PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaç Dil Biliyorsun? Cevap : Sıfır

AzÇok
31 Aralık 2018, 15:28
https://i.hizliresim.com/qdPko5.png
Yorumsuz...

YZFR25
31 Aralık 2018, 15:29
Bu ne ki? Neler var neler.

uzay gemisi
31 Aralık 2018, 15:39
Ne var ki bunda?

levend84
31 Aralık 2018, 15:41
``Kozmetik`` yazacagina,kozmik yazmiş.

Takinti yapmaya lüzum yok.

tarikcapar
31 Aralık 2018, 15:45
Kozmik olarak bi kaç Çizik, karizmatik olarak ta 20bin km de :P

Kural [ Z ]
31 Aralık 2018, 16:08
:mrgreen: O ne ki. Bir de buna (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-vingo100-633610382/detay) bakalım...

honda vingo100
motorum 2017 model olup 3018 trafige cikislidir 2020 muanelidir detay icin msj ata bilirsiniz

"Winggo olmuş vingo. Adamın motoru (motosikleti değil) 2017 model ama 3018 trafiğe çıkışlı, 2020 muaneli (muayene değil). "icin" kısmını ve kısaltmaları geçiyorum. Ayrıca "Detaylar için mesaj ata bilirsiniz" demiş.

İyi ki bir satır yazıp bırakmış. Malesef okuma huyumuz kadar yazma huyumuzu da kaybetmeye başladık :farao:

Hemen ardından bir de bu (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-ilk-gelen-alir-masrafsiz-621718077/detay) dikkatimi çekti.

Hiçbir açıklama yapmadan aynen geçiyorum.

"Ninja kawasaki zx636r 40.500km aktif.kullaniliyo lastikler yeni katlanabilir plaka yan korumalar egzoz mevcut . yuruyeninde hicbir sknti yok sol ayna düştü .yağı yeni değişti. alındıktan sonra pasta cila harici zevki masraf harici hicbir skntisi yok yaşının en iyisi . sağlık sebebiyle kullnamadigimdan şuan için satıyorum. Araba takası olur üste nakit verebileceğimiz . Ciddi olmayan motorun kıymetini bilmicek hickimse aramasın

takas fiyatı farkli"

Özellikle bazı mesajların sallama usulü (poşey çay misali) yazıldığı daha başlığından ve metinden, satanın karakteri de aynı mesaj içeriğinden, motosikleti kullanım şekli de genellikle ilanın kendisinden ve resimlerden anlaşılabiliyor.

Malesef siteler bu tip satışlar ve msajlarla dolu. Eğitim sektörünün hali buradan da kendini belli ediyor.

Mucit23
31 Aralık 2018, 16:16
Yazım hatası yapmıştır dostlar, çok şey yapmayın :)

foxtrot
31 Aralık 2018, 17:25
belki arkadaş o motosikletle solucan deliklerinden geçti süpernovalarla boğuştu, nereden biliyorsunuz? 😂

yamtareroglu
31 Aralık 2018, 18:06
Şahsen ilan verirken imla kurallarına dikkat etmeyen, hatalı yazan kişinin kullandığı aracı nasıl kullandığını, nasıl bakım yaptığını sorgularım.. Ticari faaliyetine dair bilgiyi doğru düzgün yazamayan kişi sığır gibi araç kullanıyordur çünkü (istisnaları ve gerçek sığırları tenzih ederim)

AzÇok
01 Ocak 2019, 15:57
Ya kozmik kelimesini yanlışlıkla yazmadıysa? Evrende seyahat edilecek bir motosiklet fena olmazdı be :)

gurcanozturk
01 Ocak 2019, 16:07
Daha sattığı aracın markasını modelini yazamayanlar var, kimse yanlışlık filan demesin, bir zahmet üzerindeki yazıyı okusun kullandığı aracın. İsim gereği her gün bu ilanların yüzlercesiyle uğraşıyorum.

caglar48
01 Ocak 2019, 19:35
Moruq adamın kafa güzeldir belki kozmik düşünüyor

EneesAKAR
01 Ocak 2019, 21:59
Herkesin hayatına kimse karışamaz:))

hokahey
01 Ocak 2019, 22:38
latine geçince bir gecede cahil kaldık.

kahrolası latin, kahrolası samba kültürü!

o değil de, medeni kanunu getirdi diye atatürk'e ateş püsküren arkadaşım var. güya yasa önünde tek eşlilik zorunlu olduğu için kendisi rahat rahat cimâ edemiyormuş. hey allahim yareppim! sen bunlara akıl fikir ihsân eyle.

hasangazili
01 Ocak 2019, 22:39
Eğitim, okuma yazma bilgisi bu kadarsa kimsenin bir şey söylemeye hakkı yok. Asıl üniversite mezunu olupta düşünmekten aciz insana laf edin biraz.

Kural [ Z ]
02 Ocak 2019, 00:19
Eğitim, okuma yazma bilgisi bu kadarsa kimsenin bir şey söylemeye hakkı yok. Asıl üniversite mezunu olupta düşünmekten aciz insana laf edin biraz.

Motosikleti satanın doktora yapmadığı ne malum? :cherry:

arndiol
02 Ocak 2019, 08:16
bunun için başlık mı actın bir de

Nasate
02 Ocak 2019, 10:19
Aslında başlığın içeriğine başka bir şey yazmak istedim bende;
Geçen bir video izledim sizlerde denk gelmişsinizdir, doğan vs lamborghini diye, bu videoda ünlü kişilerde var ve düşünün 2 kelime ingilizce konuşamıyorlar ! Hele ki birisi var kafayı yersiniz hareketlerine :pr: Yazık diye bildim gerçekten türkiye ve içler acısı hali..

Cloud
02 Ocak 2019, 10:23
Motoru uzayda kullanmış amca, o yüzden "kozmik" çizikler oluşmuş niye anlamadınız ki, alla allaaaa. :queen:

Hala okuma yazma kampanyaları yapılıp övünülen, okuma yazma bilmeyen kalmasın denilen ülkedesiniz, niye şaşırdınız ki?

AzÇok
02 Ocak 2019, 13:39
Ben şimdi bu motoru alsam aya gidebilirmiyim? Ay dünyaya en yakın olduğu konumda 356.000 km. mesafede motor oraya kadar dayanır mı? Ay'da bakım yaptırabileceğim bir servis var mıdır? diyerekten bu arkadaşımızı arasak kızar mı acaba? :)