PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mobilet Bionik 52 Sıkıntıları

Yigit Emre
02 Ocak 2019, 20:20
Motor aşırı zevkli 2 zamanlı olması ve ilk defa bu kadar cigerlisine bindim mükemmel ama sıkınıtlarım var

1 Hafta Önce Bionik 52 Aldım Aldıgım Gün Motorum Efsane Gidiyor Kuduruyordu 2 Gün Sonra Tam Evin Önüne Geldim Motoru Koyucam Stop Etti Anlamadım karbratör Karışımı Yapamamıştır dedim Bıraktım

2 Gün Önce Motoru Vururdum Tekte Aldı 1 KM Gitikden Sonra tekrar stop etti Bir daha vurdurdum yine aynı 3 vurdurmadan sonra bir daha çalışmadı bezini kontrol ettim Yağım Var benzinin Hepsini boşaltıp farklı istasyon benzini koydum ama nafıle buji yağlanmıştır dedim temizledim taktim yok ateşleme baktım var ama motor çalışmıyor

sorum bionik 52 lerde elektirik tesisatında hangi kablolar bir birine baglanır

bu motor neden çalışmaz

Mertcan39
02 Ocak 2019, 20:45
bujide ateşleme var mı motora benzin girişi var mı ?

Yigit Emre
02 Ocak 2019, 21:30
Onları Kontrol Ediyorum

Ekarademir
02 Ocak 2019, 22:18
Ateşlemede sorun yoksa geriye bi karbüratör kalıyor zaten.

Açıp temizle bi

Yigit Emre
02 Ocak 2019, 22:19
bujide ateşleme var mı motora benzin girişi var mı ?

Karbratörümü söktüm temizledim

yarın deniyince yazarım

özbülent77
03 Ocak 2019, 01:27
hesap aç para toplayalım sana ..bu devirde mobilet ne aq..biz cocukken biniyorduk..polise 2 tane kaptırdım

levend84
03 Ocak 2019, 01:31
Platin ve meksefeye bak.

Platin meme yaptiysa,sıfır zimparayla arasini temizle.

Motoru fazla sıkıştırmış olabilirsin..

Yigit Emre
03 Ocak 2019, 17:37
Platin ve meksefeye bak.

Platin meme yaptiysa,sıfır zimparayla arasini temizle.

Motoru fazla sıkıştırmış olabilirsin..

Platin derken

Yigit Emre
05 Ocak 2019, 00:31
Karbratörümü Başka Bir Motorda Denedim Sıkıntısız Çalışıyor

Ama Bu Mobiletlerin Ateşleme Kabloları Nasıl Bağlanıyor Motordan Çok Fazla Kablo Geliyor Hangisi Hangisinin Şaşırdım

levend84
05 Ocak 2019, 00:37
Platin derken

Basbaya platin işte,

Motor elektronik ateşleme mi?

Değilse,platin ve meksefeye baktir.anlamiyorsan götür ustaya.kurcalama fazla.

Yigit Emre
05 Ocak 2019, 00:54
hesap aç para toplayalım sana ..bu devirde mobilet ne aq..biz cocukken biniyorduk..polise 2 tane kaptırdım

Reyiz 2 Motorum Var Ellerinden Öper Ama Bir Arkadaşımın Motoruna Bindim Acayip Zevkli idi Bizimkilerin Yanına Bir Tane Kardeş Geldi İşte

cihangir151
05 Ocak 2019, 11:00
Anlayamadim atesleme var diyorsunuz o halde neden kablolarla ilgili sorun oldugunu dusunuyorsunuz?
Motorda kompresyon var mi?
Bujiyi sökün ve kavramadan motoru cevirin buji yuvasindan benzin atiyor mu kontrol edin. Atmiyorsa ve karburator calisiyor diyorsaniz diyafram arizalidir karisimi kartele alamiyordur