlerde giderleri daha düşük yakıtı daha ideal bunlara benzer niteliklerde motorlar üretiyor..

Cyan
03 Ocak 2019, 22:39
Ben bunu alacağıma (milletin %90'ına hilkat garibesi / akraba evliliği ürünü gelen) Yamaha SCR950'yi 10 kere 100 kere 1000 kere alır ve babalar gibi kullanırım... 27 dereceden fazla yatmayan motor mu olur yahu!?

Zeybeks
03 Ocak 2019, 22:44
883 değilmi o ben sürdüm çok güzel alet ağırlığı orta aşağıda dengeli o yüzden yeni başlayan biri bile iyi bir eğitimle çok rahat sürer.. torklu zaten şehir içi için tasarlanmış fakir harleyi demezler ona harleyciler genç harleyi derler çünkü harley davidsonın açıklaması vardı bu 883 leri alanlar genelde 20 li ve 30 lu yaşların başındaki genç kitleymiş ..

bu harleyin normalde pistlerde yarışan o eski kültüründen gelen seri esasen 1920 li 30 lu yıllarda yarış motorlardı bu tipdi o gelenekden geliyor oraya bir gönderme var..

Bana sorsan gerçek harleymi bana görede pek değil hd deyince benimde aklıma softail serileri touring serileri geliyor road king ler street glidelar falan..

bu kadarda takmayın kafaya pek çok ülkelerdeki insanlarda ulaşamıyor bu tip motorlara o yüzden bir sürü firma daha insani hacimlerde giderleri daha düşük yakıtı daha ideal bunlara benzer niteliklerde motorlar üretiyor..
Buradan modlara seslenebilir miyiz? Neden mobil surumde begen butonu yok acep? Ya ben gv250 kullaniyorum. Cok cok memnunum ama sunun tipi cok hosuma gidiyor :) sebepsiz

Cyan
03 Ocak 2019, 22:46
Tipine laf yok bu arada...

logaritma
03 Ocak 2019, 23:01
gv ninde güzel custom work çalışmaları var .. sadece artçı selesini çıkartsan bile havalı duruyor ..

mchi
03 Ocak 2019, 23:06
Çok güzel görünüyor ve o kadar. Dahası yok bu aletin.

Metela
03 Ocak 2019, 23:11
bir arkadaşım geçenlerde almıştı ikinci elini 50bin TL'ye 2016 model km'si düşüktü, adam şimdi o fiyattan aldığına seviniyor,

gariban fakir sevinci diye düşündüm msx 125'me binerken..

logaritma
03 Ocak 2019, 23:16
uygun yollu sport cruiser alıcak olsam c kasa 2000 sonrası üretim olan en500 alırdım.. onada 12 ila 14 den fazla asla vermezdim.

okanbagiscan
03 Ocak 2019, 23:59
Küçükken bizi vejetaryan sanıyordum. Meğerse fakirmişiz ya la...

Sesli güldümm :)

levend84
04 Ocak 2019, 00:15
@Logaritma,

Abi o makina harley değil.

Detaylar için.

https://muttmotorcycles.com

logaritma
04 Ocak 2019, 00:34
@Logaritma,

Abi o makina harley değil.

Detaylar için.

https://muttmotorcycles.com

Tamam firma custom firması olabilirde üstünde çalışdıkları o motor iron 883 ona eminim o motor bloğunu nerde görsem tanırım..

levend84
04 Ocak 2019, 00:35
Düzeltiyorum..

Sitesinde en baba motor 250cc

Konu başligindaki makina iron,

İlginc olani ise,neden mutt motorun logosu kullanilir.

Aklima gelen tek şey,ingiliz mutt firmasina custom yaptirilmis olmasi..

logaritma
04 Ocak 2019, 00:46
ben sana yapılanları söyliyim sele ve arka kuyruk değiştirilmiş , old school depo takılmış ..

daha küçük sele ve daha kısa bir arka kuyruk yapılmış böylece arka lastik daha ortaya çıkarılmış arkada daha şık bir görüntü verilmiş. motor komple mat siyaha boyanmış motor bloğu dışında birde custom egzos yapmışlar gördüklerim o kadar..

işçilikleri çokmu iyi bilmiyorum ama bence pek değil gibi dikkatli bakarsan depo ile sele arasında şase demiri görünüyor hazır ürünler kullandıkları için kendileri el emeği verip yapmadıkları için olmuş..

birde custom şirketleri genelde yapdıkları işlere isimler takarlar bu mat siyah temalı yapmışlar %90 sallıyorum black tiger, black devil ,black alien tarzı bir ismi vardır.. :cherry:

Cyan
04 Ocak 2019, 06:31
Egzos Vance & Hines.

emirs
04 Ocak 2019, 07:58
ben muzu sadece maymunlar yiyor sanıyordum.

arndiol
04 Ocak 2019, 08:02
yurtdışı asgari ücret / harley fiyatlarına baktığımızda aslında çoğumuzun aldığı çin motorundan ucuza geliyor.

Örn. olarak

Orjinal sitesinden baz alırsak

Sportster 2018 Iron 883 satış fiyatı 8.999 $

Amerikada bir insanın min. asgari ücreti (Kaliforniya'yı baz aldık diyelim) saatlik 12 dolar, aylık ortalama 2300 $

8,999 / 2300 = 3,912 ay yapar.

Bu ayı bizim asgari ücrete hesaplarsak (zamlı maaş henüz alınmadıgı için son yatan asgariden hesaplıyorum)

3,912 x 1603 = 6.270 TL

Yani benim bindiğim mondial vulturenin fiyatından daha ucuza adamlar iron 883'e biniyor.

Onlara göre fakir ötesi yani.

CaptainMfk
04 Ocak 2019, 08:13
Abi şuna fakir harleyi diyorlar ya... Bitiyorum ama buna ben. Ne kadar işletim masrafı vardır bunun acaba aylık/yıllık?

https://i.hizliresim.com/Em8DvZ.jpg (https://hizliresim.com/Em8DvZ)
8.000km de bir bakima girer
Kendin yaparsan max 500TL civari
Yetkili servis 1.000TL civari
100km 5lt gibi bir yakit yakar.
2 lastik yaklasik 2.000TL

Cyan
04 Ocak 2019, 08:30
yurtdışı asgari ücret / harley fiyatlarına baktığımızda aslında çoğumuzun aldığı çin motorundan ucuza geliyor.

Örn. olarak

Orjinal sitesinden baz alırsak

Sportster 2018 Iron 883 satış fiyatı 8.999 $

Amerikada bir insanın min. asgari ücreti (Kaliforniya'yı baz aldık diyelim) saatlik 12 dolar, aylık ortalama 2300 $

8,999 / 2300 = 3,912 ay yapar.

Bu ayı bizim asgari ücrete hesaplarsak (zamlı maaş henüz alınmadıgı için son yatan asgariden hesaplıyorum)

3,912 x 1603 = 6.270 TL

Yani benim bindiğim mondial vulturenin fiyatından daha ucuza adamlar iron 883'e biniyor.

Onlara göre fakir ötesi yani.

Yalnız orada bakım işçilikler falan astronomik... (Yakıt ucuz ama.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:27 ----------

Benelli Gaziantep'i bekliyoruz bakalım, ciddi rekabetçi fiyatlar çıkabilir. (Acaba boş mu bekliyoruz bilmiyorum...)

arndiol
04 Ocak 2019, 08:33
Kalifornia'da yer alan beachhouse lisanslı harley davidson bakım yapan yeri sportster modeller için yapılacak ücretlendirmesi (1,000 Mile, 5,000 Miles and 15,000 Mile Services)

Sportster® $323

Günlük kazancı 76,6 dolar olan bir birey (asgari ücret ki günlük calısma saatini 7 civarı tutuyorlar) 4,21 günlük kazancı ile bakım yaptırabilir.(eğer bizim gibi günde 12 saat calısırsa 2.5 günde yaptıracaktır)

Günlük 53,43 TL kazancı olan yurdum insanı çin malı motorunun bakımına ne kadar veriyor bilmiyorum, ben kendı motoruma ilk bakımında 160 lira vermiştim.

Bu batı sevicilik değil; gözümüz açılsın istiyorum sadece. Batıya bok atarak olmuyor bu işler. Kültürleri adetleri mezhepleri ne kadar boktan olursa olsun, refah seviyesini görmek için basit matematik gerekiyor.

YBRMANİA
04 Ocak 2019, 08:37
Pahalı,gitmez,durmaz ve titrek bir alet.xsr serisi alırdım buna o kadar para vermektense.

Cyan
04 Ocak 2019, 09:37
İşte alanın da sebepleri var almayanın da, hiçbir motosiklet herkese hitap etmez. Herhangi bir HD bana hitap etmiyor mesela...

Exectus
04 Ocak 2019, 09:46
Pis vadan hainleri yine bir araya toplanmış. Egonomi çok iyi ve herkez bizi kızganıyor tamam mı ? HAİNLER yardım edin HAİN VARRR.

arndiol
04 Ocak 2019, 10:25
Pis vadan hainleri yine bir araya toplanmış. Egonomi çok iyi ve herkez bizi kızganıyor tamam mı ? HAİNLER yardım edin HAİN VARRR.

bağa mı didin bağa bağa heç utanmadan.

amerigadan maaş alıyorum ülkeyi kötü göstermek için yoksa züper güçüz

khaledome
04 Ocak 2019, 10:37
bence bu sınıfın lideri yamaha xv950

zekvan
04 Ocak 2019, 10:50
bağa mı didin bağa bağa heç utanmadan.

amerigadan maaş alıyorum ülkeyi kötü göstermek için yoksa züper güçüz

155 i ararun Seni aldururum kurtaj yapıya bırda.

arndiol
04 Ocak 2019, 10:51
amerigaa amerigaa maceraaaağğ

https://i.ytimg.com/vi/MtD5EsolBYM/hqdefault.jpg

Cyan
04 Ocak 2019, 11:39
bence bu sınıfın lideri yamaha xv950

Ben ergonomisi itibarıyla SCR950'yi tercih ederim ama cruiser olarak alsam benim de oyum XV950'ye giderdi. Bir kadranı değiştir, sonra hava filtresi egzos ve yakıt kontrol sistemi ekle tamam. (Sissy bar, bagaj çercevesi, rüzgârlık vs ayrı onları saymadım,..)

Levent
04 Ocak 2019, 12:07
Bu motosikletin yanında Paris Hilton'u verseler yine de almayacağım bir tarz. Hiç sevmiyorum elimde değil :)

wing41
04 Ocak 2019, 12:24
Kim ne derse desin, her türlü mal ve hizmette, nereden baksan 5 kat fakiriz ve bu makas gittikçe açılıyor. (5 katı iyimser bulanlar olabilir haklıdırlar da)

Bu katma değersizlik içerisinde boğuşurken, yakın alım güçlerini beklemek tabi ki hayal ama, bizi katma değeriyle ezen Avrupa ve Amerika'nın yanında yetmezmiş gibi ülke içinde de ayrıca düdüklenmek, birileri servetine servet katsın diye adil olmayan vergilere, durumlara vs maruz kalmak kahrediyor insanı.