PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu niye yapılıyor : 1. Boğaz Köprüsünde çekici ile 2 şeridin kapatılması.

mgora
01 Ocak 2019, 20:29
Yolum genelde 1. köprüden geçiyor bazen Mecidiyeköy'de trafik oluyor , geçiyoruz köprü yolunda bir bakıyorum bir çekici ile yolu kesmiş polisler sadece tek şeritten geçişe izin veriyorlar.Bazen tersi yönde (pazar günleri çok oluyor) Altunizade'yi geçince aynı uygulama yapılıyor.31 aralık saat 16 gibi'de Altunizade'yi geçince aynı uygulama vardı durup soracaktım geçmiştim.

Bu uygulama neden yapılıyor ? İnsanların sabrını ölçmek için bir deney mi ? yoksa görece trafiksiz günlerde halk trafiğe alışık şimdi kaza yapmasın diye yapay trafik mi oluşturuyorlar velhasılı kelam "sebebi neydi" ?

hasangazili
01 Ocak 2019, 20:43
İstanbulu bilmem ama Ankarada siyah mercedes şovu yapılacak zaman çekiciler yolları keser.

Cyan
01 Ocak 2019, 20:44
Ağır abi(ler) geziyordur normaldir...

Exectus
01 Ocak 2019, 21:17
Ankarada siyah mercedes audi şovu için direkt yolu kesiyolar 10 dk falan bekliyon 5dk da araçların bitmesini bekliyon.

RunemagicK
02 Ocak 2019, 01:34
ya ağır abiler geçiyordur ya da köprüde oluşacak yoğunluğu engellemek içindir.

YZFR25
02 Ocak 2019, 10:45
Aynı şey Atatürk havalimanı kavşağının orada da yapılıyor. Devlet büyüklerimiz trafiğe takılmasın diye suni trafik yaratıp büyüklerimizin geçeceği güzergahları rahatlatıyorlar. Allah onları başımızdan eksik etmesin.

Cloud
02 Ocak 2019, 11:25
İleri demokrasilerde olur böyle şeyler. Halkın demokrasiden çoook memnun oluşu sebebiyle hiç ses etmediği memleketlerde oluyor genellikle. Babanıza ya da dedenize de sorabilirsiniz niye yapıldığını hepsi bilecektir sorunun cevabını.

Öz_Musti
02 Ocak 2019, 11:32
Protokol geçişi sebebiyle şerit daraltma yapılıyor. Eskiden böyle bir uygulama yoktu hatırladığım kadarıyla. Son 10 yıldır falan yapılıyor.

Cloud
02 Ocak 2019, 11:38
Protokol geçişi sebebiyle şerit daraltma yapılıyor. Eskiden böyle bir uygulama yoktu hatırladığım kadarıyla. Son 10 yıldır falan yapılıyor.

Benim kastım çoook daha geneldi, son 20 yıl üstüne tüy dikmiştir en fazla, ama bayağı büyük bi tüy. Zopa yiyip yiyip sopayı yediğini öven, bi daha vur diyene olur böyle muameleler, sıkıntı yok, her şey çoh gözel olacah.:) Büyük resmi görün lötfen!:cherry: